Půjčovna masa - Série 1

(série)
USA, 2018, 9 h (Minutáž: 46–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Joel Kinnaman, Fraser Aitcheson, Alyson Bath, Daniel Bernhardt, Will Yun Lee, Michelle Lee, Hannah Rose May, Chris McNally, Bruce Blain, Antonio Marziale (více)

Epizody(10)

V době, kdy jsou těla pouze skořápkou pro duši, je oživený rebel, který musí vyřešit zapeklitou vraždu. V sázce je hodně. (Netflix)

Hanys_

Noirová detektivka ve světě Blade Runnera. Jediná výtka k dílu z džungle, prostě když byla Takova minulost zahalena tajemstvím, tak se mi to líbilo víc. Jinak ale fakt velký nářez. Kinnaman zase jednou luxusní, v každém díle navíc top akční scéna. ()

Mr.curry

Skvělé kyberpunkové kulisy (tím spíš, že se jedná o seriál) a parádní zápletka se zálohováním vědomí. Ke konci už je zvratů na můj vkus až zbytečně moc, jinak by bylo 5*. A na 16+ je krve i sexu požehnaně. ()

Gulde

První série se dobře nastavila laťku tohohle cyber-scifi, který mi docela padlo do noty - ať už co se docela zajímavou zápletkou týče, tak i třeba ohledně charakterů, který mi přišly parádní a zábavný. ()

majec4

Tak z tohto som ostal velmi prekvapeny. Neveril som tomu velmi, ale pacilo sa mi to. Cela seria ma zo dva slabsie diely, inak ma to velmi bavilo. Prekvapila ma hlavna myslienka celej serie. Prislo mi to ako slaby namet na serial datovany tak daleko do buducnosti, no scenaristov musim len pochvalit. Druha seria vyzera ze je slabsia, charizma Kinnamana urcite chyba, ale neskor tomu dam urcite sancu. ()

sirien

Jsou tu všechny tradiční cyberpunk atributy - mocenská konspirace, AI postavy, zapletené a propletené pozadí postav a děje, akce, implicitní filozofický přesah (vložený přímo do děje, narozdíl od jiných), pohled na nejnižší i nejvyšší vrstvy společnosti (ty nejvyšší s hezky pojatou Olympskou alegorií)... prostě to má všechno, co je potřeba. Bohužel to má i dost nedostatků, které to strhávají. Prozačátek když uchopíte cyberpunk jako detektivku, tak je potřeba se k tomu jako k detektivce i chovat. Když nejen celou konspiraci, ale i základní detektivní zápletku musíte divákovi v předposledním díle vysypat expozičnim monologem, tak to je prostě otravnej shit. Když postavíte závěr v "leverage" stylu, ale pak místo leverage zvratu necháte postavy všechno jen rozstřílet, je to lame. A ok, šílenství a posedlost stejně jako emotivní drama mezi postavami k cyberpunku patří, ale tady už toho na konci bylo trochu víc, než bylo třeba - což ve spojení s předešlýma dvěma zanechalo bohužel v závěru jinak výborné série nehezkou pachuť :( ()

hEROic

Přes vlažný rozjezd nakonec skvělej sci-fi seriál! Zde vychvalovaný Joel Kinnaman mi nesedl jako dlouho nikdo další, skoro jsem to kvůli němu po pár dílech vzdal. Musím však dodat, že v druhé půlce jsem byl nadmíru spokojený. Obrovská pochvala za neskrývanou brutalitu i nahotu. Příběh a zpracování super. 80% ()

baddass01

Velmi zajímavé sci-fi s morálním přesahem. Vzhledem k tomu, jakým směrem se celkově lidstvo ubírá, je to určitým a opravdu důrazným varováním. ()

boo-boo

Mix braku zo všetkých mojich obľúbených žánrov. Altered Carbon je (myšlienkovo) chudobnejší Blade Runner krížený s množstvom vecí, ktoré ste už videli inde, ale nikdy nie v takejto zostave, s takouto vervou a slobodou pri tvorení a v takej záplave krvi a ceckov. Dlho som pri ničom takto nevrnel blahom. ()

george82

Seriál mě docela mile překvapil. Postupně se 1.série rozjížděla a nakonec to mělo rychlý spád. Poslední díl pro mě byl v bojových scénách trochu chaotický. Nevím, jestli to bylo střihem nebo něčím jiným, ale moc se mi to nelíbilo. Jsem zvědavý na další sérii. ()

Blazkowicz

Nevím co vytknout luxusní první sérii. Snad jen kdyby bylo seznámení se světem o dost rozsáhlejší a pochopitelnější. Taky možná víc lokací, protože sledovat jednu a tu samou ulici v každém díle je trošku otravné. Zatím to vypadá, že druhá série bude o dost slabší, tak se nechám překvapit. 4+* ()

kyrysar

Mělo to děj, mělo to akci, mělo to hlubší smysl, mělo to nahý scény, mělo to takovej ten šmak, kterej při konzumaci potřebuješ :) Hlavní byl fakt, že tam byl R rating! Bez něho by to nebyla takový bžunda. ()

jackalsc

Nelíbí se mi tu celkové zpracování. To že je to z knihy začíná být patrné hned od začátku. Všechny ty vymyšlené/nové termíny a jména kterými je divák zahlcen a naprosto zmaten jsou fakt úžasné. Prostě si nemyslím, že by se digitální provedení knihy mělo dělat takovým způsobem, že je divák očividně ošizen o mnoho podstatného a to třeba i ve smyslu zvolnění a vykreslení atmosféry atp. co má kniha nabídnout ve snaze vtěsnat všechno do nejkompaktnějšího balení od sardinek. Portnout to samozřejmě není lehké, ale právě od toho jsou tvůrci jak se s tím poperou a jak kreativně adaptují daný scénář. Toto je očividné zklamání a jakési ignoranství tvůrců, kteří naprosto prdí na lidi tématem nepolíbeným a nakonec to vypadá jako by se odborník snažil vysvětlit laikovi nějaké téma a přitom by s nim mluvil jako se sobě rovným v dané oblasti. Toto prostě takto nefunguje a je škoda vidět furt další a další díla, která se ne a ne poučit z chyb které tu máme tolik desetiletí. Potenciál má příběh dobrý, a to bude možná tak všechno. Někdy i ty "Hollywoodské" scénky mě fakt sraly. ()

BroDan270

Síce sa prvá séria začala scenárovo rozpadať niekde v polke, no nakoniec celkom parádny zážitok. Seriál samozrejme výrazne stavia základy na úžasnom vizuále. Nefalšovaný dark cyberpunk so skvelým obsadením Kinnamana, z ktorého ten chladný cynizmus sršal dokonale. Pár momentov by som zo seriálu vymazal, ale inak pecka. 4* A takmer by som zabudol, Poe... na to že je to len počítať, strašný sympaťák. ()