pavcas

Liam se tentokrát vydal na cestu za pomstou po vzoru Uprchlíka, ale už to tady bylo tolikrát, že neměl čím překvapit. V patách mu je zlej polda, kterej je ale vlastně hodnej a každej drobeček kterej mu Liam nechá, v ruce dvakrát obrátí a když jich má tolik, že by moh uplácat pecen chleba, dojde mu, že tady něco nehraje. Liam i ve svým pokročilým věku zvládá hrát drsňáky a mám ho ráda, takže jsem si to vlastně s přivřenýma očima celkem užila. Koukat plně při vědomí nemůžete, protože i kdybyste si to pustili 20x za sebou, nepochopíte jak mohl některý scény přežít. Ten hrdina jako. A stejně jak se budete na začátku ptát, neviděl jsem to už, tak na konci budete vědět, že za týden vám to bude buřt. Zkrátka kategorie neurazí, nenadchne,ale už jsem viděla horší. ()

666Carnage

Takže tohle byla rozlučková párty s Bryanem Millesm. Film má dost pro ale taky hodně proti. Film začínal klopýtat už v druhém díle a nemůže za to ani Bryan ani scénář ale režie. Špatný a střih, zběsilá kamera. Příběh nebyl tak k zahození a Liam Neeson drží film nad vodou. Krásně je tu vidět jak celá trilogie ale upadá stejně jako Bryan už nemá prostě ve třetím dále sílu. Takže horší leč koukatelné a pro fanoušky těchto filmů jako jsme já je to docela ještě obstojné zakončení. Po prvním traileru jsem čekal více. S blížící se premiérou jsem začal postrádat to ono nadšení a víru ve velmi povedený film. Akce tu byla sice trošku pomalejší tempo, zápletka ušla ale co neskousnu jsou efekty při honičce na dálnici. Taken 3 je průměrným akčním filmem a v dobrých rukou to mohl být nadprůměrný akční film. Ale co se dá dělat 60%. ()

KoRner

Lepšie než dvojka, aspoň sa to neopakuje a keby to nerobil Megaton, mohol to byť len o trochu horší sequel. Len to temné poňatie už je preč a nezastaviteľný a nezraniteľný Liam už len prechádza slnečným L.A. a popri tom znudene odpratáva členov ruskej mafie. Suma sumárum dobrý akčný film, ale ako pokračovanie jedného z najlepších a najnekompromisnejších akčných filmov to kde-koho môže opäť sklamať svojou uhladenosťou a šialeným strihom. ()

Lukoboss

Uff, doufám, že už je ta trilogie za náma. A nebo jestli jsou v plánu nějaký další díly, tak by u toho asi neměl být O. Megaton jako režisér. Po hodně slušné jedničce přišel úpadek v podobě druhýho dílu a teď bych očekával, že to nějak vygraduje, ale ono nic. Dokonce si říkám, jestli i ty 3 hvězdy nejsou moc. L. Neeson a F. Whitaker to dávají s přehledem, na takový role jsou zvyklí a je to jejich standard. To budou asi hlavní klady, jinak teda žádná velká hitparáda. Vždycky mě mrzí, když něco dobře rozjetýho se podělá a tady se to bohužel povedlo na 100%. Ve výsledku tak 2,5/5*. ()

korndaddy

Přišel starej Liam a pár let nazpět ukázal, že tak starej vlastně není a dokáže zatočit s kdejakou albánskou špínou a k tomu mu stačí pouhopouhé dva hřebíky a trocha proudu. A tak šel čas a z Liama se začlo zdát, že nám začal stárnout. Jinak si nedovedu představit, proč na podobné hovno jako jako byla dvojka kývl, místo toho, aby si spokojeně užíval důchodu. A nakonec Liam znovu obživnul a ukázal, že něco málo ještě umí i přes to, že nakopnout áčko jako v jedničce, už není co bývalo. Celkově vzato slušná, jízda, ale i tak budu předstírat, že byla pouze jednička a že Liam do toho umí pořád praštit. ()

misstake

Nejklasičtější případ sestupné tendence dalších dílů, dvojka měla aspoň srandu v Istanbulu, trojka už má pouze zoufalou nudu. 96 hodin se prostě vyčerpalo v prvním díle a Megaton opět dokazuje, že své akční filmy prostě nad průměr nevytáhne. Možná tak 2,5 hvězdičky. ()

