Jedna noc (TV seriál)

Criminal Justice

(neoficiální název)

The Night Of

Krimi / Drama

USA, 2016, 8 h 16 min (Minutáž: 1x79 + 1x95 + 6x57 min)

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Peyman Moaadi, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Sofia Black-D'Elia, Glenne Headly, Amara Karan, Afton Williamson, Ben Shenkman, Ned Eisenberg, Mohammad Bakri, Jeff Wincott, Max Casella, Chip Zien, J.D. Williams, Steve Cirbus, Skipp Sudduth, Mike Figueroa, Kevin Dunn, Carlo Alban, Frank Wood, Paulo Costanzo, Adam Piacente, Nicholas Turturro, Jonny Coyne, Joseph Latimore, Adam LeFevre, Catherine A. Callahan, Sticky Fingaz, Pernell Walker, Scott Menville, Jeremy Shamos, Michael Rivera, Vincent Laresca, Bobby Di Cicco, Michael Buscemi, Patch Darragh, Chris Bryant, Otoja Abit, Paul Carafotes, Mellini Kantayya, Mustafa Shakir, Fisher Stevens, Aida Turturro, Joe Egender, Yvonne Zima, Glenn Fleshler, Andrew Stewart-Jones, Jay Ward, Daniel Gadi, Will Janowitz, Moniere, Michael Braun, Don Harvey, Robert C. Kirk, Jesús Padilla, Ashley Thomas, Eddie Cooper, Manny Perez, Esau Pritchett, Michael J. Burg, Cliff Moylan, Marcus Callender, Sean Ringgold, LaChanze, Ray Abruzzo, Roscoe Orman, Chris Perfetti, Aubrey Joseph, Sam Gilroy, Babs Olusanmokun, Victor Verhaeghe

Zase jedna top kvalita od HBO. The Night Of mě chytla a nepustila. Chtěl jsem vědět, jak to skončí, i když jsem věděl, že to nebude nic optimistického. Úsporný styl tomu velice seděl a trochu mi to připomínalo takový právnicko-vězeňský The Wire. S tím to má totiž společnou jednu věc a to výstižný popis systémového kolečka, které vás čeká, pokud v Americe spácháte trestný čin. Nikdo to s vámi nemyslí dobře úplně od srdce, všichni lžou a i když se dejme tomu dostanete ven, rozhodně nebudete ten samý člověk. Herecky velice na výši. Riz Ahmed prodal ve svejch obřích kukadlech vyjukanost i nasranost a John Turturro, s plesnivejma nohama je správná figurka, kterou prostě nemůžete nemít rádi. Za mě absolutorium.(8.10.2016)

Wow, z naprosto precizní scenáristické i režisérské práce vzniknul mimořádně kvalitní kriminální seriál, který v pomalejším tempu vykresluje jednu kauzu od začátku do konce. Od prvotních policejních úkonů, přes vyšetřování, život ve vazbě až po soudní drama. Důraz je kladen na detail, komplexnost a musím říct, že i realističnost. Klobouk dolů za to, jak seriál dokáže zůstat věrný realitě a přitom diváka pohltit svou (temnou) atmosférou! 9/10(7.11.2016)

Pohled insidera. Procedurální drama maskované mimikry temné kriminálky. Zločin a následující peripetie v podobě zadržení, vazby, vyšetřování a soudního procesu na vlastní kůži. Přísně realistické a popisné vyprávění. Skvělí herci v čele s Coenovic oblíbencem Johnem Turturrem. Vysoký standart zavedené značky HBO. Série 1: 90%(19.8.2016)

Vinen nade vší pochybnost? Co se s vámi ale může stát v mezidobí, než jsou pochybnosti připuštěny / zažehnány? Tísnivá až dusivá atmosféra seriálu, který si všímá „slepých míst“ justice, patří k zážitkům roku. Jedna noc není jen působivým dramatem o prudkém životním zlomu a jedné osobní proměně, je to i procedurální pohled na to, jak represe dokáže ve zdánlivě pokojné lidské bytosti probudit instinkty predátora. Seriál, v němž jsou všichni tak trochu vězni ve světě, který trpí neléčitelným ekzémem. A osvobozující výkon Johna Turturra.(18.12.2016)

Herecká hvězda Johna Turturra září naplno. Jeho problémy s ekzémem, návštěvy šarlatánů, nohy v igelitu a život s kočkou, opravdu těžko vyprávět. Dokáže ten kriminální případ opravdu pěkně okořenit jemným humorem, ačkoliv příběh sám zůstává pořád vážný. Pomalu vyprávěná rekonstrukce vyšetřování a soudního procesu s jedním pákistánským klukem, důkazy jsou jasné jak den, on najisto pachatel, a přesto je to všecko nějaké divné. Starým ostříleným praktikům z branže se to prostě celé nějak nezdá...85%(8.2.2017)