Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Pítrs85

Bylo by to lepší, kdyby se producenti vykašlali na ten provar se sloganem Nejděsivější film jaký kdy uvidíte na promo posteru? Asi těžko. A bylo by to lepší, kdyby se to nejmenovalo Evil Dead? Rozhodně! Přestože se na remaku spolupodílel i rejža původního snímku (těžko říct, nakolik ovlivnil výslednej film a na kolik to mělo být jen lákadlo pro hard core fanoušky ED...), je nový Lesní duch dalším "trošku" krvavějším moderním hororem- tedy sterilním, jakože na efekt a za pár let (anebo měsíců?) zapomenutíhodným. A co se tvůrcům fakt nedá odpustit, je upozadění atmosféry. Jestli se vám, i díky skvělé kameře, zdálo u starého ED, že jste v té prokleté chatě s Ashem a spol. taky a i díky tomu se o to víc báli, tady na něco takového můžete rovnou zapomenout. Což je fakt kurevsky škoda, páč vše ostatní tu docela funguje- už dlouho nebylo na "velkém plátně" tolik tělních tekutin :) A možná, že jsem jen moc kritickej. A taky možná, že zbytečně srovnávám novej film s tím starým. Ale tak se tu kurde nemá jmenovat Evil Dead! (Chce to alespoň ještě jednu projekci, zatím je to tak za slabší 3* a mírné zklamání...). Aktualizace: Po druhé (domácí) projekci musím v hodnocení jednu hvězdu přihodit, Mia by sice mohla Ashovi tak maximálně leštit... motorovku (nesnáším emancipaci), ale jinak se tomu Alvarezovi musí nechat, že měl koule na to natočit si to po svým a jen neparazitovat na starým (a lepším) Evil Dead. Dobrej horor a až teď jsem si všiml potitulkové scény s Ashem- Groovy! ;-) ()

Othello

Samotné finále s motorovkou je něco, po čem se mi upřímně dost dlouho stýskalo. Přibližně od scény s cirkulárkou ve Frontieres. ()

GigaPudding

Chtěla jsem dát třetí hvězdičku za to, že groovy, ale prostě když má film trošku náboj jen na úplném konci a celej předchozí děj je tak strašně lacinej až je to trapný, tak si to zaslouží jenom **. Ne že by to bylo vyloženě úplná nuda, ale zaprvé sází jen na krvavý scény, ovšem pořád v mantinelech filmů, co jdou do velkých kin, a za druhé sází na totálně provařený bafání, kdy nejtrapněji na tom je scéna v zatopeným sklepě. Takhle nenápaditý bafání s přibližováním, decentně hnusným makeupem a hlasitým zvukem jsem už dlouho neviděla. Navíc ten konec vypadal, že se vyvede, ale nakonec se moc nevyvedl, a sklouzl zase ke sluníčku. ()

Ivoshek

Většina moderních předělávek kultovních filmů z 80. let přináší lepší triky, ale horší a méně zábavný obsah (Robocop, Total Recall). Tady jde o docela povedený koukek, který něco nechal, něco pozměnil, ale pořád má dost zabavnosti. ()

Xeelee

Co to sakra bylo?!? Stupidní, nudná a předvídatelná kravina. Béčkovej příběh odvyprávěnej naprosto vážně a áčkovým způsobem. Laciný lekačky, tuctový gore bez nápadu, hudba, která scény neudělá děsivější ani lekavější. Sam Raimi se podílel na scénáři? Za to co poslední dobou tvoří by měl skončit v pekle. ()

