Defiance (TV seriál)

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 2013 - 2015, 27 h 53 min (Minutáž: 43 min)

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz, Anna Hopkins, Monica Parker, Mia Kirshner, Douglas Nyback, Justin Rain, James Murray, Noah Danby, Nichole Galicia, Katie Douglas, Kristina Pesic, Amy Forsyth, Billy MacLellan, Fionnula Flanagan, Jane McLean, Lee Tergesen, Linda Hamilton, Kaniehtiio Horn, Rob Stewart, Steve Lund, Shamier Anderson, Kyle Mac, Brittany Allen, Demore Barnes, Jake Manley, Joy Castro, Chris Anton, Parveen Kaur, Tony Nappo, Adrian Griffin, Vieslav Krystyan, Eric Woolfe, Robert Mauriell, Alden Adair, Wesley French, Marty Moreau, Tommy Chang, Dion Johnstone, James Downing, Percy Hynes White, Alex Poch-Goldin, Peter MacNeill, Steven McCarthy, Robin Dunne, Severn Thompson, Perry Mucci, Ben Cotton, Milton Barnes, Phillip MacKenzie, Gale Harold, Daniel Kash, Brian J. Smith, Barry Flatman, Jon Cor, Ryan Kennedy, William Atherton, Christian Bako, Hannah Cheesman, America Olivo, Robert Joy, Brett Ryan, Mayko Nguyen, Ian Ziering, Peter DaCunha, Wendy Crewson, Rainbow Francks, Brendan McCarthy

Za prvé, velkolepý není a za druhé, v té spleti pafosu a klišácké naivity, která tam tak roztomile otravuje, se ztrácí i myšlenka na samotné sci-fi. U Terra Novy to platilo taktéž, ale tam ta filmařská naivita docela i bavilo, zatímco tady moc skvostu není. Samozřejmě, je to pohodovej seriál, ale je mi trochu líto těch lidí, kteří na tom ztratili čas, a trochu mě děsí, že se jedná o SCI-FI. Snad to někdo pochopí, nejde o nic špatného, ale do takového žánru bych investoval trochu víc peněz. Vřdyť i Hra o Trůny dostává na každý díl peněz jak na normální celovečerák a hle, co z toho vychází. Pan Stewart by si snad mohl najít čas i na nějakou filmovou školu (ikdyž jeho Priest je ultrasupermegabombastickej, fuckt že jo!). Ovšem některé scény, které byly přímo famózně drsnokrutopřísný, mi to tu vytáhly o celý jeden hězdomet. P.S.: Zajímavé, 15.4. tu byl sotva komentář a hodnocení od weruse a 16.4. tio najednou všichni znají.(15.4.2013)

• SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Bohužel. Je to mizérie, nic jiného. Futuristické scenérie jsou digitálně roky pozadu, snaha o další kultovní záležitost je až moc viditelná a sympatické postavy absentují. Všechno navíc překrývá všudypřítomná nuda a nezájem. Bohužel, tento zářez do sci fi seriálového portfolia jednoduše nevyšel. Své diváky si určitě najde (o čemž svěčí obnovení pro druhou sérii), já to ovšem nebudu.(10.5.2013)

Žánrově rozmanitý a celkem ucházející rodinný sci-fi seriál bez pocitu, že vám někdo provádí lobotomii mozku. Tedy až na jednu či dvě ulítlé epizody (jako např. komplikované pohřbívání kyselinou a obživnutí jedné postavy díky nanotechnologii - při lepším ztvárnění by se to ale možná dalo skousnout.). Z počátku ne moc originální, ale postupně se děj rozvíjí a docela mě to vtáhlo. Artefakty integrované do těla... konečně nějaká pořádná zajímavá sci-fi technologie. A to propojení s irathienskou mystikou, to je hotová lahůdka. Co se týká rozmanitosti ras alienů, jdou tvůrci cestou pestrosti. Provedení masek pak nechá občas vzpomenout na Muppet Show (fakt jsem jediný, kdo si u sledování vzpomněl právě na Muppety?). Žánrově to je od všeho trochu - kousek z Terra Novy, kousek ze Star Treku, kousek z Indiana Jonese... Atmosféra se přelévá z polohy nevážné do vážné a zase zpět. Ale jinak je to příjemný a dobře koukatelný seriál s povedenými triky a místy skvělou zvukovou podmalbou - skoro jako od Vangelise. Relativně krátká životnost postav ve vedlejších rolích pak zajišťuje, že se vztahová témata nevlečkou (opravdu jsem to napsal?).:-) Performují zde vedle sebe herci prvotřídní i úplní dřeváci. Jako např. rozhovor Fionnuly Flanagan a Justina Raina. Ale i tak může vzniknout kouzlo nechtěného.(23.6.2013)

