Pod černou vlajkou

USA, (2014–2017), 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Hudba:

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper (více)

Série(4) / Epizody(38)

Píše se rok 1715 a nad piráty se začíná pomalu smrákat. Světové mocnosti jim vyhlašují  absolutní válku, protože ohrožují prosperitu zámořského obchodu. Obávaný bukanýr, kapitán Flint, přibírá do své posádky mladého nováčka Johna Silvera a společně se vydávají na výpravu za obřím pokladem, který by mohl zachránit upadající pirátskou základnu… (TV Prima)

Žralok

Seriál je do značné míry prequelem slavného Ostrova Pokladů. Hlavním hrdinou je kapitán Flint. Dále se zde setkáme s řadou postav známých z oné knihy ale i skutečných historicky doložených pirátů. V aktuální 3. sérii se k nim přidal asi nejznámější: Edward Teach zvaný Černovous. Dočkáme se zde řady námořních bitev. Pirátských přepadů lodí i nájezdů na přístavy. A především množství intrik a zvratů. Postavy budete milovat i nenávidět. Žádný charakter není černobílý. Každý zde má dobré i špatné vlastnosti a všichni neustále procházejí velice zajímavým a nepředpovídatelným vývojem. Naprosto doporučuji. ()

slunicko2

Moderně natočené klasické pirátské dobrodružství. 1) Rozsáhlá románová freska, barvitá v každém ohledu, se po trochu rozpačité první řadě rychle vyšvihla na vysokou úroveň. Obsahuje vše, co si jen divák může přát: nenápadně chytré dialogy bez vaty, sympatické charismatické postavy i herce, napínavý děj, který nespočívá ve vzájemném mlácení se a bojových akcích, i když ani to nechybí a nakonec i veskrze dnešní morální poselství._____ 2) Postavy jsou vyváženým mixem kladů a záporů, nic černobílého a navíc se postupně i vyvíjejí ať už k lepšímu nebo k horšímu._____ 3) Velmi spletitý a zašmodrchaný děj neztrácí švih ani logiku. Pravda, chvílemi mi připomínal seriál Arabela, kdy kouzelné prsteny, plášť a truhlu (v našem případě naději na poklad z lodě Urca) střídavě drží jedni, pak ti druzí a stále se to mění, kouzelné předměty (poklad) se ničí, až nic nezbyde._____ 4) Příběh je kupodivu napínavý navzdory tomu, že hned od začátku víceméně víme, jak to dopadne (přinejmenším ti, kteří jsou obeznámeni s dějinami pirátského Nassau a četli Stevensonův Ostrov pokladů)._____ 5) Velmi oceňuji důstojné až majestátní zakončení pro všechny zúčastněné postavy, ne jako v uspěchaně odbyté Hře o trůny._____ 6) Úvahy o smyslu života, svobody, válek a poslání člověka na světě mě kupodivu nijak nerušily, ačkoli tvůrci udělali z pirátů jakési novodobé bojovníky proti útlaku a bezpráví. Všichni uvažují a mluví v souladu se současnou etikou - v tomto smyslu je seriál silně ahistorický. Vše je moderní - současné dialogy i psychologie postav. Se Stevensonem to, pravda, nemá nic společného, ale ono ani mít nemusí. Netuším, jestli se piráti skutečně chovali tak liberálně, jak jsou zobrazeni. Nechtělo se mi podrobně zkoumat pirátské kodexy chování, uvádím jeden odkaz._____ 7) V seriálu vystupuje mnoho pěkných urostlých (jak jinak) chlapů. Především je to 45letý charismatický Toby Stephens (kapitán Flint)._____ 30letý Australan Luke Arnold (John Silver) mi zpočátku do role moc nepasoval, ale pak jsem si zvykl._____ 37letý Australan Toby Schmitz (pirát Jack Rackham) má mimořádné charisma. Velmi se mi líbil i hlas jeho českého dabéra Petra Neskusila._____ 34letý Američan Zach McGowan (pirát Charles Vane) se přihlásil do konkursu navzdory tomu, že role vyžadovala anglický přízvuk. McGowan casting vyhrál. Později se sice ukázalo, že podváděl, ale na castingové režiséry natolik svým výkonem zapůsobil, že ho nakonec do role vybrali._____ 29letý Angličan Tom Hopper (pirát Bill) je rovněž nepřehlédnutelnou figurou._____ 8) Pěkný dojem posiluje i výborná hudba 35letého Beara McCrearyho (dělal i hudbu k The Walking Dead)._____ 9) Spoiler. Následuje stručný přehled děje. Zápletka v první řadě se soustředí na honičku za španělskou galeonou Urca de Lima, která veze obrovský poklad. Na začátku druhé řady tento poklad uvízne na pobřeží Floridy spolu se španělskými vojáky. Získá ho Jack Rackham s posádkou své lodi a přiveze ho na ostrov New Providence. Během druhé řady se také vyjasní, jak se kapitán Flint, původně námořní důstojník a londýnský gentleman, stal pirátem. Třetí a čtvrtá řada se zaměřují na válku mezi piráty a Anglií, představovanou kapitánem Woodes Rogersem o ovládnutí New Providence._____ 10) Seriál byl natáčen v Kapském Městě v Cape Town Film Studios s místní společností Film Afrika. Hlavním důvodem byly obrovské vodní nádrže. Tahle nádrž do sebe pojme čtyřicetimetrovou plachetnici i generátory vln, říká Nico Dekker ze zmíněných studií. Má přitom vestavěné speciální nástroje, třeba kotvy, které dovolují přesouvat lodě z jednoho konce na druhou. Nádrž obsáhne 5 milionů litrů vody a umožňuje natáčet ze tří úhlů. K dispozici byly i další nádrže pro 5 a 7 miliónů litrů vody, které jsou využívány k natáčení scén na plážích. Nikde jinde na světě podobný systém neexistuje._____ Další důvody pro výběr lokací: nízké náklady, zkušené místní filmovací štáby, prostředí připomíná Karibské moře, etnické složení obyvatelstva na první pohled vyhovuje mixu typickému pro karibskou oblast._____ 11) Psáno po zhlédnutí všech čtyř řad. () (méně) (více)

