Line of Duty

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, (2012–2021), 35 h 42 min (Minutáž: 56–87 min)

Tvůrci:

Jed Mercurio

Scénář:

Jed Mercurio

Hudba:

Carly Paradis

Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar, Lennie James, Neil Morrissey, Craig Parkinson, Kate Ashfield, Claire Keelan, Owen Teale, Gina McKee (více)

Série(6) / Epizody(36)

Detektiv seržant Steve Arnott velí protiteroristické operaci, která skončí fiaskem. Rozhodne se, že nebude zakrývat nezdar operace. Je za to kolegy odsouzen a nepochopen. Přidává se k protikorupční jednotce AC-12 pod vedením Teda Hastingse, která má za úkol odhalovat korupci mezi policisty. Seriál je z produkce britské veřejnoprávní stanice BBC. (geklon)

Recenze uživatele adako k tomuto seriálu (5)

Season 1 (2012) (S01)

Prvá polka veľmi dobrá až vynikajúca, je to také civilné, v istom zmysle obyčajné a hlavne super uveriteľné, dá sa vcítiť do postáv. Okolo polky to ale plynule prejde do frašky kde postavy robia úplne nelogické blbosti, zvraty nedávajú zmysel, je to silené až to bolí. Ech rád by som dal 4 hviezdy ale len tak odignorovať polku série sa moc nedá. ()

Season 2 (2014) (S02)

Značné zlepšenie oproti prvej sérií. V tomto prípade boli prvé diely poslabšie, nelogické a bez pointy (ako záver prvej série), no každou ďalšou epizódou sa to zlepšovalo až do perfektného finále. Absolútnou čerešničkou na torte bol neprerušovaný, 20 minút dlhý výsluch, so skvelými hereckými výkonmi. Civilnosť seriálu ktorá ma zaujala na začiatku prvej série šla do úzadia a nezdá sa že sa k nej vrátime, našťastie celá konšpiračno-detektívna línia začala fungovať. ()

Season 3 (2016) (S03)

Kvalita zase raz výrazne poskočila hore, napätie graduje od začiatku do konca, Arnott a hlavne Flemingová sú postavy na ktorých vám záleží a s ktorými cítite (hlavne pri Flemingovej je to výkon, v prvej sérií ma celkom vytáčala), proste šupa. Dokonalá eskalácia až po perfektné finále. ()

Season 4 (2017) (S04)

Začiatok tak hlúpy a neuveriteľný až ma naštval. Potom sa to nejako zrovnalo, tvorcovia popustili kohútiky napätia a konšpirácií naplno, no úvodnú pachuť to úplne neprehlušilo. ()