Jedna noc (TV seriál)

Criminal Justice

(pracovní název)

The Night Of

Krimi / Drama

USA, 2016, 8 h 50 min (Minutáž: 57–96 min)

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Sofia Black-D'Elia, Glenne Headly, Amara Karan, Afton Williamson, Ben Shenkman, Ned Eisenberg, Mohammad Bakri, Jeff Wincott, Max Casella, Chip Zien, J.D. Williams, Steve Cirbus, Skipp Sudduth, Mike Figueroa, Kevin Dunn, Carlo Alban, Frank Wood, Paulo Costanzo, Adam Piacente, Nicholas Turturro, Jonny Coyne, Joseph Latimore, Adam LeFevre, Catherine A. Callahan, Sticky Fingaz, Pernell Walker, Scott Menville, Jeremy Shamos, Michael Rivera, Vincent Laresca, Bobby Di Cicco, Michael Buscemi, Patch Darragh, Chris Bryant, Otoja Abit, Paul Carafotes, Mellini Kantayya, Mustafa Shakir, Fisher Stevens, Aida Turturro, Joe Egender, Yvonne Zima, Glenn Fleshler, Andrew Stewart-Jones, Jay Ward, Daniel Gadi, Will Janowitz, Moniere, Michael Braun, Don Harvey, Robert C. Kirk, Jesús Padilla, Ashley Thomas, Eddie Cooper, Manny Perez, Esau Pritchett, Michael J. Burg, Cliff Moylan, Marcus Callender, Sean Ringgold, LaChanze, Ray Abruzzo, Roscoe Orman, Chris Perfetti, Aubrey Joseph, Sam Gilroy, Babs Olusanmokun, Victor Verhaeghe, Nicholas J. Coleman, Bryan Burton, Jimmy Palumbo, Reginald L. Barnes, Frank De Julio, Carter Hudson, Albert Jones

Nie som seriálový fanúšik, no tento mi sadol. Obsahom takmer všetkých epizód je získavanie dôkazov či už jednej, alebo druhej strany (detektíva, prokurátora - obhajoby). Celý tento počin disponuje zvláštnym nádychom krivdy i spravodlivosti, kedy divák do poslednej chvíle netuší, na koho stranu sa má prikloniť, čomu má vlastne veriť. Je to akýsi tvorcov spôsob ako sa pohrávať s mysľou diváka. Tento "fakt" je teda z môjho pohľadu najdôležitejším prvkom prečo "The Night Of" dosahuje tak vysokého hodnotenia. Pár vecí mi ale rozum nepobral. Prvou sú určité pasáže z väzenia, ktoré mi prišli mierne pritiahnuté za vlasy, druhú nemôžem popísať, lebo by sa jednalo o spoiler (kto chce vedieť, nech napíše strýčkovi Carnifexovi). Najmä z tohto dôvodu idem o ☆ nižšie, ale inak musím povedať, že sa jedná o pomerne vydarený počin, ktorý si svoje hodnotenie zrejme zaslúži.(7.10.2016)

• zdenny

Seriál nám nenabízí vůbec nic. Možná v posledních dvou dílech záchvěv soudního dramatu. Co se týká seriálu jako celku, byl celkem "roztřepaný" - takový nesourodý. Drama z vězení? No, celkem sranda - popálená ruka a nůž na krku - prostě, aby to bylo trošku cool. Co se týče samotné vraždy - je režisér génius, že nám přes četné druholigové flashbacky, neprozradil zhola nic anebo je to diletant, kterého samotného toto vůbec nezajímá a takovýmto způsobem to předloží i diváctvu, kterého si v tomto případě vůbec neváží? Na pětisetminutovou stopáž bych čekal nějakou hloubku - detektiv jako z francouzského filmu a hraje v seriálu druhé housle, místo toho tam máme advokáta, který není první liga, ale má dřívko, kterým si škrábe shnilou nohu (i klidně v metru před ostatními lidmi - jo, to tak přece dělá úplně každý - člověk s jeho inteligencí by mohl počkat na místo, kde tomu nechutenstvu nebudou přihlížet ostatní). Prostě je třeba dát tomu seriálu lidský rozměr - aby to bylo takříkajíc mainstreamové. A čeho by si divák mohl taky všimnout, je korektní rozměr celé této fabule - další podezřelí byli pěkně rasově rozděleni - hlavní podezřelý byl muslim, možný další podezřelý byl černoch a aby to bylo korektní, tak tam dáme i otčíma, který je - světe div se - běloch. Divím se, že nezařadili asiata - ti ale nikoho neserou. Takže seriál nic moc, ale naprosto koresponduje s módní vlnou.(13.11.2016)

-5* krátká minisérie o tom, jaké má následky jedna noc na jednoho chlapce, který se zaplete shodou náhod k vraždě. Jsme tu svědky toho jak dopodrobna probíhá zatčení, předběžná vazba, soudní proces a co prožívá bezprostřední okolí. Vesměs pomalý děj nás dovede až před komisi, která musí rozhodnout vinu či nevinu. Přesto je to intenzívní zážitek a napětí by se dalo krájet. Hlavně je to hodně poučné a nikdo tam není přímo klaďas či záporák - prostě normální lidi. Doporučuji ... a možná si časem HBO pořídím;-) [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](14.9.2017)

Člověk si najde na všem něco,ale tady to odsýpá a přitom bez zbytečných cavyků a vymýšlení vaty mimo hlavní děj. Samozřejmě,že občas jsou i chvíle,kdy se řeší něco jiného,ale není toho příliš mnoho a vše co se točí kolem Johna Turturra a jeho postavy mě neomrzitelně baví. On je tady prostě zase skvělý. Mám dojem, že herci byli celkově vybírání poctivě a člověk má zde pocit,že je mezi normálníma lidma. Vyvíjí se to slibně,tak doufám,že tahle krimi série bude mít řádný konec,který celkovou atmosféru jenom podtrhne. Zatím plný počet.....(29.8.2016)

• Handle

Rozumím tomu, že někdo chválí herecké výkony a možná i pár dalších filmařských kvalit, ale to je tak všechna chvála, co dokážu pochopit. Hned ze začátku je mi záhadou, proč to proboha mělo 8 dílů? Dokážu si to představit v pohodě jako jeden celovečerní film, protože milión věcí mi tam přišlo navíc a absolutně mě nezajímaly. Proč se tam třeba tak dlouho řešil život ve vězení, nemoc právníka atd.? Kromě pilotního a finálového dílu jsem u toho pokaždé usnul, vážně mi to přišlo děsně nudné a pořád jsem se rozčiloval, ať už jdou konečně k věci. Člověk by si alespoň myslel, že ty vedlejší dějové linky budou mít nějaký význam v celkovém měřítku, ale vůbec. Ta zbytečná vata kolem, která nesouvisela s dějem, mě fakt doháněla k šílenství. Vždycky jsem si říkal, že by to mohlo začít třeba o půl hodiny déle a divák by v podstatě o nic nepřišel. No a pak přijde závěr, který mě teda zklamal na plné čáře. Pro tak neuspokojivé finále jsem se teda nemusel tolik hodin nudit. Sečteno podtrženo, tohle byl pro mě totálně zbytečný čas a absolutně nevýrazný počin, který mi za chvíli vyšumí z hlavy a za rok si nevzpomenu ani na jednu scénu. A přesně to je ten moment, kdy je mi filmařská kvalita v podstatě k ničemu, protože emočně to bylo jedno velké nic.(19.5.2017)