Největší korejská kriminální organizace 'Goldmoon' získává na moci. Velitel policejního oddělení Kang (Min-sik Choi) nařídí policistovi v utajení Ja-Seoungovi (Lee Jeong-jae), aby se zapojil do operace 'New World' a pomohl zničit 'Goldmoon'. Během plnění úkolu Ja-Seoung stojí před rozhodnutím, jestli se řídit rozkazy jako policista, nebo přeběhnout a zůstat loajální Jeong Cheongovi (Jeong-min Hwang), šefovi 'Goldmoonu'. (Redi)

Raziel811

Ve všech ohledech perfektní film - vizuálně vytříbené, herecky precizní, atmosféra a dějové zvraty infarktové. Jestliže Volavka byla etalonem policejně-gangsterských filmů, tak New World je ještě o třídu výš (Skrytou identitu záměrně vynechávám, protože to byl trapně ubohý pokus natočit něco, co americká produkce nedokáže). Tento film lze v klidu doporučit i lidem, kteří asijskému filmu nefandí. ()

doogiemus

Neľahké začiatky kórejského Michaela Corleone-ho. Musím uznať, že ázijský trh prináša v poslednom čase veľmi kvalitné gangsterky. Takéto čosi mi veľmi chýbalo. ()

Lenss

neni o čem. Nojo, je to Korea, ale fakticky bejt tohle evropskej film, pak bych musel dát ještě víc. Konečně něco, co mě dalo takovej zážitek, jakej snad naposledy Kmotr, a to neni náhoda, že zrovna tenhle film, viz komentáře všech ostatních. Nepostřehl jsem, že by tu taky někdo zmínil precisní kameru, a postprodukci. Njelepší, co jsem od nástupu plně digitálních cine kamer viděl. Kompozice, barvy, světla, režisér se nebál a nasaturoval vše o 100%. ()

Snakefinger

Neuvěřitelná pecka z korejské produkce, která převyšuje snad všechny doposavad viděné i neviděné filmy s gangsterskou tématikou. Bere si to nejlepší z Kmotra, Jednou v Americe a to smíchává s neuvěřitelnou grácií východním národům vlastní. Tady je škoda psát hodnocení, radši se přes dvě hodiny kochejte.... ()

AmunRa

Strhující akční drama z prostředí korejské mafie. Policista již osm let nasazený mezi mafiány se postupně propracoval až mezi špičku zločineckých klanů a po smrti "předsedy" je zaúkolován ovlivnit volbu nového bosse. Policista Jung-jae Lee zvažuje, jestli práce pro podrazácké vyděračské policejní vedení stojí za osobní oběti a mnohaletý strach z odhalení, který prožívá on a jeho těhotná žena. V průběhu děje se hlavní postavy rozvíjejí a nikdo není tak jednoduchý, jak se jeví zpočátku. Psychologické charekterizace postav je na vynikající úrovni a vztahy mezi nimi jsou vykresleny do detailů. Akční složka je v rovnováze s dramatickými momenty a obsahuje mnoho bitek na nože a baseballové pálky, které zaujmou svou brutalitou a nemilosrdností. ()

Tranda

Příběh 8/10 Akce 7/10 Násilí 7/10 Zábavnost 7/10 Hudba 8/10 Vizuál 7/10 Atmosféra 8/10 Napětí 8/10 Emoce 7/10 Casting 10/10 Drama: 9/10. 8/10 ()

Terrific

Poslední roky mám pro ty korejce prostě slabost a pro tenhle žánr obvzlášt,bohužel takhle dobře natočených filmů je málo. Kdo by nechtěl velet organizaci typu Goldmoon, má to slušnej děj, klasické krvavé scény, mučení, popravy,masakr v garáži. Herci hrajou dobře, je tam několik veletočů, což lehce někdy zmátne, ale jinak je to celkem čitelné což určitě není na škodu každopádně závěrečná zápletka byla fajn i když trocha nelogičnosti by se našla, viz když se na velitele Kanga chystá magor a on ač je ozbrojen, tak čumí jak puk a pak si nechá rozpárat panděro! ()

hujerita

Tak tomu môžem dať len plnú pálku a nič menej.Absolútna bomba a kukal som jak blázen :-) Napätie a atmosféra super a výborne natočené, o dialógoch ani nehovorím. Jednoducho my to sadlo ako nikdy. Vmenšej miere my to pripomenulo staršiu Volavku, ale len trocha. Herci sú výborný a presný a ani tá troška humoru tam nechýba. Užil som si to ako za poslednú dobu žiadny iný film. Fakt že áno. A sudy sa my viac páčili ako Viktor čistič z vaňou :-) ()

babuca

scenár nebol zlý ale réžia mohla byť aj lepšia. Bohužiaľ zo začiatku mi pripadali tí kórejci všetci rovnaký , do konca som si nebol schopný zapamatať ich mená a boli pasáže keď sa to podobalo až na paródiu. Film má ale rozhodne vysokú kvalitu a vrcholil skvele ako máločo. Najviac na mňa zapôsobilo to , že vačšinu nezdarov riešili nožmi a nie strelnými zbraňami a hlavne tá masová bitka v podzemných garážach ! 85% ()

danny79

S korejskymi akcnimi, thrillery, krimi mam dost zkusenosti a muzu rici, ze jedno maji casto spolecne - kvalitni choreografii, slusne zpracovani, ale slaby, chaoticky scenar, necitelne postavy atd. Sinsegye je jiny, je vyjimecne dobry. Scenar je skutecne propracovany, dava smysl, neni zmateny a i evropsky se v nem bude orientovat. Pribeh je zajimavy. Hned na zacatku me upoutal podmanivy soundtrack, ktery se u me nezanedbatelne podilel na vysokem hodnoceni. Film je solidne zahrany s chytrou rezii. Presne ve chvili, kdy ve filmu az prilis dominuje politkareni a zacina drhnout, nakopne to reziser nejakou kvalitni akci, u ktere se nebrani ani zdrave brutalite a tak film pekne slape kupredu a nenudi. ()

golf78

Kdyz policie nemuze organizovany zlocin zastavit, tak se rozhodne, ze ho bude ridit. No a nakonec se jim to vymkne z ruky :-) ()

BTBAM

Upřímně nevím co napsat. Po pomalejším a rozvážnějším začátku je tenhle film opravdu jako pecka mezi oči. Nebo raději libo kudla do zad? Případně bejzbolkou přes hlavu od stovek rozzlobených korejčíků? Od filmu, který byl přirovnáván ke Kmotrovi nebo Volavce jsem až takový nářez nečekal, přitom prolnutí s opravdu výpravnou úvodní částí filmu je natolik dokonalé, že vám nekonečný proud akce nepřijde jako šok. Pro milovníky gangsterek naprosto jasná volba při vybírání nějakého novějšího kusu. ()