Reklama

Reklama

Jedna noc

(seriál)
  • USA The Night Of (více)
Trailer 1
Krimi / Drama
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (279)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ze světa HBO vyšel na povrch další skvělý seriál. Seriál, který nabízí zajímavý příběh kluka, kterému se během jedné noci otočil svět vzhůru nohama. Jenže měl to štěstí, že potkal pár lidí, kteří mají snahu s jeho životem něco udělat. A tito lidé předvádí naprosto perfektní herecké výkony, včetně toho kluka. Riz Ahmed totiž předvedl vzorovou přeměnu postavy od skromného a stydlivého pákistánského hocha po drsňáka mukla, kterej se nebojí ani toho nejčernějšího negra. Výbornou postavu ale má i John Turturro, který se předváděl nejenom v hlavní dějové lince, ale stejně tak se mi hrozně líbila ta boční s tou smutnou a nešťastnou kočkou. A takhle komplexně se seriál táhne i s policejním vyšetřovatelem, nadějnou právničkou, ale i tou druhou právničkou obhajující stát. Tenhle seriál totiž zasáhne diváka svojí upřímností, obyčejností, obrovskou realističností, lidskostí a hlavně položí otázku, jakou cenu má život a jak stačí málo, aby ho kdokoliv z nás začal vnímat úplně jinak, než ho za dosavadní život vnímal. Úžasný seriál a přesto, že je ze soudního prostředí, nenudil jsem se ani minutu. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Když zhulený pakistánský cigoš opíchá v rozkroku veselou zoofilní Ňujorčanku, co se v rámci interanimálního svrbění neštítí nechat si vykropit Mekku zkurvenou hadrovou hlavou a zaparkovat zakrslý Boeing přímo doprostřed svého pentagonu, může z toho být další šaría romance o ponižování vyrachtaných kravek nebo, jako v tomto případě, naprosto kulantní, precizně napsaný a dramaturgicky dokonalý seroš, rovnoměrně rozprostřený mezi strhující napínač, vězeňské a soudní drama. Holka je totiž ráno kapku od krve, tak trochu nedýchá, a není zcela jasné, čím ji ten čmoud ve skutečnosti opíchal, a co do ní tak vášnivě dvaadvacetkrát za sebou vlastně vrazil. Inu, připouštět islámem vypláchlé mentální retardéry holt není pro našinkyni vždycky ta nejlepší cesta, jak léčit akutní anginu clitoris. A tak justiční mašinérie roztočí svá soukolí a vy jen osm dílu s potěšením zjišťujete, že výborní scénáristé a skvělí režiséři naštěstí ještě nevymřeli. A také herci. Můj milovaný Chesus Kvintána zahrál ekzematická chodidla tak naturalisticky a nechutně, že mi z toho během chvilky v hubě zplesnivěla večeře, a ještě hodinu po skončení mě svěděly nárty. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Takhle se dámy a pánové pracuje s divákem, jeho sociálním vnímáním, podvědomím i zapojením do děje. Všechno tady jede na 100% . Kamera odvádí mistrovskou práci, všimej si záběru dvou osob bez dialogů, pořád je v tom vývoj děje aniž by padlo slovo. Samozřejmě herci to jsou samý jedničky, ale i scénář je prostě vidět, že charachter postav nevznikal za jeden večer u láhve wisoura, tohle všechno + uvodní hudba a title spělo k jedinýmu, k pěti ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Kdo by řekl, že může být sledování soudního systému v akci během krátkého časového úseku tak napínavé. Když to ale vezme do ruky někdo tak schopný jako Steven Zaillian, není se čemu divit, že vznikl tak úžasný kousek s tísnivou atmosférou, který vás během těch osmi dílů totálně pohltí a semele. Turturrova právnického losera je až bolestné sledovat, talentovaný Riz Ahmed se spolehl na svůj přirozený projev nevinného vyjukaného mladíka, a Bill Camp se přesvědičvě zhostil detektiva, který chce hlavně rychle uzavřít případ a jít na zasloužený odpočinek. Z filmařského hlediska je The Night Of vyložená slast a už v průběhu jsem litovala, že jde jen o minisérii. Na tohle bych se dokázala dívat donekonečna. (100%) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Až nebudete mít do čeho píchnout, dejte si Jednu noc. Je to jak zjevení. Nic z dosud viděného mi to nepřipomíná a dežaví je přitom moje prokletí. Co dřív vynést na piedestal? Třeba tu spoustu pozoruhodných hereckých týpků, kdy si říkáte, kde doteď byli zahrabaní a glória, že si někdo dal tu práci je najít, jsou úžasní, nicméně John Torturro tady válcuje všechny a všechno. Co dál? Scénář, režie, kamera, střih. Jedna harmonie. Bez otravných klišé a pokusů oblbovat novátorskými kousky pro elitu. Naopak geniální je Jedna noc ve své čistotě a jednoduchosti, v odkrývání základních lidských věcí a staví kamínek po kamínku z jemných detalů, které se díl za dílem ukazují tím nejpodstatnějším, a v tom, že se rozehrané kostry figur obalují masem a krví a zakusují do diváka svou životností. Před posledním dílem nevěříte, že se vše stihne završit a věřte, že ano a ještě víc a vy koukáte a chcete štípnout, jestli se vám to jenom nezdálo. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (5)

  • Když odváží Naziho (Riz Ahmed) na policejní stanici, je možné si všimnout, že tachometr policejního auta nefunguje. (Guilemot)

Související novinky

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Ve věku 54 let tragicky zemřel známý charakterový herec Michael Kenneth Williams. Jeho nejslavnější rolí se jednoznačně stala postava Omara z chváleného seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Objevil se… (více)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (více)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Reklama

Reklama