Jedna noc (TV seriál)

Criminal Justice

(pracovní název)

The Night Of

Krimi / Drama

USA, 2016, 8 h 50 min (Minutáž: 57–96 min)

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Michael Kenneth Williams, Bill Camp, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Sofia Black-D'Elia, Glenne Headly, Amara Karan, Afton Williamson, Ben Shenkman, Ned Eisenberg, Mohammad Bakri, Jeff Wincott, Max Casella, Chip Zien, J.D. Williams, Steve Cirbus, Skipp Sudduth, Mike Figueroa, Kevin Dunn, Carlo Alban, Frank Wood, Paulo Costanzo, Adam Piacente, Nicholas Turturro, Jonny Coyne, Joseph Latimore, Adam LeFevre, Catherine A. Callahan, Sticky Fingaz, Pernell Walker, Scott Menville, Jeremy Shamos, Michael Rivera, Vincent Laresca, Bobby Di Cicco, Michael Buscemi, Patch Darragh, Chris Bryant, Otoja Abit, Paul Carafotes, Mellini Kantayya, Mustafa Shakir, Fisher Stevens, Aida Turturro, Joe Egender, Yvonne Zima, Glenn Fleshler, Andrew Stewart-Jones, Jay Ward, Daniel Gadi, Will Janowitz, Moniere, Michael Braun, Don Harvey, Robert C. Kirk, Jesús Padilla, Ashley Thomas, Eddie Cooper, Manny Perez, Esau Pritchett, Michael J. Burg, Cliff Moylan, Marcus Callender, Sean Ringgold, LaChanze, Ray Abruzzo, Roscoe Orman, Chris Perfetti, Aubrey Joseph, Sam Gilroy, Babs Olusanmokun, Victor Verhaeghe, Nicholas J. Coleman, Bryan Burton, Jimmy Palumbo, Reginald L. Barnes, Frank De Julio, Carter Hudson, Albert Jones, Anthony Mangano, Donovan Christie Jr., Terron Jones, Steven Randazzo, Joshua Bitton, Tijuana Ricks
  • zdenny

Seriál nám nenabízí vůbec nic. Možná v posledních dvou dílech záchvěv soudního dramatu. Co se týká seriálu jako celku, byl celkem "roztřepaný" - takový nesourodý. Drama z vězení? No, celkem sranda - popálená ruka a nůž na krku - prostě, aby to bylo trošku cool. Co se týče samotné vraždy - je režisér génius, že nám přes četné druholigové flashbacky, neprozradil zhola nic anebo je to diletant, kterého samotného toto vůbec nezajímá a takovýmto způsobem to předloží i diváctvu, kterého si v tomto případě vůbec neváží? Na pětisetminutovou stopáž bych čekal nějakou hloubku - detektiv jako z francouzského filmu a hraje v seriálu druhé housle, místo toho tam máme advokáta, který není první liga, ale má dřívko, kterým si škrábe shnilou nohu (i klidně v metru před ostatními lidmi - jo, to tak přece dělá úplně každý - člověk s jeho inteligencí by mohl počkat na místo, kde tomu nechutenstvu nebudou přihlížet ostatní). Prostě je třeba dát tomu seriálu lidský rozměr - aby to bylo takříkajíc mainstreamové. A čeho by si divák mohl taky všimnout, je korektní rozměr celé této fabule - další podezřelí byli pěkně rasově rozděleni - hlavní podezřelý byl muslim, možný další podezřelý byl černoch a aby to bylo korektní, tak tam dáme i otčíma, který je - světe div se - běloch. Divím se, že nezařadili asiata - ti ale nikoho neserou. Takže seriál nic moc, ale naprosto koresponduje s módní vlnou.(13.11.2016)

Takhle se dámy a pánové pracuje s divákem, jeho sociálním vnímáním, podvědomím i zapojením do děje. Všechno tady jede na 100% . Kamera odvádí mistrovskou práci, všimej si záběru dvou osob bez dialogů, pořád je v tom vývoj děje aniž by padlo slovo. Samozřejmě herci to jsou samý jedničky, ale i scénář je prostě vidět, že charachter postav nevznikal za jeden večer u láhve wisoura, tohle všechno + uvodní hudba a title spělo k jedinýmu, k pěti(29.8.2016)

• Handle

Rozumím tomu, že někdo chválí herecké výkony a možná i pár dalších filmařských kvalit, ale to je tak všechna chvála, co dokážu pochopit. Hned ze začátku je mi záhadou, proč to proboha mělo 8 dílů? Dokážu si to představit v pohodě jako jeden celovečerní film, protože milión věcí mi tam přišlo navíc a absolutně mě nezajímaly. Proč se tam třeba tak dlouho řešil život ve vězení, nemoc právníka atd.? Kromě pilotního a finálového dílu jsem u toho pokaždé usnul, vážně mi to přišlo děsně nudné a pořád jsem se rozčiloval, ať už jdou konečně k věci. Člověk by si alespoň myslel, že ty vedlejší dějové linky budou mít nějaký význam v celkovém měřítku, ale vůbec. Ta zbytečná vata kolem, která nesouvisela s dějem, mě fakt doháněla k šílenství. Vždycky jsem si říkal, že by to mohlo začít třeba o půl hodiny déle a divák by v podstatě o nic nepřišel. No a pak přijde závěr, který mě teda zklamal na plné čáře. Pro tak neuspokojivé finále jsem se teda nemusel tolik hodin nudit. Sečteno podtrženo, tohle byl pro mě totálně zbytečný čas a absolutně nevýrazný počin, který mi za chvíli vyšumí z hlavy a za rok si nevzpomenu ani na jednu scénu. A přesně to je ten moment, kdy je mi filmařská kvalita v podstatě k ničemu, protože emočně to bylo jedno velké nic.(19.5.2017)

seriál který strašně klame tělem...dějově by sice za normálních okolností byl sfouknut během jednoho dílu CSI,ale to vůbec nevadí,protože je tady moře jných věcí,které tohle bohatě převáží...všechno začíná skvělýmu titulky včetně hlavního motivu,pokračuje technickou stránkou a výbornými herci...co je každopádně největší plus je to,že marně pátrám v paměti,kdy si se mnou nějaký film/seriál dokázal takhle pohrát a dělat mi v hlavě guláš...asi nic z poslední doby nedokázalo takhle měnit můj postoj k hlavnímu hrdinovi a spoustě dalších postav a po celou dobu se prát s tím co si vlastně myslet.Jediný kdo se celou dobu prakticky nezměnil je sympaťák Turturro...90%(13.9.2016)

Vinen nade vší pochybnost? Co se s vámi ale může stát v mezidobí, než jsou pochybnosti připuštěny / zažehnány? Tísnivá až dusivá atmosféra seriálu, který si všímá „slepých míst“ justice, patří k zážitkům roku. Jedna noc není jen působivým dramatem o prudkém životním zlomu a jedné osobní proměně, je to i procedurální pohled na to, jak represe dokáže ve zdánlivě pokojné lidské bytosti probudit instinkty predátora. Seriál, v němž jsou všichni tak trochu vězni ve světě, který trpí neléčitelným ekzémem. A osvobozující výkon Johna Turturra.(18.12.2016)

• - Seriál vznikol v spolupráci dvoch televízií, konkrétne BBC a HBO. (Wargoo)

• - Když odváží Naziho (Riz Ahmed) na policejní stanici, je možné si všimnout, že tachometr policejního auta nefunguje. (Guilemot)

• - James Gandolfini zde figuruje jako výkonný producent, seriál mu je věnován. (MATADOR)