Let’s Dance: Revolution

Mladá tanečnice Emily (Kathryn McCormick) přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem (Ryan Guzman) a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Tancem provokují běžné kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií. Jejich hlavním cílem, je způsobit co největší šok a být pořádně vidět i slyšet. Sean Emily postupně učaruje a rozhodne se do jeho tanečního projektu zapojit. Postupně se stane jeho hlavní tanečnicí. Brzy mají první neohlášené vystoupení, které opět zvedne ze židlí řadu kritiků i fanoušků. Jedny naštvané a druhé nadšené. Emilyn otec, bohatý byznysmen, ale nesouhlasí, aby se jeho dcera poflakovala s pouliční bandičkou. Představuje si pro ni jinou budoucnost. A tak to chce tanečníkům pořádně osolit. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce Emilyn otec rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou. Teď už taneční skupina MOB netančí jenom proto, aby se předváděla a provokovala, nyní tančí pro zatraceně dobrou věc. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Příšerně naivní, přeslazená a v mnoha směrech až nesnesitelná pohádka, která mě zaujala jen choreograficky dokonalými tanečními čísly. ()

Jirka_Šč

Tento film je v mých očích pro tanec to samé jako Ong Bak pro bojové filmy. Příběh, který je věšákem pro prvotřídní a zajímavé taneční scény (hlavní dvojice navíc dobře vypadá a je sympatická). ■ Asi je fajn, že jsem z celé série viděl jen tento jeden film. ■ Nabouchanej trailer: https://www.youtube.com/watch?v=jl0QrvDxu-c ■ K vidění mě přesvědčila recenze Františka Fuky http://www.fffilm.name/2012/08/recenze-lets-dance-revolution-step-up.html ()

rollman1

Super podívaná, která se klasicky pyšní super choerografí čísel, také skvělý výběr lokací,sympatičtí herci a taky super 3D, jako fanoušek série jsem nadmíru spokojen. 95% ()

mcb

Soft porno pro teenagery. Stále nechápu, proč tvůrci raději nenatočí ultimátní taneční show natáhlou na celovečerní stopáž místo toho, aby se snažili pospojovat jednotlivá vystoupení lobotomickým (a také nadbytečným) příběhem, který stejně nikoho nezajímá. ()

Darneth

Ve svém žánru nadprůměrný nářez, který mi v poslední době padl jako ulitý. Bumblebee9, hej bro! máme novou choreografii. So next time and HARDER! ()

ARI50

Už nedostáváme návaznosti ale pořád dostáváme v pohodě herce skvělou chereografii čísel a parádní hudbu a opět příběh plný soutěží. ()

Kamca_

Tady se střídaly lepší chvilky s těma horšíma. Když se najelo na tancování, tak mě to nějak extra moc nebavilo. Neříkám, že bylo špatný, pár zajímavých kousků se tam našlo. Ale tu hudbu bych určitě změnila, aby z toho tak nebolela hlava. A pak měl film ještě další linku, tu romantickou. A ta mi sedla o něco víc. Když se to veme celkově, tak můžu dát maximum 55%. I když ze začátku to mělo vyšší laťku. ()

Hwaelos

Je zvykem série Step Up, že jednání postav nedává elementární smysl, příběh je papírová pohádka a základní principy logiky dostávají těžce na zadnici (aneb kde sakra berou ti chudí kluci ze slumu tak exkluzivní matroš a techniku na vystoupení?). Čtvrtý díl frenčízy samozřejmě není výjimkou. Dokonce bych řekl, že úplný závěr dovedl nesmyslnost zápletky (a tím pádem celé vyznění filmu) úplně nejdál: Ústřední taneční buduje celej film kontrakulturu, která staví jidášský, kapitalistický prachy do opozice proti tradici, životu obyčejnýho člověka a živýmu umění jako takovýmu, jenom aby se v happyendovým závěru nechala koupit od mezinárodní korporace. To mi hlava ještě pořád nebere. Na druhou stranu vypadá to, že čím hloupější je téma filmu, tím lepší jsou taneční performance a tím promakanější je způsob jejich snímání. V tom ohledu je Step Up: Revolution pravděpodobně nejlepším tanečním filmem, kterej je možný vidět. ()

MoiJe

Vsetci su fesi, tanecnici i Mia zo SYTYCD potesia a nikto sa dlho nevykecava, obmadzuje sa to na "hey yo, the situation sucks, lets prepare the next big thing" a uz sa tancuje. Choreo postavena jednoznacne na dave a napade, nie na jednotlivych trikoch. Moze byt. ()

ChArLeNe

Viac než flash mob, na mňa zapôsobilo, keď z galérií urobili tanečné kulisy. To bolo nádherné. I keď, flash mob v business plaza tiež bolo super. Taktiež ma potešilo, že sa vo filme objavili dve pesničky od Skylar Grey. A Phillip Chbeeb som hneď spoznala, tie jeho signature moves. Príbeh je u tohto typu filmu prostý, čo sa týka mňa, tak by žiaden príbeh ani byť nemusel, ja by som radšej brala hodinu a pól len tancovania. ()

moviesfan

Opět co platí u předchozích dílů - žádný vyšperkovaný příběh, ale vymakané taneční choreografie. Jsem vesměs spokojen. ()

Marek1991

Jeden z filmov na ktorý som sa tešil, vzhľadom na to, že tanec a hudbu milujem a pri prvých dvoch dieloch som bol unesený. Pri treťom už komercia podľa mňa prerástla film a tento tretí? Nanešťastie zostáva v tom. Úvod bol úplná stará škola ako z tých černošských videoklipov, kde sa zabávajú na odpružených autách, mávajú trblietavými vecičkami, už len drugstery tomu chýbali. Tanec na pláži bola nevhodná sexuálna vsuvka ako z filmu Klip, ktorý som nedávno videl. Trocha som bol sklamaný, že v tej hispánskej krčme sa skoro nič nedialo. Potom ma však dostali skoro do kolien tie scény v múzeu, reštaurácii, či administratívnej budove. Záverečný tanec v prístave bol des, až na trampolínovú scénku, či scénku s pružinami. Trápne bolo najmä to, keď sa tam zjavil Moose z predchádzajúcich častí a tie jeho gestá a reči, taktiež tancujúci starosta bola hlúposť. Inak vždy sa divím, že keď hlavní hrdinovia vo filmoch tancujú, či chodia po pláži, skoro vždy je prázdna, najmä na Floride, či v Kalifornii je to hlúposť. Že opäť obsadili do hlavných rolí fešákov a krásavice, ma už vzhľadom na USA ani neprekvapuje, je to trapas. Inak pri záverečnej scéne mi veľmi reálne to iskrenie pri búchaní kovových palíc o zem neprišlo reálne. Taktiež záverečný tanec dvoch hlavných hrdinov bola hlúposť. Zaujímavé bolo posolstvo porotkyne o originalite, ale chcel by som vedieť kritériá, ktorými posudzujú tanečníkov. Film mal veľkú dávku klišé, tie romantické prechádzky, výlety osamote bývajú už akoby zažrané v týchto filmoch, bolo to desné. Romantika nula bodov, dej slabý, pokiaľ nerátam tie tri významné tance. Už len to, že v čase hospodárskej krízy to šupli na bohatú snobskú Floridu u mňa body ubralo. Film ťažil z aktuálnej situácie, protestov a revolúcií vo svete, najmä voči chamtivosti, kapitalizmu, ale pritom bol naivný a nedosiahol toho, čo mal, naopak sa tomu upísal, reklama na Nike, to bol vrchol a tiež tie slová, že nemajú žiadnu šancu zabrániť výstavbe pánovi Andersonovi, načo bol potom ten film dobrý, keď ho presvedčili vďaka vytvorenej postave dcéry a on sa zľutoval, keď videl tie tance? Podľa mňa tým pádom zbytočnosť.Taktiež tá náhoda, že zrovna hlavná hrdinka bola dcérou toho miliardára sú ďalšou chybou. Toto je komerčný film, ktorý sa snaží tváriť revolučne. Inak zvláštne, že vždy je tam taký kopec jasajúcich a výskajúcich mladých ľudí a starých je tam ako ihiel v kope sena. Hudobne to spĺňalo moje očakávania, neboli to len tie úplne lacné komerčné braky, tanečne je to na vysokej úrovni. Po stránke scenára a dialógov je to trapas, po dejovej až na tie tri tance taktiež. Po stránke postáv nula bodov. Efekty na vysokej úrovni, romantika nula bodov. Originalita a inšpiratívnosť tam boli, ale len do určitej výšky, lebo to bolo komerčné, napriek tomu, že sa to snažilo presvedčiť o opaku. Že takýto film zarobí peniaze mi nevadí, skôr mi vadí, ak sa na niečo hraje a vyžiera originalitu niečoho iného. Film bol neprirodzený. Všetko toto u mňa robí dôležitú súčasť hodnotenia, nuž ale je to americký pohľad na vec, americká forma protestu a zároveň podpora toho, voči čomu protestujú, záver nepriniesol takmer žiadne riešenie, naviac si dávajú záležať, aby boli v centre pozornosti, aby o nich hovorili v médiách hlavného prúdu, boli sledovaní na internetových stránkach, pre mňa absolútne mimo. Postupne, keď si to nechávam preležať hlavou zisťujem, že hudba a tanec si zaslúžia hviezdu a istý originálny a inovačný motív spojený s hlúpou a jednoduchou snahou o revolučnú vec a boj proti chamtivosti si zaslúžia druhú, ale za čo ešte by si to zaslúžilo? Možno efekty, kamera, splnenie účelu zarobiť nehorázne peniaze, ale to u mňa ani tak hviezdy nerobí, keďže tieto veci poučný, zábavný, či mimoriadny film nemusí mať. Ako príklad uvediem napríklad filmy Páter Pio, Cesta na Mesiac, či Profesionál. Pôvodne som chcel dať filmu vyššie hodnotenie, ale zisťujem, že ani niet za čo. Haló, je rok 2012! () (méně) (více)

