Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars. (Falcon)

HellFire

Solo trpí neduhem všech prequelů - jakmile dojde na scény, kdy se hlavní hrdina ocitne v nesnázích, napětí je to tam, jelikož dávno víme, že to přežije bez úhony (nebo se prostě dozvíme, jak přišel o nohu/oko/ruku/vyberte si). K tomu navíc je Solo naprosto nezajímavě natočený a nudný. Zapamatováníhodný film? Ani náhodou. ()

eraserhead666

Já si říkal, že bych rád viděl příběh ze světa Hvězdných válek, kde by nebyl tak důležitý střet Impéria a Odboje, ale když jsem to teda konečně viděl, došlo mi, že právě tohle tomu chybí. Že to bez toho není ono. Vlastně to je úplně naprosto tuctový příběh ve známých kulisách. možná zajímavě obsazený, ale prostě bych čekal. víc. ()

ARI50

Už předem je jasné že budu spokojený, tenhle svět technologie a různých příšerek žeru všechny ty škaredé vymysli se mi líbí ale jenom ve filmu do života nebrat. Příběh nenudí je skvěly pořád se něco děje akce a souboje na každém kroku a ne jen to dramatické a vtipné scény mají taky svoje místo. Záběry kamer jsou výborné a soundtrack opět poveden a abych nezapomněl na herce jsou skvělý. ()

Necrotongue

Nejsem si jistý, jestli byl dobrý nápad, věnovat film jednotlivým postavám, i když nepochybuji o tom, že "Jar- Jar Binks: A Star Wars Story" bude jistě kasaštyk a vrcholný divácký zážitek. Mně se prostě zdálo, že těch namachrovaných póz a rádoby krutohustě vtipných hlášek bylo ve snímku trochu víc, než bylo zdrávo, navíc celý děj stejně směřoval jen k další pomoci Somálcům, či co to bylo za kmen. Celý výsledek práce scénáristů se mi zdál být hrozně předvídatelný, nudný a španělskou inkvizici ani Dartha Maula bych tady nečekal. ()

Bauer

Důkladné znásilnění jedné z největších filmových značek. Když vstoupili do kin sedmé Star Wars, tak to způsobilo velký Boom. K tomu krásné tržby, tak si nějaký blb řekl, že proč z toho nevytěžit maximum, například uděláme příběh o mladém Han Solovi. Ne vždy bude vše, co bude mít v názvu Star Wars fungovat. Rogue One byla vyjímka, která se opravdu povedla. Han Solo bohužel nedopadl dobře. I když „dobře“ znamená za tři. Obyčejný průměr, který podle mého názoru nikdo nepotřeboval. Zajímavé snad je, jak přišel ke svému jménu, seznámení s Chewiem a jak přišel k vesmírné lodi Millenium Falcon. Jinak mě to úplně nebavilo a dost možná si na tento film za týden ani nevzpomenu. Největším problémem vidím v obsazení Hana Sola. Proč byl obsazen právě Alden Ehrenreich je mi opravdu záhadou. Škoda, že nebyl obsazen Anthony Ingruber (doporučuji shlédnout youtube a imitaci právě na Hana Sola). Dále zbytečné a nesympatické obsazení Emilie Clarke. Vůbec se do toho to filmu nehodila. V tomhle snímku je asi tak jako špagety s postmixem. Něco málo přes dvě hodiny, co vyšumí zhruba za 20 minut, a já si budu namáhat mozek, co jsem to vlastně viděl. Teď už budu jen netrpělivě vyhlížet příběh o Ja Jar Binskovi. Důležité je dát do názvu Star Wars a on na to někdo půjde. Star Wars: How Ja Jar Binks become an idiot. ()

mm13

Celkom vydarený neo-western pre mládež. Hlavný predstaviteľ nakoniec v úplnej pohode, z celého osadenstva to škrípe vlastne len Emilke Clarke - tá neviem koľko kúzla ani hereckých vlôh nepobrala, vzhľadom na jej pomaly stúpajúcu popularitu ale buďme radi, že neprekáža... no, vlastne tu už trochu prekáža, pretože s niekým šikovnejším mohla byť Qi'ra jednou z najpríťažlivejších postáv Star Wars univerza. Pritom nápad obsadiť práve Emiliu Clarke nebol zlý, niečo podobné predsa hrá aj v GoT. V službách Star Wars príbehu ale nenašla či nezvládla skratku, potrebnú pre uveriteľné stvárnenie tohto typu (anti)hrdinky v takto modelových záležitostiach. A úplne hladko to nezvládol ani režisér, ktorý mal asi kopec iných starostí, než strážiť hlavnú predstaviteľku, nedajbože žiadať od produkcie jej výmenu. Čo je v prípade tohto, inak vôbec nie hlúpo napísaného a scéna za scénou slušne vyrozprávaného dobrodružstva, určite škoda. Mohla to byť udalosť. Tak snáď nabudúce. (Áno, prijal by som zo dve... jedno pokračovanie určite.) [70%] ()

Lucasion

Solo – aneb jak Han k Falconovi přišel. Nebudu jako malý fracek řvát, že mu Disney vzal jeho oblíbené bábovičky. Ani lamentovat jako před dvěma lety, kdy jsem psal, že bez Anthonyho Ingrubera do toho nejdu. Já v tomto příběhu za fracka nebudu. Naopak Alden Ehrenreich v roli Hana ano. Měl jsem tušení, že když tak skvěle vyšlo Rogue One (2016), tak jim to štěstí nevydrží dál. Ale po Epizodě VIII jsem už raději nevěřil ničemu. Fakt je, že přetáčky je to nejmenší, co tento film může trápit. Drby o tom, že musel režisér najmout kouče, aby hlavní hvězdu učil hrát. To mi přišlo utažené za vlasy. Když to vidím, tak jsem měl celou dobu z Aldena pocit, že sem zabloudil omylem. Stojí kouká a divák od něj něco chce, jenže on stále stojí... a kouká. Chtít po něm ani mi dopřál ten pocit, jako Harrison Ford nechci. Ale já neměl za celou dobu feeling že tohle je Han. Kdyby on aspoň jednou zdvihl ukazováček. Kdyby aspoň jednou prohlásil něco ve stylu "Move ball." Nic. Jeho křečovitý výraz mu zůstane po celý film. A já mu nežeru, že to je sympatický pašerák. A tak nejsympatičtější herecký výkon je Chewie. Ne to bych lhal, Wood Harrelson hraje dobře. Ale u něj u člověk tak nějak čeká. Emilia Clarke mi před třemi lety zničila oblíbeného Terminátora a teď se snaží zničit Hvězdné války. Prosím páni režiséři, už tuhle herečku neobsazujte. Je to seriálová herečka, ne filmová. Ta osoba netuší jak hrát. Stejně soustředěný výraz jako Alden, a jen čekám, kdy se svlékne a začne křičet "Where is my dragons?!". Jediná scéna, u které jsem se smál, byla, když ve víru bitvy tam s křikem vběhla a hodila granát. To bylo značně k popukání. Ano, tak dlouhý komentář a nedostal jsem se k tomu, proč se mi film nelíbí. Ten film nemá jedinou světlou chvilku. Žádný feeling z toho, že vidím poprvé Sola a Millenium Falcon. A to jsem přátelé beznadějný nostalgik. Ale za celé dvě hodiny mi nenaskočila husí kůže a to jsem u Rogue One jiskřil nadšením a fanouškovsky jsem si ukníkl, když přišel Darth Vader. Tady mě nečekalo zcela nic. Druhá věc, kromě špatných hereckých výkonů (o příběhu ani nemluvme) je postava androida. Omlouvám se, že už si nevzpomenu na jméno. Ale jakmile droid začne hlásat androidí práva na život a práva utlačovaných… To se ve mně už začala vařit voda. Vážně máme zapotřebí cpát do Star Wars, (potažmo do pohádky, když je to Disney) nějakou rovnoprávnost? Proboha proč. No nic. Tomuhle filmu jsem se měl vážně vyhnout obloukem. Ten film nemá se Star Wars nic společného a já se styděl za to, že na to někdy musím koukat. A to bych hádal, rozhodně nebyl tvůrčí záměr. I kdyby tohle nemělo nálepku z předaleké galaxie, tak je to stejný odpad. Nehledě na postavu Dartha Maula, která se objevuje na konci. Vážně bude pokračování? Když nad tím tak přemýšlím, co tam dělá tenhle Sith? Vždyť byl rozpůlen ještě za republiky Obi-wanem Kenobim. Ježiši, ať se jdou tvůrci vycpat! Rád bych napsal, jak jsem zklamaný. Ale vlastně nejsem, já tak nějak tohle očekával. PS: S animovanými Star Wars na mě nechoďte prosím. (29 %) () (méně) (více)

Morholt

Zahrát na nostalgickou strunu jako Rogue One Solo nedokázal, ale i tak se jedná o zabavné dobrodrůžo, které se ve světě SW neztratí. Akce i efektů je tu habaděj, ale zároveň film nepůsobí přeplácaně, politická korektnost, která tolik lezla na nervy v posledních dvou epizodách, tu také nemá místo a najde se čas i na pár fórku, které má na svědomí především robotice-revolucionářka. Herecky v pohodě, ačkoliv Ehrenreich by potřeboval trochu větší charisma, ale na druhou stranu Harrelson ho má dost a ten rozdíl hravě vyrovnává. 80% ()

luka4615

Ale jo, ten "feeling" tam prostě je! Solo: A Star Wars Story nám, stejně jako "Rogue One: A Star Wars Story" před dvěma lety, ukazuje svět "Star Wars" z jiné, netušené perspektivy. Místo šlechetných rytířů Jedi tu totiž "úřaduje" parta lidí, kteří nejvíce ze všeho touží po hromadě peněz. Snímek samotný je od začátku až do konce svižnou a líbivou podívanou, u níž zamrzí jen některá hluchá místa a fakt, že režisér Ron Howard tak nějak nejde více do hloubky. Mám pocit, že z postavy mladého pašeráka Hana Sola a jeho parťáka Landa Carlissiana se dalo "vyrazit" ještě o kousek více. Co se Aldena Ehrenreicha a Donalda Glovera týče, neměl jsem s nimi takový problém jako většina fanoušků, právě naopak. Jistě, na brilantního Harrisona Forda a Billyho Dee Williamse nemají, v to snad nikdo ani nedoufal, nicméně své role se zhostili v rámci svých možností na výbornou. Takže co dodat na závěr? Solo: A Star Wars Story sice do filmového kánonu "Star Wars" nepřináší nic převratného, avšak jako oddechová akční jízda s EPICKