Reklama

Reklama

Jedna noc

(seriál)
  • USA The Night Of (více)
Trailer 2
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (291)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Takhle se dámy a pánové pracuje s divákem, jeho sociálním vnímáním, podvědomím i zapojením do děje. Všechno tady jede na 100% . Kamera odvádí mistrovskou práci, všimej si záběru dvou osob bez dialogů, pořád je v tom vývoj děje aniž by padlo slovo. Samozřejmě herci to jsou samý jedničky, ale i scénář je prostě vidět, že charachter postav nevznikal za jeden večer u láhve wisoura, tohle všechno + uvodní hudba a title spělo k jedinýmu, k pěti ()

TomX2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vcelku kvalitný mini-seriál o istanbulskom mladíkovi, ktorý je neprávom (a možno aj nie) obvinený z vraždy. Priame dôkazy síce nie sú, ale všetko ostatné svedčí na neho a tak je automaticky presmerovaný do väzenia. Mne sa to páčilo, ale je pravda, že som od seriálu po prvej epizóde čakal niečo viac. Každý ďalší diel sa mi páčil menej a chcel som to ohodnotiť solídnymi tromi hviezdami, no záverečný diel to zachraňuje. Herci aj technici predviedli slušnú prácu, réžia je fajn a diváka to baví, no miestami ma to naozaj iritovalo, najmä počínanie Naza a detektíva Boxa. The Night Of je jeden z tých seriálov, ktoré si pozriem a potom o nich už nechcem nič počuť. Priemer: 73% ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Kdo by řekl, že může být sledování soudního systému v akci během krátkého časového úseku tak napínavé. Když to ale vezme do ruky někdo tak schopný jako Steven Zaillian, není se čemu divit, že vznikl tak úžasný kousek s tísnivou atmosférou, který vás během těch osmi dílů totálně pohltí a semele. Turturrova právnického losera je až bolestné sledovat, talentovaný Riz Ahmed se spolehl na svůj přirozený projev nevinného vyjukaného mladíka, a Bill Camp se přesvědičvě zhostil detektiva, který chce hlavně rychle uzavřít případ a jít na zasloužený odpočinek. Z filmařského hlediska je The Night Of vyložená slast a už v průběhu jsem litovala, že jde jen o minisérii. Na tohle bych se dokázala dívat donekonečna. (100%) ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Wow, z naprosto precizní scenáristické i režisérské práce vzniknul mimořádně kvalitní kriminální seriál, který v pomalejším tempu vykresluje jednu kauzu od začátku do konce. Od prvotních policejních úkonů, přes vyšetřování, život ve vazbě až po soudní drama. Důraz je kladen na detail, komplexnost a musím říct, že i realističnost. Klobouk dolů za to, jak seriál dokáže zůstat věrný realitě a přitom diváka pohltit svou (temnou) atmosférou! 9/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

seriál který strašně klame tělem...dějově by sice za normálních okolností byl sfouknut během jednoho dílu CSI,ale to vůbec nevadí,protože je tady moře jných věcí,které tohle bohatě převáží...všechno začíná skvělýmu titulky včetně hlavního motivu,pokračuje technickou stránkou a výbornými herci...co je každopádně největší plus je to,že marně pátrám v paměti,kdy si se mnou nějaký film/seriál dokázal takhle pohrát a dělat mi v hlavě guláš...asi nic z poslední doby nedokázalo takhle měnit můj postoj k hlavnímu hrdinovi a spoustě dalších postav a po celou dobu se prát s tím co si vlastně myslet.Jediný kdo se celou dobu prakticky nezměnil je sympaťák Turturro...90% ()

Galerie (73)

Zajímavosti (5)

  • Když odváží Naziho (Riz Ahmed) na policejní stanici, je možné si všimnout, že tachometr policejního auta nefunguje. (Guilemot)

Související novinky

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Ve věku 54 let tragicky zemřel známý charakterový herec Michael Kenneth Williams. Jeho nejslavnější rolí se jednoznačně stala postava Omara z chváleného seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Objevil se… (více)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (více)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Reklama

Reklama