Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Segrestor

I za to málo díky. Jedna TOP scéna a dvě menší za to asi stály, neb jsem se smál tak, až mě z toho začaly bolet ledviny. Zbytek filmu byl solidně odsýpaný příběh o přitroublém agentovi, kterého jsme už několikrát viděli, ať už to byl inspektor Clusoe, Austin Powers nebo třeba Ace Ventura. Ano, to vše je Johny English, který navíc rozesmívá, jen když je tak trochu Mr. Bean. Za zmínku ovšem sice stojí i Gillian Anderson, která zraje jako víno (a zde pomrkává na geeky a fanoušky Akt X) a malá rolička pro Atkinsonova přítele Tima McInnernyho, onoho Darlinga ze seriálu Černé zmije. Johny English Reborn je přesně ten typ filmu, o kterém se dá říct, že dlouhý večer nezachrání, ale ani nezkazí. ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: U mě dobrý ... Film ako celok pôsobí úplne pohodovo, sú to ale konkrétne gagy, ktoré ho celkovo oživujú. Bolo mi hneď jasné, že to nemôže byť 101 minút trvajúca jazda úplnej zábavy, ale od nudy to ma tiež ďaleko. Táto komédia ma svoje úskalia kde sa nevyhla ošúchaným vtipom (čo sa dalo už aj dopredu čakať), ale na druhej strane prináša aj množstvo slušných "fresh" fórov (jednoznačne vďaka Rowanovi), ktoré zdvihnú hladinu vtipu nad úroveň a udržia tak dostatok nesilenej pozornosti počas celej jej dĺžky. You mean there's a mole AND a vole? [3 a pol *] ()

Mertax

Fucking fast. Pro nás fanoušky Atkinsona a demetního Percyho z Černé zmije je to místy skvělá zábava, navíc s kvalitní hudbou od Eshkeriho, který zkomponoval ost pro Hvězdný prach - a to se počítá. Škoda věčné nedotaženosti scén a epizodičnosti. 65 % [Kino.] ()

TheDarKnig

ani zdaleka tak dobré jako první díl, který ještě byl "originální" a elegantní se skvělým Malkovichem. Tady prostě došel docela dech a tvůrci si jenom nabrali plno postav z Bonda, plno motivů z bondovek či drabinovek a Westova postava prostě nudila. Na druhou stranu rozhodně to nebylo horší než průměr, protože Atkinson má v zásobě stále dost vtipných grimas, jeho shaolin mód v Hong Kongu je parádní a takové scény s uklízečkou i přes všechnu neoriginalitu prostě nemají chybu. Plus možná i celá hvězda za nádhernou Rosamund Pike. Ale chlapecký agent Tucker docela rožčiloval. ()

genetique

Ak by toto malo byť zavŕšenie kariéry tohto skvelého komika, tak by to bolo smutné. Prajem posledné napravenie si reputácie, pretože takto to neodpovedá jeho kvalitám. Klišé strieda klišé, príbeh bez nápadu a nebyť Atkinsona, tak to vypnem po 15tich minútach 35%! ()

StarsFan

Johnny English paroduje vše, co bych od špionské komedie 21. století čekala. Utahuje si z product placementu (Toshiba British Intelligence), feminismu (ženy na všech pozicích MI7), přehnaného pacifismu ("dnes se všechny konflikty řeší dialogem") a nakonec i z faktu, že hlavní záporák musí být nutně nejlepší přítel hlavního hrdiny. Jenže k čemu to, když film jako takový nijak přehnaně vtipný nebo zábavný nepřijde? ()

LihO

Veľmi stupídny scenár, suchý humor, opakujúce sa vtipy, dokonalo predvídateľné. Pre mňa obrovské sklamanie. ()

Falko

Aj napriek tomu, ze chvilkami mi pripadal humor az prilis detsky, alebo videny z inych komedii, musim dat 80% hlavne vdaka Rowanovi. Vzdy som sa na nom nasmial, ako na Beanovi a nie je to inak ani na Englishovi. Napriklad scena, kde su ludia zneuziti na zabijanie inych dolezitych ludi na prikaz a tito ludia zrazu posluchnu na slovo je znama z prvej casti BLAZNIVEJ STRELY (1988), kde sa baseballovy hrac pokusil na prikaz zabit kralovnu Alzbetu, pricom ten hrac si nic neuvedomoval a samozrejme Frank Drebin si to na poslednu chvilu vsimol. Tentokrat ale nesikovnejsim sposobom si to vsimne aj Johnny English :-) _________ Rowan Atkinson - (Johnny English) +++ Gillian Anderson - (Pamela) +++ Rosamund Pike - (Kate) +++ Dominic West - (Ambrose) +++ Tim McInnerny - (Quartermain) +++ Daniel Kaluuya - (Agent Tucker) +++ Roger Barclay - (Agent číslo dva) +++ Eric Carte - (Agent číslo jeden) +++ Richard Schiff - (Fisher) +++ Produkcia: Rowan Atkinson, Eric Fellner +++ (Videl v kine 22.10.2011) +++ ()

