Born to Race: Fast Track

Pretekárska akadémia

Akční

USA, 2014, 94 min

Pokračování na úrovni předchozího dílu, na kterém mě vadila jedna věc: kompletní změna obsazení (až na Nicole Badaan), které je až na výjimky méně sympatické. Tentokrát je to o maličko vyspělejší, více zaměřené na závodění, ale těžce předvídatelné. Jako oddychovka ale dost funkční, na video film pohoda.(16.8.2015)

• mimozakon

Čakať nejakú šialenú automobilovú naháňačku a závody je asi zbytočné. Chlapec nemá peniaze a chce sa stať tatovou pýchou a byť profesionálnym jazdcom. Zo školy ho skoro vyhodia, nakoniec fakt vyhodia a tak sa spojí s nepriateľom, jeden druhého veľa naučia, presvedčí majiteľa veľkej stáje a vyberú sa na závody... ktoré, ako si môžeme domyslieť...no uvidíte sami. No a kamera, ktorá mi ukazovala posunutie riadiacej páky vždy, keď si režisér zmyslel, že by bolo dobré ukázať divákovi zrýchlenie vozidla, ma teda príšerne iritovala.(21.11.2014)

• MartinezZ

Teenage drndrdn pitomost, to ano. Ale alespoň si to nehraje na über cool frajery, výbuchy a osudová střetnutí. Prostě jen závod mladíků na nějaké nízké soutěži. Porovnám-li s nedávnými Need for Speed, je tohle rozhodně o něco lepší a rozhodně méně trapné. I tak od toho nečekejte nic, co by nepatřilo primárně na DVD.(30.7.2014)

Celkom fajn, teda nebolo to až také zlé ako som spočiatku čakal. Len škoda tej obrovskej predvídavosti, ktorá sa hromadila prakticky celý film, až na konci napokon celkom vybuchla. Viac sa mi teda pozdával celý ten výcvik v akadémii, kde oveľa viac ako silné motory museli talentovaní mladíci krotiť svoje obrovské egá. Inak, ani Danny mi neprišiel zrovna prototyp skromného chalana, takže vôbec som k nemu nemal sympatie, ani po tom ako sa už začal správať ako tak ohľaduplne. Nuž, ale ako oddychovka to celkom ušlo. Nebyť tuctového záveru, možno by to bolo aj na 4*.(5.8.2014)

Oproti jednotke tu je viac závodenia, vrátili sa nám všetky filmové postavy až na malý rozdiel bez ich hercov. Ostala pôvodne iba Nicole Badaan. Medzi mladými to iskrý čo len pridáva na atmosfére. 94 minút si myslím že je tak akurát na tip filmu. Nič veľké som od toho ani neočakával kedže som videl jednotku, takže sklamanie ani prísť nemohlo. Nebudem vám tu spoilerovať aby ste aj vy niečo z toho mali(aj keď je to predvídateľné a dojde to aj vám bez toho aby som niečo vravel). Nenudil som sa, takže priemerné 3*(30.9.2014)