Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

Anderton

Rozumiem, že séria č. 1 asi sadla mnohým viac, ale na druhej strane bola prvá a tak očakávania pokračovania boli späté najmä s týmto výnimočným zážitkom a všeobecne sa asi rátalo s podobnou atmosférou a podobným prípadom. Styčných bodov je tu viacero, avšak prípad je úplne iný a najmä sa odohráva v absolútne odlišnom prostredí. No a čo je aspoň pre mňa podstatné, to je tá všade prítomná depresia a zúfalstvo zo sveta, v ktorom postavy žijú a v ktorom žijeme aj my, možno ešte v horšom. Ako povedal Rust v prvej sérii, sme len ghetto, smetisko niekde na konci galaxie. Nie všetko sa doriešilo, nie všetko dopadlo tak, ako by sa dalo čakať a ako by sme chceli, o to je ale True detective nr. 2 silnejší. Za prvou sériou zaostáva iba minimálne. ()

AppleCore

Dvojka je jiná. Je hodně temná, je zvrácená, drsná a stále si udržuje v rámci televizní tvorby nesporný kvality. Už to ale nepůsobí jako film. Zato se to víc blíží telenovele. Jsou tu tři hlavní postavy - to je OK, jenomže ke každý z nich se váže tlupa dalších. Děj se tedy spíš než samotným případem, zabývá právě jimi. Takže pokud vám pomalý tempo vadilo v řadě první, řada druhá vás unudí k smrti. Charakterově navíc žádná z postav nesahá McConaugheymu či Harrelsonovi ani po kotníky, nevytvoříte si k nim tedy žádný vztah (nejvíc překvapil Vince Vaughn). Je ale fajn, že i tady je obsažený jistý mystično. Nejedná se ale o existencionálno či duchovno jako v jedničce, ale o osudovost - zdánlivě nekonečná změť cest a možností, stejně ale dojedeme k jednomu - stejnýmu - konci. TAK TOHLE BYLY POCITY PO PRVNÍ POLOVINĚ. Následující čtyři díly mě ovšem neskutečně sundaly. Všechny ty zdánlivě zbytečný příběhy, všechny ty zprvu přebytečný postavy najednou začínají zapadat do celkový skládačky, kdy od prvního dílu přes záběry proplétaných cest a možností, jsme vedeni až do nejhlubšího podsvětí, ze kterýho ve finále vede jen jedna jediná „pěšina“! Ve výsledku ani nelze porovnat první řadu s druhou, nutno přistupovat ke každý zvlášť a hlavně jinak. 9/10 ()

nascendi

U druhej série Temného prípadu som nenašiel žiadne spoločné znaky s prvou sériou a tak som ani nepochopil ich spojenie do jedného celku. Aj druhá séria bola nadpriemerným počinom, ale asi som bol príliš navnadený, takže som nebol schopný zaujať objektívny postoj. Možno neskôr, keď si ju pozriem opakovane. Po troch mesiacoch som si túto sériu pozrel opäť. V optimálnom čase a s nádejou, že sa zorientujem v množstve postáv, vzťahov a udalostí. Podarilo sa mi to z väčšej časti, v úplné pochopenie ani nedúfam. Hodnotenie zvyšujem na štyri hviezdičky, pretože ide naozaj o výnimočný seriál, ktorý má množstvo nespochybniteľných kladov a negatívne som vnímal iba tú komplikovanosť, málo rešpektujúcu diváka. ()

Ratemus

Kecání, dlouhý pohled, střih vidíme dálnici shora, nudné kecy, střih, vidíme dálnici shora, depresivní pohledy a střih, vidíme dálnici shora a řešení případu? to chceme nějak moc, žádné vyšetřování tam není...nejhorší na tom je, že vraha si odvodíte už někde v půlce a navíc na něj přišli nejlacinějším způsobem, jen protože bratr si je sestře podobný....nejvíc mě překvapil Vince Vaughn, jako drsnáka a relativního padoucha si ho umím představit i v pořádných filmech, ale jinak celkem nuda, nic se neděje, rozmotáno je plno nitek a otázek a vše zůstane nevyřešené, no prostě tragédie... ()

Necrotongue

Potom, co se má hodnocení po jednotlivých epizodách zprůměrovala, je výslednou známkou 4, ale myslím si, že hodnocení vůbec nevystihuje mou náladu po posledním dílu. První polovina sezóny silně postrádala atmosféru, tu se sice podařilo tvůrcům ve druhé polovině navodit, ale do děje obratem pronikla řada předvídatelností, které mi pokazily dojem z druhé řady. Navíc závěr kypěl patosem, jako by šlo o film, ve kterém hrdinní američtí mariňáci odrazí vesmírnou invazi. 4*- ()

evapetra

Až skoro do konce čtvrtého dílu se téměř nic neděje, akorát se před kamerou plouží moudře filozofují policajtské trosky, které řeší takové problémy ve svém soukromém i profesním životě, až jsem je obdivovala, že dokážou vůbec ráno vstát a jít do práce. V dalších dílech se děj zahustí tak, že je těžké se v něm místy orientovat. Ze všech postav mě nejvíc zaujal "hodný" mafián Frank. ()

oLí

Nakonec na dva zátahy, stejně jako první série. Kvůli ní to tady dvojka pěkně vodsrala, budiž.. i mě se první série líbila víc. Ale tohle jde svou vlastní cestou, nesnaží se to být klonem výborné zmiňované jedničky a to je u mě za velký plus. Nejvíc to táhnou herci, zápletka je slabší, ale charaktery a jejich představitelé to je lahůdka panečku... Farell je strašnej frajer, Vaughnovi tahle vážná role sedla až doprdele, Rachel hraje tu svou trosku co se nevzdává na jedničku, Taylor Kitch je cukrouš a Kelly Reilly strašně sexy a naprosto oddaná žena... Po pátou epizodu je to na pozlacený 3*, ale poslední tři epizody jsou brutus a při závěrečný písničce ( skvěle vybraný, stejně jako u jedničky ) jsem byl totálně rozsekanej, stejně jako u jedničky. Takže za 4* a 8/10 ()

ScarPoul

Druhá séria sa nesie v úplne inom duchu ako prvá. Vzťahov a zlepencov medzi nimi je viac. Rovnako aj emotívnejších rovín. PIzzolatto viacej rovín len naznačí a neukončí. Tým pádom nevieme vždy o postavách všetko. Ich vzájomná kooperácia a hlavne finálne vyústenie potvrdzuje silnú prácu s motívmy a preto je aj druhá séria výborným detektívnym seriálom. Rovnako si treba zvyknúť na pomalý rozbeh, potom sa seriál, ale divákovi krásne odplatí. Najviac ma teší, že po dlhej dobe som mal možnosť vidieť Farrella v postave v ktorej naplno využil svoj herecký talent. 2. séria - 80% ()

malylada

Hlavních hrdinů je mnohem více a dalo se tušit, že vztahy mezi postavami budou více diváka vtahovat, než samotný příběh. Všichni předvádí špičkové herectví a klobouk dolů před Colinem Farrellem, který svojí roli zvládl prvotřídně jako McConaughey v první sérii a Vince Vaughnem v roli mafiána. Především Vince exceluje a vážnější role mu opravdu sedí, až je škoda ho vídat převážně v komediích. Samotná zápletka se tolik nevrývá pod kůži, neboť v některých momentech působí béčkově a je z jiného ranku, než by po první sérii kde kdo čekal. Od druhého dílů se rozbíhá především pestré drama, kdy každá postava řeší své problémy a celé to graduje do finále, které drtí uvnitř emoce každého diváka a rozhodně po této stránce předčí první sérii. Vizuálně odlišný koncept, technicky opět perfektní a akční scény působí až brutálně realisticky. Hutnou atmosféru, byť jinak se podařilo zachovat a i tato série se může řadit k vůbec nejlepším seriálům. Úvodní písnička je naprosto boží !!!.......90% ()

Tommassi3

Půjde to bez Fukunagy, Harrelsona a McConaugheyho ?? Nakonec ano.. Spirituální mystično s několika vraždami na pozadí nahradilo násilí ve městě plném drog, kurev a korupce, ovšem hlavní téma zůstalo zachováno.. Totiž vlastní hříchy, vlastní viny, vlastní kostlivci ve skříních, z nichž je třeba se zpovídat.. Fantastický Pizzolatto to znovu dokázal, byť druhá řada působí hodně tvůrcovsky roztříštěně.. True Detective platí alespoň po dvou sériích jako naprostá žánrová špička, jíž většina konkurence nesahá ani po pytel.. ()

BoPo

Jednotlivé série seriálov nikdy nehodnotím. Tu je výnimka nutná. Ide síce o sériu pod značkou Temný případ, ale každá má svoj časopriestor, svoje postavy. Druhá séria bol krok vedľa, pretože vôbec nepokračuje v nastolenom štýle a pridáva tak len ďalších 8 dielov do oceánu krimi seriálov. ()

jh666

Druhou řadu je těžké hodnotit. Na jednu stranu je to opět perfektní po technické stránce, herecké výkony (hlavně Farrell) jsou na výborné a má to dokonalou hudbu. Problém nastává se scénářem, potažmo příběhem. Všechno se totiž děje ještě pozvolněji než v první sérii. Vlastně jediný díl, kde se toho odehrálo relativně dost je finále. Tady pak nevím, jestli je chyba na mé straně (i když za úplného idiota se nepovažuji, ale vejška mi už mohla odvařit mozek), nebo na straně tvůrců, ale občas je opravdu problém se v ději orientovat. Ač mě to mrzí, tak druhá řada pouze za 60 % ()

joehot

Super obsazení a v úvodu nájezd na hravé překonání první série. Betonová džungle je mi zkrátka bližší než ta přírodní, navíc ubylo přehnané mudrování. Jenomže v druhé polovině se začne série rapidně překombinovávat a v samotném závěru se postavy chovají jako bezmozci jen proto, aby je scénárista mohl dostat, kam potřebuje. Takže ve výsledku vlastně zklamání, i přestože je ten seriál náramně natočenej a má Leru Lynn a její nádherný songy. ()

ledzepfan

Vlastně je to -dalo by se říct- diametrálně odlišné od první sére. Kde byla jednička v detektivní zápletce silná, jednoduchá a přímočará, tam je dvojka překombinovaná, přelidněná, lehce nepřehledná.. Kde v jedničce vytasili videokazetu, tam ve dvojce "šaškujou" na párty. Kde jednička ve finále vyznívá optimisticky a vše uzavírá, tam je dvojka vlasně nedořečená a lhostejná. Jediné co opravdu funguje jsou zase jednotlivé charaktery. Sice už mezi nimi není ta chemie jako mezi dvojicí z jedničky, ale samy o sobě jsou parádně napsané a zase je v nich obrovský kus pravdy. ()

agentmiky

Nic Pizzolato tentokrát spojil síly zejména s Justinem Linem a Temný případ se radikálně změnil. Ale myslím to v tom pozitivním slova smysle. Druhá série nehraje už tak na tajuplné mystično, ale je akčnější než předchozí série a zabývá se zde spíše zkorumpovaností policie. Je to sice obrat o 360°, ale zde se to podařilo ukočírovat tvůrcům na jedničku s hvězdičkou. Všechny charaktery jsem si oblíbil, zejména pak Colina Farrella, který se mi sice zpočátku zdál pojatý jako záporák, ale na konci se ukázalo, že je docela dobrý policajt. Atmosféra se zde dá zase krájet, některé momenty jsou silně vypjaté. Vincent Vaughn ztvárnil roli gangstera na výbornou, role mu byla šitá na míru. Největším překvapením byl jistě moment smrti Taylora Kitsche, který toho sice moc nenamluvil, ale jeho postava vyzařovala velké charisma. Akčnější sekvence se mi líbily, zejména přestřelka na ulici, která byla natočena velmi realisticky. Závěrečný díl byl prostě to nejlepší, s čím se Temný případ doposud vytasil. Chce to další sérii. Za mě dávám 95% ()