Line of Duty

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, (2012–2021), 35 h 42 min (Minutáž: 56–87 min)

Tvůrci:

Jed Mercurio

Scénář:

Jed Mercurio

Hudba:

Carly Paradis

Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar, Lennie James, Neil Morrissey, Craig Parkinson, Kate Ashfield, Claire Keelan, Owen Teale, Gina McKee (více)

Série(6) / Epizody(36)

Detektiv seržant Steve Arnott velí protiteroristické operaci, která skončí fiaskem. Rozhodne se, že nebude zakrývat nezdar operace. Je za to kolegy odsouzen a nepochopen. Přidává se k protikorupční jednotce AC-12 pod vedením Teda Hastingse, která má za úkol odhalovat korupci mezi policisty. Seriál je z produkce britské veřejnoprávní stanice BBC. (geklon)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (17)

Episode 2 (2014) (S02E02)

Kamo, ale sa s nej vyklula ina strategicka mysel. Klobuk dole. Atmosfera pri vysluchu sa dala krajat. Dojstojna "protivnicka". Pozeram par serii znovu z nostalgie za dobrou kriminalkou. ()

Season 4 (2017) (S04)

Musel som si opat zopakovat vsetky styri serie, kym pozriem tu piatu. Tato rozhodne nepostrada inteligentneho protivnika a par matucich stop a linii. Spokojnost. ()

Moral Superiority (2017) (S04E04)

Tomu sa povie zvrat pri vysluchu. Rovnaky ako sme tu mali v druhej serii so super inteligentnou Lindsay. Bolo az neprijemne to pozerat. :) Paradna konverzacka a atmosfera. ()

Season 5 (2019) (S05)

Ako som spomenul uz v niektorom v komentaroch ku konkretnej casti. Drogova tema a "deep-cover agent" mi nie je neznama a tak som uz mnohe postupy a scenaristicke spracovania videl z inych kvalitnych serialov. Toto spracovanie opat nie je vobec zle. Ale moc ma neprekvapovalo a dufal som i v trochu viac zapojenia osobnych zivotov agentov, ale nastastie neboli opomenuti. Vadilo mi az prilisne tlacenie na pilu v otazke "hlavneho podozriveho" a tie rozpory, ktorymi nas dost necitlivo castovali. Suhlasim, ze obcas sa to dost priecilo logike. Uvidime, zistil som ze siesta seria uz davno vysla. Idem do toho. :) I tak seriu odporucam. Urcite britska chutovka. ()

Episode 1 (2019) (S05E01)

Slusny otvarak. Kvoli piatej serii som si skukol vsetky styri predchodzie. :) Tato britska zalezitost bola vzdy velmi kvalitna. Tentokrat je to rozohrane na deep-cover angent notu a trochu toho slohnuteho "koksu". Dufam, ze uz toho drogoveho podsvetia bude menej. Toho som sa takmer presytil v "spine Baltimora" a podobnych kvalitnych kuskoch. Som zvedavy kam to potiahne nasa overena detektivna dvojka z AC-12. Kam to dotiahla Maneet by som si v predoslej serii nepomyslel. Spokojnost. Snad sa este sliapne na plyn. ()

Episode 2 (2019) (S05E02)

Opat slusne napinave. Pozrimeze aka mrska si nasla cestu ako pravna poradkyna policajneho hlavosa. ()

Episode 3 (2019) (S05E03)

Ok, bol tu naboj. Trochu ma zaskocili tie tanecky a zakryvacie manevre a prilis vela vllstnikov mena zacinajuceho na "H". Uz pri "notebooku" bolo jasne, ze i najsamvyssi je tam namoceny. Ak nie rovno "predstaveny". Gill rozptylovala. Uvidime, kam to ten zufalec v zavere povedie. 80% ()

Episode 4 (2019) (S05E04)

Vynikajuca cast. Napinave, nabite akciou a zvratmi, ci naznakmi. Obcas mi Kate pride dost naivna, ale zrejme ma k tomu scenarista dovod. :) ()

Episode 5 (2019) (S05E05)

Nech uz je to s "H", akokolvek, trosku to s tym spinnom okolo prehnali. ()

Episode 6 (2019) (S05E06)

Vysluch tiahnuci sa dlhsou castou bol az fyzicky bolestny. :) Klasicka marnost nad marnost a nove vylozenie si videa z predoslych serii. Potesili. Tesim sa na siestu seriu. Obcas az prilis tlacili na pilu, co do vodenia divaka za nos. :) 85% ()

Season 6 (2021) (S06)

Spociatku som vnimal seriu rozpacito, ale v druhej epizode som uz naskocil na spolocnu "frekvenciu" a uzival si obcas i slusne akcnu jazdu, psychologicku konverzacku, ci napinave krimi. A ano, ocakavajte i porciu "frustracie". ;) Zeby zaverecna seria celeho serialu? Potesila by ma este jedna po "restrukturalizacii" Anti-Corruption oddeleni. S tym, co sa za posledny rok odhalilo na spickach sudov, policie a prokurature u nas, na Slovensku, nemam pochybnost, ako previazanost na mafiu, tu "hrubu", i tu v oblekoch, moze fungovat a ostat "nevidena". Vyborna britska zalezitost. Spolu s vydarenym dobovym Endeavor-om je Line of Duty serial, na ktoreho kvalitu sa mozeme spolahnut. Odporucam. 85% ()

Episode 1 (2021) (S06E01)

Hm..mnohe zucastnene, ano zucastnene sa spravaju velmi, velmi divne. A nemyslim len z hladiska toho, co je napisane v scenari, ale aj preto, ze o niektorych sme si uz v poslednych seriach vytvorili obraz, ktory teraz hodne narusaju. Pripad zaujimavy a zase nas vodia za nosy. Zatial mam rozpacity dojem. Rozhodne nadpriemer. Avsak este nie som "zahacknuty". Pani sefka ma slusnu paranoju, co sa tyka zabezpecenia svojho "dievcenskeho" bytiku. Alebo je tam nejaka nekalost a tym padom je tie zamky ozaj treba. 65% ()

Episode 2 (2021) (S06E02)

Poslednych, asi patnast minut sa dalo predvidat. Vysluch v AC-12 uz standardne celkom kvalitny. A logicke otazky a spochybnovania boli uplne jasne. Obhajoba pri vysluchu preto uz dopredu naviedla k osobe, ktora ma za usami. Kedze som si opat zopakoval predosle serie, vidim tu uz dost nedavno videnych postupov, takze mi niektore uz pridu ako cez kopirak. 70% ()

Episode 4 (2021) (S06E04)

Velmi slusna psychlogicka hra a az thriler v zavere. Spokojnost. Typek v zavere urobil velmi zle rozhodnutie. ()

Episode 5 (2021) (S06E05)

Zatial asi najvyraznejsia cast. Hoci putovaniu nasej mysle dava scenarista az moc jasne mantinely. Ten zaver mi prisiel prepaleny. Vedia s kym jednaju a dostal vystrahy ako civilista...wtf? Carmichael na scene pri prinutila i mlieko skysnut. Rozhodnutie o sledovackach prislo v absolutne v najhorsi mozny moment. Dost silny prepal, ale ja jasne, ze je to kvoli posuvaniu deja a ma napomoct tomu nasmu "preslapovaniu" na spickach. Som zvedavy ako dopadli posledne sekundy. Zaujima ma i ta vec, ci vysledky testov chodia policajtom mailom a tiez vyzvy na ich zhodnotenie a dotycni sa v pohode nechavaju ignorovat. Je jasne, ze aj tito sa asi vynoria vo "vhodny" okamih. Slabsie nadhodnotene pathviezdie. 85% ()

Episode 6 (2021) (S06E06)

Opat jeden z kvalitny vypocuti v AC-12. Inak prekvapuje ma, preco pri ziskanych dokazoch v poslednych 2och dieloch, este nemaju vypracovany background-check na bacharov. Tentokrat viac-menej konverzacka. Od prvej casti slusny vykon Joanne, zastrasovanej sefky. ()

Episode 7 (2021) (S06E07)

Hm...dvojtvarneho typka som teda necakal. A kto dufal v happy-end s dosledkami si malo pamata ducha v akom sa serial ubera. V ramci tychto premis, rozhodne ocakvatelny zaver. Hastingov idealisticky vystup v zavere trochu rozpacity, ale pochopitelny vzhladom na jeho integritu. Divym sa, ze za vsetky tie stresy nebol odmeneny infarktom. Zeby zaverecny diel celeho serialu? Potesila by ma este jedna seria po "restrukturalizacii" Anti-Corruption oddeleni. S tym, co sa za posledny rok odhalilo na spickach sudov, policie a prokurature u nas, na Slovensku, nemam pochybnost, ako previazanost na mafiu v oblekoch moze fungovat a ostat "nevidena". Vyborna britska zalezitost. Spolu s vybornym, dobovym Endeavor-om je to serial, na ktory je "divacky spolahnutie". ()