ecceHOMMO

Je to paradox. Spočiatku, keď som si všimol v popise filmu, že tam hrá Selena Gomez (v akčnom filme), neveril som, že to bude stáť za pozretie. Ani neviem prečo som tomu dal napokon šancu. A vlastne som urobil dobre. Očakávania boli mizivé, výsledok síce slabší priemer, ale prekvapivo to celkom odsýpalo. Dej síce nie je nijak výrazný, scenár jednoduchý so snahou zauzliť čo sa dá, ale popravde je to svižne natočené. Čo je obrovská devíza. **/*** ()

LiborGondek

Hra Getaway byla naprosto fenomenální a nemohl jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem ji nedohrál. Ale co z toho udělali na filmovém plátně, to zůstává rozum stát. Krom toho, že je to tak naprosto fantasticky neuvěřitelné, že USS Enterprise ze Star Treku vedle toho vypadá pomalu jak reálné vzdušné plavidlo současnosti, to je i blbě natočené. O tom, že jednomu z nejnenažranějších automobilů - Shelby Mustangu po celou dobu nevyschla nádrž se raději už ani zmiňovat nebudu. To vlastně byl asi ten nejmenší zázrak... Závěrečná scéna, kde většina filmů vrcholí, je zde taková, že koukáte na auto kličkující před vámi a připadáte si jako v Gran Turismu, ale rozhodně ne doma, dívajíc se na dobrý film. Závěrem, je to slabota, bohužel. ()

viperDavid

Film vám dá přesně to co očekáváte od akčních filmů typu fast and furious. Rychlé auto, bouračky, plky, honičky, bouračky, zase plky a tak dokola. Filmaři zjevně chtěli alespoň něco ušetřit, tak ho natáčeli v Bulharsku, když se zničí sem tam nějaký starý vrak, není to tak drahé a v bulharsku přeci jezdí jen hnusný auta že ? Takže shrnuto a podrženo 3* ()

st.jim

Scénář a dialogy nestojí ani za zlámanou grešli. Kamera je taky příšerná. Bože, vždyť celý film je ztráta času. ()

Johnny.ARN

Čistokrvná B-čkovina, so skvelými naháňačkami, špecialnou kamerou, Selenou, Hawkeom, a mindfuckovým dejom, ktorý sa hrá v závere na prekvapivý, ale nikoho to nezaujíma. Len nerozumiem, prečo aj policajné autá mali na sebe kamery. 2 z 5 ()

srnko

Myslím, že autori chceli, aby bol film, čo najpodobnejší hre, čo bola veľká chyba a väčšina filmu stála len na akčných scénach. I tie však boli častokrát prehnané a nepochopiteľné. Bezdôvodné ničenie mesta sa do filmu predsa len nehodí. Snaha o to aby bol záporák čo najdlhšie v anonymite u mňa vôbec nefungovala, keďže už od začiatku som podľa hlasu herca vedel, kto ním je, a teda ani nedošlo k žiadnemu prekvapeniu (je mi jasné že aj keby som nepoznal hlas tak k nemu nedôjde). Film teda vôbec neohúri, ale aspoň sa dobre pozeralo na krásny Ford. ()

ywo666

Tak bolo to celkom solídne. Skutočne akcia strieda akciu. Hlavne všemožné naháňačky, Občas okrenené nejakým strieľaním a celkom slušným počtom výbuchov. Škoda len, že ma táto autíčkarska akcia až tak veľmi neberie. Ethan solídny. Selena aj s jej prasačím nufáčikom už menej. Ako má to tempo má to gule, ale ja by som radšej aj nejaké bitky a akciu mimo auta. A záver bol dosť hlúpy aj na pomery. Relatívne silné 3*. ()

VanTom

I přes zjevnou zhovadilost zápletky muselo konstantně akční béčko, kde se vlastně nevyleze z auta, vypadat na papíře jako slibný materiál. Jen by po nadějném úvodu nesměla záhy nasednout otravná přechytralá teenagerka, ďábelská padouchova ústa usrkávající suché Martini by nesměla působit tak trapácky a především by jednotlivé honičky nesměly splynout do monotónní, nezáživné přehlídky poletujících policejních aut. Ale zase jich zničili hodně, to jo, závěrečná naháněná přece jen vystoupila z řady a i ta spolujezdkyně postupně přestala lézt na nervy. ()

Mishqo

30% … Scenár napísaný na kolene pri sraní. Selena je herečka jak lusk (irónia). Nechápem Ethana prečo sa do toho pustil. Asi si chcel zajazdiť na Shelby. Kamera hrozná. Ale niektoré naháňačkové a akčné sekvencie sa vydarili (málo). Ale inak si film väčšinu času len serie do huby. ()

JohnSmith

Asi tisíckrát ohrané téma. Nevadilo by to,kdyby to bylo dobře natočené a mělo hlavu a patu. Honiček je sice dost a jsou solidně natočený, ale nepřekvapí. Dvě hvězdy za super auto a za sympatie k Ethanu Hawkeovi. ()

D28

Šikovné autíčka, jeden dobrý šofér, Selena - Bulharka jak vyšitá. Záhadný hlas Jona Voighta? Veď to bol Oliva. ()

Ravi

Ethane, Ethane, nečekal bych, že herec s Tvými zkušenostmi vezme tenhle "job" - nebo jak říkáme u nás - fušeřinu. Dovolím si tvrdit, že Getaway má jen dva skvělé momenty: prvním je asi tříminutový nestříhaný pohled z kapoty během jízdy městem na červenou téměř v závěru a druhým momentem je překvapivý závěr. Nutno ale dodat, že závěr už jsme někde viděli, nicméně v kontrastu s tím, že vše ostatní, co se ve filmu odehrálo, jsme už mnohokrát někde viděli, to není zas taková hrůza. Film, který nemusíte vidět 20% = 1/5 ()

Autogram

Telefónna búdka na kolesách a namiesto konverzácie sa bláznivo jazdí. Ale v podstate je to len akčná blbosť, kde mi bolo úplne jedno, ako každá scéna dopadne. Na konci som sa aspoň dočkal záveru, ale bohvieaký zmysel mi to nedalo. Selena ako krásna mladá hackerka, ktorá miluje autá a počítače, to musi byť sen každého mladého puberťáka, akurát že niečo také neexistuje. ()

ZinedineCR7

Film, ktorý si polhodinu po pozretí nebudete pamätať. Často používané formuly(to fakt sa najprv musia dvaja polku filmu hádať, aby v druhej polovici boli za seba ochotní riskovať krk?), ktoré prestanú po chvíli baviť a pomaly sa neviete dočkať. konca. Pohľad na Selenu potešil, ale ani ona s Ethanom(ktorému v tomto filme neverím absolútne nič...nemal čo hrať) nevyvážia nudu. Fajn, akcie a naháňačky sú circa každých 7-8 minút, ale čo z toho, keď sú na jedno kopyto. Aspoň som čakal koniec, ktorý mi nejak vyrazí dych a hoc som ho nečakal, tak dych mi nevyrazil skôr dal ruku na čelo. Ono nadšenci Shelby, ktorý budu mať pred očami 60 sekúnd sa na tento film pohrnú, ale odídu sklamaný. Škoda toľkých rozbitých aut a keď ma Bulharsko fakt takú neschopnú políciu, tak tam si človek môže robiť, čo chce... ()

zolo23

Keďže tohtoročná sezóna F1 bola nehorázne nudná, Getaway to plne vynahradil. Ethan Hawke prakticky nevystúpi z auta a jeho jazda po uliciach Sofie bola v celku adrenalínová, policajné autá padali ako hrušky takže o nude nemohla byť ani reč. No a čo, že ten dej bol stupídny, že všetci policajti vedia perfektne po anglicky, že 30 policajných áut nevie zastaviť jedno, že si hlavný hrdina urobí prestávku a zastaví si auto kdekoľvek v meste akoby sa nič nedialo....a tak by som mohol pokračovať ešte hodne dlho. Tých chýb je tu množstvo, strih je príšerný, herci nemajú čo hrať, ale i tak som si film vychutnal a tá jedna scéna (naháňačka po rovnej ceste cez križovatky s kamerou ako z nejakej hry) bol balzam na duši. 70% ()

Gunslinger

Som na seba hrdý.. Celkom výkon tento masterpiece(ofshit) dopozerať.. Sorry Selenka.. Btw Selenka ? Že ty si okrem toho, že si v tom "hrala" aj písala scénar ? Miestami mi to tak prišlo.. ()

kenkaku

nebudu to protahovat: plusy - honičky ze staré školy (auta fakt bourají a bourají drsně a hodně), na Mustang Shelby se dívá celkem fajn, děj... no... ten tam vlastně 3/4 filmu skoro není... takže už jsme vlastně v mínusech. Opravdu. Borec sedne do auta a 3/4 filmu jezdí jako hovado po hlavním městě Bulharska. Zbylá 1/4 je vyplněna dějovými...skoky (zvraty by bylo příliš silné slovo). Ty sice potěší, ale už je pozdě. Už dávno se nudím, protože i ten největší fanda do aut (pokud není po lobotomii) musí být po hodině honiček řvoucího - a celkem nápadného - auta celkem otráven. Je to jako recyklace která s dalším použitím ztrácí na logice a pravděpodobnosti. A to je škoda. ()