Petrson17

No, začátek mě neskutečně nudil a měl sem chuť se propadnout i s postelí do horoucích pekel, takový ten stejně umělý, nepřirozený a obehraný příběh, který nabízí téměř každý taneční film ... přeslazené dialogy, přehnané reakce herců a taková ta strašně nepředpovídatelná zápletka, ze které bych zvracel, nakonec samozřejmě veselý happy end a všichni se milujeme..bla bla.. Nicméně i přes velmi slabý a laciný příběh, se v mém případě jedná o nejlepší díl taneční série Step Up. A proč? Jedná se o taneční film, to znamená, že prostý děj se dá lehce omluvit! Zpracování filmu je na jedničku, hudba, kostýmy, prostředí scén a konečně samotné tancování je skvělé, co skvělé, úžasné!!. Občas jsem měl na ústech ten "wow", jak mne některé taneční scény nadchly! Musím přiznat, že vystoupení TheMob v muzeu umění a ty skvělé vizuální efekty ve mne vyvolaly husí kůži. Neuvěřitelné choreografie, originalita sama, banda talentovaných a sympatických tanečníků! Jsem spokojen, film splnil prioritně co by měl! Příběh by neměl být složitý, důležité je věnovat se taneční choreografii, ukázat nové taneční kreace a prostě celou dobu hlavně tancovat tancovat tancovat na plné pecky! Královský taneční film! 70% ()

salisbury

Film ze kterého by se dal udělat super taneční videoklip v délce několika skvělých minut. Vše co tam bylo navíc, ubíralo filmu body. Příběh slabý jak pavoučí nitka. Pokud nastane něco tak děsivého jako pokračování, tak bych prosil vynechat dějovou linku a udělat z toho energií nabitý film o pohybovém umění zvaném tanec. ()

Marsik

Cinema City Anděl - A je to tady! Čtyřka viděna pěkně v kině a to udělalo opět své. Choreografie a taneční sestavy parádní, až na ten scénář a příběh - opět! :-) Ale tak...už jsem si za ty 3 díly zvykl :) Na hlavní hrdiny se pěkně dívalo. Ještě aby ne, přece jenom Miami - všichni jsou mladí, hezcí, vyfešákovaní, opálení, vypracovaná těla, atd. :) Ale v pohodě se to dalo, navíc tancování bylo děláno opět hodně na efekt, což diváckému oku určitě lahodí. Tedy..až na ten scénář a mega klišé romantické scény to nebylo tak zlé. 75% (with J.) ()

FFilipCZ

Těžko vymýšlet nějaký prvotřídní oscarovský příběh a děj, když tyto dva elementy slouží pouze a jenom ke spojení mezi jednou a druhou taneční scénou. Takže si sedněte na prdele, vypněte mozek jako já, zaposlouchejte se do hudby a zakoukejte se do tance a jednotlivých vystoupení a třeba vám z toho vyjdou 3* stejně jako mě. Btw: U mě zatím stále vyhrává trojka, i když jen o kousek. ()

Vxxx

Paráda. Za poslední dva dny jsem viděla všechny 4 díly a tenhle je prostě..skvělý. Jednička je klasika, dvojka je nic moc, trojka mě nadchla, ale tenhle díl je úplně super! Skvělé nápady, výborná choreografie a co je u mě největší plus, upustili od klasického hip-hopu, takže je pro mě snesitelná i ta hudba. Opravdu ru jde jen a jen o tanec a neřeší se nějaké zamilované pohádkové páry! Super. 4* ()