Born to Race: Fast Track

Pretekárska akadémia

Akční

USA, 2014, 94 min

• Mr_Fear

Jak to tak býva, tak příliš nevydařený start ve finále není nijak slavný, což platí o tomhle filmu i dvojnásob. Nic jsem si od filmu nesliboval, ale že se to až tak propadne? Hrůza - vyměnit skoro celé osazenstvo za úplně jiné tváře (asi si herci po prvním díle řekli, že už v tom jet nechtějí). Když se nebudu dívat na herecké výkony, tak musím říct, že ani střih není žádná sláva. Bouračky jsou zabírány tak na hlavu, že člověk by i víc věřil neuvěřitelným demoličním scénám v Rychle a Zběsile. Psychologie (nebo vývoj) postav je tak náhlý a střídavý, jak aprílové počasí. No 1.5 hvězdičky za odvahu tohle prezentovat veřejně. A jenom takový rýpavý detail jako bonus, ty plakáty tady v galerii WHAT?! Ani jedno auto v takovémto provedení v tom filmu neučínkovalo, to se to všechno dělalo na rychlo stylem "Ať už to máme za sebou..."?(27.7.2017)

• mimozakon

Čakať nejakú šialenú automobilovú naháňačku a závody je asi zbytočné. Chlapec nemá peniaze a chce sa stať tatovou pýchou a byť profesionálnym jazdcom. Zo školy ho skoro vyhodia, nakoniec fakt vyhodia a tak sa spojí s nepriateľom, jeden druhého veľa naučia, presvedčí majiteľa veľkej stáje a vyberú sa na závody... ktoré, ako si môžeme domyslieť...no uvidíte sami. No a kamera, ktorá mi ukazovala posunutie riadiacej páky vždy, keď si režisér zmyslel, že by bolo dobré ukázať divákovi zrýchlenie vozidla, ma teda príšerne iritovala.(21.11.2014)

• FFilipCZ

Ze začátku jsem si říkal, že je to docela příjemná a zajímavá změna, vidět v závodním filmu auta, která alespoň člověk může reálně vidět někde na silnici a jsou trošku přístupnější (R32 GOLF, Subaru Impreza,..). Ale pak šlo všechno do pr*. A to od nudných nesympatických herců, přes fakt, že jsem musel asi deset minut v kuse sledovat, jak spolu v amatérském střihu závoděj odporný Toyoty Celicy, až po nezáživný obsah a předvídatelný konec. Zaplaťpánbů, že mě jednička minula (ono popravdě asi nebudu jedinej).(16.10.2014)

Oproti jednotke tu je viac závodenia, vrátili sa nám všetky filmové postavy až na malý rozdiel bez ich hercov. Ostala pôvodne iba Nicole Badaan. Medzi mladými to iskrý čo len pridáva na atmosfére. 94 minút si myslím že je tak akurát na tip filmu. Nič veľké som od toho ani neočakával kedže som videl jednotku, takže sklamanie ani prísť nemohlo. Nebudem vám tu spoilerovať aby ste aj vy niečo z toho mali(aj keď je to predvídateľné a dojde to aj vám bez toho aby som niečo vravel). Nenudil som sa, takže priemerné 3*(30.9.2014)

• MartinezZ

Teenage drndrdn pitomost, to ano. Ale alespoň si to nehraje na über cool frajery, výbuchy a osudová střetnutí. Prostě jen závod mladíků na nějaké nízké soutěži. Porovnám-li s nedávnými Need for Speed, je tohle rozhodně o něco lepší a rozhodně méně trapné. I tak od toho nečekejte nic, co by nepatřilo primárně na DVD.(30.7.2014)