Loki_Six

Franck Dotzler: If you go down this road, the LAPD, the FBI, the CIA... they're all gonna come for you. They'll find you. And they'll stop you. Bryan Mills: Good luck. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Ako som spomínal v komentári ku dvojke, zatiaľ čo Neeson bojoval proti Albáncom, Megaton bojoval sám proti sebe. Jeho režisérske schopnosti sú čo sa týka akcie v podstate niesú na vyslovene ZLEJ úrovni.. Ale podme od začiatku. Neeson povedal, že do trojky pôjde za slušnú sumičku penazí a s iným príbehom, tak sa nečudujme že vznikol tretií film ktorý je zrejme koncom tejto zaujímavej série. V jednotke a dvojke už bol unesený každý, príbeh bol skombinovaný všetkými možnými smermi a preto sa rozhodli v trojke priniesť niečo iné a v rámci série niečo nové. Ale medzi akčnými filmami nieje príbeh o vražde ženy a obvinenie nesprávneho chlapa ničím novým, ale je to klasický akčný námet, ktorý má potenciál. Tento old-school námet bol využitý aj v tomto filme a celkom sa to režisérovi podarilo. Začiatok filmu zobrazuje ako sa pozmenili vzťahy medzi postavami, čo robia atd. Tak ako v dvojke, potom už nasleduje vražda a môže sa to všetko začať. Neeson uteká cez LA, pred policajtami a hladá skutočného vraha. Čakal som trošku dynamickejšie prevedenie, zo začiatku ako Bryan Mills uteká pred políciou to nemá až také tempo, ale potom sa to rozbehne, nasledujú akčné scény, nahánačky, bitky, vyšetrovanie. Sú tu klasické scény kde hlavný hrdina zmizne zo sekundy na sekundu, ako sa nepozorovane dostane k dcére, do márnice pozrieť telo svojej ženy a pod. Kto chce, bude v tom hladať logiku, ale kto v tom hladá logiku tak prenho bude celý film oničom. Človek musí vedieť, do čoho ide, o aký film ide a že je to stále iba hrdina, ktorý zráža dolu všetkých ktorý mu stoja v ces.te. Mna to baví, Neeson hrá skvele ako vždy, dcéra Maggie Grace bez problémov, manžel Lenore "Stuart" bol vymenený za iného herca(čo ma nemilo prekvapilo) ale chápem to, vzhľadom k tomu, že má vo filmu väčšiu a dôležitejšiu rolu ako minule. Forest Whitaker hrá opäť hlavného vyšetrovatela(naposledy v LAST STAND s Arniem) a dokazuje že má velké herecké kvality. Zvyšok, či už zvyšní policajti, pomocníci hlavného záporaka splnia úlohu dobre, nakoľko hrajú iba obete ktoré zlikviduje hlavný hrdina. Ano, zlikviduje.. V tejto časti zomrie asi najmenej ludí zo všetkých častí, iných omráči, dobije. Akčná stránka filmu je presne taká ako sa dá očakávať. Slušná choreaografia súbojov, v dobrých priestoroch, dobré chvaty, ale tažký strih, ktorý je zbesilý a väčšine momentov, ktoré mohli byť velmi velmi dobré, znižuje kvalitu minimalne o 20 %. Niektoré úmrti a sú nekompromisné, tvrdé, no stále tomu chýba iný pohlad. Ale ja som to čakal a aj tak je tá akcia stále nadpriemer medzi tým čo sa momentálne v kinách produkuje. Nahánačky sú tu dve, rýchle, miestami človek dúma kade, kto a kam ide, ale dá sa to. Zopakuejm to čo som písal v komentári u dvojky. Neeson bojuje proti záporákom a Megaton sám proti sebe. Ale dobrý príbeh, hlavný hrdina, zápletka filmu napomáhajú tomu že ma to bavilo, žiadne extra nudné momenty vo filme neboli, v rámci možností je to natočené dobre a priznám sa že lepšie než som čakal. Akcia mohla byť aj horšia, ale aj toto bolo, napriek kritike, stále pozerateľné. Neesonov tvrdý výraz pritom ako všetkých zráža k zemi je stále in. Poteší aj pár narážok na jednotku(Good Luck) a na konci, ked Neeson mieril na chlapíka, ktorý držal zbraň pri hlave Kim, mi pripomenul záver jednotky. Ešte sa dá pochvliť skladatel hudby, ktorý dobre vystihuje niektoré momenty a dáva rovnaké tóny ako pri dvojke. Takže vo výsledku hodnotím 96 hodín: Zúčtovanie, ako celkom dobrý akčný film, ktorý ma bavil o niečo viac, ako dvojka. Old-school príbeh, charizmaticý hlavný hrdina Neeson a kopa záporákov, ktorá mu stojí v ceste. Taken (2008) - 9/10, Taken 2 (2012) - 7/10, Tak3n (2015) - 7.5/10 .. A v závere nám Neeson naznačí, že možno sa o pár rokov vráti. Good Luck. () (méně) (více)

Hanys_

První Taken udělalo z Neesona akčního poloboha, druhé a třetí pokračování tuhle postavu doslova zparodovalo. Příčina je Megaton. Ty jeho zběsilé střihy mě budou strašit ještě dlouho. ()

divak84

není to až tak zhovadilý rape tehle značky.. mě osobně přišla dvojka otravnější.. celkově celá trilogie trpí tím, že má francouzskej nadech a frantíci nikdy neuměli točit pořadnou akci, která by snesla aspon trochu te realističnosti... Neeson ale zde už nepůsobí jako nezkopatelný ex-agent boss. nevim zda to byl zaměr nebo ne, ale např. mlatička v trafice mi přišla dost špatná.. nicmoc filme, ale nicmoc jsem čekal.. ()

Corpsegrinder odpad!

Tupější film jsem dlouho neviděl. Film muselo vymejšlet snad pětiletý dítě jinak si nedokážu představit jak někdo mohl nasrat tolik nelogičností na jedno místo. Potom co dceru unesou v Paříži a potom co ona zachrání tatoše pomocí systematickýho házení granátů v Istanbulu se tady Lájem diví jak je dospělá a koupí jí plyšovou pandu kterou si pak zase odnese. Při honičce na dálnici tam poskakuje lodní kontejner jak kdyby byl gumovej a policejní auto který tam lítá vzduchem a nabourá ho x ostatních aut je pak bez škrábance, Lájemek v něm odjede a místo aby se s nim někde schoval a vklidu to přečkal a stáhl si informace s tim vesele jezdí po městě takže následuje samozřejmě další honička kdy to radši zaparkuje do výtahový šachty kde samozřejmě riskuje výbuch ale má to zřejmě dokonale spočítaný jelikož jen tak tak uteče takže po explozi to vypadá že je mrtvej a je klid což trvá asi 4 vteřiny dokud nezavolá na telefon policajtovi a neprozradí se. Naprosto nenápadnej policejní odposlech na pohřbu v obří policejní dodávce. Místo toho aby napsal vzkaz přímo na jogurt tak ho Lájemek radši otráví aby ho dcera vypila dojela do školy a teprve tam si mohli pokecat na hajzlech až se jí udělá blbě což opět skoro ohrozí celou akci jen aby Lájem dostal kus čokolády. A to je ani ne půlka filmu a samozřejmě to pokračuje. Střih filmu je šílenej akční scény jsou naprosto nepřehledný a jeden záběr netrvá ani celou vteřinu než to přeskočí zase jinam. Krásně zkurvená série. ()

tom.nosek

Akce je tam dost málo, celkově to není vůbec ničím výrazné, ani nějak extra důmyslné. Na druhou stranu jsem rád, že se tvůrci nevydali cestou, že Bryana zradí jeden z jeho dlouholetých přátel, což už jsme v poslední době viděli asi stokrát. Protože to bylo lepší než mnou nedávno viděný Getaway, dávám 3 hvězdy, ale je to těsné. Co mi ale přijde jako naprosto stupidní, tak že ten policajt se tak strašně upínal na Bryana, přestože už od začátku údajně věděl, že to on neudělal. Navíc zbytek policejního sboru detektivů chodil asi do pomocné školy. A být Kim, tak si určitě nechám líbit postupy policajta, kterého hral Don Harvey. ()

MaaaR@

Jediná pozitivní věc ohledně druhého a třetího dílu je, že Kim se, na rozdíl od jí podobných postav, nechová jako husa a skutečně dělá, co se jí řekne a dokonce u toho i myslí. ()

ti88na

Už je najvyšší čas, aby sa na túto sériu vyprdli. Vlastne úplne stačil prvý diel a Bryan Mills by bol dôstojným hrdinom jedného skvelého akčného filmu. Ale takto, nám už zostávajú len spomienky na časy keď to ešte vyzeralo dobre. Taken 3 sa mi páčil síce viac ako predchádzajúce Liamove dobrodružstvo, dej bol zaujímavejší, ale ani to nedokázalo film vytlačiť nad latku šedého priemeru. Pána Neesona mám veľmi rada, je to nesmierne sympatický a charizmatický herec a aj tú akčnú polohu mu celkom verím napriek jeho veku, ale asi by sa mal trochu poobzerať aj v iných žánrových vodách. ()

HArna

Divím se, že po zpackaném druhém díle nechali Megatona točit i třetí díl. John Wick a Equalizer jsou ze stejného ranku a o několik tříd výš než tahle sračka. Vůbec mě nevadí, že Liam Neeson na stará kolena točí akční dilmy, jen je po většinou točí ze špatnými lidmy a tím vznikají špatné filmy. 30% ()

Eraserhead

Prvním dílem to začalo a mělo to jím i skončit. Ani jedno z následujících dvou pokračování se zdaleka nepřiblížilo jednoduché zato maximálně funkční přímočarosti skvělé "jedničky". A kdo za to může? Ukažme si na něj... Luc Besson! Že jsou jeho scénáře z posledních 10-15 let dementní jsme si bohužel už asi zvykli, ale pokud jako producent najímá k režírování akčních filmů stále stejného Oliviera Megatona, který akci režírovat neumí (pouze rychle nastříhá detailní záběry natočené rozklepanou kamerou), to je už na pováženou. A je to škoda, protože Liam Neeson na to pořád má být drsňákem a dobrácký polda Forest Whitaker byl taky fajn. Nezbývá než doufat, že slogan "it's end here" mluví pravdu. ()

Lefty86

Sakra já vůbec nechápu o co vám všem jde. Čekali jste scénář jako u Kmotra, Skryté identity, nebo co??? Je to akční nálož, určitě srovnatelná s dvojkou ne li lepší. Jednička se bere víc vážně a je to dobře, je drsnější, komornější a děsivá jak odhaluje Bryan co se to děje, to nečekejte. Druhej díl už je víc akční, ale přehnaný, stejně jako třetí. Kdo jde na akční film a čeká že nebude přehnaný je blázen. Ono v pokračování se toho moc navymejšlet taky nedá. Vemte si Ramba, tam jednička a další díly jsou taky v šíleným kontrastu, co se týče akčnch scén. Na jednu stranu chcete filmy jako z osmdesátek , ale akčního filmu se už točí tak málo a tohle vám pak vadí. Šel jsem na to připravený že střih bude zběsilý, ale nepřišlo mi to tak hrozný aby se na to nedalo koukat, Stathamovky jsou taky takhle sestříhaný. Neeson vypadá chvílema jako páprda, to mě trochu mrzelo, ne proto že přeci jen už má svůj věk, ale proto že si toho v některých zbytečných scénách nevšimli. Když vyleze z kanálu, je na něj záběr zezadu jak kluše ten je příšernej jak děda v důchodkách honící autobus. Jinak opět výborně ukázaná mazanost a znalosti Bryana. šel jsem tam s tím že můžu být zklamaný ale jsem spokojenej, i příběh a konečné rozuzlení bylo dobrý. Stuarta - manžela Lenor prostě nahradili jiným hercem to musíte skousnout. Mám rád hlášky a na scénu s Good Luck jsem se těšil ,ale je to uplně jinak než v traileru a je to tam jen tak plácnutý a Forrest tam vůbec neříká to LAPD, CIA ....... Až tě pustí , půjdu po tobě a najdu tě a ...oba víme co bude následovat :-) to bylo dobrý. 75% uplně v klidu ()

Harapes

Rodinné drama , akce , rodinné drama . Do těchto tří žánrů(vlastně dvou :)) )bych přiřadil tento díl.Zakončení série se podlě mně podařilo,jen by mohlo býti lepší,kdyby to netočil(jako dvojku)Megaton.Ta akce byla tak šíleně natočená,že jsem si ji ani neužil(jako u dvojky). ()