Defiance

(seriál)
Trailer
USA, (2013–2015), 27 h 38 min (Minutáž: 40–86 min)

Bear McCreary

Grant Bowler, Stephanie Leonidas, Julie Benz, Tony Curran, Jaime Murray, Jesse Rath, Trenna Keating, Graham Greene, Dewshane Williams, Nicole Muñoz (více)

Série(3) / Epizody(38)

Defiance (Odpor) je názov nového veľkolepého sci-fi dobrodružstva vychádzajúceho z rovnomennej počítačovej hry.  Dej seriálu je zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej mimozemšťania známi ako Votani prichádzajú na Zem s cieľom nájsť nový domov potom, čo bol ich solárny systém zničený. Keď však na planétu ľudí konečne dorazia a absolvujú zdĺhavé rokovania s vládami štátov, zistia, že na Zemi nie sú vítaní. Namiesto toho, aby odleteli preč, však vyhlásia ľudstvu vojnu a snažia sa Zem kolonizovať pre svoju vlastnú rasu. Vo vojne Votani nasadia roboty, ktoré transformujú povrch planéty: úrodnú pôdu vypália, naplnia ju priepasťami a atmosféru naplnia prachom a troskami. Po desaťročiach bojov si ľudia aj mimozemšťania uvedomia, že planéta sa postupne stáva neobývateľnou. Uzavrú preto prímerie, aby mali zvyška oboch rás šancu prežiť.
Hlavným hrdinom príbehu je Jeb Nolan (Grant Bowler), ktorý mal iba desať rokov v čase, kedy Votani dorazili na planétu. Jeb celý život slúžil v armáde, a keď sa vojna skončí, vráti sa do svojho domova v meste St. Louis. Zisťuje však, že prekvitajúce mesto sa zmenilo na tábor utečencov. Rozhodne sa prijať pozíciu hlavného strážcu zákona, keďže má najviac skúseností s nebezpečnými konfliktami medzi ľuďmi a mimozemšťanmi. Jeho úlohou je tiež ochrana obyvateľov tábora pred vojenskými zbehmi a ďalšími nebezpečnými návštevníkmi, ktorí z času na čas dorazia pred brány mesta. (Incantator)

Trailer

M.i.k.e

po pilotu zklamání.Jednoduché sci-fi s přihlouplými dialogy a místy laciným lookem,které ve mě ihned evokovalo vzpomínky na Terra Novu.Ta se mi nakonec poměrně líbila,takže nezbývá než doufat,že i Defiance se povede rozjet.Jinak ztráta času.Po pátém dílu to vzdávám.Kde nic není,ani gumová maska nepomůže...40% ()

Kothy

Docela zajímavý sci-fi seriál. Občas je v tom opravdu cítit nádech Firefly, ale jinak je to úplně jiné. Děj tohoto seriálu se odehrává 33 let po kolonizaci Země mimozemskými Votany. Ti jsou zde zastoupeni v 7 rasách. Celé se to převážně odehrává ve městě Defiance (Saint Luis). Lidé tu žijí společně s Votany v míru. Většina Země je terraformovaná na votanské prostředí, takže to přináší lidem spoustu nevýhod. Například se nedá létat nebo nefunguje internet. Děj se soustřeďuje hlavně na Joshuu Nolana a jeho nevlastní irithianskou dceru Irisu. Ten se po záchraně města před útokem Volgů stane šerifem a Irisa jeho zástupcem. Další významné postavou jsou starotska Amanda Rosewater (Julie Benz) a Castian Datak Tarr. 1. série končí docela otevřeně. 2. přináší nové postavy a problémy. Spoiler: Irisu ovládá votanská technologie a snaží se zničit Zemi. S pomocí Nolana se jim to podaří na poslední chvíli odvrátit. Konec je uzavřenější, ale pořád mají prostor pro další sérii. Některé postavy přibyly, pár jich umřelo. Je tu 3. série. Děj se posouvá o 7 měsíců dál a postavy umírají. Defiance hrozí nová hrozba v podobě Votanis Colective a taky se představila poslední votanská rasa Omeci. Jsou opravdu nebezpeční a málem vyhladí celé lidstvo. Po tom finále už si další sérii opravdu nedokážu představit... "Neboj se, internet už neexistuje." :D ()

sir-dave

Pilot z celého seriálu vytřískal asi nejvíce. Ze zbylých 11 epizod vyčnívali lehce nad průměrem možná další 2. V porovnání s jinými sci-fi, co jsem měl možnost vidět, je tohle asi nejslabší kousek. Největší slabinu bych viděl ve stále stejném prostředí - města Defiance a jeho nevyužitém potencionálu. Všechny ty rasy působí vyčpěle a nebyla tady žádná pořádná zápletka mimo epizodní děje. edit: Druhá série byla zhruba na stejné úrovni, tzv. nic moc. Velký prostor dostávají ženské postavy a děj stojí dost na jejich manipulaci. Nejlepší postava bezpochyby Stahma Tarr, perfektní výkon, její obličejové mimiky. (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec) ()

MarleyCZ

Velké zklamání, opravdu velké. Jak na plátně, tak i v herním světě. Myšlenka spuštění seriálu souběžně s hrou - zajímavá. Vydržel jsem 3 díly, víc opravdu nedám, na jednu stranu zajímavý námět, na tu druhou malý rozpočet a snaha SYFY vytvořit dlouhodobější nízkonákladový SCI-FI seriál: WTF:? Opravdu mi přijde, že kanál SYFY háže do koše parádně rozjeté SCI-FI serály (např. Caprica, Stargate Universe aj.) a nechává si jen paskvily. Opravdu... po SG a BSG nemám na co koukat!!!!!! ()

Dannysek4U

Masivni crossover vseho moznyho z poslednich let a Star Treku k tomu (hlavne Hlubokyho vesmiru devet). A bohuzel to hori na zbytecny korektnosti rodinny zabavy a dokonaly predvidatelnosti, co se bude dit dal. Ale pilot mel par uchvatnejch momentu, ktery dokazaly vybocit, a to prostredi neni uplne marny. Mohlo by to dopadnout lip nez Terra Nova, pokud ovsem budou mit tvruci trochu koule a odpustej si dalsi starostciny projevy. Chybi tomu dejova elegance BSG, a to je dost velka skoda... (tech komunitnich rodinnejch sci-fi je posledni dobou jak much, Terra Nova, Falling Skies, Revolution, slusna vlna pohrobku Star Trek: Hluboky vesmir) ()

• V seriálu bylo město St. Louis přejmenováno na Defiance. Město se stejným názve ve skutečnosti existuje, nachází se 40 mil západně od St. Louis. (Remivsremi)
  • Úspěch neslaví jen seriál, ale i stejnojmenná MMO videohra, která má přes milion registrovaných úč­tů. (AndyMagika)