Jedna noc (TV seriál)

Criminal Justice

(neoficiální název)

The Night Of

Krimi / Drama

USA, 2016, 8 h 50 min (Minutáž: 57–96 min)

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Peyman Moaadi, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Sofia Black-D'Elia, Glenne Headly, Amara Karan, Afton Williamson, Ben Shenkman, Ned Eisenberg, Mohammad Bakri, Jeff Wincott, Max Casella, Chip Zien, J.D. Williams, Steve Cirbus, Skipp Sudduth, Mike Figueroa, Kevin Dunn, Carlo Alban, Frank Wood, Paulo Costanzo, Adam Piacente, Nicholas Turturro, Jonny Coyne, Joseph Latimore, Adam LeFevre, Catherine A. Callahan, Sticky Fingaz, Pernell Walker, Scott Menville, Jeremy Shamos, Michael Rivera, Vincent Laresca, Bobby Di Cicco, Michael Buscemi, Patch Darragh, Chris Bryant, Otoja Abit, Paul Carafotes, Mellini Kantayya, Mustafa Shakir, Fisher Stevens, Aida Turturro, Joe Egender, Yvonne Zima, Glenn Fleshler, Andrew Stewart-Jones, Jay Ward, Daniel Gadi, Will Janowitz, Moniere, Michael Braun, Don Harvey, Robert C. Kirk, Jesús Padilla, Ashley Thomas, Eddie Cooper, Manny Perez, Esau Pritchett, Michael J. Burg, Cliff Moylan, Marcus Callender, Sean Ringgold, LaChanze, Ray Abruzzo, Roscoe Orman, Chris Perfetti, Aubrey Joseph, Sam Gilroy, Babs Olusanmokun, Victor Verhaeghe, Nicholas J. Coleman

Na tomhle seriálu se mi toho líbí spousta. Je atmosférický (hudba je skvělá a stejně tak práce s kamerou, detaily, střihem...), má zajímavé a dobře zahrané postavy, mezi nimiž hraje prim zkrachovalý právník s ekzémem John Stone. A hlavně, málokde se člověk tak zblízka seznámí s tím, jak funguje justiční systém ve Spojených státech. Za pozornost stojí i to, že se tvůrci nezdržovali s nějakým přelakováním reality, takže newyorkskou vazební (?) věznici obývají v podstatě jen černoši a hispánci. Běloši se v rámci systému vyskytují v podstatě jen v roli policistů, právníků a soudců. Jediná věc, která mi trochu vadí, je, že je to celé takové pozvolné, temné a pomalé. Normálně by to asi nevadilo, ale jak na to koukám až později večer, skoro u každého dílu jsem ke konci usnul.(20.6.2017)

Po čtyřech dílech trvám na pětce a budu čekat jak se to vyvrbí dál, jít dolů mohu vždy........a máme tu konec a mé nadšení rozhodně neochablo. Vynikající John Turturro, který byl snad nejzajímavější postavou téhle kriminálky. Detektiv s šílenou alergií, nic moc pro lidské oko, pro někoho iritující, ale já to brala jako bravurní tah tvůrců. Konečně originální nápad. Další osoba, která budila můj zájem, byl žalobce, který byl čerstvě v důchodu, citelně bylo vidět, že má vysoké IQ a jde si za svým, ať je to tak a nebo jinak, prostě chce znát pravdu, takže jeho úsilí jít tvrdě po důkazech se mně moc líbilo. Celkově a bez velké ukecanosti jsem si Jednu noc skutečně užila se vším všudy. Závěrečný puntík neměl chybu, to byl bonus, který tam sice nemusel být, ale já jsem byla nadšená. Hádejte proč?(31.8.2016)

Herecká hvězda Johna Turturra září naplno. Jeho problémy s ekzémem, návštěvy šarlatánů, nohy v igelitu a život s kočkou, opravdu těžko vyprávět. Dokáže ten kriminální případ opravdu pěkně okořenit jemným humorem, ačkoliv příběh sám zůstává pořád vážný. Pomalu vyprávěná rekonstrukce vyšetřování a soudního procesu s jedním pákistánským klukem, důkazy jsou jasné jak den, on najisto pachatel, a přesto je to všecko nějaké divné. Starým ostříleným praktikům z branže se to prostě celé nějak nezdá...85%(8.2.2017)

Tuto minisérii budu doporučovat při mnoha filmových debatách u piva a to zejména pro její autenticitu. Strašně mi bavilo prožívat celý příběh z pohledu hlavního hrdiny do takových detailů jako je převoz do věznice, příjem, konflikty z vězni a to celé na pozadí skvěle vypointované kriminální zápletky. Důvod proč nedávám plné hodnocení je vleklost některých dílů z první poloviny a naopak kompletní rozuzlení v díle posledním.(4.6.2017)

Wow, z naprosto precizní scenáristické i režisérské práce vzniknul mimořádně kvalitní kriminální seriál, který v pomalejším tempu vykresluje jednu kauzu od začátku do konce. Od prvotních policejních úkonů, přes vyšetřování, život ve vazbě až po soudní drama. Důraz je kladen na detail, komplexnost a musím říct, že i realističnost. Klobouk dolů za to, jak seriál dokáže zůstat věrný realitě a přitom diváka pohltit svou (temnou) atmosférou! 9/10(7.11.2016)