peetriss

Důkaz, že Besson a jeho tým není schopen sebereflexe. Po nepovedené dvojce totiž žádné zlepšení. Scénář je stále špatný, děravý a nepromyšlený, i když přecejen došlo k alespoň zanedbatelnému pokroku. Co však Besson nezvládá ještě více, je volba režisérů svých projektů, protože angažováním Megatona opakuje chybu, která činí třetí Taken směsicí úsměvně neúčinných emočních pokusů a extrémně špatných akčních scén, které jsou přes chaotický střih a kouskování na vteřinové záběry neusledovatelné – být těchto scén jen o píď více, musel bych pro bolest očí vyhledat svého oftalmologa! Tato nepovedená vykrádačka Uprchlíka osciluje někde mezi jednou a dvěma hvězdami, protože se však jedná primárně o akční film, musím kvůli špatnému akčnímu řemeslu jít směrem dolů. Liam Neeson by už měl Taken sérii zabalit a věnovat se kvalitnějším projektům. Díky alespoň za Foresta Whitakera. ()

ondrula

Zbytečný díl, který zjevně byl vytažen Bessonem z paty pouze a jen díky úspěchu předchozích dvou dílů. Poněkud komické je, že tentokrát už nemohl být nikdo unesen (působilo by to vážně trapně) a lotři z vesnice Tripuja už jsou všichni u Alláha, takže aby si série mohla udržet svůj název, bylo slovo "taken" naplněno vraždou Bryanovy ženy. Že je ta vražda zbytečná a zběsilá, je ze scénáristického hlediska asi jedno. Z Briana se stane novodobý Uprchlík, kterého začne nahánět výtečný Forest Whitaker, ten si ovšem reputaci poněkud kazí tím, že si za všech okolností musí hrát se zavařovací gumou. Liam Neeson mě v tomhle dílu poněkud rozesmutnil, protože od dob prvního dílu (před 7 lety) dost zdědkovatěl a jeho stařecká konstituce je znát na jeho akčních výkonech; zvlášť jeho belhavý úprk mě dovedl skoro k pláči. Z jeho brilantních krav maga kousků také nezůstalo skoro nic. A jak skončí příběh, je zcela zřejmé. ()

Hanes88

Tak bohužel to už není ten Taken....jako jsem tohoto filmu velký fanda, ale ty pokračování fakt už ne :(. Není to špatné jako filmek na víkend, ale to je trochu málo při tomto očekávání...45%. ()

Paldiny

Jejda, remake Utečenca. Vedel som, že tretí Taken moc originality nepoberie, ale rovno kopírka známeho thrilleru? Lenže ono to má funkčné emócie, v zálohe zopár pekných zvratov, grády a 2-3 slušné akčné scény. Keby neboli sprasené megatonským strihom som ešte spokojnejší. Ale to už je Besson, čo dopraje džob našincovi, ktorý má pocit, že na prelezenie dvojmetrového plotu treba 7 strihov. Narozdiel od predchodcu ma táto kapitola celkom bavila a konečne som si nekládol otázku, čo s akčným filmom, v ktorom nefunguje akcia * * * * * Unrated verzia je sprostejšia čo do slovníka a v dvoch prípadoch zasviní stenu krvou. Čo je hodnotnejšie predlžuje vyšetrovaciu časť a dá zmysel na pohľad nezmyselnému výbuchu auta, po tom čo sa vysype z útesu. ()

janesX

Herci a ďalšie zúčastnené profesie si na výplatu síce zarobili možno poctivo (hlavne strihač asi ťahal 24ky), ale pre diváka je to úplne zbytočný film, pri ktorom celé kino muselo poriadne zívať. A to aj pri akčných scénach, keďže je tak očividné že sa zo všetkých tých sapíkov strieľa slepími nábojmi len do momentu, kedy spúšť nestlačí on (všetci vieme kto). Scény ktoré aspoň mohli nejak vyzerať (havária lietadla), sú naopak znehodnotené strihačom. Strata času. ()

Warle

Z celé série určitě nejslabší díl. Nemá to takový drajv a působí to už hodně jako nastavovaná kaše. Akce už je o dost hůře zpracována a o velice levné CGI ani nemluvě. Naštěstí to ale má Liama Neesona, který všechno táhle v podstatě sám a také Maggie Grace, která je ve všech dílech k sežrání, ačkoliv jí už táhne na 40. Když se u toho nebudete moc přemýšlet, tak se to jako jednohubka dá. 60%. ()

Yardie

Slabší než jednička, lepší než dvojka. Už to nemá tu lehkost jako první výtvor, ale má to více šťávy, akce a zajímavější děj než dílo číslo dvě. Na můj vkus moc okázalých automobilových honiček, více bych ocenil střídmou akci, á la prvních 96 hodin. Rozjezd je opět trošku vlažnější, ale jakmile se to spustí, už to jede jako po másle a akce střídá akci. Ale už to prostě není "96 hodin". Každopádně se na to kouká fajn, rychle to utíká a hraje k tomu velmi dobrá hudba. Co mě ovšem iritovalo byla rozklepaná kamera, která mi rvala oči. A to jsem zapomněl zmínit i u dvojky. Je to otřesná móda. Takže summa summarum - viz první věta. Howgh! ()

filipvrbik

Docela dobrá zábava, jediné, proč nedám plný počet, je to, že to prostě Luc Besson nerežíroval a je to trochu poznat... Jinak je to ale výborné, svižné, zajímavé má to pár dějových zvratů, původně jsem tomu nevěřil a začátek byl rozpačitý,ale konec paráda...80% ()

Swoser

Na tenhle film jsem čekal už několik měsíců a po shlédnutí skvělého traileru jsem čekal příjemnou změnu příběhu od 1 a 2. Ale začátek nic, pak ta nečekaná zápletka a pak už jenom očekávané bum bum a pády a pády ze skal a tak podobně. O hodně horší než první a o hodně lepší než dvojka. 6/10 ()

Erik7595

Budem predstierať, že som tento diel nevidel a nikdy ani nevznikol. PS: tak dokonalo neprehľadné a debilné akčné scény som dávno v žiadnom akčnom filme nevidel. Snažil som si to užiť, ale vyšiel som z kina dokonalo otrávený a sklamaný. Hlavne, aby nebolo pokračovanie. Avšak súdiac podľa zárobkov, máme ho tu o také dva roky znovu. S ešte hnojovejšou kvalitou réžie, ako je tu. Ďakujem, ale s Taken sériou som skončil po druhej časti. 4/10 ()

Brejlil

Jednička se stala klasikou, dvojku jsem neviděl a před trojkou jsem byl varován. No, tak zápory. Megaton se zoufale snaží střídat od Greengrasse okoukané triky kamery a střihu se scénami, které by dal snad jen Michael "Ďábel" Bay. K tomu byl přidán chudák Liam, který, jsa nucen běhat, byl pomalejší než Steven "Kde je burger" Segal. Ani střihačova zběsilost a kameramanův Parkinson to nedokázaly zamaskovat. Zpočátku se taky jen hodně žvaní a budují se rodinné hodnoty, což taky moc nepřidalo. Ale jsou i klady. Forest, jehož detektiv to má těžce na háku, a jehož příběh je nekonečně zajímavější, než řádění zpomaleného Liama. A pak poslední over-the-top akce, ve které to Liam napálí s Porschem do tryskáče, ať se děje vůle Páně. Ale nečekal jsem to a celkem mně to pobavilo. Celý film je docela zábavný. Možná se schopnějším režisérem by to i mohl být mírně nadprůměrný akčňák, ale Megaton je prostě neschopa. ()

Flopik

Tak s pôvodným 96 hodín to má spoločné naozaj len veľmi málo.Atmosféra je nenávratne preč.No aj napriek tomu sa mi nato pozeralo o mnoho lepšie ako na druhý diel.Akcie je po menej ako v jednotke ale určite dostačujúco.Minimálne koniec bol parádny.Každý tu skoro kritizuje akčné scény mne vôbec neprišli zlé práve naopak.Konečne tu Liam opäť likviduje jedného za druhým.Samozrejme sú tu veci nad ktorými sa zamyslíte ako tu už niekto spomínal že omráčil policajtov a oni mi zato nić nepovedia.Áno ale pozrite si aj iné filmy....myslím že toto sa dá v kĺudne prehliadnuť.Na prvý diel to ani z daleka nemá ale ako akčný film s Neesonom je to super. ()

jerenymo

Vlastně ani nevím za co dávám jednu hvězdu. Asi za to že mě málo který film (ač béčkový) dokáže takhle rozpálit doběla. Roztřesená kamera a střih (ze kterého je možné dostat snad i mořskou nemoc) jsou naprosto žumpoidní,ale budiž zkousnul bych to. Ale naprosto otřesný scénář, kdy i Liam dle mě musel během natáčení ronit slzy do čeho se to sakra nechal namočit. Honička s policejním autem, která způsobuje závratě budiž,ale lítající kontejner, který rozdrtí asi 5 aut - co to kuwa je. Takových to kíčovin je tu bezedné množství (únik z garáže přes odpadní jímku....). Končím v práci páč takovýhle scénáře můžu psát i já. Zdar a uvidíme se v Hollywoodu. ()

Hepy13

Nejsem teda žádnej expert na kameru a záběry, ale opět v tomhle směru průser jako u druhého dílu. Celkově je podle mého názoru tahle odplata přeci jen o chloupek lepší než byla dvojka, alespoň co se týče nesmyslů....tak určitě. Kdo je vrah musí být jasné snad každému. No ale představte si, že by výborné filmové série např. Smrtonostná zbraň, Jason Bourn a nebo třeba Pán Prstenů po výbornym prvním díle takhle upadli. To by bylo pálivých očíček, tak jako při sledovaní akčních záběrů Taken 3. ()

Lilloos

Rozčilovaly mě už úvodní titulky, které kvůli svému stajlu vůbec nešly přečíst, časem bylo však podstatně hůř. Když se zrovna vše nemotalo kolem mimořádně blbě natočené a k tomu ještě příšerně sestříhané akce, z které člověk nemá nic než bolest hlavy a očí, zaznívaly ze všech stran repliky takové, že je neuslyšíte na Ulici, v Ordinaci ani na jiných inteligencí scénářů proslulých místech. ()

PhillM.

Grampa Liam už neláme končetiny, rychlejší pohyby za něj musí dělat střihač, hypnotický drive a tah na branku z jedničky je nenávratně pryč. Zbyl z toho průměrný akční film, podobně jako byla dvojka. ()

no2

7/10 - Chudák Megaton, stačilo se přečíst pár komentářů u tohoto filmu a dozvěděl jsem se, že je to debil, vrah, idiot, kretén, megasráč a nedomrlý klučina! Určitě by byla zábava věnovat celý večer pročítání komentářů a rozšířit seznam těchto nadávek, ale není čas. Takže jsem předpokládal, že Tak3n bude mít tak 20 %. Není to tak hrozné - momentálně má téměř 3x lepší hodnocení. To už je realitě blíž. Já jsem ale asi taky mimo realitu, ačkoliv opačně - pro mě je film docela milé překvapení a důstojné rozloučení s bývalým členem elitních jednotek Bryanem Millsem. Zatímco dvojka byla opakovaný vtip a místy mi přišla vyloženě trapná, tak poslední díl trilogie mně přišel o třídu lepší. Příběh mě bavil stejně jako jednička, ten šílený střih mě neiritoval, některé akční scény mi přišly přestřelené, ale pořád zábavné. Neesonův výkon je skvělý a konečně se mi líbila i Maggie Grace. Nechápu, že Zúčtování má ještě o chlup horší hodnocení než dvojka, osobně bych to viděl tak na 70 %. ()