Defiance (TV seriál)

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 2013 - 2015, 27 h 38 min (Minutáž: 40–43 + 1x86 min)

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz, Anna Hopkins, Monica Parker, Mia Kirshner, Douglas Nyback, Justin Rain, James Murray, Noah Danby, Nichole Galicia, Katie Douglas, Kristina Pesic, Amy Forsyth, Billy MacLellan, Fionnula Flanagan, Jane McLean, Lee Tergesen, Linda Hamilton, Kaniehtiio Horn, Rob Stewart, Steve Lund, Shamier Anderson, Kyle Mac, Brittany Allen, Demore Barnes, Jake Manley, Joy Castro, Chris Anton, Parveen Kaur, Tony Nappo, Adrian Griffin, Vieslav Krystyan, Eric Woolfe, Robert Mauriell, Alden Adair, Wesley French, Marty Moreau, Tommy Chang, Dion Johnstone, James Downing, Percy Hynes White, Alex Poch-Goldin, Peter MacNeill, Steven McCarthy, Robin Dunne, Severn Thompson, Perry Mucci, Ben Cotton, Milton Barnes, Phillip MacKenzie, Gale Harold, Daniel Kash, Brian J. Smith, Barry Flatman, Jon Cor, Ryan Kennedy, William Atherton, Christian Bako, Hannah Cheesman, America Olivo, Robert Joy, Brett Ryan, Mayko Nguyen, Ian Ziering, Peter DaCunha, Wendy Crewson, Rainbow Francks, Brendan McCarthy, Raymond Ablack, Ava Preston, Chad Allen, Darryl Flatman, Anna Hardwick, Conrad Coates, Amelia Burstyn, Mishka Thébaud, Tomas Chovanec, Zarrin Darnell-Martin, Aurora Browne, Merwin Mondesir, Andrew Musselman

Tak a je to tady jeden z nejpropagovanejších sci-fi seriálů nejen letošního roku. Je třeba říct, že nejsem žádný fanoušek tohoto žánru, ale i já jsem čekal něco jiného. Opět to není sci-fi řežba jak bylo slibováno (nebo alespoň já očekával), ale pouze rodinnými problémy a politikou se zabývající drama s prvky sci-fi. Další problém je neoriginalita. Chápu, že vymyslet něco originálního je náročný, ale pouze poslepovat věci které jsme už viděli jinde, taky asi není ideální cesta. Jen pár věcí co mi přišlo povědomých - První souboj Nolana s Bionicem je jak z Mortal Kombatu (rána pod pás), Bleďáci vypadaj jakoby přišli z Twilightu a navíc mají i stejný problémy (oženění syna s jinou rasou), vůdce pouštních jezdců s cylindrem vypadá jakoby vypadnul z Naušiky. Město se urputně brání nepříteli stejně jako v Terra Nově, uvnitř jsou trhy co vypadají jako z Firefly, chodí si tam po městě Chewbacca. Obří brouk z jednoho dílu musí evokovat Hvězdnou pěchotu a hudba občas zní (alespoň mě) jako z Pána prstenů. Ještě k té hudbě, navíc mě štvalo, že v závěru dílu je vždy "zprzněná" nějaká známá písnička (Nirvana), proč ji radši nepustit v originále? Teď to vypadá, jako bych tam nacházel jenom negativní věci a nedokázal se na to koukat dál. Tak to ale není, Defiance mě i tak poměrně bavilo, celou sérii jsem viděl v rychlém sledu a vlastně mě zajímalo co se na konci stane. Epizodní děj mi nějak závratně nevadil, i když bych byl radši, kdyby se na pozadí táhl jiný problém než spor o svatbu případně o místo starosty. Fajn je obsazení - Julia Benz se mi zamlouvá, stejně jako sestra Mia Kirshner. Charisma má i Grant Bowler a nemůžu zapomenout na nepříliš oblečenou Jaime Murray. Některé věci jsou tady prostě na "shtako", ale myslím, že své fanoušky si to najde. I já se podívám na další sérii, když na to bude čas.(7.8.2013)

• Bobris

Prvních 20 minut pilota naprostá paráda. Přál sem si, aby to jelo v tomhle duchu. Připomínalo mi to malinko Firefly. Jenže pak přišel zvrat, tupé dialogy - dokázal sem předvídat co řeknou do posledního slova, klišé jak prase, hrdinství jak stehno. Chytal sem se za čelo, křenil sem se a zavíral oči. Nešlo to. Dokoukal sem to jen kvůli té pěkné zrzce, která mě ale nakonci taky zklamala. Průser. O efektech radši pokračovat nebudu, protože vím jak to ve scifi serialech chodí, takže tady žádné překvapení. Možná jsem až moc kritický, ale naštvalo mě to, těšil sem se.(17.4.2013)

• geklon

ojedinělá zbytečnost....zlatá Heuréka, ta neměla potřebu si hrát na něco co může být díky scénáři jen stěží. Banální dialogy fakt nutí odcházet často na záchod a směšné masky a kostýmy odrážejí nudnost a nezajímavost snad všech postav...nikdo a nic mě během pilota nepřesvědčilo proč bych se měl této určitě budoucí kultovní sáze oddat.(4.8.2013)

První série je na slabé 3*, ovšem druhá začala velmi slibně - postavy se konečně chovají uvěřitelněji, nezůstal mezi nimi už žádný klaďas a konflikt posouvá děj kupředu. Pokud bude seriál v podobném duchu pokračovat, na 4* se vytáhne. Update: druhá série byla skvělá! Doufám, že třetí si její kvalitu udrží. Škoda, že u mnoha diváků seriál potopila slabá první série. Radila bych si pročíst stručnou synopsi a jít rovnou na dvojku, u té se nikdo nudit nebude.(25.7.2014)

• Dannysek4U

Masivni crossover vseho moznyho z poslednich let a Star Treku k tomu (hlavne Hlubokyho vesmiru devet). A bohuzel to hori na zbytecny korektnosti rodinny zabavy a dokonaly predvidatelnosti, co se bude dit dal. Ale pilot mel par uchvatnejch momentu, ktery dokazaly vybocit, a to prostredi neni uplne marny. Mohlo by to dopadnout lip nez Terra Nova, pokud ovsem budou mit tvruci trochu koule a odpustej si dalsi starostciny projevy. Chybi tomu dejova elegance BSG, a to je dost velka skoda... (tech komunitnich rodinnejch sci-fi je posledni dobou jak much, Terra Nova, Falling Skies, Revolution, slusna vlna pohrobku Star Trek: Hluboky vesmir)(18.4.2013)

• - Když se vrací Jessica 'Berlin' Rainer (Anna Hopkins) do Defiance, tak je na autě Konrada von Bacha (Ian Ziering) vidět, že česká vlaječka, která byla na levém předním nárazníku v epizodě The Beauty of Our Weapons (2015), je zakrytá černou plochou. (KM Phoenix)

• - V seriálu bylo město St. Louis přejmenováno na Defiance. Město se stejným názve ve skutečnosti existuje, nachází se 40 mil západně od St. Louis. (Remivsremi)

• - Pilotní díl trhal na stanici SyFy rekordy. Po seriálu Heuréka – město divů (2006) dosáhl druhé nejvyšší sledovanosti. (AndyMagika)