Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

chezush

Zrovna nedávno jsem na internetu narazila na jednu velmi zajímavou otázku. ''Kdybyste měli zbytek svého života žít v nějakém filmu, který byste si vybrali?''.. nevím jak vy, ale já už mám jasno. Chtěla bych si nechávat z prsou šňupat kokain, spát na matraci z peněz, vzít si jednou Lemmon, oddávat se drogovým orgiím, pít alkohol na jachtě, strkat Leovi svíčku do zadku a u toho všeho poslouchat Mrs. Robinson. Jestli Leo letos nezíská Oscara (jakože nezíská), tak mu snad jednoho vyrobím. ()

nunka

Trojhodinová exkurzia do sveta finančných žralokov je síce zábavná a neskutočne cool, dobre sa na ňu pozerá a rýchlo odsýpa, no je zároveň rovnako nudná na to, aby trvala tri hodiny a poskytla na tak veľkom placi tak "málo". Po dopozeraní totiž po tejto veľkolepej multižánrovke nezostáva nič, o čom by sa dalo podeliť s ostatnými. ()

CrypzzXD

Strhující tříhodinová jízda plná šňupání, sexu, peněz, alkoholu a spousty dalších nemorálních věcí pod taktovkou mistra Scorseseho, který se v tomto nekorektním opusu doslova našel. A k Leovi mohu dodat pouze toto. Ale i tak mu ho už sakra dejte! 9/10 ()

MISSha

Aneb jak legendární režisér natočil jeden ze svých nejlepších filmů, a posunul DiCapria k životní roly... Martin Scorsese dal tímhle svižným kouskem všem pochybovačům jasně na vědomí, že do starého železa ještě zdaleka nepatří. Tuhle nekonvenční, dravou a ve všech směrech ujetou jízdu s herecky se překonávajícím DiCapriem, jsem viděla nesčetněkrát a stále se jí nemohu nabažit. Grazie maestro Scorsese... Film roku 2013. ()

Fiftis

Herecky perfektné, režijne perfektné. Scorsesemu a DiCapriovi to spolu naozaj klape. Film ktorému nechýba šťava, dejové zvraty, humor a skvelé herecké výkony. Veľmi sa mi to páčilo a prekážkou nie je ani dĺžka filmu. Krásne to utečie. Vyzdvihnúť najlepší herecký výkon by bolo ťažké. Najviac sa mi páčil Jonah Hill a Jon Bernthal. Spory medzi nimi boli skvelé a asi to najvtipnejšie z filmu. Margot Robbie tu bola krásna a ja som si ju zaznačil, aby som s ňou videl viac filmov. Na filme sa mi tiež páčilo, že i keď má už Leonardo DiCaprio 40 rokov, dokázal tu na začiatku filmu vyzerať bez väčších problém na 20 a vyzeral rovnako, ako napríklad v Titanicu alebo Pláži. Je to ďalší výborný film od Martina Scorseseho a ďalší výborný film s DiCapriom. Určite si ho nenechajte ujsť. ()

DJ_bart

Sex, drogy a kapitalismus ve vrcholným režijním majstrštyku Martina Scorseseho. Týhle divoký tříhodinový jízdě dáte 5 cecků Margot Robbie z 5 i kdybyste nechtěli. Dodnes nepochopím jak nemohl za svůj fenomenální výkon Leo získat Zlatýho plešounka. ()

lamps

Scorsese stále ve vrcholné formě, 19 let po svém největším majstrštyku servíruje obecenstvu další až neskutečně komplexní a filmařsky jedinečný pohled do světa plného špinavých dolarových bankovek, který s přehledem vyhrává soutěž o nejpovedenější satiru na dílo Martina Scorseseho. Některé hlášky jsou vskutku smrtící, herci geniální (pardon - herec), ženy přenádherné a režie vytříbená jako filozofie po důkladné lajně koksu, avšak obsahově je pro mne Vlk z Wall "Fucking" Street přesto mírným zklamáním. Nejenže nám není za celé tři hodiny jedinkrát naznačeno, zda-li máme vnímat zarputilého Berfolta jako kladnou nebo zápornou postavu, ale v záplavě všech neustále se opakujících fází feťáckého syndromu a heroických motivačních monologů si někdy ani nevšimneme dramatické vsuvky, které dřívější Scorseseho snímky naopak nejvíce zdobily. Martin nám toho chtěl na stará kolena povědět mnoho, ale kromě toho, že natočil zřejmě nejzábavnější scénu se zdrogovaným milionářem v historii a že mě ještě pevněji utvrdil v přesvědčení, že poctiví zdrogovaní milionáři neexistují, mi toho nakonec zase tolik neřekl. Formální stránka je však opět fenomenální a nedivil bych se, kdyby se jen ji chystali akademici náležitě ocenit. 85% ()

Shakers

Tento film mi začal šliapať rovnako neskoro ako hlavným aktérom ta pilulka s 80-tých. Scorsese a DiCaprio ma poslednú dobu bavia svojimi filmami, no s čoho som viac prekvapený je to, že ma bavil aj Jonah Hill, ktorý ma nikdy nebavil. Scorsese ma perfektne rozlosované postavy a ešte lepšie postraženú dĺžku filmu, ktorá pri 180-tích neuveriteľných kozatých minutách nenudi! To, že sa úvod trošku vliekol neznamená, že ma nebavil. Brilantné herecké obsadenie a ešte brilantnejší štýl ma posadili, čo posadili, zarazili rovno do gauča. Ultimátne hlášky, scény, príbeh, Margot ... bože, tááá Margot. 89% - 4* ()

filmfanouch

Vlk z Wall Street je i po téměř dekádě mistrovsky natočený a neuvěřitelně zábavný film. Jde o film z kterého jde cítit radost z vyprávění. Ve třech hodinách Scorsese dokáže nejen představit temnou stránku amerického makléřství, ale zároveň ukázat americkou mentalitu v té nejhorší podobě. Málokterý film má z uplynulé dekády takový potenciál na to se stát nestárnoucí filmovou klasikou. ()

Big Bear

Tak tohle byl slušnej vejlet do světa, který je většině z nás nedostupný a nepředstavitelný. Zpracování bylo perfektní, všichni hráli skvěle samozřejmě všemu kraloval Leo, velmi rajcovní byla i ,,mamka'' Margot Robbie, kterou jsem poprvé zaznamenal v seriálu HBO - PAN AM a už tehdy v uniformě letušky... eh... Zkrátka byl problém sledovat cokoliv jiného a to tam létaly krásné tryskáče Boeing 707. A hned v úvodu mne do filmu doslova vtáhl perfektní Matthew McConaughey... Zkrátka a dobře, tohle byla jízda, která se Scorsesemu perfektně povedla ! Snad je jen škoda, že Leo svému vzoru nebyl podobný ani za mák, ale vem to čert ! Dávám za 5 lajn koksu. * * * * * ()

JohnnyD

Greed is fucking good. Nihilistická jazda naprieč Wall Street alebo American Psycho bez vraždenia. Martin Scorcese už roky nebol taký kreatívny, už len keď sa vedľa toho postaví Shutter Island, tak to sú ako dva filmy od úplne odlišných režisérov. PS: akurát atmosféra 80s bola pramálo 80s. ()

Niles

Štýlové, divoké, občas nechutné, vtipné, dramatické. Vlk z Wall Street ma po dlhom čase prinútil ísť opäť do kina a mnou otriasala široká škála pocitov. V prvej polovici bolo tých šialených párty možno až príliš veľa, tá druhá, o niečo pokojnejšia, sa mi páčila viac. Herecké výkony výborné a tak reálne, až som mal podozrenie, že to čo tam šňupali bol skutočný kokaín a všetci si pri natáčaní trochu dali. Neviem odkiaľ vytiahli krásnu Margot Robbie, ale tá má pred sebou ešte veľkú budúcnosť. ()

Boogeyman

Už vím, proč se říká "Ses posral v kině." Že se Scorsese po Hugovi vytasí s něčím takovým, něčím tak scorseseovsky scorseseovským, o tom jsem mohl jen snít. Vlk z Wall Street je od prvního záběru čirá esense pravého mafiánského Scorseseho, pouze s tím rozdílem, že namísto věty "Vždycky jsem chtěl být gangster", pronese hlavní hrdina "Vždycky jsem chtěl být boháč." A jakoby se Scorsese potřeboval trochu otřepat z rodinného Huga, od prvních minut servíruje jízdu, kde se sice brutálně nezabíjí, ale o to víc jebá, ojebává a vyjebává a to v takovém tempu, že tři hodiny najednou prostě utečou. Neuvěřitelně nadupaný, pestrý, velkolepý, geniálně napsaný a nahláškovaný (tolik jsem se od srdce nazasmál už hodně dlouho) feťácký epos, který se nezastaví a neuhne před ničím a rozhodně nejzábavnější film roku....po druhém zhlédnutí sice hodnocení nechávám, to je neotřesitelné, ale je fakt, že cca 3-4 scény jsou zbytečně dlouhé. ()

playboxguest

Řemeslnost každým coulem, ale totéž se dá říct téměř o každém Scorsesem, který mě bohužel už někdy od Skryté identity baví čím dál méně. Na celém filmu je krásně vidět, jak je všecko prošpikované kvalitním filmařským špekem tak, aby z toho byl snadno a rychle pětihvězdičkový film, ale za mě bohužel, takhle snadno už se nechytám. Další jízda o týpkovi, co se z nuly udělal a pak strmě padal, která je podána s odlehčeností podobnou třeba Lord of War, nebo Catch me if you can (což jsou pro mě pecky největší). Nejedna scéna mi tu připadla geniální, sem tam jsem se i slušně zasmála, nebo prostě pobavila, ale když to vezmu kolem a kolem, dlouho se mi tak často nestávalo, abych u očekávaného filmu pročuměla na hodinové ručičce nejmíň třetinu stopáže. Spousta scén ve mě prostě jen vyvolala dojem na filmový pás zbytečně nabaleného tlachání a recyklace starších Martinovo pecek. A Leo je dobrý, to bezesporu, ale dobrý ve svém hereckém standardu, kalhotky mi tímhle filmem nestáhnul (ale to nevadí, pořád má Gatsbyho, Pláž a Letce). ()

Indiana

Takhle rychle mi tří hodinovej film už dlouho neutekl, opravdová bomba bez jedinýho hluchýho místa, esence dokonalosti, která bude za pár let považovaná za stejnou klasiku jako Scorseseho Mafiáni nebo Casino. DiCaprio byl super a má kolem sebe skvělou bandu kámošů (skvělej byl ten Asiat, kterej i když někomu sázel pěsti do ksichtu, tak měl u toho takovej ten správně pozitivní výraz). Film roku, jednoznačnejch 100%. ()

sheen

Drogy, prachy, sukack*, kalby, devk*, osirani lidi a osirani systemu :) hlavne tech prvnich 5 bodu je tam pohojnu..... a vyborny Leo. Takze muj nej film roku 013 Rivalove, ani Marty je neprekonal ( i kdyz viden teda az v 014) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení