Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

JJaannee

Po dlouhé době jsem z filmu v kině opravdu nadšená a mohu říci, že tento díl mě opravdu rozesmál a od začátku do konce bavil. J. Depp je pán herec a celkově je film zakončením všech dílů o pirátech z Karibiku. Mistrně natočené záběry a promyšlený děj..bravo 😉 ()

Jarray

Po čtvrtém díle jsem měl pocit, že už jsou Piráti z Karibiku na ústupu, ale pátý díl přinesl velmi pozoruhodný příběh, který mě upoutal k sedadlu. Bohužel postava legendárního Jacka Sparrowa je zde vykreslena jako ožralý tragéd, což v kombinaci s hrstí laciných dialogů mělo za následek snížení požitku z filmu. ()

james11

Neřekl bych, že už je to pátý díl. Po Černé perle mi ty díly začaly do sebe splývat a už bych ani nedokázal vlastně říct, o čem byl minulý díl. I když byl pátý díl opět to samé, jako všechny předchozí díly, souhlasím, že kvalita šla zase trochu nahoru (což potvrzuje opět vyšší hodnocení tady na csfd). I když si myslím, že to, jak to všechno tímhle dílem rozsekli, by mohli celou sérii ukončit a byl by to aspoň důstojný konec, mám pocit, že Piráti opět vydělají a další díl se stejně natočí. ()

TOPmoovie

spickove. asi najlepsi diel. prekvapenie. napaditost scen, humor, nenudilo to ani na minutu. dokonca by to znieslo este 20 min. navyse. technicky a creativne uplne spicka. ()

JeyeK

What shall we do with the cursed pirate? Dokonale děsivá skladba. A dokonale děsivý Salazar. Trailer sliboval kvalitní pokračování pirátské série a i přes mé počáteční váhání vzhledem k tomu, že se jedná už o pátý (?) díl, jsem nakonec vlastně nebyl zklamaný. Úvodní vyloupení banky byl docela povedený nápad, čarodějka Shansa působila přesvědčivě a vlastně i samotná Carina zaujala svou rolí vědkyně uprostřed středověku. Na můj vkus tam však bylo trochu moc postav (Barbossa? Elizabeth?), děj byl trochu zamotaný, některé události byly trochu okaté a některé filmové efekty byly trochu přehnané. Celkově to na mě tedy působilo více jako komedie / pohádka, než akční reálné fantasy s prvky humoru, pro které jsem si původně přišel. 70% ()

Mejkby

Příběhově stejná blbost jako vždycky, ale bavil jsem se. Skvělý efekty, obzvlášť mrtváci. Non stop akce. Depp je pořád vtipnej, Bardem super záporák. Na pět * to nevidim, ale na další díl se moc těšim(jestli bude). ()

Raziel811

Lepší než 4řka, horší než jakýkoli díl původní trilogie. Rush i Bardem jsou výborní, efekty průměrné, příběh nezajímavý a nové trváře tragicky necharismatické. Asi tak bych shrnul toto filmové dobrodružství. První tři díly se zkrátky vyskytly v příhodnou dobu a myslím, že i přes své "kvality" by dneska neměly šanci. Ne kvůli konkurenci (která defakto není), ale celkově je zkrátka jiná doba, zcela jiná generace diváků a ti "starší pamětníci" mají zkreslené vzpomínky na velkolepost trilogie a novou tím nespasí. ()

Doffy

Kousek dělil pátý díl od pěti hvězd. Bohužel mám pocit, že noční scény Pirátům prostě nesvědčí ať jsou jakkoliv akční a pirátské. Ovšem velké plus s geniální scénou s gilotinou. To mi vrátilo vzpomínky na první klasické Piráty z Karibiku. A scéna s ukradením banky. Pátý díl napravil to, co čtvrtý díl pokazil ač jsem nevěřil, že se mu to podaří. Konec byl skvělý. Takhle bych tu sérii zakončil. Lepší konec už asi nevymyslí. Bylo by to důstojné zakončení mnohaleté frančízy. A v nejlepším se má přestat ne? ()

frenkie

Tato série mi už přijde značně vyčpělou a rovnou se přiznám, že jsem tento díl dokoukal s vypětím všech sil. To, co tam předvádí J.Depp už hraničí s trapností a normálně mi připadá, že se z piráta stává bukanýr(v tom nejhandlivějším významu). Budu moc přemýšlet, zda se vůbec podívám na další díl, vznikne-li. Javier Bardem by se na učinkování v těchto hollywoodských spektáklech měl vykašlat, nemá to zapotřebí. ()

luboss822

Aj na jednoduchší obsah ide stále o ľahký nadpriemer. Depp je stále ten stále ten vtipný ožran, aj keď tých vtípkov bolo pomenej, ale zasmiať sa dalo. Nie je to však tento krát on kto ťahá celý film a myslím, že Kaya Scodelario je tou prísadou, ktorá tento film zachránila. ()

intheend

Mě Jack Sparrow vždycky bavil a tenhle díl není výjimka. Taková nejretardovanější část, kterou klidně mohli trochu zkrátit nebo předělat byla ta s trojzubcem a kotvou. Nejlepší scéna svatba :D ()

Pizavo

No... žádnou velikou slávou bych to nenazval... příběh za moc nestojí, co se týče celkové dějové linky, ta mi připomínala první díl série více než cokoliv, ale v mnohem horším podání. Člověk se náboje a akce dočká až ke konci a Jack Sparrow se v tomto díle sám sobě zas až tolik nepodobal (dle mého názoru.) Efekty a triky úžasné. Rozhodně bych ale z filmu vyřadil přemoudřelou chudinku, která nese na svých bedrech odkaz svého otce... do příběhu mi vůbec neseděla... co se týče mladého Turnera, tak ten byl vcelku v pohodě. Podtrženo sečteno vycházejí tři hvězdy. Ale magie ve filmu obsažená mi nedovolila dát méně než čtyři... 4* ()

Mark1983

Piráti z Karibiku patří mezi mé oblíbenější filmy, ač se jedná vždy o oddechovou a zábavnou podívanou, jíž nechybí nenucený a přirozený smysl pro humor. Takže jsem nebyl zklamaný ani tentokrát - u pirátů. Zatím to jde s nimi správným směrem. ()

Nortizop

Johny jako Jack byl opět vynikající, vizuálně se mi to taky docela líbilo i sem tam dobrej joke. Co ale ignorovat nemůžu, je většina dějových zvratů, které jsou udělané pro primitivní široké americké vrstvy. To, že Barbossa umře, bylo jasné hnedle jak se divák dozví, že ta kozatka je jeho děcko, vlastně jsem se divil, že ještě žije, a když nakonec hrdinsky umře, tak mi z toho taky umřela půlka filmového požitku. Snažit se ve filmu šťourat do feminismu, vědy a okultismu je jednoduše špatný nápad. Vůbec se mi nelíbila milostná dvojička a její serepetičky okolo, celkově samé cliché a nic nového :( celkem smůla mělo to dobré ambice ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017