REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

habertek

Pro mě vcelku milé překvapení! Po dvojce určitě obrovský krok k lepšímu, skvělý námět...svatba a zombie. Ať si tomu říkají andělé nebo jak chtějí, pro mě to byl prostě zombie thriller/horor...Obsazení dobré, pro mě některé scénky i vcelku vtipné, i nějaká ta lekačka sem tam...konec zahrál na city:) No rozhodně nemůžu říci, že bych se u toho nudil! Pro mě lepší průměr...70% ()

Viper86-V1

Obrovské, ale obrovské zklamání, bezohledně pošlapávající kultovní status původní dvojice, kterou považuji za jedny z nejděsivějších hororů všech dob (hlavně jedničku). Opuštění od handy cam snímání, atmosféry, temnoty, prostě všeho co dělalo dřívější díly tak jedinečnými. Tady dostanete tupou béčkovou zombie vyvražďovačku s ženichem v rytířském brnění a rádobyvtipnými trashovými srandičkami ala Grindhouse, které ale totálně postrádají šmrnc jeho tvůrců. Chceme snad v REC sérii humor? Ani náhodou! Nebýt povedené závěrečné scény, nedal bych možná ani ty dvě hvězdy. Budu dělat, že jsem trojku neviděl a těšit se na závěrečný díl Apocalypse, který snad celou legendární sérii důstojně uzavře. ()

Paja.93

Aha, takže poučení z filmu. Nikdy nedělejte velkou svatbu, protože nikdy nevíte jestli se vám hosti nenas****. ()

PATWIST

Škoda takéhoto zakončenia série, ktoré sa vracia späť v deji (prequel) a dozviete sa odkiaľ sa vírus vzal. No posôbí ako priemerná hororová komédia. Snáď to 4. diel (Apocalipsis) prekoná, ambície nato má už len tým že sa má odohrávať na lodi. "Ku*va, deda a jeho zasraný nasclouchátko" ()

Matte27

Dobře, takže já jsem právě shlédnul pokračování (nebo spíše prequel) jednoho z nejoriginálnějších hororových filmů, respektive dvou, a nevím co si mám myslet. Prvních 20 minut se nese v duchu předchozích dílů, tj. amatérské záběry - avšak s tím rozdílem, že zde připomínají cosi ve stylu Slunce, seno. Když už se začalo něco dít a já se pomalu začal těšit na pokračování, příruční HD kamerku vystřídala pravá filmařská. A zde se to celé zlomilo. Dozvídáme se, že hlavní roli zde dostala španělská mutace Colina Firtha a Joseph Gordon-Levitta a jedna vcelku pohledná nevěsta. Nyní už záleží jenom na tom, jak se na film díváte. ___________________________________________________________________ Pokud se těšíte důstojné pokračování REC, tak budete velice, velice, VELICE zklamáni. S původním filmem to má společný snad jen název, psa a nábožensko-zombie nádech. Tento díl měl objasnit to, co se dělo před předchozími dvěma, ale neřekl absolutně nic. Kým a jak byl pes z veteriny nakažen zde zůstává opět nevysvětleno. Skoro to působí tak, že na původních REC si filmaři jen nahrabali, aby měli dostatečný rozpočet k natočení tohoto nevkusného, logiku postrádajícího, avšak kvalitně vypadajícího hororu. Činy herců jsou zde naprosto nesmyslné. Pokud bych tento díl hodnotil jako pokračování, dal bych odpad, maximálně jednu hvězdičku. Ale já mu přeci jen dal šanci a začal jsem se na něj dívat jako na naprosto odlišný film, který si natočila parta začínajících filmařů s dostatečným rozpočtem, aby se zaučili v řemesle, vzdávajíc hold starým splatterům. Tím pádem, příběh ustupuje stranou a na řadu se dostává vizuelní stránka. Kouká se na to dobře, krev teče proudem a vyvražďovačky jsou efektní. Scéna s motorovou pilou přináší filmu rozhodně hvězdičku navíc. Stejně tak mě pobavil nápad s naslouchátkem ke konci filmu.________________________________ Takže si to shrňme. Pokud zapomenete na to, že se jedná o pokračování originálního, atmosférického hororu, tak se dost možná budete i bavit. Film plyne - nevázne, minuty "odpadávají" stejně jako končetiny a sem tam se mihne i nějaká vtipná scéna. Připočtěme k tomu motorovku, sexy nevěstu a spoustu krve a ve výsledku dostaneme průměrný zombie krvák, jakých je sice všude kolem spousty, ale ani tento nikterak neurazí. ()

henrycruel

Pokud bych to bral jako samostatnou hororovou komedii a parodii na zombie filmy, tak by to docela ušlo, ale je to další film ze série REC a v porovnání s ostaními opravdu nepovedený. Paco Plaza se vydal špatným směrem! ()

Midar

Trochu nevědomky se Plazovi podařilo něco vyjímečného. Nechtěně totiž natočil zcela absurdní parodii svého největšího hitu. ()

Brano

Nechápem čo všetci na REC vidia, pretože som skôr pri tom filme zaspával ako sa bavil. Jednotka mala aspoň ako takú atmosféru, ale druhé pokračovanie bol iba veľký prepadák. Pred trojkou som veľké oči nemal, i keď trailery boli výborné. No nakoniec som bol veľmi milo prekvapený. Síce to nenadväzuje na predošlé diely, čo je len a len dobré. Dostalo to nový impulz a ja som nenudil, ale celkom bavil a miestami aj pobavil. Akurát úvodná polhodina, ktorá je točená na starý spôsob roztrasenej kamery z prvej osoby sa mi vôbec nepáčila. No potom sa to rozbehlo. Konečne je to točené normálnou kamerou, s normálnymi akčnými scénami, ktoré tu chýbali. Herecké obsadenie podstatne lepšie. Príbehovo opäť príliš jednoduché, ale akcia to vynahradí. Takisto si tu užijete viac krvi, ako to bolo dokopy v predošlých dieloch. Chcel som dať pôvodne 4*, ale za stupídny záver uberám. Takto pokaziť dobrý zombie horor je škoda. Koniec mi prišiel akoby ho napísala Rosamunde Pilcherová, pretože tak dementné chovanie postáv som už dávno vo filme nezažil, ako som ho videl teraz pri novomanželskom páre. Tucet zombie sa šplhá po rebríku za ženou, ktorá sa chce dostať zo šachty von. V poslednej sekunde chlap poklop na šachte otvorí, vytiahne ju a tým ju zachráni. Namiesto toho, aby tú šachtu ihneď uzavreli, oni sa idú polhodinu obýmať a stískať, ako keby sa nič nedialo. No a najväčší gól prišiel v samotnom závere, kedy muž niesol na rukách svoju nakazenú ženú. Dookola bolo plno policajtov, ktorí mu vraveli, aby ju pustil, že je nakazená. On namiesto toho jej dal francuzáka a žena mu nato odhryzla jazyk. Len som sa pousmial. Takto pokaziť celkom dobrý film v samotnom závere! A mimochodom to čo je za popis filmu? Aký prequel? Toto je nepriame pokračovanie predchadzajúcich častí. Tá infekcia sa dostala aj inde, ako do tej bytovky. Prebieha to v tom istom čase. Takže obsah by mali admini zmazať. Je to dosť zavádzajúce pre tých, čo to ešte nevideli. /60%/ ()

Pitryx

Už jen klasická zombiovka bez nápadu. Nevím proč autoři nedokončili poměrně zajímavý příběh z prvních dvou filmů. Ale zase jim budiž připočteno ke cti, že skoro vyřadili protivný FF formát snímání. Takže většinou dávám zombie filmům to nejhorší hodnocení, ale zde si to dvacítku za tu motorovou pilu rozhodně zaslouží. Jimbovi dík za title. ()

kobras5

Každý, kdo se na tento díl série těší, tak je jistojistě zklamán. Co se popisku filmu týče, tak ten je naprosto mimo. Ale k věci... na tento díl mám 2 pohledy. Jeden je takový, že nápad se Zombie masakrem je geniální, protože tímto tahem k sérii přitáhnou všechny Zombie maniaky, kteří třeba nevěnovali tolik pozornosti REC filmům. A ten druhý je bohužel negativní, protože k sérii se to nijak zvlášť nehodí. Není to ani prequel, ani to nenavazuje na žádný z dílů, což je moc velká škoda. Nyní záleží, jak to mají vymyšlené v Apocalypse, jestli tam bude nějakou roli hrát tento díl nebo ne (pevně věřím, že jej využijí a já budu moci změnit své hodnocení). Kladně hodnotím pouze začátek zombíků. Záporně hodnotím kamery, nesympatičnost herců, nelogické jednání postav, chybějící lekačky, záživnost, smysl celkově, spojitost se sérií... 20% (přehodnotím znova po shlédnutí 4. dílu). ()

mikexcbig

Ten názov robí strašnú paseku a film sa kvoli tomu nevyhne vlne kritiky a hejtu. Boli sme však varovaní, čo sa bude diať - iné miesto, iná udalosť, zabudnite na uzatvorený barák, pri ktorom ste mali často husiu kožu aj na palcoch na nohách, toto sú masové orgie, Hodnotiť hviezdami nebudem, videl som aj lepšie survivaly. Nemožem povedať že by som bol sklamaný, ani nadšený. REC sa vráti v plnej sile v Apocalypse, toto bola iba taká možno zbytočná odbočka. A mimochodom, popis filmu zavádza a hovorí o ďalšom dieli, nie o tomto. Ešte jedno mimochodom, nestačilo tie šaty roztrhnúť? Fakt bolo treba motorovku? :D ()

DonBraso odpad!

