Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan, Jeanie Cloutier, Michael Garza

Komentáře uživatelů k TV seriálu (191)

Keby som mal hodnotiť len prvú sériu tak je to jasných 5 hviezd. Mysteriózna atmosféra, ktorá ma začala dráždiť svojimi otázkami už hneď od začiatku. Celého ma to pohltilo. Keď sa to zhruba v polovici prvej série začalo vyjasňovať a na tie hlavné otázky som dostal odpoveď, tak aj tak to na pútavosti nestratilo, práve naopak. Stále a stále pribúdali nové otázniky, pričom odpovede na ne postupne vyjasňovali celý príbeh a osobné drámy hlavných postáv. Všetko do seba pekne zapadalo a každý jeden diel priniesol so sebou zároveň i jeden dielik do celkovej skladačky. K tomu pribudli večne hladní mutanti (gore mohlo byť viac), takže aj o napínavejšie chvíle bolo postarané. Druhá séria však už čo to zo svojho lesku stratila. Počiatočný odboj proti 1. generácii bol teda trestuhodne odbitý, smrť niektorých dôležitých postáv mimo kameru a mal som pocit mierneho naťahovania deja. Najviac ma zaujali scény, kde ten černoch dostal možnosť sledovať ako sa mení svet... zaujímavé a pocitovo príjemne melancholické. Koniec mi tiež prišiel trocha odfláknutý, je to otvorené, ale pochybujem, že by ešte natočili aj tretiu sériu. Na druhú stranu nenudil som sa ani pri druhej sérii, takže celkovo veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100(24.8.2018)

1. série - 85%, 2. série - 65%(25.2.2017)

Hneď na prvý pohľad zaujímavý a atraktívny seriál, na ktorý som v predminulom roku natrafil doslova náhodou, seriál, ktorého podmanivo tajomná zhruba prvá polovica prvej série (kedy človek nemal šajnu, o čo tam vlastne ide a akým smerom sa to vlastne bude ďalej uberať) ma priam nadchla, následne u mňa v priebehu druhej polovice danej série začínalo prichádzať postupné vytriezvenie a prestával sa mi páčiť smer a žáner, kam to celé smerovalo (ale stále to bolo pozerateľné a relatívne zaujímavé), no a séria s poradovým číslom dva, ktorá prišla v uplynulom roku, sa niesla v znamení fatálneho kvalitatívneho poklesu (Matt Dillon v jednotke bol fajn, no Jason Patric v sérii druhej čoby jeho pomyselný nástupca mi tam príliš nesadol, ale tak to už úzko súvisí i s celkovou (ne)kvalitou). Občas som už ani len nevedel, prečo to vlastne ešte stále pozerám, tak zlé to začínalo byť. Bohužiaľ, názorná ukážka, ako sa dá v rýchlosti zahodiť všetok veľmi sľubný potenciál, a ako (s prepáčením) domrdať celý seriál. Prvá séria medzi slabšími 4 až veľmi silnými 3 (keby to po prvej sérii skončilo, ako bolo tuším že pôvodne aj plánované, nič by sa nedialo, všetko by bolo fajn, šlo by o vcelku príjemnú jednosériovku), no a tá druhá nanajvýš za 2*. Ďalšia séria snáď už nepríde. 55%(11.3.2017)

• orgia

Prvotni vydarene mysteriozno se rychle premeni na klasickou serialovou retardovanost.(19.8.2019)

Po prvních dvou dílech mě to zatím moc neuchvátilo. Dillon mi nikdy nepřišel jako vyloženě dobrej herec a ostatně mám trošku pocit, že tu přehrávají úplně všichni (snad krom Carly a Shannyn) trošku mi to brání se do toho více ponořit. Üvod je více, než zamotaný, takže scénář zatím nemá smysl hodnotit, ale i už teď mi tam pár logických věcí a chování postav trošku neštymuje. Ale je letní sezóna a stejně není na co koukat, tak vydržím až do konce a počkám s hodnocením pak. (Opět tedy nechápu smysl bodového hodnocení seriálu po dvou dílech nebo po pilotu, zvlášť když to stojí na takové zápletce. U mě zatím lehký nadprůměr).(29.5.2015)

Po piatich dieloch sme sa už pozreli pod pokličku a dozvedeli sa čo sa tu vlastne deje. Takže sa upratala aspoň polovica príbehu - a zdá sa mi to až príliš skoro, tak dúfam, že producento majú ešte eso v rukáve o čom to vlastne teraz akože bude. Snáď sa to nezmrší, lebo má to vykročené na dobrú mystiku.(15.6.2015)

Konečně seriál, který i přináší odpovědi na vznesené otázky. Uč se, Loste.(20.6.2015)

• ThinkGeek

Seriál, který přistupuje ke svým postavám stejně jako k divákům - myslí si, že jsou děti, které nejsou schopné přemýšlet a soustředit se. Vše v seriálu by se dalo vyřešit normálním rozhovorem mezi dospělými lidmi a veškeré problémy byly čistě scénáristické kličky, které měly uměle zachovat napětí. Ke konci otravné.(30.8.2015)

1. Série - 85%, Nejoblíbenější postava: Theresa.(27.12.2015)

1.série - 60%. No za mě teda fakt ne. Tam, kde první půlka série nastolila dokonalou atmosféru, tam ji druhá totálně zabila tím nejdebilnějším motivem a postupem v seriálu jakým mohla. Je velmi těžké cokoliv napsat, abych až příliš nespoileroval. Prvních pět dílů jsem chtěl nadšením nastřelit 5 hvězd, ale s novým zjištěním to padlo. Takže asi tak...(12.1.2016)

První série skvělá (stupňující se pocit "tady něco nehraje" s překvapivým odhalením), druhou jsem skončila hned u prvního dílu.(9.1.2017)

Pilot: Solidní obsazení a parádní atmosféra uvidíme co bude dál .....(27.4.2015)

• Ben Nevis

Pilot 80%: Prozatím nehodnotím, protože se nedá odhadnout, jak dobré to bude. Mezi hlavní klady pilotu patří, že to vybalili natvrdo a nebudeme půl sezóny objevovat, o co tam jde. Samozřejmě pořád zbývá odpovědět na kvanta zvědavých otázek a předpokládám, jak už je u toho žánrů dobrým zvykem, že dostaneme s každým dílem víc nových otázek než řešení.(28.4.2015)

Postupem času je to čím dál tím hustší a hustší. Zejména pátá epizoda je veskrze brutální zvrat...(12.6.2015)

ze zacatku zajimave, mysteriozni, chytlave. clovek je zvedav, jak se to vyvine. bohuzel ve ctvrtem dile prijde kompletni odhaleni a nasledne uz serial nema cim prekvapit a nedovede prijit s nicim novym v deji. zaver je pak bohuzel vylozene zoufaly(26.7.2015)

Poslední díl vše bohužel dokonale zazdil a podělal, jinak bych hodnotil výš.(18.9.2015)

Wau...od půlky mě to celkem hodně chytlo. Skvělé vybudovaná atmosféra, dobře napsané postavy a hlavně hodně dobré téma. Moc se mi líbí ty postupné zvraty, a to sklouznutí od stylu Twin Peaks k žánru scifi...(25.9.2015)

Prvních pár dílů, kdy nevíš co se děje je super, tak trochu David Lynch atmo)) pak ta klasická ohraná survival písnička a pak finále, který má solidní koule..a to jak to ukončili? Výborný! Jedině dobře, že nebude další série 4/5(28.9.2015)

Tento seriál mě nadchnul a vtáhnul do děje od prvního dílu. V prvé řadě musím říct, že Wayward Pines je přesně typ seriálu, které miluji a pro které mám slabost. Tak trošku divný seriál, mysteriózní a plný záhad, které se postupně někdo snaží rozkrývat. První čtyři díly, kdy divák ani hlavní hrdina pořádně netuší wtf, jsou neskutečná jízda. Děj člověka doslova nutí přemýšlet, jak se věci skutečně mají, co je realita, co je pouze propaganda, které postavy mluví pravdu, co je pouze paranoia některých atp. Zhruba v polovině první série se začne lámat chleba a realita začne nabývat konkrétnějších obrysů. Divnost seriálu v tu chvíli rázem mizí, mysteriózní složka zůstává. První řada má neskutečné tempo, v oněch desrti dílech prakticky není žádné zdržování či slabší momenty. Upřímně nechápu extrémně nízké hodnocení druhé řady zde na čsfd. Druhá řada je horší než ta první, avšak pouze o píď. Seriál se ve druhé řadě transformoval z mysteriózního do jakého survivalu, odehrávajícího se za zdmi ochrané zdi. Je to prostě něco jiného, než první řada, ale stále to má co nabídnout, stále je tam spoustu zajímavých a tajemných momentů, děj opět plyne velmi rychle... Za sebe seriál rozhodně doporučuji a to včetně druhé řady. Vypadá to, že se snad začně chystat i třetí řada. Vzhledem ke konci té druhé se na třetí řadu nesmírně těším.(2.10.2017)

Takovej dobrej totalitní režim, no. Lidé jsou, kde nechtějí být, musejí dělat, co nechtějí a ještě toho diktátora na konci oslavují...(26.3.2019)

Sympatické, přesto, že to fakt nedává moc smysl a Dillon to neutáhne.(5.10.2015)