Helo

První řada rozjezdová, ale po druhý řadě musím napálit bezkonkurenčních 5*! Parádní postavy, zvraty, napětí, epický jak sviň! A ten závěr druhý série? Měl jsem pocit, že koukám na historickej velkofilm se 150ti milionovým rozpočtem! ()

Colby Sawyer

Naprosto perfektní a skvělý seriál. Tvůrci skloubili dohromady skutečný historický piráty(doufám, že časem přibudou ještě další), ostrov pokladů a legendární španělský zlato. Zajímavé postavy a skvěle zvolení herci především Toby Stephens vyniká jako kapitán Flint. A stejně jako u Da Vinci Demons úžasné úvodní titulky s parádní hudbou. Piráti jsou mojí láskou už od nejútlejšího dětství a tak si tento počin rychle našel cestu do mých TOP. 1.série 85%- paráda věřím, že druhá série bude ještě gradovat. 2.série 100%- kdybych mohl tak tomu přidám další hvězdu. První série byla skvělá, ale druhá je ještě úžasnější. Zvraty, akce, atmosféra to vše v druhé sérii ještě znásobené. Natěšenost na třetí sérii maximální a ani nemluvě o tom, že dorazí i Černovous! Třetí série pokračuje ve stejném stylu jako druhá a je to opět strhující. Skvělá akce, zvraty a nové postavy tomu dávají grády!-100% Čtvrtá série už se chýlí ke knize, ale na tempu neubírá, a tak je stále plná zvratů a překvapení. Celý zbytek série ovšem zastiňuje finále, které se nakonec vyvine velmi nečekaně, ale zároveň odpovídá knize. Seriál je jeden z vrcholů televizní tvorby a já budu mít Black Sails vždy mezi nejoblíbenějšími díly. ()

Moena

Nevím, jestli je náhoda, že tenhle seriál šel do televize těsně po vydání AC3, ale je jeho logickým doplňkem a dobře mi to spolu pasuje. Dozvědět se nějaká "fakta" o lidech, které člověk poznal ve hře a objevují se i v seriálu. Jinak bych si asi informace sám nedohledával. Samotný seriál považuji za poměrně zdařilý. Obsazení perfektní, hlavně v případě Flinta a Vanea. Nedostatek scén na moři pochopitelně zabolí, ale tak zase jsme přeci jenom v televizní produkci, kde se zatím stamiliony netočí. Ona i ta Hra o trůny bitvami z knihy zrovna neoplývá. Takže nebýt té sliny, kterou jsem chytil u PC byl by seriál průměrný. Takhle první řada za čtyři a čekám na další. ()

Kuzlo

To najlepšie pre dospelého diváka o pirátskom svete (nie len na vode, ale aj na súši) ▐ 1.séria: 90%▐ 2.séria: 95%▐ 3.séria: 95%▐ ()

kinderman

Při konečném zúčtování sice tento seriál nepotopím, ale pravda je, že první pořádné akční scény se divák dočká až ve finále 2. řady. Což mi přišlo docela pozdě. Vadila mi i ta spousta nedějové vaty a sáhodlouhé dialogy s replikami, které sice pronášeli herci v kostýmech, ale cítili jste za nimi usilovnou snahu týmu scenáristů. Kdyby se na konci místo odkazu na Mary Readovou poskočilo v čase a viděli bychom Billyho Bonese v hostinci U Admirála Benbowa, kterak rozpráví s malým Jimem Hawkinsem, byl bych patrně o něco spokojenější. ()

ilemas

Vydržel jsem se dívat do páté epzidy druhé řady, od začátku velice ukecané, nudné, sem tam nějaká bitva, lesbické scény. To se raději podívám z dnešního pohledu už trapnýho Černého korzára, kterého jsem v dětsví miloval. ()

Chen

Nejednoznačné postavy jsou fajn, neustálé intriky a podrazy také, zpracovávání nepůsobí tak lacině, jak jsem se obával a byť je příběh trošku zmatenější a některé vedlejší postavy nejsou využity tak, jak by si zasloužily, ve finále jde o působivou pirátskou podívanou. 8/10 Edit: Druhá řada je ještě o poznání působivější. Stále se pozornost soustředí na pletichaření a přetahování o moc, ale šláplo se na plyn i pokud jde o akci a zajímavé zvraty a odhalení, díky kterým získávají události z první řady druhý rozměr. 9/10 ()

SallyZen

Seriál má nepochybně velký potenciál, jelikož co se týče tématu, tohle tu ještě nebylo. Obsazení Tobyho Stephense byl asi nejchytřejší tah. Celkově má seriál problém udržet pozornost po celou hodinu. Možná kdyby díly byly na obvyklých 42 minut, prospělo by to. Přesto je to určitě solidní zábava, které dám šanci ještě ve druhé sérii, ale z dálných vod se Black Sails blíží konkurence, a to v podobě další pirátoviny Crossbones v čele s Malkovichem. 70% ()

Martin741

Vypravny serial o piratoch, aky tu uz dlho chybal. Toby Stephensa /bondovka Dnes neumirej/ uznavam a kedze sa voci prudkym heterakom prudko vymedzujem, tak pre mna je to nielen vyborny herec, ale aj sympatak. Jo a aby som ukazal, ze Stephensa uznavam, smrtelne vazne by som kludne udelal rohozku na ktoru by stupil alebo nieco v style Paola Villaggia, ked Villaggio - Fantozzi komusi zahlasil, ze by sa vyspal pred dverami jedneho cloveka ako strazny pes, Jo, smrtelne vazne by som to spravil. Este nikdy som nerobil strazneho psa a vsetko je jednou poprve. ZaplatRamesse vsak tu boli aj nadherne samice ako Hannah New a na seks je vhodna pre mna aj Klara Paget. 92 % ()

johny89

Zach McGowan se svým kapitánem Vanem apeluje na nejprotivněji zahranou postavu, co si ze seriálů pamatuji. Neustálé záběry na jeho rádoby nadvěcný pohled a rádoby drsnou chůzi s ohnutým hřbetem na mě udělala naprosto ukrutně béčkový dojem. To ale není nic proti nafoukané neherečce Max v utáhlém korzetu nebo Anne s hlubovými dialogy typu "fuck [doplň jméno]", "fuck [doplň věc]", případně ještě "fuck [doplň událost]" ()

