m.a.t.o.

„Toto sa pre vás skončí zle." – „Nebuďte taký pesimista." Ha. Besson si z nás robí srandu. Už zase. Megaton prekonáva sám seba. Dedo Neeson dokáže prechádzať stenami dámskej toalety ako duch a Xander Berkeley omladol. Vlastne počkať, to bol Dougray Scott. Takže sa dostávam späť na začiatok. Besson si z nás robí srandu. Totálnu. A myslí to vážne. 20 % ()

R1CH1E

Dementní kamera, střih jak u retardované opice, kdy nic nedává smysl a postavy, které se chovají naprosto retardovaně (Whitakerova role byla totálně WTF). Akce pomálu a ještě k tomu absolutně zmršené kvůli šíleně nepřehlednému střihu a kameře. Fujky. ()

blackJag

Sestupná tendence eskapád Bryana Millse má v tomto díle své stvrzení. Udýchané, nudné, Megatonovi došly baterky. 40% ()

mirec88

Opäť musím konštatovať, že sa mi aj trojka páčila. Liam si túto úlohu užíval fakt naplno a vidno, že ešte nepatrí do starého železa. Bol to najdlhší diel zo všetkých a mňa si získal. Páčil sa mi aj Forest Whitaker a Bryanova dcéra je čím ďalej, tým krajšia. K akcii - tej tu bolo dostatok, bola výborná, najmä naháňačka s autami ma dostala, súboj s Malenkom a záver s Porsche a lietadlom. Pekné ukončenie trilógie. ()

Autogram

Prvý diel série tu je v Top200 filmoch všetkých čias a už pri ňom som mal pocit, že tam niečo filmársky nehraje. Séria má zostupnú tendenciu s hromadením nezmyselných scén a, bohužiaľ, záver má našliapnuté aj na pokračovanie. V prvej polovici Liam likviduje iba policajtov, neskôr aj nejakých zločincov, pričom počas filmu päťkrát zomrie, zhorí, vybuchne a nakoniec všetko urovná, že by to ani celá armáda agentov lepšie nezvládla. ()

zolo23

Keď mi priateľka cca po 15-tich minútach (prvá akčná naháňačka) oznámila, že ju nejako rozbolela hlava a že to prečo to tak rýchlo bliká (o filmoch vie toho naozaj pramálo) a trase sa, musel som film na chvíľu stopnúť, aby som mojej milovanej vysvetlil PREČO to tak je. "pozri zlato..po prvé : "Megaton je kokot!"...chvíľu nechápala, lebo ona nevie kto to Megako..teda Megaton je. Tak som jej musel vysvetlovať ďalej. Po druhé : Tie polsekundové "blikačky" je normálne strih, ale ono sa im niečo muselo pokaziť, resp. strihár nebol vo svojej koži a strihal obrázky až priveľmi často. Po tretie : Pán Megaton povedal milému pánovi E. Kressovi, aby sa nesral a poriadne to s tou kamerou roztočil, poprípade aby si do seba pripol káble do ktorých bude sem-tam-často dostávať elektrošoky. Nakoniec ako-tak pochopila a s nesmiernou radosťou ač s nepríjemnou bolesťou hláv sme Taken 3 dopozerali. Amen ()

Georgex

Další z řady akčních filmů s Liamem Neesonem, který se vyznačuje solidní akcí, spousty mrtvolami a nesmrtelným hlavním hrdinou. Upřímně tato stokrát omílaná kombinace pořád funguje, nicméně v tomto případě troskotá na hloupé zápletce, při které se mi ani nechce věřit, že se na scénáři podílel Luc Besson, který má za sebou tolik akčních hitů. Celé to bohužel působí jako lacinější verze Uprchlíka, která nejenom že je od první minuty předvídatelná, ale ještě má tak otřesnou kameru, že akční scény vypadají, jak kdyby je kameraman točil se třemi promile v žíle. Na druhou stranu se nejedná o žádný průšvih a Liam chvílemi váli jak za mlada. Moje hodnocení 45%. ()

Jello Biafra

Bryan Mills sa znovu vracia do akce. V momente kedy je jeho žena zavraždená a všetko je narafičené tak, aby to vyzeralo že ju zabil on. Vydáva sa na útek pred hordou policajtov a popritom sa snaží vypátrať vrahov, ktorí to na neho ušili. Vôbec by nevadilo, že námet vykráda slávny film Fugitive, keby tu jednotlivé akčné scény boli priehľadne natočené. Jednotlivé automobilové honičky či prestrelky totiž majú až epileptický strih a tým pádom je nemožné si akciu naplno užiť. Ale podpriemernosť tohto pokračovania nie je len o akcii, tentoraz totiž škrípe aj samotná kombinovaná zápletka a navyše ani odhalenie skutočného záporáka nijak neprekvapí. Už pri druhom diele som si hovoril, že ďalšie pokračovania skvelej a dnes už tak trochu aj kultovej jednotky sa nemali točiť. Lenže kasy producentov sa musia plniť peniazmi a tak sa film s charismatickým hrdinom musel rozliať do ďalších dvoch zbytočných pokračovaní. Je veľká škoda, že sa tak skvelý a charakterný herec ako Liam Neeson brodí v takomto béčkovom akčňáku. Tak teda stačí len dúfať, že toto je už fakt posledný diel. ()

Fox85

Klesající kvalita série je na tomto kousku o poznání viditelnější než v příspěvku minulém. Tentokrát žádný únos, ale útěk před zákonem. Tentokrát žádné originální honičky, přestřelky a souboje. Tentokrát doufám naposledy. ()

Wbcko

Totálni hovadina, která naprosto naplnila má očekávání a nijak zvlášť neurážela. Pravda, že Liam vypadá v rolik agenta zabijáka už malinko groteskně. ()

kenkaku

Horší než #1? Rozhodně.... Horší než #2? Nevím... moc si ho nepamatuju a tenhle nejspíš nebudu taky. Film nemá moc logiku a je třeba nekompromisně vypnout a jen tupě zírat. Střílí se tam, bouchá to tam, bourá se během zběsilých honiček. Stupidně zběsilý střih také nepomáhá. K tomu několik nechutně přestřelených scén a ten "vychytanej" scénář. 96hodin nikdy nebylo o komplikované zápletce, ale o vymazlené cestě - celkem jasné cestě - a proto pokus o kotrmelce (jiné než v Hondě Accord ze srázu) si mohl opravdu odpustit (i když tu scénu s Hondou mohl vlastně taky). Dávám nakonec průměr a je to hodně mizerný průměr (2,5 bych tak řekl) ()

netahlo

Akce neprehledne, efekty okate digitalni, zapletka prekvapiva jako moje kocovina po prohyrele noci v senku, nicmene stale je tam Liam a ja ho mam proste rad. ()

insurgentes

Já do toho šel nevěda do čeho du, sice nějakej film s názvem taken jsem už někdy viděl, ale že byla nějaká dvojka nebo že to je série to šlo mimo mě. Prostě jsem se nechal navnadit titulkama, ve kterých odpráskli jednoho v prázdným sejfu, tak si říkám dobrý, snad to bude klasická akční vymašťovačka. Načež následuje půlhodinová sekvence s plyšovým medvědem? Já furt čekal, kdy z něj vyletí nějakej dron a rozseká to dokola, a místo toho ten medvěd byl ve scénáři jenom a jenom proto, aby si mu moh Neeson vylejvat srdce jak je sám a opuštěnej? Vážení, tak takhle ne. ()

sedm.1

Liam Neeson v Taken potřetí a doufejme, že naposledy. Tato série jde totiž díl od dílu svou kvalitou tak strmě dolu, že čtyřka by už jistě atakovala hranici odpadu. Zatímco totiž první Taken nabízel drsnou, syrovou, atmosférickou a stylovou jízdu, s dechberoucím spádem, nekompromisním hrdinou a kupou dynamické akce, dvojka disponovala už jen jemnější syrovostí, stále ještě působivou atmosférou a nekompromisním hrdinou, ovšem trojka byla očesána už i o to a tak, čím zabodovala jednička, tak ve trojce už z toho nemáme vážně vůbec nic. Nekompromisní hrdina zcela vyměkl, syrovost i atmosféra zmizeli, akce minimum a když, tak nevýrazná a sestřihaná jak nefalšovaná „seagalovka“, spád nudný a zápletka je jen jedním velkým, smrdutým, megatuctovým výkalem, bez jediného momentu překvapení, nápadu, či osvěžení. Navíc i na Liamovi je vidět, že se tu krapet trápil a zbytek obsazení je zcela o ničem, včetně Whitakera a to je už co říct. Besson s Megatonem tak očividně neznají přísloví, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, neboť oni se tam snažili vstoupit rovnou třikrát a podle toho to také dopadlo. Taken 3 je tak naprosto vyvařená látka, že jakkoliv v ní nadále pokračovat by bylo jen dalším ztrapňováním se všech zúčastněných, a to včetně diváků. ()