Hrdinové: Znovuzrození (TV seriál)

Heroes Reborn

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 9 h 14 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Zachary Levi, Robbie Kay, Kiki Sukezane, Ryan Guzman, Rya Kihlstedt, Gatlin Kate James, Henry Zebrowski, Judith Shekoni, Danika Yarosh, Toru Uchikado, Eve Harlow, Clé Bennett, Aislinn Paul, Lucius Hoyos, Nazneen Contractor, Greg Grunberg, Jimmy Jean-Louis, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, Noah Gray-Cabey, Francesca Eastwood, Cristine Rose, Hiro Kanagawa, Pruitt Taylor Vince, Dean Armstrong, Adam Kenneth Wilson, Trevor Hayes, Carlos Lacámara, Raven Dauda, Timothy Lai, Nesta Cooper, Kylon Howell, Jake Manley, Dylan Bruce, Peter Mooney, Richie Lawrence, Neven Pajkic, Janet Pinnick, Jordan Schartner, David Meunier, Adrian Griffin, Eric Woolfe, Jordan Gray, Hayden Panettiere (a.z.), Sara Mitich, Lorna Wilson, Anthony Gerbrandt, Aron Tager, Anthony Furey, Greg Calderone, Krista Bridges, Marco Grazzini, Marianne Farley, Stephanie Moore, Vanesa Tomasino, Hayden Panettiere, Jeanette Roxborough, Christopher Cordell, Rachael Ancheril, Jay Yoo, Michael Therriault, Mark Quigley, Ari Cohen, Mark Gibson, Arnold Pinnock, Kiara Hunter, Caitlin Carver, Jim Annan

Pro mě, jakožto obrovského fanouška původního serialu, bylo oznamení toho "Znovuzrození" něco narosto užásneho, avšak jsem měl strach, aby to nebylo jen parazitování na populárním a podle mě kultovním serialu.... Mě obavy s prvními 2 díly opadly. Serial má skvěle naběhnutý příběh a zpracování se stejně skvělé jako puvodní Hrdinové a skvěle se na to kouká, návrat starých známích tváří a odkazy na puvodní serial jsou skvělé už pro ten pocit nostalgie, ale i tak to všechno zapadá a dává smysl. Za mě zatím 5* výborný začátek, na tohle jsem čekal opravdu dlouho!(25.9.2015)

PO DVOU EPIZODÁCH: Na to, jak sinusoidně tomu neustále hapruje drajv, mě to nějak (neúměrně) podezřele baví - přiznávám, že to je z velké části hudbou a vzpomínkama na původní skvělou 1. sezónu. Příběh sice předvídatelnej, ale zase poměrně napínavej, no a svoje oblíbený postavy už tam taky mám... Takže jo, nejspíš to dám celý.(30.9.2015)

• Mimomisu

Doporucuju pred prvnim dilem shlednout i miniserii Heroes Reborn: Dark Matters. Po uvodnich dvou dilech to trochu moc zavání pozdejsimi X-Men a chystanym Civil War (ale ono to asi jinak logicky ani udelat neslo), opet spousta postav, které ale zatím nejsou tak vylozene poutave jako pri premiere prvnich dilu puvodni serie. A urcite by si to zaslouzilo lepsi triky a hlavne vyraznejsi herecke obsazeni, zatim je to takovy hodne polovicaty restart, ale uvidime dal. Napeti po ctyrech dilech buduje realtivne obstojne a serie ma jen 13 dilu, to se ukoukat da a tahle opatrnost v poctu epizod je mi sympaticka. Alespon zbude min casu na nudne vycpavky (snad)(27.9.2015)

Rozpačitý návrat. Možno sa Tim Kring pokúšal o definitívne uzavretie Hrdinov, možno vopred plánoval zadné vrátka pre ďalšie pokračovanie, ale faktom je že neplánovaný koniec po štvrtej sérii bol dôstojnejšou rozlúčkou. Starých postáv je minimum a nesúrodá a neveľmi originálna zápletka s nimi občas narába až nedôstojne. Ani nové postavy často nevedia zaujať a jedinou istotou je tak nezlyhávajúci Jack Coleman. Zábleskov starých čias je skrátka príliš málo na to, aby som Reborn nepovažoval za sklamanie a celkovo zbytočný projekt.(21.11.2015)

Po 5 epizódach: Heroes Reborn trpia na to isté, na čo trpeli originálni Hrdinovia a to, že dej sa posúva tak pomaly, že sa divák nudí. Ak pozerám po epizóde každý týždeň skoro zabudnem, čo sa minule stalo a navyše mám pocit, že v novom dieli sa nič nestalo. Ak pozerám viac epizód naraz, mám pocit, že som zabila veľa času bez toho, aby som niečo zaujímavé videla. Navyše sa seriál podľa mňa málo zameriava na konkrétne schopnosti týchto evos, čo je vlastne to, čo robí celý koncept cool. Ešte aj vykreslenie nespravodlivého zaobchádzania s evos v spoločnosti je nejaké nedotiahnuté. Nevidím to ružovo pre budúcnosť seriálu.(19.10.2015)

• - Prequelem k tomuto seriálu jsou dvě videohry. Konkrétně Heroes Reborn: Gemini a Heroes Reborn: Enigma. (Zdroj: Edna.cz) (P. J. D.)