Lischai

Chytřejší a líp napsané, než se zdá. Všichni hlavní piráti jsou extrémně pohlední frontmani rockových kapel a všechny ženy sexy badass bojovnice, ale když přijmete tenhle svět nerealisticky cool pirátů, je to příjemná Game of Thrones v Karibiku s chytrými zvraty, konsekvencemi pro hlavní hrdiny a nečekanými úmrtími na všech stranách. 7,5/10 pirates would raise the black under Flint again. ()

Vojťas

8-dílná úvodní série nového pirátského seriálu se poměrně povedla. Vzhledem k tomu, že o 2. řadě bylo rozhodnuto ještě před vysíláním prvního dílu, čekal jsem větší "boom" - a vůbec v produkci TV STARZ, která mě nemálokrát vyrazila dech. Nevadí, koukat se na to dá a jako fanoušek této stanice si samozřejmě druhou řadu nenechám ujít. Doufám ve více lodních bitev, které jsou správně syrové. 70% [2. série BUDE] ()

ProNotor

Na můj vkus moc politikaření a málo akce, když jsem chtěl vidět piráty, tak i bitvy a ne půl dílu čekat, až někoho nezabijí, místo toho, aby mu usekli palici na první potkání. Očekávání bylo větší než výsledek, konec třetí série, to trochu zachránil jinak navoněná bída. ()

LTeez

Perfektní příběh, promyšlené osudy postav, skvěle znázorněné mořeplavectví a napětí do poslední chvíle. 10/10 ()

cariada

Seriál z pirátského prostředí je hodně nezvyklý a riskantní projekt, ale tady se dá říct se to velice povedlo. V podstatě celý děj je jen o moci a válce nic jiného se vlastně pořádně neřeší teda až na poklad ze španělské lodi. Postavy jsou poměrně dobře vykreslené hlavně John Silver jako mladý muž a ještě i se všemi údy (alespoň na čas). Jako manipulátor je skvělý, Kapitán Flint je zase urputný válečník , který uznává hlavně svojí pravdu a jde si za svým. Velký mínus co mě teda zklamalo, že z něho udělali bukvici a kupodivu to nikomu nevadí v té době. Dobře se na to dívalo, ale bylo dobře že už to víc nenatahovali. ()

okkac

Season 1:65% Season 2:80% Lepší, než první série, ale stále by to mohlo být více akční ve stylu posledního dílu, který byl výborný. Pomalu se už i začínají rýsovat postavy Long John Silvera a Kapitána Flinta, tak jak jsou popsány v Ostrově pokladů. A v příští sérii už bude Blackbeard :-) Season 3:90% Season 4:85% ()

Laerry

Black Sails má několik zavádějících témat: 1) jméno producenta Michaela Baye - nesmíte očekávat bombastické námořní bitvy s vybuchujícími pirátskými loďmi (tohle opravdu nejsou - naštěstí - historičtí Transformers), i když se jich asi 2x či 3x taky dočkáte. 2) kabelovka Starz vysílající tento seriál - opět nesmíte předpokládat, že se podíváte na další eroticko-akční extravagantnost typu Spartacus. 3) samotná pirátská tématika - ne, ani Piráty z Karibiku nehledejte pod titulem Black Sails.... ale poměrně zdárně připravenou předehru pro Ostrov pokladů... Ale tahle předehra zahrnuje spoustu, ale vážně spoustu dialogů, plných politiky, intrikaření, podrazů a nesmím zapomenout na politiku. Je to tedy stejně tak bláhové, jako od Game of Thrones očekávat akční fantasy řežbu - v Black Sails se sází především na interakci mezi jednotlivími charaktery, kterých je více než dost - a je dost možné, že si v průběhu 8 epizod jejich jména vůbec nezapamatujete. A to vlastně ani nevadí, protože se v podstatě ani moc nestane. Většinu času strávíte na ostrovní pevnině, nežli na moři, což je velká škoda - jelikož když už ti takzvaní piráti konečně někam vyplují, tak to stojí za to. Ostrovní linie je tu především pro politiku, nějaké ty sex scény, a pak nečekaně pro politiku... což může někomu bzry začít lézt krkem. Nakonec tedy ani nevím, zda mě druhá série zajímá (kde by už měl konečně začít hon za pokladem). Uvidím za rok, jak moc se budu nudit... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson