Jedna noc (TV seriál)

Criminal Justice

(neoficiální název)

The Night Of

Krimi / Drama

USA, 2016, 8 h 16 min (Minutáž: 1x79 + 1x95 + 6x57 min)

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Peyman Moaadi, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Sofia Black-D'Elia, Glenne Headly, Amara Karan, Afton Williamson, Ben Shenkman, Ned Eisenberg, Mohammad Bakri, Jeff Wincott, Max Casella, Chip Zien, J.D. Williams, Steve Cirbus, Skipp Sudduth, Mike Figueroa, Kevin Dunn, Carlo Alban, Frank Wood, Paulo Costanzo, Adam Piacente, Nicholas Turturro, Jonny Coyne, Joseph Latimore, Adam LeFevre, Catherine A. Callahan, Sticky Fingaz, Pernell Walker, Scott Menville, Jeremy Shamos, Michael Rivera, Vincent Laresca, Bobby Di Cicco, Michael Buscemi, Patch Darragh, Chris Bryant, Otoja Abit, Paul Carafotes, Mellini Kantayya, Mustafa Shakir, Fisher Stevens, Aida Turturro, Joe Egender, Yvonne Zima, Glenn Fleshler, Andrew Stewart-Jones, Jay Ward, Daniel Gadi, Will Janowitz, Moniere, Michael Braun, Don Harvey, Robert C. Kirk, Jesús Padilla, Ashley Thomas, Eddie Cooper, Manny Perez, Esau Pritchett, Michael J. Burg, Cliff Moylan, Marcus Callender, Sean Ringgold, LaChanze, Ray Abruzzo, Roscoe Orman, Chris Perfetti, Aubrey Joseph

Herecká hvězda Johna Turturra září naplno. Jeho problémy s ekzémem, návštěvy šarlatánů, nohy v igelitu a život s kočkou, opravdu těžko vyprávět. Dokáže ten kriminální případ opravdu pěkně okořenit jemným humorem, ačkoliv příběh sám zůstává pořád vážný. Pomalu vyprávěná rekonstrukce vyšetřování a soudního procesu s jedním pákistánským klukem, důkazy jsou jasné jak den, on najisto pachatel, a přesto je to všecko nějaké divné. Starým ostříleným praktikům z branže se to prostě celé nějak nezdá...85%(8.2.2017)

Kdo si přečetl obsah pokazil si první díl... Špatný den? Perfektní vykreslení prostředí podpořené realistickými dialogy v pomalém dramatu o jedné hodně divné vraždě. Po prvním díle jsou dojmy hodně vysoko. Nenápadný začátek spěje k psychologickému víření ve spárech policie. Kdo, proč, jak, já? Těším se co bude dál... Nakonec něco mezi soudním a vězeňským dramatem, prokládané léčením ekzému na Turturrových nohách. HBO znamená kvalitu a detailní vyšetřování - z několika odlišných směrů - pohltí a díky výborným hercům nepustí. Ať už sledujete Michaela Kennetha Williamse vládnoucímu celému vězení, nebo Johna Turturra jak vykupuje lékarnu. Nechybí vtip, i trochu nadhled, ale celá soudní mašinérie je depresivní, zničující a ve své podstatě postavená na špatných úmyslech. Lidskost místy vyhraje, ale co z toho. Riz Ahmed odvádí skvělou práci a jeho přerod působí uvěřitelně. Vyvážené, propracované.(21.7.2016)

Skvěle zrežírované, zahrané a natočené nic. První díl mě navnadil na realistickou a přitom komplexní kriminálku, jenže s každou další epizodou nadšení opadalo. Čím dál víc ve mě rostl dojem, že veškeré vyšetřování je zbytečné, rozhovory o vinně a nevinně irelevantní a pravda nedůležitá. Stěžejní je povrchní dojem. Barva košile, účes, tón hlasu, vystupování. Soudní proces umanutě budoval atmosféru a seriál sliboval emocionální finále, jenže kdyby si tohle všechno odpustil a skočil deset minut po uvedení poroty do soudní síně, výsledek by byl stejný. Nesmyslný. Bez napětí, bez katarze, bez vysvětlení. Po nedomrlém závěru zůstala jen pachuť nanicovatosti projektu. Pochválím alespoň odvahu scenáristů, že nešli snadnou a vděčnou cestou a vyvarovali se politické korektnosti. To už by opravdu zavánělo fraškou.(31.8.2016)

Jeden z nejlepších krimi seriálů, které jsem viděl. Surová, atmosférická, napínavá a dechberoucí zábava, která vám nedá od prvního dílu vydechnout. Změna hlavní postavy ve vězení byla hodně realistická a svým způsobem drastická. V posledním díle mi k úplnému vyvrcholení přeci jen něco málo chybělo. I když pár menších škraloupů vidím, není jich naštěstí tolik.(20.2.2018)

Skrytý diamant letní sézony. Okay, shodneme se všichni, že léto vyhrálo Stranger Things, ale za něj definitivně řadím tenhle skvostík, bo je to pecka bez důvodných pochybností (get it?). HBO ludia maj na ty kriminálky prostě čuch a Night Of to jen potvrzuje. Skvostná osmidílná odysea muslimského hošíka, kterej byl v nesprávný čas s nesprávně krásnou dívkou s nepopsatelnýma očima v jejím nesprávně zařízeným bytě. A já mám k tomu bytu co říct, jelikož zrovna vybavuju svůj nový. Tento seriál ale není jen o tom ?neprávem? obviněném chlapci, ale i o karamelové právní zástupkyni, kterou ušlehal sám čokoládový pánbožko a o právním zástupci, kterého trápí ekzém na nohou. Jeho boj s touto nepříjemnou chorobou by vystačil na spin off "Já a mé zasraně olezené tlapy aneb už ani šulek mi nestojí". Občas mě zajímalo víc, jak se dařilo jeho nohám, než jak se daří našemu chlapci ve vězení. Ten mix deprese a bezmoci s občasnými šprťouchlaty byl prostě svěží a vyloženě me mrdá, že s těmi postavami již nesetkám. Ale budu vzpomínat jak můj brat Naz pod tím mostem Žorž Wošinktn pojebaným, kde to všechno začlo....jednou se tam aj vykalím, až pojedu za velkou louži. Viva Justice bitch ass niggas!(31.8.2016)