To byl škvarek hodně mastný tohleto zvěrstvo.Za prvé jsem si myslel,že koukám pomalu na Resident Evil,už jenom tím,že tam hrála Dolera,který vypadala jak Milla Jovovich(Ano,filmový Resident Evil má taky stále klesající hodnotu).Za druhé tohle gastromecenáštví vymyslí snad exot,který čuměl celý den na videoklipy na MTV a naplácá to tam jak Segall rukama.Fakt nechápu jak Plaza mohl mít ruce v předešlích super dílech,inu si řekl,půjdu na to po svém:)Tak tu mám čistokrevnou hororovou komedie,pro mě spíše Parodie,kde tam chodí nějaký sv. Jiří v obrnění,Sponge John a tucty nevyznámých postav.Už si řikám,že tohle stejnak přežiju ikdyby tam tančili Homolkovi,ale tak odfláknutý film s touhle značkou je napopravu.Svatba začne a je to všechno OK,kamera až cynicky vyklá,jakoby dnešní kamery neměli stabilizátor asi už deset let,ale to se odpouští,co už ne,je kripl hudba,ano ta tam měla být po vzoru Japonských gore hororů,kde to v tunelu Clara rozjede a tím to vadne,jedna scéna,která veme za svý.Pan kostela začne číst z bible a zombicí,se kroutí jak Zíma v nejlepších letech a neutočí,jo tomu řikám dechovka.Film nemá hlavu ani patu,jde se z jedný scény do druhý,dialogy by napsal i pornoherec a film se stává fraškou.Kdo má rád ulítlí horory ten je jako doma,ale jsem pořád zastáncem,že když vidim značku REC,tak od toho očekávám určitou kvalitu.Trochu jsem cejtil podvod,jako by mi to prodal nějaký vietnamec z tržnice a natočil si svatbu. ()

Cechyno4

O tom, že REC 3 bude nejslabší díl celé série zřejmě není sporu. Ale věřím si, že skalní fanoušci této série(mezi které se řadím i já) si k trojce svou cestu najdou. REC je, byla a bude moje slabost. Ono je těžké celkově porovnávat. Neboť Balaguero je úplně jiný režisér. Sází na strach. Dokáže vygradovat atmosféru, vnést do filmu skvělé lekačky a zapracovat skvěle na příběhu. Balaguero je prostě mistr napětí. Plaza ten natočil klasickou zombie naháněčku. Z které se vytratil strach i hororová atmosféra. Naopak přibylo drsnějších scén a divák vidí více akce. Podle mě to není až takový průšvih na jaký to ze začátku vypadalo. Líbilo se mi, že v tomto díle byla využita i normální kamera. Dále za zmínku stojí scéna, kdy se všichni derou do autobusu a taky konec filmu. Který se dá ovšem očekávat. Klasický zombie horor. Pro mě ovšem s nálepkou REC ! Ovšem těm kterým opravdu zkazil třetí díl pohled na tuto skvělou hororovou sérii, věřtě, že čtvrté a nejspíš i poslední pokračování nám všem dokonale spraví chuť. To nejlepší přece na konec ;) Balaguero to všechno skvěle zakončí. Už teď se těším :) ()

chrustie

Tak si to shrňme. Po nudném infantilním začátku, máme nějakou hodinu čistokrevných kýčů. Chlápek nám tam běhá v brnění a s mečem, borka se s motorovkou moc nepáře a její brilantní otočka s následným výkopem do zombíkovi hlavy, si nezadá s legendárním kolenotočem profesora Luska. Spousta špatných, co špatných, ale příšerných efektů, logické chyby, špatné masky (střih?), kdy má týpek v jednom záběru nastříkanou krev pod očima a za půl vteřiny má krev jenom kolem držky. Farář s pobožnými kecy, jako rivotril na zombíky. Krev a všudýpřítomné sračky, cákají v tomhle neumětelském velkodíle, do divákovi tváře tolik, že by se scénárista a režisér měli z fleku, pro zachování důstojnosti, zastřelit hned na premiéře. První díl byl opravdu dobrý, druhý byl připitomělý rychlokvas a tohle, tohle snad ani nemůže nikdo myslet vážně. ()