Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Vital

Jelikož jsem fandou Star Wars zhruba 24 let,tak jsem samozřejmě vyrůstal na prvních válkách,tudíž jsem si zamiloval Luka Skywallkera,a to je jádro celé věci,zničení této legendy,která se zde chová,že chce vše už zabalit,a když už začne Rey trénovat (psát o spoilerech nic nebudu,teď už film není v kinech :) ) ale stylem,že si Rey sedne na šutr a Luk jí řekne jen aby dýchala,a Síla se dostaví sama? Co to je? Všichni Jediové trénovali a jí stačí jen si zadýchat?! a o posledních minutách Luka ani mluvit nebudu,to byla hamba,čekal bych epik akci,ale tohle byl výsměch,nemluvím o tom,že tu nebyl žádný souboj mečů,který byl ve všech dílëch,smutné je i,že příběch se ani nikam neposunul,ještě že jsem nešel na verzi s dabingem,byl bych naštvaný ještě více. ()

james11

Ne, tohle není opět to, co by si Star wars zasloužily. Když v epizodě 7. vzali scénář čtyřky a jen přeškrtali jména, tak se mi to nelíbilo. Uznávám, že tady to nebylo už tak okaté, ale já v tom pořád vidím scény z původní trilogie - vnitřní konflikt záporáka; Jedi se Impériu vzdá, protože věří, že ho obrátí v dobro; vládnout spolu galaxii (dobře v původní trilogii o tom jen kecali, tady udělali první kroky k tomu, aby to šlo); starý Jedi, který už nechce nikoho trénovat; zohyzděný hlavní záporák;.. Věřím, že bych ještě mohl jmenovat dál, ale už nemám chuť nad tím přemýšlet. Nevím, možná jsem moc náročný, ale já čekám, že nové epizody přinesou kompletně nový děj a ne jen recykl, z minulosti, co se předtím líbil... Ať si lidi říkají o epizodách 1-3, co chtějí, že Lukas se nechal unést CGI apod., možná, ale rozhodně přišel opět s novými příběhy, které prohloubily cely příběh. Teď si ale připadám, že se koukám na původní díly jen v novém kabátě. 3 hvězdičky dávám asi jen proto, že značku Star wars mám rád. ()

Zlajdaa

!!!SPOILERY!!! Přehodnocuji své původní stanovisko 3* na 4*. Byla jsem na to v kině někdy v druhé polovině prosince, připadalo mi to dost dlouhé, ale bavilo mě to více než předchozí díl, přesto mi to nepřipadalo jako nějaký výbuch... výbuch, o to jde... musím říct, že scéna s Leiou letící vesmírem mi prostě připadala směšná. Když to tam vybuchlo říkala jsem si "Aha! Tak takhle se vyrovnali s Carriinou smrtí!"... ale kdepak (hádám, že se v dalším díle asi dočkáme její počítačové verze?). Strašně se mi líbila zvířata - ti porgové, krystalické lišky a ti "koně". A pak vývin vztahu Kyla a Rey (Co na to říct, jsem romanticky zvrácená duše.). K přehodnocení jsem došla poté, co jsem ještě před koncem prosince netrpělivě čekala na nějaký pirátský záznam, abych se mohla kouknout znovu. Taky jsem to od té doby viděla minimálně 7x (+ i další díly SW, včetně RO)... nemluvě o hodinách strávených čtením Reylo fanfiction -_- ()

IronDragon

Popravdě jsem od pokračování jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob čekal mnohem více. Ve zkratce řečeno jde o film s perfektními vizuálními efekty, slušnou kamerou a zvukem, ale tím to končí! Děj je snad jeden z nejslabších jaký kdy nějaký díl Star Wars měl. Zprvu sympatické postavy v tomto díle kompletně změnily svůj charakter a celkově se ve spoustě situací chovali dost divně. (například Lukův charakter se změnil k nepoznání a rozhodně ne k lepšímu) Postavy jsou ovšem velký problém většiny nových Star Wars. Aspoň že vtipný Yoda nezklamal a na druhou stranu postava lehce psychopatického Kylo Rena je celkem dobrá. Celkově je ale děj, postavy a vůbec celý scénář nejslabší vlastností filmu, který by měl být postaven právě především na dokonalém ději. Trochu mám pocit, že tvůrcům došli nápady. Hodnocení: 75% ()

pan_Bily

Nejsem žádný zásadní fanda ani odpůrce série Star Wars, beru to tímto neutrálním pohledem, ale tyto dva nové díly jsou pro mě dost slabší než všech šest předchozích, v tom smyslu, že mě prostě tolik nechytly. První šest filmů na mě působí daleko zábavnějším, svěžejším a zajímavějším dojmem, co se týká atmosféry, příběhu, postav. Nevím, jak to přesně popsat, ale prostě mě baví a příležitostně se na ně rád podívám znovu opakovaně. Což o těchto dvou nejnovějších filmech říci nemohu, po prvním skouknutí tedy. V pomyslném souboji těchto dvou noviců série u mě vítězí tento druhý. Je pro mě lepší, bavil mě o něco víc, ale na úroveň předchozích dílů to nevytáhl. 3* si asi nezaslouží, ale v mém pocitovém srovnání s předchozími nemůžu jinak. ()

Mukade

vrcholne trápne zabitie Snokea, to ma nasralo asi najviac, naprosto nedotiahnutá epizóda s Rey v jaskyni so "zrkadlom", záverečný súboj s Lukeom keď sa ukáže že bol len "hologram" tiež trápny, výcvik Rey v podstate nulový a už je v súboji s mečom ďaleko viac ako rovnocenná súperka ochranke Snokea. Naprosto nereálne nezmrznutie a veselé skotačenie Lei vo vesmírnom vákuu, omegalul (s týmto ma nasrali už v Life z 2017). Celkovo taká popkornová somarina pre tinedžerov a mladších. ()

Bumkybunny

Tuhle epizodu hodnotím bez váhání líp než tu předchozí, protože si myslím, že na to, do jaké fáze příběh dostala sedmička, ho z toho docela pěkně vyhrabali. Asi mi narozdíl od spousty diváků nevadí, že z některých postav, které měly být ukázkou nereálné čisté cti, udělali trošku větší lidi. Ty mají nejenom slabosti, ale také kupodivu špetku humoru, která rozhodně neuškodí. Některé části mě teda také naštvaly, protože přecejen... pořád je to neskutečně předvídatelné. Ale alespoň to nekopíruje děj minulých dílů a nebojí se trochu zariskovat, což je z mé stránky vítáno. ()

Lee_Bale

Tak jsem se po pár měsících konečně odhodlal napsat komentář k TLJ. Zprvu musím říct, že jsem se na nové SW velice těšil, přestože mě epizoda VII lehce zklamala až přílišným ohlížením se na starou trilogii. Měl jsem za to, že tvůrci vsadili na jistotu proto, aby uklidnili fanoušky a připravili si půdu pro pokračování, což se jim podařilo téměř na jedničku; Disney si tak mohl v osmičce dělat prakticky cokoliv. Je proto velmi smutné, že z tak dobře rozehraného příběhu s tak zajímavými a neotřelými postavami dokázal udělat takovou nebetyčnou frašku. Ať už je to zabití Snokea (asi nejzajímavější záporné postavy této trilogie), zbytečná a nudná dějová linka v kasinu, pitomé marvelovské „vtípky“ v každé druhé scéně, otravné nové postavy nebo nelogičnosti v příběhu. Tvůrci prostě ukázali, že jsou naprosto bezradní a neví, co si s novými SW počít. Výsledkem je tak film, po jehož skončení budete s láskou vzpomínat na starého dobrého George i s jeho parťákem Jar Jarem. PS: Jsem velmi zvědavý na epizodu IX! ()

JendaBenda

Ježiš to byla ale nuda! Jako dokoukal jsem to, pač vidět Star Wars by se prostě mělo. Nudil jsem se ale fest. Ta divná Mongolka je fakt postava na prd. Takový maskot, nebo nevím. Mladej Wader je prostě tragéd. Spoiler: Jediný moment kdy byl zajímavý, byl jeho výstup u císaře. Takže závěr, nuda, nuda, nuda.... ()

mjech odpad!

Jestli jsem u předešlého odpadu tápal, jestli si Disney nedělá z fanoušků Star Wars srandu, tak po tomhle už mám jasno. A jaké si vzít poučení z této epizody? Business není špatný jen proto, že umožňuje financovat obě strany války (viz Benicio Del Toro), nebo týrat zvířata pro zábavu jinak znuděných zbohatlíků, spolu se zotročováním dětí (viz planeta Cantonica), ale především také proto, že díky němu má vše svou cenu a za tuto cenu je možné zničit odkaz. Životní odkaz jednoho snílka, co přenesl na plátna pohádku o dobru se zlem, o veliké lásce a přátelství. Pohádku podanou pravda jednoduše, ale srdečně. P. S.: Děkuju za Warez! Díky němu mohu shlédnout dílo, u kterého by mě mrzelo, že jsem na něj přispěl. ()

WugWugs

Nie som zvlášť fanúšik SW, takže nejaké úlety, ktoré idú proti silným očakávaniam tohto univerza ma netrápia. Predchodzí diel ma pobavil, až prekvapivo, tento naopak unudil. Namiesto radostnej amtosféry zmiešanej s trochou vážnosti, som dostal nepodarené vtipy, čudné nesympatické postavy, na ktorých vôbec nezáležalo, a hlavne konflikt bez napätia v prepálenej stopáži. Ubíjajúci film, ku ktorému sa mi nechce nič viac dodávať, snáď len toľko, že nerozumiem tým 4-5kám okolo, a keby som bol oddaný fanúšik, asi takto nejako https://www.youtube.com/watch?v=tNoMQSvNAWE Áno, a btw, fuck Disney a fuck Rotten Tomatoes https://www.youtube.com/watch?v=CWPAbKEmd5M ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu