LEGO® příběh 2

• USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)

V pokračování úspěšného animovaného filmu LEGO® příběh, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou. (Vertical Entertainment)

Paserak

Spolu se synkem jsme, samozřejmě, ihned utíkali na pokračování Lego jízdy. Milujeme Lego Batmana. Inu, byla to jízda Honzík ani nedutal. Jen vůbec nedal onu časovou smyčku. Ani na následném obědě nepochopil. Nijak mu to film nezkazilo, ale menší děti to podle nás nedají. Ale užijí si barevné obrázky ty odporné chytlave popevky. ()

zuzzz.man

Myšlenky (vznik královny a REX) super, zpracování také, odhalivali nám to pěkně postupně. Bylo tam trochu méně těch hlášek než v jedničce, ta je opravdu bezkonkurenční, ale i tak dvojka pobavila děti i jejich dospělé doprovody (nejlepší hláška určitě "Lincoln a lístky do divadla"). ()

Brenda.Ch

Opět jeden důkaz, že nadstavovačka nemusí nutně skončit katastrofou. Lego příběh 2 je založen opět na poselství a krásné myšlence o pochopení, v jedničce rodič versus dítě, ve dvojce brácha versus ségra. Oproti jedničce to sice bylo průhledné jak celofán - od začátku jsem věděla kde to spěje a jak to skončí - ovšem to mi nemohlo ubrat super zážitky ze skvělého dílka, inspirovaného tolik milovanými kostičkami. Přišlo mi, že jednička byla více vtipná, dvojka zase více nápaditá (například ten geniální "armamaggedon" či "sestrální systém"). Pecka. ()

mouzi

Deje se tam toho tolik a je to tak ukecany film, ze bez dabingu to proste nejde stihat. Mimo to ty pisnicky jsou vazne otresne a je to taky prakticky jedina cast filmu pro deti. Mluvene casti a zejmena hlasky jsou vylozene pro dospelaky. Jak si asi caparti maji vylozit narazky na Bruce Willise, Christiana Balea apod.? Mozna je to cilene od tvurcu, aby i rodice se v kine bavili, nicmene ta generace mezi uplnymi spunty a dospelaky z toho nebude mit lautr nic. Slaboucke 3*. ()

Winster

Jako fakt? Autor byl asi zhulenej. Nechapu jak v dobe takovych moznosti, efektu a internetu...muze nekdo vyplodit takovouhle slataninu. *** Za to ze proste lego. ()

HennessyVSOP

Dvojka je vyrazne slabsi oproti prvnimu dilu, ktery byl v podstate genialni. Dvojka navozuje na dalsi detske problemy s touto stavebnici a tim padem jsou hlavni motivy zapletky pomerne dost prohlednutelne. Na druhou stranu i nadale plati, ze film obsahuje skvelou hudbu a spoustu fantazie a pro detskeho divaka je skveli. Dalsi pripadne pokracovani na toto tema by jiz byl nesmysl, tak doufam ze se ho nedockame. ()

esmoke

Lego příběh 2 navazuje přesně na Lego příběh 1. Emmet je pořád optimistický a plánuje společný život s Hustěnkou. Pořád se animačně jedná o super produkt (písničky jsou boží). Lego příběh 2 je kvalitní rodinná zábava, ale není takové překapaní jako dříve. (2D dabing) Rozpočet: $ 99 miliónů, Tržby: $ 191,306 miliónů. ()

bonovox

Zlatá jednotka...pokračovanie ktoré neprináša nič prekvapivé, humoru je tu veru poskromne...pritom Lego postavičky majú stále obrovskí potenciál len potrebujú kvalitný príbeh a scenár a to v tomto pokračovaní citeľne chýba. ()

PanPyzamo

Na Lego příběh 2 už jsem šel jako o dost starší člověk a možná to byla největší chyba. Těžko říct, zda to bylo filmem, či mnou, ale prostě nelíbil se mi tolik, jako ten předešlý. Začal vcelku fajn v bezva lokaci a celkově vypadalo to dobře, ale jak se postupně začal odkrývat příběh, začínal jsem pomalu, ale jistě být zklamaný, protože mi prostě přišel nic moc. K tomu všemu mi přišlo, že takové to kouzlo a nápad z prvního dílu zmizel a znělka Catchy Song sice nebyla vyloženě špatná, ale celkem daleko od kvality té předešlé z prvního dílu. Celkově se tedy za mě jedná o nadprůměrný film, ale jako vyloženě nechci říct, že bych film nedoporučil. Fanouškům LEGO by se mohl líbit, ale mě osobně příliš nesedl. 6/10 ()

LencaN

Je mi líto, ale toto je případ, kdy na 100% platí pravidlo, že opakovaný vtip už není vtipem. Nebo také "podruhé do stejné řeky nevstoupíš". Navazuje to na jedničku, to ano. Jen už chybí wow efekt. Je to přeplácané a nezáživné. Jako bych to už viděla. Pár dní po sledování už vlastně moc nevím, o co tam v tom ději šlo, jen že se handrkoval kluk se svojí mladší sestřičkou a to dělalo paseku i v lego světě. Ani další taková chytlavá písnička jako bylo "Všechno je tu boží" tady není. Zase z toho akorát smrdí prachy, kterými si někdo chtěl napakovat kapsy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Lendak

Tvorcovia trochu ubrali toho suchého humoru, ale fakt iba trochu, a pridali tomu viac srdca. Samotný presah sa mi viac páčil ako ten v jednotke. Samozrejme tomu nechýba ten najviac otravný a chytľavý soundtrack, miliarda hlášok a nápadov (Bruce Willis) a vizuál ktorý nikdy nesklame. Tiež tu viac pridali na nostalgii a popkultúrnych hlášok. Znova dokázali, že animáky nie sú len pre deti. Síce to je hrozne detinské, ale ja mám piči. Milujem to! ()

Mangano

Nejslabší ze všech ostatních LEGO filmů. Kýčovité, naprosto nevtipné, nudné, nezábavné a zbytečně dlouhé, natahované jen pro sebeuspokojující pocit tvůrců, a to dokonce víc než tato věta. Tvůrci si při vymýšlení všech těch zdánlivě kreativních jinak ale pouze jen nudně konzervativních hodnot zjevně nevšimli, že se od dob, kdy bylo cool a zábavné odkazovat se na filmové klasiky, známé celebrity a dob, kdy si děti obecně ještě hrály se stavebnicí, poněkud změnil svět. To, že k horšímu, je věc jiná. Filmy o stavění v Minecraftu nebo ve Fortnite už nechci vidět vůbec, to mě zase nepochopte špatně. ()

dankri300

Na rovinu...kdo tohle nevidel na drogach, je jedno jakych, nema pravo to hodnotit protoze si nevsimne te neskutecne propracovane myslenky, ze se to neda ani popsat. A snaha manipulace s detmi o “plastech, chudobe” a tak tooo proste žeru v dobrem slova smyslu. Jestli jste toto nezažili, tak jste videli jen povrchni čast hluboké myšlenky. ()

bigmatko

Lego ide vždy cestou určitého typu paródie tak aby udržalo pri vedomý aj dospelých divákov a vsúva do príbehu odkazy, ktoré deti nepochopia. Miestami je ale ťažké to vydržať a nebavilo ma to tak ako jednotka. Lego však stále funguje a je zábavné tento krát viac pre menších divákov aj vďaka muzikálovým okamihom, ktoré sa podarili a dokonca aj s dabingom sú tie pesničky dobré. ()

soukyd33

A já myslel že to bude nudná kravina, ale nakonec to vyřešilo více než jeden problém. Příběh hraje hlavně na charaktery postav a city, což na konci funguje velmi dobře. Je dobře že film až do konce neprozrazuje jak funguje. Animace jsou na Lego efekty výborné. Příběh je dobrý a končí dobře. Hvězdiček 4**** ()

Jason Momoa namluví sněhuláka

Jason Momoa namluví sněhuláka

02.07.2020

Jason Momoa patří k těm typům herců, jejichž tělo a tvář jsou natolik specifické, že logicky bude obsazován spíš do hraných rolí než těch dabérských. To samozřejmě neznamená, že by se s dabingem… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)