Smíchejte Star Trek: Voyager, Šílenýho Maxe, Firefly, Terra Nova a možná ještě něco by se našlo... dejte to do vašeho zánovního Ultimate chopperu a dostanete seriál Defiance. Ač pilotní díl naznačuje cosi jiného, dále se odvíjí nenáročný epizodní seriál s docela nedůležitou linií příběhu na pozadí. Vše lze ale hodnotit kladně. Triky nejsou úplně pitomé, úroveň příběhů jednotlivých dílu je sice kolísavá, přesto se člověk nenudí, herci v podstatě dobře sezdaní dohromady... Vlastně nemám, co bych tomu nějak výrazně vyčetl. Další pohodový televizní seriál.(5.6.2013)

Tak a je to tady jeden z nejpropagovanejších sci-fi seriálů nejen letošního roku. Je třeba říct, že nejsem žádný fanoušek tohoto žánru, ale i já jsem čekal něco jiného. Opět to není sci-fi řežba jak bylo slibováno (nebo alespoň já očekával), ale pouze rodinnými problémy a politikou se zabývající drama s prvky sci-fi. Další problém je neoriginalita. Chápu, že vymyslet něco originálního je náročný, ale pouze poslepovat věci které jsme už viděli jinde, taky asi není ideální cesta. Jen pár věcí co mi přišlo povědomých - První souboj Nolana s Bionicem je jak z Mortal Kombatu (rána pod pás), Bleďáci vypadaj jakoby přišli z Twilightu a navíc mají i stejný problémy (oženění syna s jinou rasou), vůdce pouštních jezdců s cylindrem vypadá jakoby vypadnul z Naušiky. Město se urputně brání nepříteli stejně jako v Terra Nově, uvnitř jsou trhy co vypadají jako z Firefly, chodí si tam po městě Chewbacca. Obří brouk z jednoho dílu musí evokovat Hvězdnou pěchotu a hudba občas zní (alespoň mě) jako z Pána prstenů. Ještě k té hudbě, navíc mě štvalo, že v závěru dílu je vždy "zprzněná" nějaká známá písnička (Nirvana), proč ji radši nepustit v originále? Teď to vypadá, jako bych tam nacházel jenom negativní věci a nedokázal se na to koukat dál. Tak to ale není, Defiance mě i tak poměrně bavilo, celou sérii jsem viděl v rychlém sledu a vlastně mě zajímalo co se na konci stane. Epizodní děj mi nějak závratně nevadil, i když bych byl radši, kdyby se na pozadí táhl jiný problém než spor o svatbu případně o místo starosty. Fajn je obsazení - Julia Benz se mi zamlouvá, stejně jako sestra Mia Kirshner. Charisma má i Grant Bowler a nemůžu zapomenout na nepříliš oblečenou Jaime Murray. Některé věci jsou tady prostě na "shtako", ale myslím, že své fanoušky si to najde. I já se podívám na další sérii, když na to bude čas.(7.8.2013)

• - Úspěch neslaví jen seriál, ale i stejnojmenná MMO videohra, která má přes milion registrovaných úč­tů. (AndyMagika)

• - V seriálu bylo město St. Louis přejmenováno na Defiance. Město se stejným názve ve skutečnosti existuje, nachází se 40 mil západně od St. Louis. (Remivsremi)

• - Pilotní díl trhal na stanici SyFy rekordy. Po seriálu Heuréka – město divů (2006) dosáhl druhé nejvyšší sledovanosti. (AndyMagika)