Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

helrohir

Tretie pokračovanie rebootovanej série Star Trek prinieslo zmenu na poste režiséra, čo do istej miery ovplyvnilo celý film. V prvom rade ide o trocha neprehľadnú akciu, čo je však v mojom ponímaní len drobným nedostatkom. Na druhej strane je však vizuálna stránka opäť na najvyššej úrovni a keď kamera krúži a prináša efektnú vesmírnu deštrukciu, všetky divácke zmysly sú na vrchole blaha. Chémia medzi postavami a ich vzájomné doberanie funguje stále na výbornú a vo filme uvidíme viacero humorne odľahčených scénok. Čo sa týka scenáru a samotnej filmovej zápletky, je o niečo menej zaujímavá než v predošlých filmoch, avšak konečná kombinácia klasického príbehu, skvelých hercov, efektného vizuálu a množstva dych berúcich scén nemôže priniesť čo i len náznak sklamania. 80%. ()

Tominni

Trojka Star Treku sice zaostává za prvníma dvěma díly, ale i tak je to dobře odvedená sci-fi podívaná. Tentokrát USS Enterprise ztroskotá na planetě, kde se posádka rozdělí do skupinek a začíná boj o přežití a zastavení Kralla. Přestože to už není na plné hodnocení, na čtyři hvězdy to dá s přehledem a Star Trek se nemá za co stydět. ()

PlysovyMacko

Zápletka dosahuje kvalít nadpriemernej epizódy TOS. Páčil sa mi zloduch, masky a dizajn vesmírnej stanice. Chcelo  by to viac vtipnej interakcie medzi Kostrou a Spockom -  v TOS to boli najlepšie scény. ()

Mykhaluu

Díval jsem se s mírným quilty pleasure. Nepřináší to nic moc nového, ale taky to kupodivu v rámci možností drží tvar, který neunudí. Zbytečné protahování akčního finále by srazilo hodnocení dolů, ale vyrovnaly je u mě smutně vysoké ztráty na posádkách lodi i stanice. Viděno optikou laskavého diváka, fanouška sci - fi. ()

BradleyT

Prislo mi tu hodne veci nedoresenych, nevysvetlenych a nelogickych. Clovek asi u tohoto snimku nema moc premyslet nad logikou a radeji tupe cumet na platno na tu astronomickou bitvu tech wtf malych skorapek (odkud se jako vsechny vzaly?), co sice projedou jak nuz maslem plne nabytym stitem, zato v pruletu atmosferou shori na prach. no..nebudu spoilerovat, a jiste, par nelogicnosti se prece najde vsude, ale tento film je na nich prakticky postaven. BTW - podobnost s Ender's game stylu zaverecne bitvy je ciste nahodna...No podruhe uz bych to fakt videt nemusel. ()

LordMack

Slabé 4. Ten film je moc jednoduchý oproti předešlým dílům. Ale dvě hodinky utekly jako voda a když nějaká podobná scifi přijde jednou za čas do kin, nemám s ní úplně problém. ()

Johannka

Vnímám to jako návrat k původnímu Star treku. Spolu s lens flares zmizela ta vycizelovaná úpěnlivá minimalistická futurističnost a místo toho máme zamotanou nepřehlednou akci plnou divočin a divných, ale geniálních nápadů. Scénář je tentokrát odlehčený a místy velmi vtipný, využívající narážky a pravou star trekovou něžnou kousavost. Kirk je v průběhu jaksi upozaděn, vlastně těžko říct, na koho se tentokrát v příběhu soustředíme nejvíce. Což je dle mého názoru skvělé. Každý má svou roli. S třetím filmem přichází velká spokojenost. For Leonard Nimoy and Anton. <3 Btw hudba pořád stejně dobrá. :) ()

matufran

Tento film, resp. série, začíná trpět neduhem dalších dílů. Po skvělé dvojce klesla kvalita, ta příběhová, dějová linka mě vůbec nenadchla a vlastně jsem netušil, proč se na tuto misi posádka vydala. Chyběl mi nějaký tahoun, jako byl ve dvojce geniální Cumberbatch. Herecké výkony nebyly nejhorší, vizuál byl líbivý, přesto jen 3*. Potěšilo mě však milé rozloučení Leonard Nimoyem ke konci filmu. ()

Mustaffa

3D kino, velký popcorn, velká Fanta, drahá vedle mě, na mobilu sledující probíhající zápas Slavia vs. Anderlecht, no nemělo to chybu. Na nejnovější Star Trek se dívá velmi dobře, děj pěkně odsýpá, popcorn rychle mizí, Slavia prohrává a je konec. Podle mě nejlepší díl z nové trilogie. ()

Bajislaw

Nejlepší biják tohoto léta! Konečně velkofilm, který se nerochní v depresích, který má duši, humor a styl. Ve srovnání s akčním běsněním v Into Darkness je tohle o poznání uvolněnější film. Ne, že by akce bylo málo. Akčních scén je ve filmu požehnaně a všechny mají jedno společné: jsou impozantní a velmi vynalézavé. Některé vzbuzují skutečné dojetí, jiné svou dynamičností uvádějí diváka do extáze. Přes rozmáchlé scény a rozpočet přes 180 milionů dolarů však Beyond paradoxně působí jako docela malý film, trochu jako povedená dvojepizoda televizního seriálu, na kterém se zakládá. Je to zřejmě i proto, že jiné současné velkofilmy se snaží absenci příběhu a dialogů vyvážit tím, že dávají v sázku osud světa. Ve Star-Trek Beyond přiznaně není mnoho v sázce, ale komu to vadí, když film šlape jako hodinky. V mnohadílné filmové sérii prostě není možné znovu a znovu hrozit zničením světa, divákům se to začne zajídat. Tohle by měli mít na paměti tvůrci superhrdinských filmů z prostředí MCU a DCEU. Herecké výkony v Beyond jsou opravdu výborné, hlavně Karl Urban a Simon Pegg si své role očividně užívají, ale ostatní stejně tak. Scénář věnuje dostatek prostoru všem členům posádky, což je něco, co se ne každému star-terkovském filmu povedlo. Sečteno a podtrženo, milovaná kosmická sága dostala krásný dárek ke svému padesátiletému jubileu. Beyond je velmi dobře udělaný, velmi zábavný film, velmi krásný na pohled. Tak neváhejte a vyražte do kina! ()

matolos1

Po úvodnom napadnutí lode Enterprise so skvelým strihom a súbojmi som si povedal, že toto je zatiaľ dosť dobrá pecka. Avšak po pristátí na planéte kde sa pomaly nič nedialo, ma to začalo neuveriteľne nudiť a zážitok sa zmenil na sklamanie. Záver mi pripadal veľmi chaotický. Postava Edisona sa tam objavila asi na 10 minút, pritom jediná sa mi ako tak páčila. Hudobná téma tu tiež nebola. Dosť sklamaný až na ten začiatok... ()

atiratha

I když neduhy předchozích dílů zůstávají, přece jen jde o "Star Trekovější" snímek než oba předchozí. Co musím vytknout - nelogickou motivaci hlavního záporňáka, prakticky žádný background o Sofia Boutella. Rozuzlení vykopírované z Mars Attacks! a obligátní Beastie Boys. Co chválím - dialogy, to, že se charaktery někam posunuly (dodneška nemůžu zapomenout, jak Kirk v Do temnoty prošel záhadnou regresí někam před to než nastoupil na Akademii), některé akční scény a hlavně omezení lens flares. ()

Eywa11

O kus horšie ako jednotka, drobátko lepšie ako dvojka. Je pravda, že sa mi hodnotí ťažko, keď som predchodzie diely videla dávnejšie, plus zážitok bol umocnený 4Dx prevedením, no tak nejak to malo všetkého tak akurát. Posádka Enterprise nezachraňovala Zem, konečne sa skončila Kirk-Spock telenovela a postavy sa trocha premiešali, čo dalo filmu nový šmrnc. Rozhodne som však z toho od úžasu nepadala do mdlôb (bohužiaľ). ()

mivr

Videné v Bratislave IMAX Bory Mall. Zážitok super, 3D super, samotný film tak na 90%. Zbožňujem Scifi. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)