Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

Skylwalker42

Vizuálně velmi úchvatné. Mě se to líbilo, i Když to trpělo podle mnohých absencí příběhu. Ale jaký příběh by jste sem chtěli dát? Aby byl alespoň trochu uvěřitelnejšì? Hudební stránka také napomohla k atmosféře a finále bylo velmi úchvatné a napínavé. Sandra si sošku zaslouží. A prvni scéna je vyloženě filmařská dokonalost :) ()

RNDr.Strom

Vidím že hodně z komentujících si stěžovalo na nedostatek děje. Ale k čemu je děj? Vyvolavá myšlenky, vyvolavá emoce. A tohle že prý Gravitace nedělá? Svými ve skrze mimimalistickými, plynulými záběry, vně ostrými a vevnitř intimně upocenými (ne, nemyslím si, že by trik spočíval v HD estetice záběrů na naši planetu) na to, co nás všechny popravdě každý den obklopuje (vzduchoprázdno a tma) podle mého názoru dost aktivně vyvolává ty nejzalákladnější existenciální otázky. Copak hlubšího byste chtěli? Tento film je oslava lidství a hrdinství. Připadá vám to příliš americké? Mně to připadá působivé. Jsme tady, abychom překračovali limity... Co jiného bychom dělali? ()

Salvator

Brilantní film, ale pouze díky technickému zpracování. Ostatní dost pokulhává. A mimochodem, Kowalsky je asi nejpoužívanější filmové jméno. ()

jx2004

Hodinu a půl dlouhá stopáž filmu určitě prospěla. Je to našlapané, přímo nádherný vizuál(mrzí mě, že jsem na tom nebyl v kině), má to skvělou atmosféru a vtáhne to diváka do děje(pokaždé jsem se společně se Stoneovou nadechnul), ale co se scénáře týče, tak přesun z místa A do místa B asi nijak neohromí a je jasné, že film už nemá co dál říct. Každopádně všichni víme, že kvůli příběhu to nenatočili, a tak se stačí posadit a užít si film. ()

PanPyzamo

Už jsem slyšel pár lidí básnit o filmu Gravitace se slovy, jaká to je nádhera. Ono to i nádhera je, ale hlavně v kině. Film totiž sází na dechberoucí scény ve vesmíru, které jsou ovšem uznávám nádherné i doma na pořádné televizi. No a tom je ve směs celý snímek. Nějaký hlubší děj zde nehledejte. Ve vesmíru se ocitneme hned, co film začne a také v něm i zůstaneme. Nádherná podívaná, ke které už nemám moc, co dodat. Doporučuji. 7,5/10 ()

Franki69

Viděl jsem kdysi v kině a nedávno jsem si ho připomenul. Rozhodně si tenhle film nepouštějte v mobilu nebo v počítači. Čím větší obraz, tím lépe. Vizuál je totiž nejen úchvatný, je omračující! A dává zapomenout, že samotná survive story kosmonautky Ryanové (Sandra Bullock), která se snaží dostat na Zeměkouli je v podstatě jen sledem šťastných náhod, náhodných rozhodnutí, přehlídkou popřených fyzikálních zákonů a ustanovených pravidel pro lety nad zemskou stratosféru. Od záčatku je totiž jasné, že hlavní hrdinka neumře...Vyhnu se spoilerům, ale až dojde na všestranné využití hasicího přístroje nebo na zadávání povelů v čínštině (musejí být ve správném sledu a s určenými prodlevami), vzpomenete si na mě. Jenže co je to platný, když se Sandra po předchozích kosmických vizuálních orgiích vysvlékne ze skafandru? Zkrátka, i přes všechny nelogičnosti a vyložené nesmysly je Gravitace skvělý film. Když si na něj uděláte náladu (a pustíte si ho v co nejlepším rozlišení a na co největší ploše), odmění vás neuvěřitelnou podívanou. Alfonso Cuarón za něj posbíral hodně cen…a vy mu je taky rádi přiznáte. Dávám 90%, což je při tom jaká je to v podstatě blbina vlastně asi to nejrozporuplnější hodnocení, jaké jsem na čsfd udělil. Ale neslevím, byl to zážitek. ()

Gregor_Samsa

Tohle bylo s 3D brejličkama na Flóře, krásnej obraz, kromě toho obrazu je tam i zvuk, výbornej soundtrack, krásná prdelka Sandřiny dublérky v gaťkách jak vypraných od Timura a jeho party, charismatickej Dr. Ross, stopáž tak akorát, aby se to stihlo pořádné protočit ty sály a co nejvíce představení, no co víc říct, profesionálně odvedená kosmická profesorská profesionalita a to i včetně staré ruské rozhrkané rakety ne-asi! [90%; někdy 2015 CinemaCity Flóra] ()

Matry

Velmi zábavné skákaní z jedné vesmírné stanice na další vesmírnou stanici. I čtení manuálu k ovládaní lodi je tady napínavé. Bohužel ale chybí trochu lepší příběh. ()

PTuranyi

Výborne natočená komorná vesmírna dráma. Úvod je trošku prehnaná idylka, ktorá sa čoskoro zmení na katastrofu na obežnej dráhe v priamom prenose, pri ktorej si človek môže uvedomiť aký krehký je život v ľadovom a pustom vesmíre. Niektoré momenty treba brať s rezervou, ale dej si drží dobré tempo a napätú atmosféru. Skvelá kamera a herecký výkon Sandry Bullock. ()

F2003F

Pri druhom to už nemá taký boom efekt takže 4,5. Prikláňam sa k plnému lebo je to dodnes (po 10 rokoch) stále veľmi jedinečný film. Podobný sa ani netrúfali pokúsiť aby vznikol. Nejde o žáner (scifi) alebo zasadenie deja (Vesmír) ale o rýdzo sýte ničím nerušené prostredie. Má to príjemných 90 minút, z ktorých 85% sa pútavo odohráva mimo lode vo vzduchoprázdne. ()

Ashal

Film, jenž jasně ukazuje, co znamená dělat film jinak a přesto stejně, Cuarón ukázal vesmír, tak, jako jsem ho dříve pořádně nevnímal, jako nebezpečnou pustinu, kde vám hrozí smrt na každém rohu. Sandra navíc ve své, zatím, největší roli exceluje a jasně si říká o dalšího Oscara a Clooney, ačkoliv nemá tolik prostoru rozhodně nezklame. Je to film o přežití v tom nejdrsnějším, nejnebezpečnějším ale také vizuálně nejkrásnějším místě. Rozhodně jeden z nejlepších zážitků, co jsme měl tu čest v kině vidět. A za to Cuarónovi neskonalý dík. P.S. Rozhodně doporučuji vidět v IMAXu. ()

injoy

Ultimátní pecka, která mi zprostředkovala výlet do vesmíru. Z toho důvodu jsem se vypravil i do IMAXU abych si film užil na 1OO% a nelitoval jsem. Film jsem hodně prožíval a samozřejmě na to má vliv i špičkový sál IMAXU. Prostě pokud se vám líbil Sunshine, objetujte 220 korun a užijte si výlet do vesmíru maximálním způsobem! edit: 7 Oskarů mluví za vše :-) ()

HonziKaja

Velkolepý a přitom tak minimalistický zážitek. Cuarón vzal neskutečný survival scénář a spojil ho se základy 3D filmu. Kousky satelitů a vesmírných stanic lítají kolem vás a vy sedíte s otevřenou pusou a lapáte po dechu. Co je mi po tom že je to dějově ploché, vždyť to nemá ani žádný úvod. Ale Cuarón ho nepotřebuje, okamžitě vás vás doslova vystřelí do akce a drží vás v ní po téměř celou dobu. A ta stopáž co neobsahuje napětí? Každý si z ní vezme něco, mě to přišlo téměř artově existenciální, je takový výraz vůbec možný? Ale bez obrazu a spoilerů se to prostě popsat nedá. Výsledek je ohromující. ()

rraadduuzz

Z mého pohledu mistrovské dílo. Spousta otázek, na které si nedokážu odpovědět, zatím...zážitek nad očekávání i díky hudbě S. Price. A 3D? Občas jsem měl pocit závratě ale párkrát jsem se podíval bez brýlí a to bylo o ničem. Opravdu skvělý film. ()

tuntik

Film, ktorý inak ako na veľkom plátne nemá zmysel vidieť. Nemusí byť nevyhnutne 3D. Videl som 2D a bol to audiovizuálny zážitok. Ešte by som povedal, že viac audio ako video, hoci video bolo prerfektné. OK, príbeh kde nič tu nič, ale toto nie je film o príbehu. Má posolstvo (obežná dráha je plná sajrajtu a je len otázkou času, kedy príde k nejakej zrážke). Ide hlavne o to užiť si výkon Sandry Bullock a skvelé spracovanie. Tento film asi inak ako v kine vidieť nebudem chcieť... To by bolo ako tofu bravčové rebierka. ()

franti11

Jedním slovem MAZEC!!! Před chvílí jsem se vrátil z kina a jsem stále u vytržení.Konečně film,kde 3D má opravdu smysl. Krásně jsem uhýbal před úlomky vesmírné stanice ISS. Parádní záběry vesmíru, hlavně řítící se hořící trosky. Bylo tam sice málo Cloonyho, ale to ve finále až tak nevadilo. Bylo to ONE WOMEN SHOW pro Sandru Bullock. Vřele doporučuji ve 3D. ()

Decim28

Na Cuarona se nechodí kvůli několikaúrovňovému, hlubokému, nebo propracovanému ději. Od tohoto filmu jsem čekal přesně to, co jsem dostal: dechberoucí kameru, skvělé herecké výkony (škoda, že Clooney nedostal více prostoru; Bullock jednoznačně adeptkou na Oscara) a efekty k nerozeznání od reality. To je Gravity, smělý počin od (pro mne) nejlepšího režiséra současnosti. A i přes to, že se rodinná dvojice scénáristů nevyhnula pár klišé (sen/halucinace doktorky, mluvení si sama pro sebe...), jedná se o nejlepší film několika posledních let. "Half of North America just lost their Facebook." 99% ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)