castor

Johnny se vracet vůbec nemusel. Scénáristů ubylo (poprvé scénář uklohnili hned čtyři), přesto je výsledek velmi průměrný. Pro někoho tak ikonického jako je Rowan Atkinson dost blbá zpráva. Občas předvede prvoplánovou srandu a divák se alespoň ušklíbne, většinou ovšem sází jednu zoufalou scénu za druhou a je to k pláči. Příběh nepatří mezi chytré nebo komplikované, i když to nejspíš nikdo nečekal. Tvůrci prakticky jen hledají důvody, proč by měl hlavní hrdina udělat nějakou hovadinu nebo nešikovně spadnout. Parodické ambice nejneschopnější agent Jejího Veličenstva jsou slabé, a nebýt Atkinsona, který těží ze svého zákeřného trouby Mr. Beana, byl by to ještě větší průšvih. Nehraje úplně idiota, ale spíš snaživého smolaře, kterému všechno vychází spíš náhodou. Své nejlepší grimasy už přesto bohužel vyčerpal. Když už jsme u těch bondovek, tvůrci se vytasí s jednou nefalšovanou bondgirl Rosamund Pike (i když Scullyovic Gillian Anderson to sekne víc). Mimochodem trojka zase vsadila na jinou exbondgirl Olgu Kurylenko. Spojuje je jedno: jaksi nemají co hrát. Všechno je průhledně nalajnované, docela uzívané a pasivně útočící na divákovu peněženku. ()

D.Moore

Pokračování Johnnyho Englishe by ve srovnání s nemastným neslaným prvním dílem mohlo být horší snad jen ve dvou případech: Kdyby hlavní roli nehrál Rowan Aktinson, nebo kdyby ji hrál, ale z nějakého záhadného důvodu by přestal být vtipný. K ničemu takovému naštěstí nedošlo a já můžu říct, že Johnny English se vrací se mi líbí více než jeho předchůdce. Ve filmu je mnohem více pamětihodných momentů, z nichž absolutně nejlepší je vychytralá hongkongská honička, přibylo originálních (židle, vrtulník) a nevídaně dotažených fórů (výcvik u tibetských mnichů a jeho postupné zúročování v praxi – obzvlášť v lanovce), není tu ani jedna fekální scéna, pro kterou bych scénáristy nenáviděl jako v případě předchozího filmu, a díky neustálým soubojům s maniakální uklízečkou se dozvíme, že opakovaný vtip může být stále vtipem, pokud se ví, jak ho opakovat. A největším kladem je fakt, že agent English tentokrát není tak nehorázně nemotorný idiot, ale spíše schopný a sympatický člověk, který má ovšem dost často smůlu.__P.S. Scéna v titulcích mě rozplakala. Samozřejmě smíchy. ()

MMR

Tak a co teďka? Nečekal jsem, že druhý díl bude ještě zábavnější než ten první. Výborná zábava, vygradovaná na maximum. Rozhodně si to pustím ještě víckrát. Ale v mé topce přesto zůstane díl první. ()

Spooner

Tak ani tentokrát nic moc. Některé scény jsou sice vtipné, akce je tam taky dost a je celkem zručně natočená. Navíc to má celý slušný tempo a hodně rychle to uteče. Přesto jsem měl ale pocit, že ať se Atkinson snaží seč může, tak jeho styl komiky se do tohoto druhu komedie příliš nehodí. V Beanovi a ostatních věcech to funguje, ale sem by se imho hodil někdo jiný. Takhle ty jeho vtípky dopadají tak 50:50, půlka jich je dobrá a půlka špatná. A těch výborných je bohužel po skromnu. ()

Davies182

Johnny znovu v akci. Tentokrát mlátí staré babičky tácem po hlavě do bezvědomí, obléká si naopak kalhoty, a posiluje šourek (vážně). Do očí prostě stále bije, že je Atkinsonův agent zaměřen spíše na publikum, které hledá odlehčenější, imbecilní humor. Jsou tu ale i tací, kteří mají radši inteligentnější zábavu... Potitulkovou epizodku s vařením jsem vůbec nepobral - WTF?! ()

Xmilden

Dvojku považuji za určitě slabší, přestože casting je lepší. Vtipnějších scén moc není a jedna asíjská uklízečka jaro nedělá. Gillian Anderson se ukazuje býti trefou do černého. English má k ruce ovšem horšího pomocníka. V této sérii nejsou zápletky tím co by divák musel řešit, ale tady se prostě nezadařilo. Potitulková scéna v kuchyni se povedla. Třeba někdy příště Johnny... 40% ()

darkrobyk

Slabší než jednička, ale pořád ucházející zábava. Mě English baví hlavně proto, že paroduje mé milované bondovky. Titulky počínaje, přes výzkumnou laboratoř, padouchy, ženy a rozličnými prostředími a lokacemi konče. Nejen různé odkazy, kde nesmí chybět chytré auto, ale třeba i půvabná Rosamund Pikeová (Dnes neumírej). Občasná trapnost a vata je prostřídána vtipnou honičkou po střechách či rvačkou zakončenou na mořském molu. Čekal jsem trochu více, na jeden mlžný podzimní večer však dostačující. ()

nunka

Samostatné fóry a vtípky stoja za to, ale na 100 minút mi to akosi nestačilo. Ako celok film možno vnímať ako streštenú komédiu, ktorá sa nevyhne prázdnym miestam, trápnym scénkam, sem tam však narazí na geniálne vtípky, gagy a dialógy. Na 100 minút je mi to však málo. ()

Fiftis

Tak, ako v prvej časti siahli po menách ako John Malkovich a Natalie Imbruglia, siahli po významných osobách aj tento raz. Vo filme zhliadnete Dominica Westa, Gillian Anderson a Pierca Brosnana. Áno, je to tak. Na plátne je opätovne Scullyová, tento raz ako šéfka MI7. A tak ako dobre sa na ňu pozeralo pred cca pätnástimi rokmi, ani dnes sa nič nezmenilo a herečka je stále sexi dračica. Som rád že Atkinson nezostal len pri Beanovi i keď jeho filmografia nieje dlhá. Čo je škoda. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)