AlfaNumerO

Zajímavé, přesto poměrně slabé. Jakoby by si Alvarez po celou dobu natáčeni nebyl jistý, jestli z toho má byt totální masakr nebo (hodně) černá komedie. Zde mě však právě prvky komediální připadly velice rušivé (stejně jako u Insidious 2), kazící jinak dobrou atmosféru. Přes výše zmíněné film nabídl místy velice děsivou podívanou doplněnou o několik lekacích scén. Jsem zvědavy s čím přijde Alvarez příště. 55% ()

eraserhead666

K remakům mám vztah prakticky lhostejný. Nezajímá mě, kdy který a čeho remake vznikne, protože jsem přesvědčený, že 98% z nich má jen jeden jediný smysl - peníze. A na tom se dobrý film zpravdila zakládat nedá, nebo by přinejmenším neměl. Jenže, ty remaky tu prostě jsou, to je neoddiskutovatelný fakt. Ano, lze je naprosto ignorovat, jenže člověku to tak nějak nedá. Alespoň tedy jsem na tom tak, že od nich nikdy nic neočekávám a tak se zpravidla vyhnu nějakému tomu zklamání. Trailer Evil dead mě docela zaujal. A když mi film pak v podstatě spadl do klína (opravdu remaky nevyhledávám a neběhám za nimi, chodí ke mně sami), zjistil jsem, že mu nejvíce škodí to, co tak trefně vystihl evilmind v první půlce první věty jeho komentáře. Tedy to, že to odkazuje k nějakému starému (kultovnímu) filmu a jmenuje se to stejně. On to totiž není špatný film, kdyby neměl s Evil dead nic společného, byl by to i výborný film (na dnešní dobu) a je dokonce i dobrý (samozřejmě s určitými výhradami, připomínkami a poznámkami) i když ho s tím kultem kultů budu srovnávat. Má spád, to jsem velmi uvítal, nemá hluché místo, je krvavý, démonický, s dobrými maskami a prostředím (já prostě umělé studiové lesy miluju). Pořád sice nechápu smysl existence toho filmu, nevidím důvod, proč si ho kazit srovnáváním s nějakou trilogií, ale kdykoliv si ho pustím rád znovu a snad ho i určitým lidem budu doporučovat. Scéna s olizováním nože je super. Pořád ale nechápu tu sirénu, nějak mi tam neseděla. ()

SOLOM.

Miluju původní Evil Dead a považuju ho za jeden z nejlepších filmů vůbec, takže tento Alvarezův remake beru jen jako špatný pokus o vtip. Který ovšem bohužel vůbec vtipný nebyl. Původně jsem neměl vůbec chuť si jej shánět, ale zvědavost nakonec zvítězila. No a bohužel se opět potvrdilo to, že většina remaků stojí za hovno. Po většinu času jsem jen nestačil zírat, pod co se Raimi podepsal jako producent. Je mi jasné, že většina mladších diváků byla okouzlena novodobými efekty, které ovšem s prominutím stojí rovněž, za vyliž…Velké množství cákající krve a průměrné gore efekty totiž absolutně nedokázali vynahradit excelentní atmosféru a herecké výkony z původní verze. Uruguayský režisér vědom si toho, že fanoušci od něj očekávají nadstandartní podívanou, se opravdu snažil jejich choutky uspokojit nadměrnou dávkou brutality a hektolitry krve, ovšem nevím, jestli právě tohle byla ta správná volba. Tedy alespoň na mě to nějak nepůsobilo. Je sice pravda, že oproti původní verzi tu bylo podobných scén docela dost, ale celé to na mě působilo jen „prvo účelově“. Abyste mi lépe rozuměli, ono je sice z pohledu hororového fanouška super, že ze všech stran před kamerou cáká spousta krve, řežou se končetiny a dokonce i déšť je zbarven do ruda, ale jelikož znáte původní verzi, spíš to na vás působí negativním dojmem, než že bych klesal v kolenou a chválil tvůrce do nebes. Navíc mi to místy přišlo hodně trapné a hlavně nelogické kiksy ve scénáři se prostě nedali přehlédnout. Takže tento nový „lesní duch“ si své čestné místo v mých TOP filmech určitě nenajde. Vyložený odpad to však nebyl. To bych mu ukřivdil. 40% ()

