Jedna noc (TV seriál)

Criminal Justice

(neoficiální název)

The Night Of

Krimi / Drama

USA, 2016, 8 h 50 min (Minutáž: 57–96 min)

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Peyman Moaadi, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Sofia Black-D'Elia, Glenne Headly, Amara Karan, Afton Williamson, Ben Shenkman, Ned Eisenberg, Mohammad Bakri, Jeff Wincott, Max Casella, Chip Zien, J.D. Williams, Steve Cirbus, Skipp Sudduth, Mike Figueroa, Kevin Dunn, Carlo Alban, Frank Wood, Paulo Costanzo, Adam Piacente, Nicholas Turturro, Jonny Coyne, Joseph Latimore, Adam LeFevre, Catherine A. Callahan, Sticky Fingaz, Pernell Walker, Scott Menville, Jeremy Shamos, Michael Rivera, Vincent Laresca, Bobby Di Cicco, Michael Buscemi, Patch Darragh, Chris Bryant, Otoja Abit, Paul Carafotes, Mellini Kantayya, Mustafa Shakir, Fisher Stevens, Aida Turturro, Joe Egender, Yvonne Zima, Glenn Fleshler, Andrew Stewart-Jones, Jay Ward, Daniel Gadi, Will Janowitz, Moniere, Michael Braun, Don Harvey, Robert C. Kirk, Jesús Padilla, Ashley Thomas, Eddie Cooper, Manny Perez, Esau Pritchett, Michael J. Burg, Cliff Moylan, Marcus Callender, Sean Ringgold, LaChanze, Ray Abruzzo, Roscoe Orman, Chris Perfetti, Aubrey Joseph, Sam Gilroy, Babs Olusanmokun, Victor Verhaeghe, Nicholas J. Coleman

Vzpomínáte na ten pocit na konci The Wire, kdy jste si říkali: "Wow, to bylo jako prožít kus cizího života, mám pocit epifanie jak v antické tragédii, nahlédl jsem za oponu světa a vidím drobné sítě, ve kterých jsme všichni lapeni?" Jestli jo, tak vězte, že The Night of ten pocit umí vyrobit taky. Začátek je super, ke konci to trochu ztratí dech, ale celkově chytlavé, lidské a napínavé pokoukání. Je to zaměřené hodně na zobrazení procesu soudnictví a dopadu vězení na lidi, takže pokud vás zajímalo, co by se vám stalo kdybyste náhodou v Americe někoho pobodali kuchyňským nožem, tak těhle osm dílů vám dá odpověď.(10.10.2016)

Je to učesanější a postavy se chovají více "logicky" (než v původní UK verzi). Možná právě proto byl můj vztah k prvnímu dílu více lhostejný ("indifferent"). ___ Má to sice 8 dílů, ale přesto se chybám tvůrci stejně jako v originále nedokázali vyhnout. Velké plus ovšem za Rize Ahmeda (Omar z Four Lions!), kterému jsem věřil jak vyplašeného studenta (ve 33 letech), tak nabušeného vězně.(18.7.2016)

Pohled insidera. Procedurální drama maskované mimikry temné kriminálky. Zločin a následující peripetie v podobě zadržení, vazby, vyšetřování a soudního procesu na vlastní kůži. Přísně realistické a popisné vyprávění. Skvělí herci v čele s Coenovic oblíbencem Johnem Turturrem. Vysoký standart zavedené značky HBO. Opravdový seriálová zážitek! Série 1: 90%(19.8.2016)

Natočené to bylo koukavě a začátek také sliboval zajímavou minisérii, ale vyčichlo to do prázdna. Takový nijaký načmnutý rozbor chyb v soudním systému a vyšetřování, rozpadu důvěry v rodině, hlupák, co si za to může sám... Jediná skutečně dobrá, solidní a koukatelná postava je tak Torturrův právník. O něm měla být ta minisérie, hlavně o něm. --- 2,5*(6.11.2016)

V zásade výborný seriál, dá sa povedať že prevažne zo zákulisia súdneho a právneho prostredia, ktorý však poslednými časťami trochu stráca dych a prestáva byť tak zaujímavý ako tomu bolo na začiatku. O napínavé a emotívne scény tu však nie je núdza ani v závere (hlavne tie z väzenského prostredia), pričom i samotné pátranie po pravde dokázalo udržať moju zvedavosť v každom diely. Škoda, že sa v tomto smere neišlo až do úplného konca. Ale aj napriek tomu hodnotím nadpriemerom. 75/100(6.3.2018)