Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

Kozlowski8

Americká kosmická mise je zasažena zbytky ruské kosmické lodi. Přežijí pouze dva členové a začíná jejich zoufalý pokus o návrat na Zemi. Celý film se odehrává v kosmickém prostoru či v útrobách kosmické lodi, dialogů je poskrovnu, herci jsou vlastně dva a ti jsou převážně zahaleni ve skafandrech, čili herecký projev je značně omezen (pro mne nepochopitelná nominace Sandry Bullock na Oscara). Příběhově se taky nejedná o žádný skvost. Vše je postaveno na určité atmosféře a především na vizuálním provedení a efektech. Po této stránce je film zajímavý a především na širokém plátně a v 3D provedení se na něj dobře kouká. K celkově vysokému hodnocení je to však málo. 60%. ()

punco

Absolútne absolútny 3D vesmírny, vďaka fantastickým kamerám a hudbe až esteticko-poetický zážitok. Cuarón svojim vedením scén a kamier vymietol kocúra všetkým vesmírnym filmom, a dokonca aj Bullocková ukázala niečo z herectva. Verím že bez 3D človek príde o aspoň polovicu zážitku... 95% ()

topvideo

Perfektné triky, navštíviť USA, Rusko a Čínu v bleskovom slede, to sa hneď tak nevidí. Filmu nechýba napätie, prekvapil. ()

rytir1

Film trochu přehodnocen. Tedy ne že by nebyl výborný..úvodní vstup bez kecání rovnou do děje a akčnosti katastrofy se mi líbil. Na dvojici Sandra, George se vždy dobře dívá. Ale pak už je to slabší. Nějaké tři déčka jsou mi celkem u filmu fuk, ale těch náhod co vše se cestou k sojusu Sandynce ještě pokazí je tam až moc. Taky si nepamatuju že by kosmonautíci běhali ve skafandru nahatí, v beztíží prohýbaly palečky u nohou jak mají ve zvyku modelky, aby jim vynikly více nohy..ne že by je tahle baba neměla hezký, na svůj věk navíc..ovšem tu závěrečnou pǒzu na pláži alá Mila Jovovich z Pátýho elementu, tu si režisér mohl odpustit. Bacha, spoiler. Upoutá spíše nečekaný sen o návratu George a enten týky na gombíky rakety. Film už tolik mimo vizualice ne. ()

Rust_Francis

Vizuálně tu máme opravdu jedno z nejlepších děl jaké jsem kdy o vesmíru viděl. Scenáristicky slabší průměr, který nás naprosto ničím nepřekvapí. Tak proč pět? Protože se to musí vidět a nic než pět si pan Cuarón nezaslouží. Famózní. ()

anonima

Naprosto strhující film! Úžasný pohled z vesmíru, skvělí herci. Přesto, že nemusím filmy, kde hrají pouze dvě osoby a méně, film se řadí k mým nejoblíbenějším. A jsem si jistá, že toho oskara si zasloužila! ()

Simeon

Ač jsem se těšil až se podívám na film roku 2013, byl jsem velmi ale velmi zklamán. George Clooney podal dost kvalitní výkon, to se ale nedá říct o Sandře Bullock, která je ve vesmíru a přitom nemá nejmenší ponětí o tom jak to tam chodí. Dále trosky z jednoho satelitu zničí během +-10 minut všechny ostatní tělesa, což je dle mého mínění trochu dost přitažené za vlasy. A samozřejmě dopadne do vody blízko pobřeží. Řekl bych nepovedený film Alfonsa Cuaróna od kterého jsem čekal mnohem více. Za skvělé efekty dávám dvě hvězdy. ()

Goumen

Vizualne perfektni a ve 3D to musi byt supr. Bylo videt, ze zabery byly delane primo pro 3D. Co se obsahu tyka, neco mi tam proste chybelo. Zdalo se mi, ze pak uz jen vse vybuchuje a nici se a Sandra pred tim utika, nebo spis uleta. ()

Vieriq78

Hlboko ľutujem že som tento film nevidela v kine, takýto film by mal byť vysielaný len vo veľkom rozmere. Je to pecka. Dej tvorí obraz, perfektne zvládnutý vesmírny obraz. Nečítajte komentáre ale hľadajte kino v ktorom to môže bežať. Je to zážitok, na ktorom má 90% zásluhu režisér. ()

Nugat

V poslední scéně mi chybělo cca 15 krokodýlů, které by Sandra zlikvidovala propiskou ukrytou kalhotkách. ()

Cazzysvjet

Já tak strašně nesnášim Srandu Bulldog.... Tak hrozně neumí hrát... Ale tohle jak tak báječná a atmosférická podívaná,že se to musí odpustit. I ten naivní scénář. Paráda! 85% ()

Optical

Ukázková přehlídka efektů bez příběhu. Gravitace je nenáročný film pro diváka, snímek bez vážnějšího napětí. Kdybych náhodou někdy zatoužil opět vidět Sandru Bullock, kterak zažívá jednu kalamitu za druhou, pustím si raději Nebezpečnou rychlost. ()

Reketrebn_

Jak vidno, jdu opět proti proudu a neshoduji se s většinou, která je z tohodle fimu nadšená. Upřímně mne Sandra rozčilovala snad od první minuty a nepřestala do poslední. V podstatě od začátku dělala jednu hloupost za druhou a připadalo mi, že snad ani nemá žádný výcvik ( teď mám namysli její postavu). Stokrát se tam mohla už zachránit, kdyby přemýšlela hlavou a nepanikařila a ve chvíli kdy se konečně vzpamatovala a udělala něco správně, tak už jsem neměla nervy na to jí ani fandit. Vážně... jakou jinou poentu ten film měl než "musíme lépe vycvičit kosmonauty a takový blbky do vesmíru nepouštět"?? A v jednu chvíli ten clash country hudby a dojemného score ve mně vyvolal nutkání jít vypnout rádio. ()

AnysekMel

O ději a hereckých výkonech se nedá nic moc říci. Děj vlastně nulový, stale se opakující cyklus, a one women show Sandry Bullock není zrovna příjemná, ale od toho nikdo nic neočekává, protože pro nějakou autenticitu se tam ani nedá nic jinýho vložit. Ale co se týče audiovizuální kvality, která má být tím motorem filmu - jsem vážně nasraná, protože skvělé záběry absolutně beztrestně zazdí účelovou zdánlivě monumentální hudbou, která se vyskytuje snad v každém z průměrných dokumentů o přírodě. ()

NikaIn

Tak vychvaleny a reklamovany film,mna uplne sklamal.Bola to strasna nuda.Dve hviezdy za perfektnu kameru a napad,ale zle podany a nudny.Neodporucam. ()

loak

Film, který rozhodně není pro každého. Mě zaujal zejména kvůli nádherným záběrům a věrně podané fyzice ve vesmíru. Překvapila mě Sandra Bullock, která v tomto filmu ukázala, že zahraje prostě úplně všechno. Přestože film má jednoduchý děj, vcelku odsýpá a člověk se nenudí. Záběr, kdy vybuchuje vesmírná stanice bez zvuku je naprosto strhující. Grády tomu přidávají ještě extrémně dlouhé záběry (až 17 minut). ()

Chaloupek

Po 91 minutách jsem si zvedl bradu ze země a udělil pět hvězd. Možná to má semtam nějakě mouchy, ale v IMAXu na ně myslet nebudete. Film pro velké plátno. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)