Lesní duch

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2013, 91 min (SE: 97 min)

Fede Alvarez

Fede Alvarez, Rodo Sayagues, Sam Raimi (původní scénář)

Aaron Morton

Roque Baños

Komentáře uživatelů k filmu (1 029)

Bubububudeme se bát.. Hodně recenzentů se zaměřilo na suverénní vzkaz tvůrců před premiérou ve smyslu, že půjde o nejděsivější film všech dob. Cha cha chi chi, znělo po projekcích z jejich pera. Já osobně mám nakoukané stovky hororů a přiznávám, že ho děsivým, světe, div se, shledávám. Samozřejmě jsem viděl silnější kousky, hlavně co se atmosféry týče, ale Evil Dead bych ze skupiny remaků zařadil docela vysoko. Původní film jsem neviděl a upřímně po tom ani moc netoužím (i když oceňuji, že ho Raimi dělal takřka na koleni a s partou přátel). Předělávku beru jako samostatný film, nesrovnávám, nepočítám inovace nebo amputované končetiny, prostě se chci slušně „pobavit“. Režisér je sice totální rutinér, ale tu a tam nějaký ten záblesk navíc vykřesal. Jsme v chatě uprostřed lesa, někteří z bandy kamarádů mají problém s dávnými křivdami, drogami i třeba s tím, jak nejvíc sexy se vystavit před kamerou. U daného žánru jsme na to ostatně zvyklí. Nikdo tu nijak zvlášť nevyniká, jen tu prokletou knihu neměli otevírat a vyvolat z ní zlo. Takže naše milá skvadra bere zatím nářky jedné tak trochu závislé brunetky, že ji v lese na intimních partiích otlapkával slizký strom, na lehkou váhu a připisují to abstinenčním příznakům. Chyba lávky. Napětí začne ustupovat, explicitní uřezávání končetin nebo rozřezávání jazyku má zelenou. Prostě jsme v roce 2013, takže je logické, že vše bude dynamičtější a brutálnější. Osobně z technického hlediska nemám co vytknout, film má tempo, casting se vydařil. Co víc si přát?(2.8.2013)

Dost brutalny film v krorom nechybaju hektolitre krvi,odrezane končatiny a dalšie "lahôdky".Postavy sa vo filme chovaju niekedy dost hlupo a nelogicky čo filmu podraža nohy.Neznami herci podavaju dobry vykon v ramci možnosti.Evil Deadˇ=slušny horor plny krvi.(22.11.2017)

Jelikož mám pro strach uděláno (alespoň co se hororů týče), tak mi tyto filmy nevadí a docela ráda se na nějaký horor podívám. Bohužel tohle je spíš průměrem. Nápad dobrý, hlavní myšlenka filmu zajímavá ale jak řeknete slovo "Kunda" jste doslova v pr*eli, začnou lítat hřebíky a "sympatické děvče" se vás pokusí zabít! Tomu říkám paráda!... Ono vyvolávání démona ve filmu nemusí být zlý nápad ale proboha aspoň ne prvním slovem "Kunda". Netuším jestli to slovo byla narážka nebo předzvěst toho, že "zabijáček" bude hlavní hrdinka ale moc bych se tomu nedivila. Ovšem je to originální nápad :D Když pominu to zaříkávání tak je to horor nabitý stříkající krví (které jsou hektolitry), létajícími hřebíky a odřezáváním končetin a to nekomentuji scénu hlavní hrdinky v lese, kdy do ní "vstoupí" ta mrcha :D Bez občasných stupidních jednání postav a pár fakt vtipných detailů je to celkem fajn horor. Podruhé ho ale vidět nemusím. ...A kdybyste někdo náhodou byli v lese, u nějaké chatky a slyšeli nebo řekli jste slovo "Kunda" tak je s Váma Amen! Tak bacha na to, co říkáte v lese! :D(27.11.2017)

Většina momentů byla předvídatelných a člověk vytuší co přijde. Ale než to přišlo, prožíval jsem neskutečnou hrůzu:) Ležel jsem pod dekou a čouhala mi jenom hlava, někdo na mě bafnout tak se poseru. Chata v lese a démon..co od toho čekat. Byl jsem ale hodně překvapen. Je to vážně brutální a krvavá lázeň, která prvních pár minut vypadá, že nebude o co stát a nakonec udrží pozoronost až do konce.. Dobrá zábava na večer.(2.12.2017)

Bylo to nechutny, bal jsem se, lekal jsem se.... Takze za me v poradku... 75%(1.1.2018)

Slušný remake Raimi-ho klasiky, ktorý ide vlastnou cestou a nesnaží sa o otrocké napodobňovanie originálu. Zamrzia len občasné logické kiksy v správaní postáv.(19.2.2018)

• film_fanda

Horory nejsou moje parketa.(25.8.2018)

Nápad tohoto filmu není nijak objevný (chata v lese, parta mladých, důvod k jejich vyvraždění). Nebýt kupy nelogičností a dementního chování postav, tak to mohl být super horror. Jeden z důvodů, který vytrhává tento horror z průměru je násilí, kterého je tu požehnaně. Tvůrci si nebrali servítky a vzniklo dílo, kde krev teče proudem, způsoby zabíjení, mrzačení a mučení jsou velice vynalézavé a člověk se jen podivuje, kde se tolka fantazie jak někoho vraždit bere. Naštěstí jsou scénáristé a režisér zaměstnáni natáčením filmů a své zvrhlé nápady si vybijí v nich.(11.12.2018)

Další zavádějící, ale pro mnoho lidí lákávé remake úspěšného bijáku 90. let, které jednoduše nemá co nového nabídnout. Hodně průměrný a mnohokrát viděný děj, nevýrazné herecké obsazení. Opět film, který chtěl vydělat na úspěchu originálu a jak to tak bývá, jde čistě o maximálně průměr, na který si po čase většina z nás nevzpomene. 50%(4.1.2019)

1 14 27 39 49 50 51 52 následující >>