Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rosscrock odpad!

V rámci zpříjemnění pracovního dopoledne jsem měl v úmyslu zabít čas jakoukoliv parodií. Stmíváním, svítáním a všemi ostaními částmi dne více méně pohrdám, takže jsem očekával docela průměrnou zábavu a upíry co vypadají jako Black Eyed Peas. Přiznám se, že dokonce prvních 15 min jsem se občas i hloupě pousmál, ale vtípky teda jako nic moc. Pak mi to pomalu začalo docházet...Tohle parodie opravdu není. Protrpěl jsem to až do konce, každopádně můžu říct, že si nepamatuju, kdy naposledy jsem měl takové nutkání pracovat, jako v průběhu Vampire Academy. Jinak ten původní snímek, na který jsem měl plánu kouknout byl http://www.csfd.cz/film/280402-tupiri/ ()

Han22

Můj instinkt zafungoval, byla to přesně taková kokotina, na jakou to vypadalo. Užvaněný pitomý teenagerky, které ani na chvíli nezavřou hubu a melou a melou. Upíří střední škola. Rozsáhlá ale dementní mytologie. Karate bitky na úrovni dvacet let starého TV seriálu, kde rychlé střihy zakrývají, že hééérečky ani kopnout neumí. Bojový instruktor ala wannabe Steven Seagal s culíčkem. A spousta WTF scén z nichž vévodí mučení, kdy jeden ze záporáků strašlivě fouká na vězněnou princeznu a ta se z toho chudák sesype. Tady už jsem se smíchy neudržel. Hvězdička fakt jen za, že mezi kino horory jsou i mnohem větší hrůzy (zdravím sérii Paranormal Debility). ()

Guzmicz

Zfilmování další upírské ságy, která slaví v knižní podobě nemalý úspěch. I když jsem neměl tu čest si přečíst předlohu, film mi celkem připomínal seriál Vampire Knight. Avšak příběh toho filmu se mi zdál poněkud plytký. Úvodní vtažení do tohoto světa bylo celkem poutavé, ale po pár minutách se tento film promění v poněkud nudnou středoškolskou "drámu", kde postavy reagují naprosto absurdně. Hlavní linka se tím pádem moc nehýbe a rozluštění "záhady" není pro diváka nijak uspokojivé. Celé to podtrhují celkem slabé akční sekvence, kde jde poznat, že na choreografii se moc času nestrávilo a nezachrání to ani střih (ke kterému bych také moc nevyjadřoval). Jestli bude další díl, doufám, že si dají víc záležet. ()

HArna

Další Twilight, ale třídu horší. I když některé prvky filmy mě oslovily víc, jiné méně. K jedné z hlavních hrdinek (upírce), nevím proč jí hraje nejošklivější holka z celého filmu. Celé je to dětinské a vlastně bez nápadu, snad nebude žádné pokračování....20% ()

Jan Tucnak

na drinking game idealni doporucuju krev i kdyz se o ni jen mluvi pak ty sileny vize a naka bitka taky neuskodi a jeste napisy na screenu :D ()

Elyonka

Knížky jsem sice ještě nečetla takže jsem byla zvědavá, jaké to vlastně celé bude. Z kina jsem nakonec odcházela celkem spokojená. Není to žádné super dílo, ale je to místy docela vtipné a přestože jsem to nečetla, tak jsem pochopila o co tam zhruba jde. A docela se mi to líbilo. Taková příjemná oddychovka. ()

Asmodin

To že žánr obsahuje upíry neznamená, že to bude strašidelný... to je ovšem škoda, taky bych se ráda podívala na film plný upírů a pocítila strach. Nicméně mě docela bavila postava Rose, i když ve filmu mi docela připomínala Buffy, a zápletka byla taky docela zajímavá. ()

Prochy38

Film jasně směrovaný pro dívčí publikum někde mezi 13 - 16 lety..... Bohužel, protože to film vždycky tak nějak zničí.... Knižní předlohu jsem nečetl, ani neměl v ruce, dokonce nevěděl, že je... No, jak to říct. Ať jsi dhampýr, moroj, strigoj nebo člověk, holky všechny zmlátí, v pohodě... Je celkem jasné, jak se bude film vyvíjet už od prvních minut, jedno klišé vedle druhého. Dost z toho bolí oči. K tomu je jedna z hlavních hrdinek strašně nepěkná. Naštěstí to Z. Deutch zachraňuje. Nemyslím samože hereckým výkonem, o tom se ani nedá bavit, ale je to vážně kočka a prostoru má víc než dost. Co se týče ostatních ne-herců - katastrofa, bohužel. Film hodně zvedá to, že je to dost akční a ta akce je natočena fakt dobře! Dost mě taky nutí přidat na * fakt, že si někdo (autorka knihy) pohrál s vampirismem a dal mu zase jiný rozměr, lépe trochu hloubky a už je to přece jen zajímavější. 3* jsou moc, ale zas tak moc jsem netrpěl... :) ()

Luff odpad!

ajéje, co to bylo? Já jako věrnej fanda upírských filmů, jsem toto opravdu nemohla překousnout. Nemám ani slov jak tu blbost popsat. A to jsem si chtěla prve přečíst knihy, no ještě že jsem to neudělala, byla by to naprosté ztráta času. Snaha o prosazení dalšího upírského trháku opravdu nevyšla. Děs ctihodnosti, který jsem ani nemohla dokoukat. ()

lucijelucije

Tak musela jsem se přesvědčit na vlastní oči, a dobře mi tak =) Tolik absurdních scén jsem dlouho neviděla =) Není možné, že M. Waters myslel tuhle triviálnost vážně. Možná bylo Vampire Academy smyšleno pro teanegery, ale přece není myslitelné, aby tahle tragédie byla postačující i pro mladší generace 13 let.. ()

EbiGuetta

WOW! Tak tohle bylo úžasné! Měla jsem dost velké obavy z herců, co hráli hlavní trio, ale Zo a Lucy jsem si zamilovala od první scény. ()

Ayush

Četla jsem knižní předlohu v dobu, kdy byla vydána a následně i všechna její pokračování, proto jsem se také velmi těšila na film a byla jsem zvědavá, jakou formu bude mít. Bohužel tohle je něco ukrutného. Důležité momenty jdou za sebou tak rychle, že se člověk nestíhá zaměřit na žádný z nich a tím pádem ani nevyniká jejich podstata. Celý film je sled všech podstatných momentů knihy. Nelíbily se mi ani efekty, myslím, že by se dalo mnohem lépe přidat na dramatičnosti ubráním vtípků a dospělejším pojetím. Také obsazení hlavních postav nebylo nic dobrého. Pro mě je film ostudou pro knihu. Budu se tedy těšit, až to za 10 let někdo natočí znovu. Jedna hvězdička za ucházející Rose a druhá za song v závěrečných titulcích. ()

geimz

Poprvé - čítal som knihu. Podruhé - bola veľmi priemerná. Potretie - film podľa priemernej knihy je odsúdený na zánik. A presne to sa aj stalo. Film mi príde ako zlepenec scén, ktorá na seba nadväzujú len veľmi ťažkopádne, s topornými hercami, ktorí predvádzajú údesné výkony a ešte horšie repliky. Tie dialógy sú vôbec kapitolou samou o sebe, akoby to scenárista na polceste vzdal a písal prvé bludy, ktoré ho o polnoci s fľaškou v ruke napadli. Už len to predstavovanie postáv a ich minulosti je také nemotorné, že to film po pár minútach vzdá a drbne tam voice-over. A ten chýbajúci príbeh, ktorý robil už knihu priemernou, tu tiež príliš nepomáha. Prirátajme si k tomu otravnú Zoey Dutch a neustálu snahu o komediálne hlášky, ktoré podkopávajú už aj tak podpriemerný film a máme výsledok. ()

H4ku11

Strašná hlúposť, ale nejakým zvláštnym spôsobom som bol schopný to dopozerať do konca bez ujmy a nemal som chuť sa odstreliť. Keď to beriete ako paródiu, tak to celkom ide. Postavy na smiech, dej predvídateľný. ()

Mortemiss

Tak kde jenom začnu. O tom, že tento film vznikne, jsem se dozvěděla cca před rokem. Přečetla jsem všechny díly této knižní série. Nikdy jsem nepatřila do fanklubu upírů a nikdy jsem nepřečetla ani jednu knihu od Stephanie M. (nejspíš jsem se bála trvalých následků, které by na mě kniha zanechala). Do kina jsem vstoupila se zvědavostí. Vyzula jsem si botky, jak už je mým zvykem a tiše vyčkávala, co přijde. Do sálu se hrnuly mladší a mladší dívky. Poprvé v životě jsem se mezi nimi cítila staře. Hned při úvodní hudbě jsem se vystrašila. Snad to opravdu není určené jen pro náctileté dívky??? Bála jsem se, co bude následovat. První půl hodinu jsem nevěřila vlastním očím, děj byl hrozně rychlý, kdybych nečetla knihy, nejspíš bych se v něm úplně ztratila. Jednotlivé části neměly hlavu ani patu, přišlo mi to jako promítání fotografií. Každá scéna trvala nejdéle 5 minut. Docela mě překvapilo, jak jsou zde vychvalovány akční scény. Hned ta úvodní mě velmi zklamala. Zoey si navzdory všemu vedla velmi dobře a její výkon si zaslouží hvězdičku, drzá puberťačka, která si dělá, co chce a nerespektuje pravidla. Lucy též nebyla špatná, avšak musím podotknout, že scény, při nichž používala na ostatní „nátlak“, byli až moc „zábavné“. Dimitrij mi připomínal máničku, dlouhé vlasy tomuto herci vážně nesednou a celkově byl až moc mohutný, zatímco v knize na mě působil chladně až nebezpečně, ve filmu se z něj stal pohodový a usměvavý mládenec. Humor byl patřičný, ale kdyby to udělali o dost temnější, byla by to daleko lepší podívaná. Celkově dávám 2* a to za herecké obsazení a výkony Lucy a Zoey. ()

Neonka007

Na tenhle film jsem čekala strašně moc dlouho! Četla jsem totiž knižní předlohu. Šla jsem do kina s ne nijak velkým očekáváním, ale ihned jak jsem usedla do sedačky v kině, vychrlili na mě 107mi minutovou bombu! Opravdu silný zážitek! Bylo to sice moc rychlé, některé scény by si určitě zasloužily být delší a propracovanější, ale ve finále jsem byla maximálně spokojena. Primárně bych vyzdvihla herecký výkon Zoey Deutch, přesně takhle jsem si Rose, když jsem četla knihu představovala. Když jsem zjistila, kdo si zahraje Dimitrije, byla jsem k Danilovi kapičku skeptická, ale velice rychle mě to přešlo a oblíbila si ho a musím uznat, že role Dimitrije se zhostil na výbornou! Waters chtěl film původně delší a natočil daleko více scén, škoda, že mu to nedovolili pustit tak jak chtěl, jinak by VA byla ještě jako větší bomba! Filmem nás provázel parádní soundtrack, který do filmu perfektně zapadl jako poslední dílek do skládačky. Jen mě mrzí, že propagace VA byla dá se říct nulová, mohla nalákat do kina daleko více fanoušků. Film jsem si maximálně užila se zatajeným dechem v některých scénách. Rozhodně tento film neplést s TWILIGHT ságou! VA je úplně odlišná a s Twilight ságou se nedá srovnávat!!! Určitě doporučuji! Vzrušující zážitek! - 4* ()

Wancohoff

Nudna blbost s čarujucimi upirmi a psychopsami :-D. Dimiri je frajer.jedny dvere vyrazi rukou tak, ze odhodi dvoch chlapikov, a vzapati nevie dalsie dvere vykopnut na desat krat.co Vam poviem dalsia blba fantazmagoria ktora chce tazit na tvajlajte... 20% ()

j0nathan

Ačkoliv nejsem zrovna příznivce pubertálních upírů, upírek a jiných podobných mrdek, tak jsem se v tomto případě bavil. Na Zoey Deutch se koukalo moc hezky, na kolegyni Lucy Fry už o něco méně, ale bylo to i celkem vtipné a neustále se něco dělo, takže za mě úplně v pohodě tři hvězdy. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent