Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

TomStrom

Jsem rád, že pan Sběratel rozjel svoje podnikání ve velkém a ukázal nám například to, že skončit na diskotéce bez nohou vlivem alkoholu je pořád lepší, než skončit na diskotéce bez nohou vlivem kombajnu. Stejně tak je určitě lepší usnout pod stolem tvrdým alkoholickým spánkem než usnout pod těžkou mříží spánkem věčným. A návštěva u pana Sběratele doma, to bylo jiné kafe než to, co se nejspíš běžně ukazuje v bulváru. Druhý film o trampotách a strastech jednoho maskovaného amatérského řezníka prostě ukázal, že se dají staré a otřepané postupy ozvláštnit a mohou být i zábavné, pokud jsou dostatečně zalité krví. Ano, největším přínosem The Collection a vlastně i prvního dílu je vskutku fakt, že vlévá novou krev do starých zkostnatělých stereotypů. Takže za mě velká pochvala tvůrcům a požaduji pokračování, byť ten konec filmu s ním asi tak úplně nepočítá, přesto nepřestanu doufat. Tímto končím svůj oslavný komentář a půjdu si taky sešít nějakou tu kreaci z masa z matčina mrazáku. Tu si pak po vzoru pana Sběratele dám do akvárka a trumfnu s ní všechny ty nudné a klišovité rybičky, co si v akvárku kdovíproč vydržují ostatní. ()

glorious

Genialne pokračovanie colectora, jedna scéna lepšia ako druha plus fantasticky dej, reálne podaný celkom až na ten záver s zlomenym predlaktím následne boxovanie ale viem tomu odpustit tuto chybičku krási. ()

dannyd14

Prekvapivo som prvý, kto toto musí zhodnotiť :). V prvom rade zmienim štyri veci, ktoré ma prekvapili a vyčarili mi úsmev na tvári. A tým boli: Josh Stewart, zvrátený dej, fantastický záver + k nemu ako bonus záverečná scéna, ktorej niet odolať a hlavne hodnotenie IMDB. Spočiatku nie je evidentná náplň J. Stewarta, ale ak budete dávať dobrý pozor ako ja, čo aj budete, nakoľko film je tak skvelo spracovaný, prídete na to prečo áno. Teraz ale k deju. Kto mal možnosť vidieť prvý diel bude prekvapený, pretože už to nebude len také pobehovanie po dome a hra na mačku a myš. The Collection predstavuje nového, šialene brutálneho psychopata, ktorý nemá problém vyhubiť celý svet. Predovšetkým, na vás čaká množstvo pascí, gore efektov, zvratov a šialenstiev aké ste doposiaľ nevideli. Čerešničkou na torte je famózny záver. Dej sa točí okolo mladého dievčaťa, ktorú po útoku na párty uniesol Collector a Josh Stewart ako hlavná postava ( ktorý má aj nevybavené účty s vrahom ) po boku mafiánov je nútený vstúpiť do pekla, z ktorého napokon....a na toto vám už len odpovie film. Atmosféra je temná, pasce pripravené a show sa môže začať. ()

Clark_Kent

O 100% lepší jak jednička totálně. Perfektní horor opět brutalita a úžasné pasti, nástrahy. Překvapivý a tajemný dobrej konec. ()

Miagy

Oproti predchádzajúcemu The Collector - mi prišiel tento horor menej strašielný, viac krvavý a do istej miery odkukaný. Ale bavil som sa výborne. PLUS: maska záporáka, premyslené pasce, dostatok zábavy počas celého filmu, žiadne nudné obkecávačky a dialógy, prostredie opusteného hotela. MINUS: blbé správanie policajtov, chýbalo m iaspoň niečo málo dozvedieť sa o "zberateľovi".... Ale inak perfektný filmisko na noc ! ()

Kozy9

Marcus Dunstan sa poučil zo slojich chýb a rozhodol sa vytvoriť pokračovanie, ktoré nielen nadviaže na svojho predchodcu ale taktiež dotiahne to staré začaté do vydareného a prekvapivého vrcholu. Zatiaľ čo Collector vystupoval ako škaredé káčatko, na ktoré sa síce dalo pozerať ale šlo o šedý priemer, Collection sa chytá všetkých potencionálnych príležitostí a prezentuje sa ako prvotriedny horor. Otázky, ktoré zahmlievali prvý dieľ boli zodpovedané čiastočne nechávajúce priestor predstavivosti, jednotlivé úmysly postáv zrazu dostávali zmyseľ, prostredie zostalo izolované ale vynikalo nápadmi a nevšednosťou a to všetko bolo zabalené do nepretržitej akcie, scén plných krvi a hlavne zábavy, ktoré bola akosi familiárna no udržovala si svoju sviežosť. Dokázala zaujať a prekvapiť, no všetko robila v rámci zaužívaných očakávaní, ktoré si milovníci hororov za tie roky sledovania vybudovali. Neviem, či sa dočkáme aj tretieho dielu, no v každom prípade bola dvojka viac než príjemným prekvapením. Po dlhej dobe sa mi do rúk dostal horor, ktorý ma vyslovene bavil, a nezanechal vo mne pocit, že išlo o jeden z tisíca na dlhý zimný večer. Ak ste nevideli jednotku, bude to pre vás trochu nadpriemerný akčný počin, no v opačnom prípade budete nadšený a spokojný. Z môjho pohľadu 80%. OPLATÍ SA KÚPIŤ: Pre milovníka a zberateľa hororov je collection jasná voľba, pre ostatných by šlo skôr o vhodného kandidáta na kúpu počas výpredaja. Nejedná sa o nadčasovú snímku, no Collection si drží svoj pôvab, ktorý by sme nemali prehliadnuť. ()

Bube1

Collection je pořád dynamický horor s dostatkem gore a dobrou atmosférou, ale už je tu zkrátka moc WTF momentů (odemčení zámku zlomeným předloktím, v podstatě celá úvodní akce na diskotéce,...) a příliš to připomíná SAW (děj v objektu s pastmi, které postupně usmrcují partu lidí a někteří vyvolení mají šanci přežít...???). Kde se tedy jednička mírně inspirovala, tam dvojka vykrádá jak o život. Už je to prostě jen nadprůměrný svižný horor s příjemnou stopáží, který na geniální předchozí díl sice nestačí, ale výraznou ostudu mu taky nedělá. Takže zasloužené 3 hvězdy. ()

masekjc

O trochu logičtější než první díl, přece jen pastičky v uzavřeném prostoru jsou reálnější než v rodinném domě. Bohužel to ale už nemělo takový šmrnc. ()

beso74

Vrah v maske so slabosťou na mechanické hračky a pastičky každého druhu (a samozrejme aj pre budovanie bizarnej umeleckej zbierky) sa vrátil a to v prvých minútach filmu doslova vo veľkom štýle. Jeho predstava o správnej párty má podľa všetkého inšpiráciu u Pinheada a jeho Pekla na Zemi z roku 1992, ale v rámci svojich (asi neobmedzených) možnosti sa s ňou dokonale vyhral. Megalománsky mlynček na mäso spracoval takmer všetko mäsíčko na diskotéke, svojmu osudu zatiaľ ušla len dievčina Elena a Arkin, ktorý sa znovu narodil. Po impozantnom úvode však režisér prepol do iného režimu a zvyšok filmu sa odohráva v komornej atmosfére - niekoľko ostrieľaných žoldnierov, jeden smoliar (chudák Arkin sa opäť ocitol v jame levovej) a proti nim stojací mlčanlivý ale o to bystrejší a hravejší sadista v koženej maske, ktorú by mu aj Alexandre Dumas závidel. Výhoda domáceho prostredia je však viac ako evidentná a členom jednotky (samozrejme tým, ktorým sa podarí prežiť dlhšie ako niekoľko prvých metrov v brlohu šialenca) dochádza, že toto nebol rozhodne dobrý nápad. Mne ako divákovi sa však sledovanie tejto hry na mačku a myš ako dobrým nápadom celkom zdalo, aj keď to celé až nepríjemne pripomína sériu Saw, nekopíruje ju, ale uberá sa vlastnou cestičkou. AJ keď mučenia, znetvorovania a vynaliezavých pascí je tu habadej, je tu niekoľko aspektov, ktoré Zberateľa odlišujú od vzoru. Postava vraha je tu zobrazená úplne ináč, tichý sadistický mäsiar tu ani na chvíľku neukáže svoju tvár (ak ju chce niekto poznať, pozrite si na webe fotku herca menom Randall Archer), jeho pohnútky sú nejasné a nejaká ta bližšia informácia o ňom až v samom závere. A samozrejme, na rozdiel od Saw tu nerozohráva žiadnu hru. Arkin je viac antihrdina ako hrdina, najprv sa snaží zachrániť si vlastnú kožu, až potom myslí na iných, jeho privolanie policajtov je viac ako zvláštne, ale aj tak s nim divák sympatizuje. Horšie je to už s Elenou, tá mi už tak sympatická nebola. Členovia tímu sú tu braní len ako náplň mlynčeka na mäso, vrahovu tvár, ako som už povedal nevidieť. To všetko však bohato stačí, aby film diváka zaujal. Ja sa dokonca nadejám, že by nejaký ten diel ešte mohol prísť... ()

