Inteligence (TV seriál)

USA, 2014, 13x43 min

Tvůrci:

Michael Seitzman

Sidney Sidell

Meghan Ory, Josh Holloway, John Billingsley, Marg Helgenberger, Elden Henson, Grace Huang, Will Yun Lee, Henry Mah, Michael Rady, Tomas Arana, P.J. Byrne, Lance Reddick, Peter Coyote, Rosalind Chao, Bonita Friedericy, Zuleikha Robinson, Cas Anvar, Annie Wersching, Ronnie Gene Blevins, Nick Searcy, David Marciano, Tommy Dewey, Yancey Arias, Matt Gerald, Octavius J. Johnson, Debra Mooney, Abbie Cobb, Carrie Coon, Yves Bright, Peter Bryant, Michael Benyaer, Agnes Olech, Tania Raymonde, Monica Herman, Iris Almario, Laura Wiggins, Kristof Konrad, Yorgo Constantine, Jaime Zevallos, James Martinez, Charles Edward Bae, Dean Chekvala, Lou Richards, Joseph David-Jones, Adrian McMorran, Sayeed Shahidi, Jeff Corbett, Faye Kingslee, Angel Izard, Mark D. Espinoza, Ethan Cohn, Taja V. Simpson, Chloe Noelle, David Carpenter, John Pollono, René Ashton, Garret Sato, Paul Batten, Tom Konkle, Daniel Zolghadri
  • McClane

Hodnocení pilotu: Superagent se superčipeškem v hlavě a zlí zlí Číňani, co chtějí taky superčipešek, aby asi měli svoji superagentku. Intelligence se bere tak vážně, že mi sledování chvílema působilo fyzickou bolest, v mnohém podobná novinka Almost Human se tak vážně nebere a je díky tomu snesitelná a zábavná, taky zůstala jen kupa nudy a klišé. 40%.(28.1.2014)

Čekal jsem mnohem více, potenciál tu byl. Přijde mi, že tohle ani nemůže být americký počin. Jelikož (asi) neexistující Cybercom dělá z ostatních tajných služeb jako CIA nebo FBI totální kašpary. Což i mě přijde trochu podivné a rozhodně se mi to neslučuje s představami o FBI a CIA, které vidím v ostatních US projektech. To už je u mě velké mínus, nazval bych to až laciností. Na druhou stranu, Josh Holloway je podle mého sympaťák, který do této role pasuje. Není to vůbec špatný nápad vymyslet něco jako čip v hlavě, ale to provedení občasných "shotů" od tvůrců by chtělo někdy nejprve promyslet. Příběhy jsou až přehnané, a to kazí celkový dojem. Nevím jestli je přehnané dobré slovo, ale chtělo by se to více zaměřit na strukturu celého příběhu a ne jen ho neustále zveličovat aby se dotýkal nejvyšších míst bílého domu. Nicméně neříkám, že by to bylo nějak nudné, 55%.(12.2.2014)

• erased

Ústřední téma ne nepodobné sci-fi proprietám v Almost Human nebo Continuum je v Intelligence nejen pohříchu nevyužito, ale dokonce je zde po naprosotu většinu času upozaděno na úkor sice zajímavých, ale stále tuctových případů o každodenním zachraňování světa před superkonspiracemi probíhajících po vzoru zaměnitelných epizodních krimi. Když už konečně každý díl dojde na tu jednu povinnou zmínku o transhumanismu a nebezpečí/výhodách technologického pokroku, jediné, s čím se autoři vytáhnou jsou jen stokrát slyšené nepodnětné pedantské kecy. Kdyby image seriálu zachraňovaly třeba sympatické postavy nebo chemie mezi nimi, dal by se alespoň brát jako nenáročná zábava k žehlení, kromě hlavní postavy a jejího všehovšudy dvakrát se objevivšího protějšku buď není o co stát, nebo je obsazení přímo přímo na odstřel. Nakonec sice lituju promrhaného času u seriálu, ale mnohem víc mi je líto další promarněné příležitosti, toto téma totiž na kvalitní zpracování stále marně čeká.(5.3.2015)

• milka

Pilot: Tak nevýrazný a odfláknutý pilot k jednomu z potenciálních diváckých trháků sezóny už jsem neviděl sakra dlouho. Námět sice zní na první poslech slušně, jenže zde je na něj již od počátku nabalováno jedno pitomé klišé za druhým a dějové linie hlavních postav snad ani nemohou být ohranější. Akce je nevýrazná, napětí nulové, celé to vypadá až příliš nízkorozpočtově a ani ten Josh "Sawyer" Holloway to bohužel netáhne kupředu tolik, jak bych čekal. Naprosto promarněná šance a tradiční nudná kriminální rutina, jakých už CBS natočila stovky. 40%....Situace se navíc po dalších dílech nelepší a celé je to na mě až příliš pitomé a rutinní. Sawyera nebrat.(11.1.2014)

• IQ Tiqe

Nalákala mě „Karkulka z OuaT“ a žánr seriálu. Dostal jsem něco na způsob Chucka – chlápkovi s určitými schopnostmi přidělili ženskou na hlídání. Chuck sázel na vtip, lidskou nejistotu a romantiku a postavy byly „roztomilé“. Tady jsou spíš neslané-nemastné a nevím, jestli má otřepané schéma zápletka-drama-happyend co nabídnout. Chybí mi něco navíc, co např. v Chuckovi bylo. Ale na 2. díl se podívám.(8.1.2014)

• - Organizácia, ktorej Gabriel (Josh Holloway) patrí, sa volá USCC, čo je skratka pre United States Cyber ​​Command. (Martin12500)