Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014–2015, 76 h 14 min (Minutáž: 53–69 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Špilauer Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Sedláková, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Malá, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Jiří Paroubek, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý, Josef Vaňousek, Jana Trojanová, Lukáš Matěj, Marek Dobeš, Stanislav Macháček, Matyáš Flek, Michaela Marečková

První série se mi líbila - fajn herecké obsazení (až na pár exotů), docela zajímavé příběhy postav, vtipné momenty...... Po začátku druhé série se ptám, kam se to všechno podělo? Žádná nová dějová linka, opakuje se to stejné tisíckrát přežvýkané, Prima nasazuje staré známé seriálové pecky jako je pan Klepl..... Ach jo, škoda. Ještě tomuto seriálu šanci dávám, ale nevím nevím.(11.3.2015)

• DjsVorel

Původně jsem psala něco o tom, že nebudu pokrytec a nedám odpad, že se dá u toho alespoň v klidu vyžehlit. Ale po pár dílech druhé řady jsem zhodnotila, že už ani žehlit se u toho nedá, protože je to totální sračka na úplně stejné úrovni jako většina českých novodobých seriálů. Tenhle seriál totiž naprosto přesně reflektuje, když scénář dělá někdo naprosto bez fantazie. Furt dokolečka stejný hovna a ještě k tomu už dotyčný nevěděl coby.....(1.1.2015)

• Georginek

Už mám naprosto po krk těhle zasyflenejch rádoby seriálů, propagovaných v televizních novinách a rádoby reklamách s profláknutými nic moc herci - naprosto o ničem. Jsou to naprosto vyhozený prachy za tuhle nehoráznost a jí podobný viz Cesty domů, Ulice a další kokotiny. Vlastně Prima i Nova cpou prachy do těhle oskarovejch lahod, místo aby koupili pořádnej seriál a odvysílali ho celej....... Ne, tady si točíme vlastní příšernosti a na pořádnej séroš jako třeba The Walking Dead, Revolution, Lost, Prison Break, Heroes, Falling skies atd. pak nezbydou prachy...... Jenže, když to náš tupej národ vyžaduje, hold se podřídíme většině, avšak v tomto případě nemůžu souhlasit, že většina má pravdu. Dokonce by se dalo tvrdit, že Češi jsou rok od roku debilnější a za chvíli už nebude kam klesnout, což se odráží třeba ve volbách, kdy se volej Zemani, Komíni a podobná pakáž. Tento národ si opravdu koleduje svojí omezeností o genocidu - protože toto NELZE!!!!(4.9.2014)

Podle mě na to, že je to český seriál je hodně dobrý. Já osobně koukám vetšinou jenom na americké seriály jako jsou The Vampire Diaries nebo Pretty little liars a tak dále. Odsuzuji české seriály ale když jsem vyděla gympl truchu jsem změnila názor. Ten se mi opravdu libil a ted Svatby ty se mi líbí ještě víc je to zábavně a vtipné je tam romantika, napětí a všechno co má mít dobry seriál. Také si myslím, že je i dobře filmově zpracovaný a také miluju Alici Bendovou a Petru Hřebíčkovou(16.4.2015)

• Stejšn

Po prvním díle těžko hodnotit, pár vtipných momentů tu ale bylo. Bohužel to zřejmě sklouzne k dalšímu nekonečnému sajrajtu. Nebudu předjímat, nebudu hodnotit, ale komentář tu mám první :) EDIT: takže bum ho, po čtyřech dílech odpad poměrně jednoznačný. Ono když se kouknu na filmografii scénáristky, začíná mi to být jasnější.(29.6.2014)

• - Ondřej Veselý a Dana Verzichová, představitelé manželů Krejzových, jsou partnery i v reálném životě. Seznámili se díky společnému angažmá v Jihočeském divadle. (funhouse)

• - Hana GregorováMiroslava PleštilováLadislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (funhouse)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)