Epizody(15)

Seriál podle scénáře Lucie Konečné Ententýky se nebojí s nadsázkou a humorem dotknout i vážnějších životních problémů, jako jsou například střídavá péče o děti, jejichž rodiče se rozešli. Nepřehlíží ani potíže matek, které vychovávají dítě samy a nemohou najít partnera. Řeší vztahy s ženatými nebo vdanými, posedlost zdravým životním stylem i honbu za vším, co má nálepku BIO. Neopomíjí ani sex, kterého je buď málo, nebo je jiný, než si představujeme. Významnou roli v seriálu hrají děti, které se stávají svéráznými hybateli děje.
Ententýky jsou tedy svého druhu sondou do typických životních situací řady dnešních třicátníků, generace Husákových dětí. Tvůrci nevsadili na zbytečnou akčnost, řadu úrazů, trápení… Seriál nabízí uvolněnou atmosféru vystavěnou na nenásilném humoru, situačním i slovním, a především na všedních, přitom zajímavých osudech jednotlivých hrdinů a hrdinek se svými rodinami, přáteli a známými. Ti jsou jako vaši sousedé. Zažívají to samé, co zná nemalá část nedávno či v současnosti těhotných žen a jejich široké okolí. Dny jsou plné dětského oblečení, knížek, krmení, kočárků, plenek, internetových obchodů, bazárků a maminkovských fór… (oficiální text distributora)

Likan7

Není to nejlepší seriál všech dob ale i po druhém shlédnutí nechápu, proč měl tak nízkou sledovanost a ve finále vznikla jen první série. S trochou dávkou odstupu se Ententýky dají považovat za českou obdobu Sexu ve městě, i když to samozřejmě není tak dobrý. Ententýky je pohodový a oddechový seriál u kterého škoda, že nevzniklo pokračování. Já jsem se bavil. Některé scénky jsou vyloženě skvělý a i když to jako vážný seriál o strastích života moc nefunguje, po komediální stránce to je za 4 jak vyšitý. Jo a Jitka Schneiderová je krásná ženská. ()

topi80

Včera jsem kousek viděl. Ač jde o další zbytečný seriál s odpornými papundeklovými dekoracemi, který se nikdy nebude reprízovat, musím mu přiznat, že to docela mělo vtip i švih. Pokud ležíte s nachlazením v posteli a nezbude vám jiná zábava, než sledování televize, nemusíte se téhle oddychovky bát. ()

viktor.danek

České televizi se perfektně daří kopírovat americký seriálový mainstream. A to nejen co do propracovaného formálního ztvárnění, ale také co do obsahové průměrnosti. Dívá se na to hezky a herci jsou taky super, ale hrdinové jen nekonečně plytce řeší přeplněná prsa, utírání zadku dětem a nedostatek šoustání, aniž by nabízeli alespoň trochu originální pohled na věc. Je fajn, že se strmě zvedá formální kvalita, ale obsahově je to jen samé klišé, klišé, klišé. Blahopřeju k výběru Chinasky. Banalitu seriálu dokonale doplňují. ()

martins odpad!

ČT co to je?zase zbytečně vyhozené peníze koncesionářů na takový paskvil, raději reprízujte staré seriály než takovéhle harakiri. Inspirací toho skvostu asi byl seriál Sex ve městě, scénáristka si řekla: děj trošku upravíme, přidáme nějaké postavy a diváci to budou sledovat. Bohužel i já jsem sledoval a to celý první díl, další už nikoliv a to má tento seriál hnedka 15 částí, stačili by tři. Docela slušná Jitka Schneiderová a Oldřich Vízner. Líbili se mi i Táborský a Sedláčková. Naprosto příšerný Jáškow, Herčíková, Čtvrtníček, Blažek a spol. Co bude příště? ()

EddieIron

Parafrázoval bych jednu větu Adriana Monka:"Proč už se dnes netočí staré seriály?"Jedna hvězda protože odpad si to nezaslouží,ale také slib,že na tohle se dívat nebudu. ()

gipper

Nějak podezřele hodně mi to připomíná primácký seriál Přešlapy, takže tak trochu ohraná písnička... podobný příběhy, obdobní herci. Takže né že by to bylo špatný, ale je to prostě stejný. Hvězda navíc za Jitku Schneiderovou, která se umí divit pořád stejně pěkně jako v Samotářích :) ()

Janina89

Vzhledem k tomu, že se ve mě ještě žádný mateřský pud neprobudil a společnost dětí rozhodně nevyhledávám, říkala jsem si že by byla pěkná otrava trávit každou středu s tímto seriálem. O to víc jsem byla překvapená, že se mi seriál hned po shlédnutí první dílu zalíbil a chtěla jsem vidět další díly. Pro mne je to docela reálné a vtipně provedené. Rozhodně mne to zaujalo mnohem víc jak další nové seriály jako Obchoďák, Gympl nebo Základka. Ty nejsou vtipné,ale trapné. Ententýky mi přijdou jako dobrá oddechovka, která jednou za týden dokáže i příjemně pobavit. ()

rigby

Na české poměry povedený seriál. I když je zcela zřejmá jeho zahraniční inspirace, něco takového pro třicátníky a třicátnice tu prostě chybělo. Pokus o svižné vyprávění, vtipné pravdivé postřehy oceňuji. Navíc se povedlo i herecké obsazení. Bohužel na tolik dílů to velmi brzy začne ztrácet dech a tempo, neškodilo by přidat. Zároveň postavy zůstávají ve svých mantinelech a nesnaží se z nich ani na chvilku vyklouznout. Škoda, takhle zůstala šance promarněna. ()

eric88

Jako Čt nesmí dávat reklamy tak je dává do seriálu? Kdo má každý díl čumět na reklamu na ústní vodu nebo prodejnu nábytku? Si z nás někdo dělá p*del ???!!! ()

Stuck

Vezmete-li tento český seriál trochu s rezervou, tak se nasmějete víc než dost.. Je pravda, že při některých situacích se tlačí více na pilu, aby se dosáhlo vtipu. Jinak pokud srovnám se seriály z komerčních televizí, tak Ententýky a Základka jsou na mnohem vyšším levelu.... ()

gstudio

Omlouvám se všem "arťákům", ale já jsem se bavil. Víc od TV seriálu tohoto typu nežádám, bylo by to totéž jako hledat u Pána prstenů psychologické hloubky... Takže naprostá spokojenost; i když připouštím, že podruhé bych to zcela jistě nedal. ()

morepower

Hluboká a dramatická sonda do života několika třicátníků, propracovaný scénář a skvěle prokreslené postavy, břitký humor opírající se o hlubokou a nosnou myšlenku, která se táhne celou sérií.....ne, dělám si prdel, normální hovadina k sobotní snídani nebo k žehlení.. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj