Hrdinové: Znovuzrození (TV seriál)

Heroes Reborn

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 9 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Zachary Levi, Robbie Kay, Kiki Sukezane, Ryan Guzman, Rya Kihlstedt, Gatlin Kate James, Henry Zebrowski, Judith Shekoni, Danika Yarosh, Toru Uchikado, Eve Harlow, Clé Bennett, Aislinn Paul, Lucius Hoyos, Nazneen Contractor, Greg Grunberg, Jimmy Jean-Louis, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, Noah Gray-Cabey, Francesca Eastwood, Cristine Rose, Hiro Kanagawa, Pruitt Taylor Vince, Dean Armstrong, Adam Kenneth Wilson, Trevor Hayes, Carlos Lacámara, Raven Dauda, Timothy Lai, Nesta Cooper, Kylon Howell, Jake Manley, Dylan Bruce, Peter Mooney, Richie Lawrence, Neven Pajkic, Janet Pinnick, Jordan Schartner, David Meunier, Adrian Griffin, Eric Woolfe, Jordan Gray, Hayden Panettiere (a.z.), Sara Mitich, Lorna Wilson, Anthony Gerbrandt, Aron Tager, Anthony Furey, Greg Calderone, Krista Bridges, Marco Grazzini, Marianne Farley, Stephanie Moore, Vanesa Tomasino, Hayden Panettiere, Jeanette Roxborough, Christopher Cordell, Rachael Ancheril, Jay Yoo, Michael Therriault, Mark Quigley, Ari Cohen, Mark Gibson, Arnold Pinnock, Kiara Hunter, Caitlin Carver, Jim Annan, Samantha Madely, Tamara Almeida

Rozpačitý návrat. Možno sa Tim Kring pokúšal o definitívne uzavretie Hrdinov, možno vopred plánoval zadné vrátka pre ďalšie pokračovanie, ale faktom je že neplánovaný koniec po štvrtej sérii bol dôstojnejšou rozlúčkou. Starých postáv je minimum a nesúrodá a neveľmi originálna zápletka s nimi občas narába až nedôstojne. Ani nové postavy často nevedia zaujať a jedinou istotou je tak nezlyhávajúci Jack Coleman. Zábleskov starých čias je skrátka príliš málo na to, aby som Reborn nepovažoval za sklamanie a celkovo zbytočný projekt.(21.11.2015)

Když jsem se díval na první díl, začal jsem vzpomínat na první díl původních Heroes a jedno vím určitě - narozdíl od Heroes Reborn, mě původní Heroes dostali hned. Heroes Reborn je na úvod až příliš zmatený, snaha představit nám v úvodním díle co nejvíc postav, je za mě zbytečná. Co se týče efektů, tak jsem taky zklamaný, máme rok 2015 a mě přijde, že z toho mohli vytřískat mnohem víc. No uvidíme po shlédnutí první série.(26.9.2015)

Po 5-ti letech se seriál vrací opět na NBC a to ve velkém stylu! Některé postavy se vrátily, jiné jsou zase nové. Všechno je vzhůru nohama. Lidé už o obdařených lidech (takzvaných EVOs) vědí a po velkém teroristickém útoku se skrývají. Někteří se je totiž snaží zabít nebo požít k vědeckým účelům. Hned od začátku sledujeme osudy několika hlavních postav. Nejvíc prostoru má asi Noah Bennet, který si nechal vymazat paměť. Další z hlavních linek je věnována mladému Tommymu, který dokáže nechat zmizet věci a lidi. Další příběh se zaměřuje na manželský pár Luka a Joanne Collinsových, kteří zabíjí vyvinuté lidi. Jiná linka je o dvou Japoncích, z nichž se Miko Otomo dokáže díky svému meči dostat do videohry. A poslední je o dívce jménem Malina, která dokáže ovládat elementy. Blíží se konec světa a Společnost Renautas má plán na jeho záchranu. Nakonec se věci zkomplikují a pravda vyjde na světlo. Svět je opravdu v nebezpečí a zachránit ho mohou jenom vyvinutí. Škoda trochu otevřeného finále... Líbil se mi návrat Hira Nakamury. :) "Zachraň roztleskávačku, zachráníš svět."(26.9.2015)

• Qeo

Je až s podivem jak moc se dá zkazit při "restartu" seriálu. A hlavně to žádný restart není. Vesele se navazuje na plochý děj, nicneříkající postavy a dementní zápletku. Jak to mělo být? V ideálním případě totální restart, úplně nové postavy (ty staré "lízat" jenom v náznacích"), rozběhnout úplně nový děj s úplně nového prostředí. Prostě udělat tlustou čáru a vrátit se ke kořenům. Stal se přesný opak a proto tahle slátanina nemůže mít snad ani pokračování.(19.11.2015)

Na comeback jednoho z nejlepsich serialu co jsem kdy videl jsem se tesil prevelice.. bohuzel nutno rict, ze zdaleka nenaplnil ocekavani... Heroes byl serial kterej tahly vicemene tri postavy - Hiro Nakamura, Peter Petrelli a Gabriel "Sylar" Grey... V pokracovani se ma senzacne objevit jedna - Hiro, nicmene objevi se poprve az nekdy v 7-8. epizode.. navic po tech dvou ho vicemene zabijou a jede se dal bez nej.. velike zklamani.. Tahle sezona postrada vudci postavu, nejakeho bosse, zaporaka, dobraka.. zapletka je celkove slaba.. A abych fandil smradovi co vypada na 15 let? Herec je to spatnej, nesympatickej a postava jak bys met.. V tomhle obrovske zklamani.. ale furt je to serial o "superhrdinech" o schopnostech po kterejch vsichni touzime a prvni dily me velmi bavily.. Bohuzel kvalita jde postupne dolu a mam obavu jak bude vypada finale serialu po zimni pauze.. pokud se serial docka dalsi serie jedine co ho muze zachranit je navrat Sylara nebo Petera a nebo rovnou obou! Serial je spis nekde okolo 3 hvezd, ale jakoz to skalni fanda musim dat stejne 4...(3.12.2015)

• - Prequelem k tomuto seriálu jsou dvě videohry. Konkrétně Heroes Reborn: Gemini a Heroes Reborn: Enigma. (Zdroj: Edna.cz) (P. J. D.)