Knor

První díl byl lepší ve všech ohledech. Tady je jen spoustu nesympatických postav a vrah, kterej je vynalézavější než Jigsaw a MacGywer dohromady. No a to právě působilo tu a tam už dost směšně. V jedničce bylo všechno ještě s mírou, tady je vrah něco jako polobůh a nevypadá to vůbec reálně. Na druhou stranu nemá film hluchýho místa a strašně rychle šlape. Mordů a krve je dost a vrahovo doupě, který je od sklepa po střechu samá past bylo taky super, Takže suma sumárum průměrnej jednoduchej výplach pro nenáročný diváky lačnících po krvi :-). ()

Scraffy

Škoda, čo sa z toho stalo. Jednotka bola super a námet na túto dvojku tiež, ale akosi sa to nepodarilo natočiť tak, aby to nevyznelo hlúpo. Škoda. Návrat Josha Stewarta potešil. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Akčnější a o ždibec lepší...tentokráte "doma u Kevina McCallistera". Pořád je to ale obyčejná vyvražďovačka s "nezáživnými" herci a debilním scénařem. 70min ideál. ()

MaxForValue

Jedničku som z objektívnych príčin nevidel, takže som vlastne nevedel, do čoho idem. Collection neni ani zďaleka tak dobrý a tak originálny film, ako som čakal. Je to drsnejší Saw namixovaný s Kockou a ďalšími žánrovými chuťovkami, v ktorom neprekvapí prakticky nič. Moja hlavná výhrada však smeruje ku neskutočne amatérskej kamere, keďže akčné sekvencie sú zúfalo neprehľadné. Napriek tomu nič neurážajúci snímok, v ktorom tých 80 minút ubehne ako voda. Slabšie 4*. ()

mark9th

Po genialnej jednotke je toto asi najlepsie zakoncenie hororu ake som kedy videl. Arkinovi fandite na kazdom kroku. Strach som sice pri sledovani nemal, no z toho co vsetko este ''collector'' ukaze som bol sustavne napaty. Dunstan proste dal divakom presne to, co si aj priali vidiet. Viem, ze z objektivneho hladiska to po technickej stranke nie je ta najvyssia trieda, ale v ramci hororu je to viac nez dobre. No a hoci mnohym tento film nesadne ako sudim podla hodnotenia, fanusikovia jednotky budu podla mna spokojni. ()

frxXx

horory su cim dalej absurdnejsie a nechutnejsie, to vazne ma niekto chut sa na toto pozerat?Recept na sracku: zoberieme si jedneho psycho vraha, hlavne aby mal daku desivu specificku masku, jedneho pozitivneho hrdinu ktory vsetko zazracne narozdiel od ostatnych prezije, najlepsie zensku, temne miesto a zahadu ktora nam nebude do konca objasnena. Vsetky tieto ingredijencie okorenime hnusnymi vecami, krvou, kuskami tiel a zvukovymi efektmi, ktore nam v nevhodnych okamihoch budu vyrazat dych. Prosím len nech nieje dvojka :-/. ()

Fantaghiro

Celých 82 minút som sa ani poriadne nenadýchla.Prstami som si v určitých scénkach zákrývala oči,ale tak,aby som zároveň všetko videla.Atmosferická hudba a výkony,ktoré ma skoro presvedčili o tom,že tú bolesť a strach herci cítia aj v skutočnosti. ()

Romeroo

Sbírka je taková malá exkurze za sbírkou jednoho zvláštního sběratele, co nemá rád klubovou hudbu a má u sebe vždy připraven kapesní nožík, chcete-li rybičku. Chce se mi napsat další ze série hororů co se točí v poslední době, ale to bych asi tomuto sběrateli křivdil, má totiž úchvatné tempo jakým roste jeho sbírka. Dobře napíšu to na plnou hubu, není to tak debilní a nenudí to jako podobné sračky v tomhle žánru. Slabší 4 hvězdičky. ()

Tales

Extrémní Bruntál a solidní pumpovač adrenalinu. Je to sice přehnaný víc než žid hajlující na masovým hrobě v koncentračním táboře, ale má to fakt styl a koule. Rozhodně doporučuju všem fanouškům pořadnýho masokombinátu. ()