LEGO® příběh 2

• USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)

V pokračování úspěšného animovaného filmu LEGO® příběh, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou. (Vertical Entertainment)

Maniik88

Wau efekt jedničky už dvojke pomôcť nemohol. Príbeh je síce dobrý, no od začiatku viete, že sú za tým ľudia. Mrzí ma, že funny factor šie do úzadia, viac sa spievalo, bolo menej Batmana a tak celkovo to nebolo zlé, no nebavilo ma to tak ako Lego 1 a Lego Batman. ()

Shaqual

Kde první díl exceloval vtipem a hřejivou nostalgií k dětství, tam dvojka těžce trpí důrazem na překombinovaný příběh a přechytralé zvraty, které tomuhle typu filmu opravdu moc nesednout. Je to sice pořád úžasná podívaná a nápady se nešetří, ale ten celkově moralizující tón upozadňuje tu hravou stránku filmu (a lega jako hračky samotný), kterou jednička tak krásně zachytila. ()

papadoce

Strašne sa mi páči prepojenie medzi svetom lega a skutočným. V jednotke sme to videli v zásade až na konci, ale tu tomu venovali veľa priestoru. Emet Brickowski je neskutočne pozitívny chalanisko. Hviezdil opäť Batman a nesklamal. Napriek mnohým pozitívam mi príde, že látka je už vyčerpaná. Množstvo vtípkov oceňujem tromi, ale na viac to nevidím. Nezaspal som, a to sa počíta. Ale bola to tesnotka 😱. ()

Mr.Ward

Lego filmy moc neprožívám. Direct-to-video verze nejsou nic moc, a celovečeráky pro kina jsou kromně The Lego Ninjago Movie celkem povedené. Lego Movie 1 mě osobně ale přišlo trochu zdlouhavé a Lego Batman Movie zase moc epileptické. Vzhledem k nudnějšímu únoru jsem se ale vydal na Lego Movie 2 do kina a nelituji. Začátek zase trochu nejistý a konec občas přepálený, ale to mezitím byla opravdu zábava. Bavil jsem se, bavili se i dospělí a děti, takže myslím že spokojenost byla na všech frontách. Pro mě zatím nejlepší Lego film vůbec :-) ()

Renie42

Na mě to tak nějak působilo jako jako na první film. Chvílemi jsem si opět připadala, jako bych si něco vzala a když jsem zase zaslechla všechno je tu boží, tak mi to připomnělo ten šílený song. To apokaliptický město mi připomínalo hodně ze šílenýho Maxe, to bylo boží a ti raptoři taky :-). ()

Mkartaylas56

Tak teď mi opravdu hlava nebere reakce většiny diváků, protože mi to přijde, jako bych asi sledoval úplně jiný film. Ano, nesouhlasím s takto negativním přijetím (oproti prvnímu dílu) a jsem rád, že mohu jít proti proudu, protože pokračování megahitu Lego Příběh se neskutečně povedlo. Ať už po komediální stránce, kde se tvůrci opět vyřádili a doslova mě zavalili salvou mého oblíbeného metahumoru, nebo i po stránce animační, která opět nabízí vysoce nápaditý a kvalitní styl animace, který sice nevyráží dech, ale za mě je opravdu unikátní. Rovněž hudební složka se povedla a po sonzích, jako Everything is awesome z jedničky, přináší další nálož vlezlé a neskutečně chytlavé muziky, kterou jsem do teď nepustil z hlavy. Co jsem ale ocenil asi nejvíce bylo to, že si i ve druhém díle tvůrci zakládaly na morálních hodnotách, které právě prostřednictvím filmu jednoduchou a lehce pochopitelnou formou přenášejí do hlav mladších diváků a pro nás starší je to důkaz toho, že dokáží vznikat animáky, jenž nejsou vyloženě debilní a které dokáží nést vcelku užitečná poselství. I proto mě tedy extrémně mrzí, že zrovna takový film prodělal a že v důsledku toho se v blízké době nového Lego filmu asi nedočkáme. Je to neskutečná škoda, protože i kvalitativně je dvojka prakticky na stejném levelu, jako jednička a opravdu netuším, kde se stala chyba, protože já ji prostě nevidím. 80% ()

PeterJon

Prvý diel bol nudný ale mal myšlienku a dalo sa to vydržať. Tento je prvých 40 minút hlučný a prázdny. Neskôr to začne dávať zmysel, ale je to už skôr iba derivát. Celkovo som od Lega čakal niečo viac tradične rozprávkové, je to celé taký uponáhlaný úlet. ()

adamix

Zábava za sto miliónov ktorá už neočarí a nerozosmeje, ako po prvý krát. Nuda sa ale nedostavila, ale mali by dať tvorcovia tomu Legu už pokoj, lebo už pri LEGO BATMANOVI to nefungovalo. Pointa, ktorá má mať edukatívny charakter, je nechcene smiešna a vzhľadom na predchádzajúce udalosti ani po vysvetlení nedáva zmysel. Okrem toho už aj ten slovenský dabing stráca na kvalite. Dalo sa čakať, že to skončí fiaskom... ()

Kimkong

Určitě horší něž první díl. Chybí zde tak originalita. Nicméně příběh o roztržce dvou sourozenců funguje. Je tu akce a chytlavé písničky. ()

megajalec

Možno keby nebolo otravných muzikálových vložiek, bolo by to o niečo viac znesitelnejšie. Takto to bola jedna nuda, myslím príbehovo a dejovo. Ničím zaujímavé a druhýkrát by som to asi nedal. Potešilo pár drobných fórikov, určených pre dospelé publikum. ()

blondboss

Ďalší Lego úlet tentokrát v podaní Mitchella. Oproti jedničke to už trošku stratilo dych a nápadov bolo menej, ale na druhej strane tých menej bolo viac cool ako tých v jedničke. O všetkom vypovedá samostatné cameo legového Bruca Willisa. Tvorcovia očividne uvoľnili uzdu svojej fantázii a pre milovníkov lega to bude animovaný orgazmus. Ja niečo také neprežívam a pre mňa je to len ďalšia uletená rozprávočka na dobrú noc. Každopádne celkom fajn pobavilo. 60 % ()

Scanerior

Tentokrát více pro děti, ale i tak povedené pokračování příběhu. Máme tu i víc celkem dobrých písniček, které vám nepřestanou hrát v hlavě. Film povedený, i když jedničku nepřekoná. Každopádně i skvěle zvolené téma vesmíru a opět dobře poskládaný příběh. ()

muti

Dvojka končí tam kde skončila jednotka, takže môžeme priamo pokračovať, dokonca presne o pár rokov neskôr od jednotky, takže sa ako deti hrajúce sa s legom rastú tak sa menia aj ich postavené svety a reflektovane predstavy o svete. Dokonalý blend dvoch svetov, ktorý môže spolunažívať aj napriek rozdielnym pohľadom na realitu. Páčili sa mi tam rôzne perly ako vysvetlenie ako sa Raptory dostali na loď. Proste time travel do jury, čo ste čakali 😀 všetko má svoju logiku, len treba pozerať očami detí. Armamageddonom ešte nič nekončí a čaká nás určite aj trojka. ()

Jenn

vsechno je to bozi!! v kine sme byli jediny dospely (kdyz nepocitam ty rodice ehm) a taky jedni z mala, co to pochopili. to fakt neni pro deti a proto to miluju!!! ❤️ ()

Jason Momoa namluví sněhuláka

Jason Momoa namluví sněhuláka

02.07.2020

Jason Momoa patří k těm typům herců, jejichž tělo a tvář jsou natolik specifické, že logicky bude obsazován spíš do hraných rolí než těch dabérských. To samozřejmě neznamená, že by se s dabingem… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)