ARI50

Abych řekl pravdu starši snímek jsem vubec nevidel, a od tohohle už podle traileru jsem čekal bud a nebo do kina jsem šel z očekavanim že budu asi zklaman, a přitom obrovsky opak velmi spokojeny lekačky jak maji byt strach mně jenom provazel z naše milovane jak děsivě vypadala no prostě stimhle sníměk velmi spokojeny asi bych tomu neměl co vyčist ale prostě užasny horor jenom doporučuji. ()

SLOTH

Původní snímek jsem neviděl, ale tady bylo něco špatně. Největší problémem filmu je to, že se vesměs opakuje pořád jedna a ta samá scéna, kdy se hrdinové navzájem zachraňují a vraždí. Jedna hvězda je za velmi pěkný plakát, který má až severskou chladnost. Jinak slovy Ladislava Smoljaka " nuda, nuda, šeď, šeď." ()

kajda.l

Odvykačka, defibrilátor a sestřička jeden velký fail. Ovšem vše ostatní je v rámci moderního amerického hororu svou účelnou hloupostí snesitelné a libově perverzní - "Miláčku, bolí mě obličej". Víc jsem nečekal. Osmdesátky jsou nenávratně mrtvé. 60% ()

Beastmaster4

Re-make který se sice povedl velmi dobře, ale i tak ve mě nic neprobudil. Pořád jsou to jen škleby a ksichtíky zapudrovaných tváří s kontaktními čočkami v očích a s ústy potřísněnými kečupem. Pár výborných záběrů (ona vůbec vizuální stránka je tu výborná) z toho ale bombu neudělá. Ano, je to v mnohém lepší, jak originál, místy strašidelné, ale nějak mě to až tak nevzalo. Potřeba scénáristů se odlišit od originálu tím, že v závěru nechají si na zápěstí narazit motorovou pilu ženu místo muže je jen výkřik do prázdna a v ničem to atmosféře nepolepší. Průměrný horor, vydařený re-make, ale nic víc.....ono snad ani nešlo udělat víc, abych zase filmařům nekřivdil. Vždyť on originál už tak stál po stránce děje za prd a vylepšit šly jen ty triky a posedlé tváře :-) ()

JASON_X

"Nejděsivější film jaký kdy uvidíte", velkohubě se chlubí plakát. Hm, nejděsivější určitě ne, ale dost děsný ano. Aby nedošlo k mýlce - děsný, ne děsivý. Sice uspokojivě krvavý a brutální, ale tak křečovitě a prvoplánově, že mě to příliš nebavilo. Varuju všechny natěšence na remake Raimiho klasiky z osmdesátek - tohle není remake a s původním The Evil Dead má společný jen název a jakž takž i kostru příběhu, jinak je to úplně o něčem jiném... Chvílemi jsem dokonce váhal, jestli nedat hvězdy jen dvě. No ale já horrory k smrti rád a závěrečná práce s motorovkou se mi celkem líbila, takže s odřenýma ušima za tři. Jinak ovšem slabota... O protivném blikání, třesení a střihu už se ani zmiňovat nehodlám (vlastně hodlám), ale co měl znamenat ten krvavý déšť? Trapné klišé... Nebo ta rozeřvaná teatrální hudba doplněná ke konci třeba i zvukem sirény? Hrozné. A idiotské jednání postav k takovýmto filmům sice patří (a já si ho často i perverzně užívám), ale v tomhle případě už ho bylo řekl bych příliš. Jsou tam ovšem znát prachy, takže po řemeslné stránce celkem slušně odvedená práce... Ale ten obsah... Je to zkrátka sice načančané, navenek hodně slibující, tvářící se jako bůh ví co, ale přitom bezobsažné, plytké, nudné, vyumělkované, vyrobené jen pro prachy a efekt (rádoby)... Na dvě použití, víc ani omylem (leda omylem). ()

ancientone

Veľa ľudí tomu vyčíta absenciu Raimiho nadhľadu, kvôli čomu tomu chýba humornosť signifikantná pre pôvodnú klasiku, nepostrádateľnú pre celú šírku hororového dedičstva. Neprítomnosť nadhľadu je síce mínusom, no jednalo sa predsa o poznávacie znamenie rukopisu Sama Raimiho a nie Fedeho Alvareza a konzekventná absencia humoru nie je pravdivým záverom. Humornosť je stále prítomná, no namiesto toho, aby sa hneď priamo extrovertne valila, je na divákov, či ju vystopuje. Brať túto kopu sadizmu a sebapoškodzovacieho exhibicionizmu, ktorú ponúka nový EVIL DEAD tak chladnokrvne a seriózne, ako to robí Alvarez, je samo o sebe na smiech, nevraviac ešte o snahe myšlienkovo to prehĺbiť, čiže o snahe, ktorú vzápätí hneď od začiatku neguje strašne nelogické uvažovanie postáv a samotné brutalitou pretekajúce vyžívanie sa v mäse. .......... Tento Alvarezov prístup brania celého prehnaného bitúnku s tak vážnym, chladným prístupom je dvojsečnou zbraňou. Na jednu stranu na ňom film stroskotáva, prichádza o svojho klasického ducha, vďaka ktorému sa stal miláčikom, ale na druhej strane je možné sa na EVIL DEAD opäť zabaviť, aj keď nie už tak dobre a dosýta ako na pôvodnom Raimiho zaháľaním sa motorovou pílou číreho sarkazmu, ktorému by sa dalo zožrať trebárs aj muzikálové spracovanie (koniec-koncov film sa ho aj dočkal). Novinka sa tak odzbrojujúcou príťažlivosťou chváliť nemôže. .......... Inak nové spracovanie okrem výbornej úrovne vizuálneho spracovania (kamera všetok obsah nehľadiac na jeho kolísavú kvalitu sprostredkúva fantasticky organickým prístupom) nemá vlohy na prebitie sa do akokoľvek výraznejšej ligy, či už negatívne alebo pozitívne - ničím neprekvapí, dokonca ani tým toľko vopred diskutovaním "beštiálnym" gore nábojom a taktiež nemôže úplne sklamať – čo zabezpečuje technická úroveň spravovania súvisiaca s rozpočtom . …....... Vo vzťahu k svojim koreňom podľa očakávaní nestíha, naopak v širšom vzťahu k objemnej plejáde "rimejkov" si udržiava pevnú pozíciu v lepšom priemere. Skeptický osud "moderného spracovania" napriek starnutiu stále plne funkčnej témy sa novému EVIL DEADu pochopiteľne napĺňa, ale nezráža ho do vyslovene tragickej roviny, pri najhoršom vyznieva rozpačito, to však dokáže vcelku pohotovo prelepiť silným vizuálnym nábojom. .......... Nemá silu na odpútanie sa od bežných negatív vlastného dedičstva, skĺza do nechcene komických tieňa čím sa narúša jeho obranyschopnosť, ale základné "splatterové" požiadavky dokáže uspokojiť bez sebeväčších problémov. Na záver jedna otázka, klišeovitosťou naplno korešpondujúca s celým filmom: Jedná sa o splnenie očakávaní, alebo sklamanie? - To je veľmi relatívne, ak mám vravieť sám za seba, nevypĺňa sa mi ani jedno. Nekoná sa nič veľké alebo prelomové v dianí na filmovej scéne roku 2013. Len ďalšia rekonštrukcia starého hororu. Krikľavá. ()

Coleator

Ehm, tenhle film neni děsivej, je prostě jenom přehnaná hnusárna (zvratky, krev, řezání končetin - všeho moc škodí)... Jasně, nečekal jsem žádnou světobornou zápletku, ale tohle bylo fakt divný... A to počítání obětí je taky na hlavu - v úvodu vidíme, jak táta musí zabít vlastní dceru, která byla začarovaná stejně jako později Mia, a zabila vlastní mámu (minimálně). Člověk by si řekl, že už teda nějaký z těch 5 obětí potřebných pro ten démonskej konec světa teda už jsou, ale ejhle, v chatce musí umřít Olivie, Natalie, pes, Erik a David, aby nám najednou začala z oblohy pršet krev a vylezla ze země jedna zombie (pokud by jste se ptali, co se stalo s Miou, tak tu Erik zachránil tím, že jí pohřbil zaživa, takže nakonec je Mia jediná, co vlastně žije). Sakra to jich určitě vyleze víc a chudáka Miu zničej - chyba lávky, Mia si vezme motorovku, odřízne zombie nohy, za chvíli si urve ruku, protože jí měla pod autem, který na ní převrátila ta zombie a protože je fakt dobrá, tak naší milou beznohou zombie, rozřízne napůl... A najednou přestává pršet, přichází světlo (který je jen tak mimochodem na další stránce tý bláznivý knížky) - a teď teda nevim - je to jenom začátek něčeho jinýho (který ale stejně za chvíli pomine, protože jsme viděli, že po předchozím bláznění, kdy těch 5 obětí muselo být taky, protože se teď počítalo znova) nebo je to prostě konec a všichni můžou žít šťastně až do tý doby, než další trouba přečte pár stránek knížky (takže nakonec stačí rozříznout zombie napůl a ten slavnej příchod démona a konec světa je pryč?!)... Tohle je fakt blbost i na americký poměry... ()

Morholt

Původní trilogii považuji za kultovní a líbila se mi i tahle verze. Alvarez k ní přistoupil bez humoru, což musel, protože božský Bruce se nahradit nedá a kouzlo tehdejší (ne)dokonalosti nikdo zopakovat nemůže. A tak i přes okaté odkazy na Raimiho trháky je nové ED krvavým démonickým hororem, nepostrádajícím atmosféru, řadu lekáček i scén, při kterých se mi ježil zátylek. Jako nadstavbu považuji pětici výletníků, kteří, světe div se, nebyli tou typickou partou zpovykaných mladých Američanů, kterým přejete vyhřezlé vnitřnosti hned jak otevřou zobáky. Alvarez má talent, tak doufám, že ho v dalších filmech potvrdí. 80% ()

MonaSax

Začátek mi přišel dosti klišovitý, poté se to, ale krásně rozjelo, atmosféra fungovala perfektně, lekala jsem se výtečně, nádherná syrová brutalita, bylo slyšet pořád nějaké perly, hlavně sprostá slova, nejelpší hláška večera "KUNDA". Říkala jsem si, to už nemůže být větší masakr a opět další scéna předčila tu předchozí a konec byl podle mně úplně nejlepší, motorová pila a les zmáčen krví, libovala jsem si. Přiznávám se, že jsem neviděla originál, ale ty co tvrdí, remaky nebrat a předčasně je odsuzují, neví o co přichází, jejich zásadovost a zatvrzelost dát šanci něčemu novému i když lehce neohrabenému oproti originálu je ochuzuje o nový věci, který mají když už nic jiného rozhodně lepší triky a o dost lépe vypadají. ()

Handle

Tak jsem si přečetl pár recenzí a musím říct, že už chápu, proč je tento film tak rozporuplný. V podstatě souhlasím s POMEM, ačkoli snímek, kde mají postavy uřízlý už skoro všechno a stále jsou v pohodě, pro mě asi fakt moc není, ale uznávám, že pár slušných míst opravdu má. Celkově ale tak trochu wtf. Ovšem ani sám nevím, jestli to je dobrý nebo špatný film - moje hodnocení je tentokrát vážně velmi subjektivní... ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016