Defiance (TV seriál)

Sci-Fi / Akční / Drama

USA, 2013 - 2015, 27 h 53 min (Minutáž: 43 min)

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz, Anna Hopkins, Monica Parker, Mia Kirshner, Douglas Nyback, Justin Rain, James Murray, Noah Danby, Nichole Galicia, Katie Douglas, Kristina Pesic, Amy Forsyth, Billy MacLellan, Fionnula Flanagan, Jane McLean, Lee Tergesen, Linda Hamilton, Kaniehtiio Horn, Rob Stewart, Steve Lund, Shamier Anderson, Kyle Mac, Brittany Allen, Demore Barnes, Jake Manley, Joy Castro, Chris Anton, Parveen Kaur, Tony Nappo, Adrian Griffin, Vieslav Krystyan, Eric Woolfe, Robert Mauriell, Alden Adair, Wesley French, Marty Moreau, Tommy Chang, Dion Johnstone, James Downing, Percy Hynes White, Alex Poch-Goldin, Peter MacNeill, Steven McCarthy, Robin Dunne, Severn Thompson, Perry Mucci, Ben Cotton, Milton Barnes, Phillip MacKenzie, Gale Harold, Daniel Kash, Brian J. Smith, Barry Flatman, Jon Cor, Ryan Kennedy, William Atherton, Christian Bako, Hannah Cheesman, America Olivo, Robert Joy, Brett Ryan, Mayko Nguyen, Ian Ziering, Peter DaCunha, Wendy Crewson, Rainbow Francks, Brendan McCarthy, Raymond Ablack, Ava Preston, Chad Allen, Darryl Flatman, Anna Hardwick

Obrovský potenciál seriálu, byl zabit naprosto rutinérským stylem vyprávění příběhu, kde se člověk o zajímavých věcech skoro nic nedozví. Scifi zápletka je opět pouze jakési pozlátko pro obyčejný CSI odvar, který mi už upřímně leze krkem. Co mají ti Američani pořád s kriminálkami? Očekával jsem kvalitní scifi počin s velkým množstvím zajímavých cizích ras. Místo toho člověk dostane obyčejnou kriminálku s celkem mizerným vizuálem, která jednoduše zapadne do klasické šedi. Jsem hodně zklamaný.(8.8.2013)

Smíchejte Star Trek: Voyager, Šílenýho Maxe, Firefly, Terra Nova a možná ještě něco by se našlo... dejte to do vašeho zánovního Ultimate chopperu a dostanete seriál Defiance. Ač pilotní díl naznačuje cosi jiného, dále se odvíjí nenáročný epizodní seriál s docela nedůležitou linií příběhu na pozadí. Vše lze ale hodnotit kladně. Triky nejsou úplně pitomé, úroveň příběhů jednotlivých dílu je sice kolísavá, přesto se člověk nenudí, herci v podstatě dobře sezdaní dohromady... Vlastně nemám, co bych tomu nějak výrazně vyčetl. Další pohodový televizní seriál.(5.6.2013)

• sir-dave

Pilot z celého seriálu vytřískal asi nejvíce. Ze zbylých 11 epizod vyčnívali lehce nad průměrem možná další 2. V porovnání s jinými sci-fi, co jsem měl možnost vidět, je tohle asi nejslabší kousek. Největší slabinu bych viděl ve stále stejném prostředí - města Defiance a jeho nevyužitém potencionálu. Všechny ty rasy působí vyčpěle a nebyla tady žádná pořádná zápletka mimo epizodní děje. edit: Druhá série byla zhruba na stejné úrovni, tzv. nic moc. Velký prostor dostávají ženské postavy a děj stojí dost na jejich manipulaci. Nejlepší postava bezpochyby Stahma Tarr, perfektní výkon, její obličejové mimiky. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec)(15.7.2013)

2. Série - Byl jsem poněkud zklamán. Celá ta hlavní zápletka ohledně zničení planety byla z počátku strašně pomalá a navíc nezajímavá. Jinak pokračování řešení vztahů mezi i jednotlivých hlavních rodinách. Nic co by jsme neviděli už v první řadě. Opravdu netuším, co by mohli dát do další řady. 3. série - Rozhodně nejlepší z celého seriálu. Opravdu nečekaný masakr tak dlouho pěstovaných charakterů a uvěřitelnější příběh, než tomu bylo v řadě druhé. Závěr byl malinko doják a stačil by jako slušné ukončení celého seriálu.(16.9.2014)

První série je na slabé 3*, ovšem druhá začala velmi slibně - postavy se konečně chovají uvěřitelněji, nezůstal mezi nimi už žádný klaďas a konflikt posouvá děj kupředu. Pokud bude seriál v podobném duchu pokračovat, na 4* se vytáhne. Update: druhá série byla skvělá! Doufám, že třetí si její kvalitu udrží. Škoda, že u mnoha diváků seriál potopila slabá první série. Radila bych si pročíst stručnou synopsi a jít rovnou na dvojku, u té se nikdo nudit nebude.(25.7.2014)

• - V seriálu bylo město St. Louis přejmenováno na Defiance. Město se stejným názve ve skutečnosti existuje, nachází se 40 mil západně od St. Louis. (Remivsremi)

• - Pilotní díl trhal na stanici SyFy rekordy. Po seriálu Heuréka – město divů (2006) dosáhl druhé nejvyšší sledovanosti. (AndyMagika)

• - Úspěch neslaví jen seriál, ale i stejnojmenná MMO videohra, která má přes milion registrovaných úč­tů. (AndyMagika)