Inteligence (TV seriál)

USA, 2014, 13x43 min

Tvůrci:

Michael Seitzman

Sidney Sidell

Meghan Ory, Josh Holloway, John Billingsley, Marg Helgenberger, Elden Henson, Grace Huang, Will Yun Lee, Henry Mah, Michael Rady, Tomas Arana, P.J. Byrne, Lance Reddick, Peter Coyote, Rosalind Chao, Bonita Friedericy, Zuleikha Robinson, Cas Anvar, Annie Wersching, Ronnie Gene Blevins, Nick Searcy, David Marciano, Tommy Dewey, Yancey Arias, Matt Gerald, Octavius J. Johnson, Debra Mooney, Abbie Cobb, Carrie Coon, Yves Bright, Peter Bryant, Michael Benyaer, Agnes Olech, Tania Raymonde, Monica Herman, Iris Almario, Laura Wiggins, Kristof Konrad, Yorgo Constantine, Jaime Zevallos, James Martinez, Charles Edward Bae, Dean Chekvala, Lou Richards, Joseph David-Jones, Adrian McMorran, Sayeed Shahidi, Jeff Corbett, Faye Kingslee, Angel Izard, Mark D. Espinoza, Ethan Cohn, Taja V. Simpson, Chloe Noelle, David Carpenter, John Pollono, René Ashton, Garret Sato, Paul Batten, Tom Konkle, Daniel Zolghadri
  • erased

Ústřední téma ne nepodobné sci-fi proprietám v Almost Human nebo Continuum je v Intelligence nejen pohříchu nevyužito, ale dokonce je zde po naprosotu většinu času upozaděno na úkor sice zajímavých, ale stále tuctových případů o každodenním zachraňování světa před superkonspiracemi probíhajících po vzoru zaměnitelných epizodních krimi. Když už konečně každý díl dojde na tu jednu povinnou zmínku o transhumanismu a nebezpečí/výhodách technologického pokroku, jediné, s čím se autoři vytáhnou jsou jen stokrát slyšené nepodnětné pedantské kecy. Kdyby image seriálu zachraňovaly třeba sympatické postavy nebo chemie mezi nimi, dal by se alespoň brát jako nenáročná zábava k žehlení, kromě hlavní postavy a jejího všehovšudy dvakrát se objevivšího protějšku buď není o co stát, nebo je obsazení přímo přímo na odstřel. Nakonec sice lituju promrhaného času u seriálu, ale mnohem víc mi je líto další promarněné příležitosti, toto téma totiž na kvalitní zpracování stále marně čeká.(5.3.2015)

Osobne si myslím, že tentoraz KevSpa trochu preháňa, ale je pravda, že sa jedná o obyčajnú tuctovú záležitosť, ktorú môžete bez problémov prehliadnuť. Scenár nie je nič extra, základný námet vcelku zaujímavý, no nič objavné - hlavne pripodobneniu s Almost Human sa Intelligence nevyhne. No práve v porovnaní s Almost Human musím dať viac - Holloway je jednoducho lepší než Urban, akcia je dynamickejšia a má tempo, a hlavne je tu nejaká väčšia dejová linka tiahnúca sa na pozadí, ktorú po pilotnom diely neuťali dementný scenáristi. Uvidíme ako ďalej, zázrak sa nekoná ale trochu prekvapivo som to prežil bez újmy. Pilot 50%(9.1.2014)

Jsem poměrně zklamaný. Od akčního sci-fi s J. Hollowayem jsem si sliboval hodně, ale i když scénář byl dobrý a o zvraty není úplně nouze, tak natočené to je opravdu špatně. Režisér by si měl jít kleknout do kouta a přemýšlet, proč to udělal tak nezáživně - možná za to zčásti může i zbytek hereckého ansáblu, který ze sebe také moc kvality nedostal. Potenciál tu byl, škoda = jako by se počítalo se sledovaností a řeklo se "ať se to prostě nějak natočí". Další epizodě (i když žánrově a kvalitativně to od Almost Human či The Tomorrow People nemá moc daleko) šanci nedám. 50%(8.1.2014)

Čekal jsem mnohem více, potenciál tu byl. Přijde mi, že tohle ani nemůže být americký počin. Jelikož (asi) neexistující Cybercom dělá z ostatních tajných služeb jako CIA nebo FBI totální kašpary. Což i mě přijde trochu podivné a rozhodně se mi to neslučuje s představami o FBI a CIA, které vidím v ostatních US projektech. To už je u mě velké mínus, nazval bych to až laciností. Na druhou stranu, Josh Holloway je podle mého sympaťák, který do této role pasuje. Není to vůbec špatný nápad vymyslet něco jako čip v hlavě, ale to provedení občasných "shotů" od tvůrců by chtělo někdy nejprve promyslet. Příběhy jsou až přehnané, a to kazí celkový dojem. Nevím jestli je přehnané dobré slovo, ale chtělo by se to více zaměřit na strukturu celého příběhu a ne jen ho neustále zveličovat aby se dotýkal nejvyšších míst bílého domu. Nicméně neříkám, že by to bylo nějak nudné, 55%.(12.2.2014)

• IQ Tiqe

Nalákala mě „Karkulka z OuaT“ a žánr seriálu. Dostal jsem něco na způsob Chucka – chlápkovi s určitými schopnostmi přidělili ženskou na hlídání. Chuck sázel na vtip, lidskou nejistotu a romantiku a postavy byly „roztomilé“. Tady jsou spíš neslané-nemastné a nevím, jestli má otřepané schéma zápletka-drama-happyend co nabídnout. Chybí mi něco navíc, co např. v Chuckovi bylo. Ale na 2. díl se podívám.(8.1.2014)

• - Organizácia, ktorej Gabriel (Josh Holloway) patrí, sa volá USCC, čo je skratka pre United States Cyber ​​Command. (Martin12500)