Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Ex_Machina

„Zastavovať údery tvárou sa ako obrana nepočíta.“ Špinavá športová dráma, pri ktorej si citlivejšie duše poplačú a tie drsnejšie budú krochkať blahom nad krvou, potom a tvrdými údermi. Nepamätám sa či som videl film o boxe, kde by hlavná postava spadla až na také dno a dokázala sa z neho vyhrabať. Parádny výkon Gyllenhaala je to, čo ťahá film dopredu. Aj tu sa ukázalo, že pokiaľ je človek na vrchole, tak má okolo seba množstvo falošných priateľov, no keď o všetko príde, tak ostane sám. Film, ktorý si s odstupom času radi pozriete znova. ()

Ludo444

Viacmenej sa ide podľa očakávanej schémy, ale jeden bonus film má - postavy sú ľudia. Žiadny dokonalý morálne čistý trenér, ktorý sa tak snaží síce pôsobiť ale každý má chyby. ()

Zolky

Dojemný príbeh úspešného boxera, ktorý padol na dno kvôli smrti svojej manželky, ale práve jeho láska k nej a túžba získať dcéru späť mu pomôže postaviť sa na nohy. Aj keď od začiatku bolo zrejmé, ako sa to celé skončí, i tak sa mi to veľmi páčilo a z kina som odchádzal s veľmi dobrým pocitom. U mňa si najväčšiu pochvalu zaslúži Jake, ktorý je z roka na rok stále lepším hercom a veľmi sa mi páčil aj Forest Whitaker, možno aj preto, lebo asi prvý krát som od neho videl film, kde nehral policajta a veľmi mu táto rola sadla. Na 5* to síce nebolo, ale dávam silné 4*. ()

Riff_Raff

Je to film srdce rvoucí, nijak se nedotýká menšin ani většin. Film motivující charakter člověka, aby se nechoval jako zvíře, ale jako pokorný a milující tvor. Snímek motivuje člověka, aby se držel morálních zásad, ve chvílích kdy je to nejtěžší a pěstuje v něm to dobré. Ukápnul jsem nějakou tu slzu. Protože film svým dějem uměl zamířit na citlivé místo. A i přesto zůstal morálně kladný. Dnes jsem byl v kinosále úplně sám a byl to krásný večer. Nikým nerušený. Dávám proto plný počet. Myslím, že každý si udělá názor sám. Pro mě je to Jednoznačně hit! ()

Doutas

Pokud existuje jediný důvod, proč Bojovníka vidět, tak je to Jake Gyllenhall. Jeho ztvárnění vymláceného boxera, který stěží dokáže říct souvislou větu, který v záchvatech vzteku rozbíjí vše kolem, ale který zároveň miluje svoji dceru a ženu, bez které by byl ztracený, je dokonale přesvědčivé. Škoda, že zbytek filmu je tak průměrný, nudný a předvídatelný. Více na blogu. ()

ratpile

Scenáristu bych hodil do ringu s Gyllengaalem. A Whitaker by poté mohl režiséra uškrtit ručníkem. Výkony hraničící s Oscary byly smutně promrhány průměrným scénářem, spoustou zbytečných klišé a velmi konzervativní režií. Southpaw přesto není špatný film. Má luxusní kameru, slušné zápasy, skvělou hudbu, a především - naprosto boží herecké výkony. Od zničeného Gyllenhaala, přesného trenéra Whitakera, po mladinkou Laurence a úžasnou McAdams. Škoda, že ústřední drama (...a svou dceru a úsměv sociální pracovnice dostanu pokud vyboxuji miliony a porazím sám sebe!), působí jak z fighterského filmu od MTV. Čtvrtá hvězdička patří JEN hercům. Jinak je to za slabé 3. ()

Olafsson

Hele víc než tři hvězdy tomuhle nedám.. Je to průměrná slátanina s plochými výkony herců až na Jakea který si ty hvězdy zasloužil sám.. Zahrál to dobře chlapec, ostatně jako vždy, a navíc u něj oceňuju tu vydřenou parádní fyzickou proměnu... Samozřejmě židovšti bratři Vajnštajnové se drží zavedeného holywoodského schématu z oblasti čisté fikce "samí hodní černoušci a problematickej bílej kluk", ale tohle už snad nikoho ani nepřekvapí... ()

vipeerr

skoro až dokumentárně a životopisně pojatý akčnák o Billy Hopovi a jeho kontroverzním životním stylu. Jestli mě něco za poslední dobu chytilo za srdce tak právě tento kousek. Způsob jakým je natočen film, kde hlavní hrdina je několikrát na pokraji psychického zhroucení a v slzách mi bral dech. J. Gyllenhaal předvedl skvělou fyzickou formu, je vidět že musel sakra máknout a mimo jiné skvělý herecký výkon. Je vidět, že když dostane i méně známý a mladý herec, dobře zpracovaný scénář může to fungovat! Za me 4* určitě se podívám na Billyho v budoucnu ještě několikrát. ()

Guran

Poslední dobou Anthony Fuqua nenatáčí dobré filmy a tak jsem se stavil i k tomuto jeho dílu. Ačkoliv jsem očekával podprůměrný film, hodnotím ho velice kladně a tak ho můžu nazvat nadprůměrný a to zejména díky Oscarovému výkonu Jakea Gyllenhaala a opět skvělého Foresta Whitakera, ale zdá se mi, že Forest (držitel Oscara za hlavní roli - Poslední Skotský král) spadl do kategorie vedlejších herců. Je to škoda, tento herec má na to hrát hlavní role! Scénář je možná místy oklišován, ale přece jenom vás spoustu okamžiků ve filmu překvapí. Snímek ukazuje realitu příšloví - Jednou jsi nahoře, jednou jsi dole. Velice chválím. Pěkný propracovaný film. ()

Vykuk

Po dlouhé době konečně pohodový kousek, bez pozlátek, sračkoidních dialogů a dalších emerických kidů. Není to něco, co by zvedlo ze židle, ale je to poctivý film, na který stojí za to se podívat. ()

WolfIssen

Jake Gyllenhaal opět, jako už mnohokrát představil své výborné herecké kvality. Ten chlap mě nepřestane snad nikdy udivovat co všechno a jak skvěle dokáže zahrát. Klobouk dolů a plný počet k tomu. Jinak to nejde. ()

kubilov

Jak natočit nezapomenutelný a alespoň trochu originální film o boxerovi, když je tenhle filmový žánr zdánlivě zcela vyčerpán až přečerpán? Vtiskněte filmu duši a dejte hlavní roli zahrát jednomu z nejkomplexnějších herců současnosti, velkému Jaku Gyllenhaalovi, který naprosto zaslouženě překope mojí docela čerstvě ustanovenou top 10. Role všemi zavrženého a zatracovaného Billyho Hopea tomu přidala ten poslední chybějící kus. Southpaw sice není nijak extrémně originální, ale je to jeden z těch filmů, které dokáží zaujmout a pohnout i s již znuděným a zhýčkaným divákem a trochu tak zase rozvířit vody v hollywoodském sportovním žánru. Jake je fakt jak na Oscara tyjo, Forest je zas jednou parádní sympaťák a v první půlhodině Rachel McAdams také potěšila. Navíc soundtrack je letos zatím bez konkurence nejlepší (50SOG se může vycpat), protože 2x Eminem, Weeknd a Frank Ocean? Až jsem vážně přemýšlel i nad plným počtem. Tak skvělý to je. ()

nK_!

Southpaw přes sebe kupí jedno klišé za druhým, což by nemuselo ve výsledku nijak vadit, nebýt silně nesympatické role Jakea Gyllenhaala. Po celé dvě hodiny jsem netušil, zda s ním mám soucítit, litovat jej nebo ignorovat. Chybí mi tady vysvětlění a dořešení některých postranních dějových odboček a pořád se nemohu zbavit dojmu, že Curtis Jackson dostal mnohem méně prostoru, než by se slušelo. Antoine Fuqua umí sice dobře pracovat s technickou stránkou věci, ale s emocemi mu to moc nejde. Slabší tři. ()

johnsnow

Približne mesic po tom čo tento film vyšiel mi ho kamarát ospevoval a povedal aby som si ho pozrel hned ako bude príležitosť. Ja som však filmy tohoto žánru nemal rád takže mi to vyfučalo z misli. Keď som však zistil že to točil Fugua hneď som si tento film pozrel a je to asi najdokonalejšia boxerská dráma. Klobúk dole za herecký výkon Whitakera I Gylenhala. ()

george82

Další film ve stylu Rocky. Je to trochu ohrané a člověku je po chvilce jasné, jak to musí dopadnout. Nicméně je JG výborný a film baví a má spád. ()

moznazitra

Další z mnoha pohádek, které Hollywood natáčí snad každý půl rok. Semletý bývalý šampion hledá cestu zpátky k navrácení své odcizené dcery. Jak to dopadne snad nemusím dodávat. ()

Plastík

Jake musel dřít, to je vidět. Jinak film stojí za prd. Patetismus tam házeli lopatama, jak na brigádách v 60-tých letech. Ale výsledek je tristní. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo