Defiance

USA, (2013–2015), 27 h 38 min (Minutáž: 40–86 min)

Hudba:

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz (více)

Série(3) / Epizody(38)

Defiance (Odpor) je názov nového veľkolepého sci-fi dobrodružstva vychádzajúceho z rovnomennej počítačovej hry.  Dej seriálu je zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej mimozemšťania známi ako Votani prichádzajú na Zem s cieľom nájsť nový domov potom, čo bol ich solárny systém zničený. Keď však na planétu ľudí konečne dorazia a absolvujú zdĺhavé rokovania s vládami štátov, zistia, že na Zemi nie sú vítaní. Namiesto toho, aby odleteli preč, však vyhlásia ľudstvu vojnu a snažia sa Zem kolonizovať pre svoju vlastnú rasu. Vo vojne Votani nasadia roboty, ktoré transformujú povrch planéty: úrodnú pôdu vypália, naplnia ju priepasťami a atmosféru naplnia prachom a troskami. Po desaťročiach bojov si ľudia aj mimozemšťania uvedomia, že planéta sa postupne stáva neobývateľnou. Uzavrú preto prímerie, aby mali zvyška oboch rás šancu prežiť.
Hlavným hrdinom príbehu je Jeb Nolan (Grant Bowler), ktorý mal iba desať rokov v čase, kedy Votani dorazili na planétu. Jeb celý život slúžil v armáde, a keď sa vojna skončí, vráti sa do svojho domova v meste St. Louis. Zisťuje však, že prekvitajúce mesto sa zmenilo na tábor utečencov. Rozhodne sa prijať pozíciu hlavného strážcu zákona, keďže má najviac skúseností s nebezpečnými konfliktami medzi ľuďmi a mimozemšťanmi. Jeho úlohou je tiež ochrana obyvateľov tábora pred vojenskými zbehmi a ďalšími nebezpečnými návštevníkmi, ktorí z času na čas dorazia pred brány mesta. (Incantator)

BaHa

Jak scifi miluju tak tohle je tragédie. Vše na co pomyslíte je vykradené odjinud. Star trek, star wars, BSG a dá se pokračovat, obzvláště "lightsabery" a galagtické "frak" mě dostaly do kolen. Naprosté zklamání, klišé na každém kroku (dva mocní rivalové, zapovězené láska, blabla). Na tom by nebylo nic špatného kdyby tam bylo alespoň něco nového...jenže tady není nic. Jedna hvězda ještě s odřenýma ušima ()

Allein4 odpad!

Je to slabé. Upřímně nechápu jednu věc - proč pořád SyFy zkouší nové sci-fi seriály s vělkými rozpočty a nejasným výsledkem (v tomto případě poměrně špatným), přičemž ale v rukách drží zaručeně úspěšnou značku Stargate, kterou by stačilo jen oprášit. Ale oni ne, oni raději dál zkouší tyhle nesmysly jako Defiance, které akorát dále odhání od sci-fi další a další fanoušky. Velká škoda. Co to v mých očích hodně tahá nahoru, je neskutečně sexy MILF Julie Benz. A mohl by mi někdo vysvětlit, jakto, že ten známý oblouk v St. Luis tam pořád stojí, pěkně pohodově na povrchu, zatímco celé město je hodně hluboko pod ním? Tomu prostě nerozumím... ()

RoyBatty444

Ľudia sa snažia brániť prichádzajúcim mimozemšťanom utekajúcim zo svojho hrútiaceho sa domova. Po tuhých bojoch zvíťazí túžba žiť a ľudia začínajú budovať novú budúcnosť spolu s Votanmi. Medzičasom Votanské archy z nevysvetliteľných dôvodov stroskotajú na Zemi a votanská technológia teraformuje Zem s mimozemskou faunou a flórou. Seriál sa odohráva v meste Defiance/trosky St.Louis kde sa pre nálezisko gulanitu (mimozemský minerál, ktorý sa čisto spaľuje a vytvára obrovskú energiu) vytvorí mesto plné Votanov a ľudí. Do mesta prichádza Nolan bývalý vojak so svojou adoptívnou dcérou Irisou mladou Votankou. Nolan po zabití šerifa ostáva v meste a zaujme jeho miesto. Napriek tomu Irisa neprestáva snívať o raji na Antarktíde kam mali pôvodne namierené. Problémy, ktoré sa v seriály riešia sú politické záujmy, boj o prežitie, hľadanie artefaktov, vzťah medzi rasami a tajuplné spiknutie bývalej starostky. Takto nejak vyzerá seriál, ktorý má ešte aj sestričku hru kde sledujete príbeh lovca árch zabíjajúceho toľko pekelných chrobákov koľko sa mu postaví pred hlaveň. Seriál je síce sci-fi, ale problémy, nakoľko sa odohráva stále na Zemi, sú dosť blízko tým našim s prímesou mimozemskej technológie. Votanov je niekoľko rás, v ktorých sa zo začiatku nemáte ako orientovať lebo to nie je vysvetlené tak isto ako niekoľko ľudských frakcií. Toto je dosť mätúce nakoľko sa na pozadí odohráva zápletka, ktorá je nezaujímavá a len zavadzia. Jedná sa o seriál s širšou komplexnosťou prostredia a rás, pre ktorú asi nakoniec odradí veľa divákov a ako mnohé pre nedostatok sledovanosti zanikne. Riešenie problémov malej obce, síce na pozadí globálnej katastrofy, nie je podľa môjho názoru dostačujúce. ()

numan

KONEČNĚ zase dobrý sci-fi seriál, nabízející pravověrnému fandovi žánru to, po čem touží. Solidní postkatastrofickou story z transformované Země po válce s mimozemskými okupanty Votany si musí užít snad každý, komu učarovaly původní Star Treky nebo StarGate a další dnes už legendární televizní (placama i filmové) příběhy s různými mimozemskými rasami. I když...... vzhledem k tomu, že je rok 2013 a doba si žádá emočně až přepí*ený postmoderní žánrový mišmaš (první Star Trek coby TV show vznikl už před téměř padesáti lety a dnešnímu rozmazlenému televiznímu divákovi by asi pózování mluvících hlav u bakelitových rekvizit nestačilo), dochází tu na rozdíl od jmenované klasiky k celkem častému souložení (dojde i na mezidruhové prasárničky), k intrikám a svinstvům, která se směle vyrovnají "Hrám o trůny" a bohužel taky k vycpávkám v podobě popových sranců, které občas doprovázejí citově vyhrocenější pasáže. Ale i tak - díky za každou dobrou sci-fi! A Defiance dobrá sci-fi bezpochyby je. ()

endymion

Naštěstí to není úplný SHTAKO, ale k dokonalosti tomu ještě hodně chybí. Zatím to nejvíc připomíná Fallout říznutej Firefly a Terra Novou a to není úplně marná kombinace. No a ty ženský postavy - jedna lepší než druhá! Po shlédnutí třetí řady musím říct, že seriál hodně vyzrál. A to finále bylo na rozdíl od konkurenčního Falling Skies téměř dokonalé! Po takovémto velkolepém epickém zakončení nemám problém s tím, že seriál bude pravděpodobně ukončen. Díky za pěkné tři sezóny. ()

Jady

EDIT: v pulce druhe serie musim prehodnotit - jak prvni serie spise predstavovala mesto, tak konec prvni a druha serie uz ma spad a bavi to vic a vic => serial si tim zasluhuje alespon 70-80% - pridavam hvezdu :) "+" napad to udelat zrovna takhle "-" klise a obcas fakt hrozna maskerska a graficka prace, ale efekty sou na druhou stranu i nekde dost povedene takze pokud vam nevadi obcasne "srandy" tak je to super sci-fi/fantasy s nekolika zajimavymi rasami :) , uprime trosku mi to filmarsky pripomelo doktorku queenovou xD ()

Dosty85

Mám moc rad scifi seriály, ale tohle je bohužel těžce popkornovej seriál, který hlavně v druhé sérii dost zklame. Radím, nečekej od toho nic a nebudeš zklamán :) ()

MovieDevil

KevSpa ** Sci-fi seriál pro děcka a velmi nenáročného diváka. Nejsem dítě a ani nenáročný divák, ale seriál je celkem ok, jsou i horší. ()

Bladesip

Po úvodním pilotním dvojdíle mám velice rozpačité dojmy. Hlavní postavy jsou sympatické a celkem rychle s v nich dá najít zalíbení a sci-fi technologie jsou udělané moc pěkně, včetně počítačových animací. Co mě ale velice zklamalo je pojetí celkového světa. Osobně jsem čekal, že se po dlouhé době dočkáme opravdu sci-fi se vším všudy, namísto toho se nám ale opět ukazuje pouze obyčejný post-apokalyptický svět, kde všichni žijí "postaru" a technologie "budoucnosti" jsou opět vzácné a nevyvážitelné zlatem. Jak už tady psal(a) werus, je to strašně klišoidní a předvídatelné a po úvodním pilotu se bojím, že se to všechno bude točit zase pouze kolem vztahů mezi jednotlivými postavami/rodinami a sci-fi nám na tom bude připomínat jen občasný kus nějaké hi-tech technologie, který nám ukážou, aby nás uspokojili. Asi proto, že jsem si od tohoto seriálu sliboval opravdu hodně, jsem celkem dosti zklamaný. Uvidíme tedy, jakým směrem se seriál vydá, ale bojím se, že to bude jen další "rodinné drama". ----- EDIT: Po zhlédnutí prvních 4 dílů s tímto seriálem končím. Neskutečné zklamání. Z nadějného sci-fi seriálu se zase stalo obyčejné americké drama, kde hlavní úlohu hrají city a vztahy mezi pár postavami. Tyhle typy seriálů už mě opravdu nudí, zde je to horší ještě o to, že je to sci-fi, a že tenhle seriál měl mít podle propagace velký potenciál a mělo jít o neskutečně bombastické sci-fi. ()

beaverkiller

Řekl bych, že seroš jen pro blázny do hraní her na čemkoliv. Otřesný zpracování (dost často vypadá spíš jako hra), vykradených pár seriálů a celkově nudný. Aspoň herečky vybrali dobře...Ještě prubnu druhý díl a tim to asi končí. Tak druhý díl ještě horší. ()

fillipos

Pilot mě zaujal, natolik, že jsem dal seriálu 4*. Proč? Nabízel zajímavý svět k prozkoumání a i přes různá klišé vypadal, že by mohl fungovat. Avšak přišlo několik dílů a divák se pořád potácí nevědomosti. Člověk tak nějak doufá, že prozkoumá tenhle nový svět, co se tu sakra stalo, a ono nic. Kdyby místo mimozenšťanů byli normální lidé, ani bych si nevšiml. Děj nic zajímavého také nepřinesl. Škoda, promrhaný potenciál, jediné plus jsou některé sympatické postavy a hudba od McCrearyho, ale to mě u seriálu neudrží. 2** ()

Altaire

Po 6 dílech končím se sledování. Pilot začal slibně ale jako u většiny seriálů kvalita pak už jen klesá a klesá až na dno. ()

Muad

Průměrně koukatelný sci-fi seriál s hromadou výborných nápadů, ale bohužel i tupých klišé, které celkový pozitivní dojem kazí. Hodnotím po první sérii. Rozhodně se však vyplatí dát tomuto seriálu šanci. ()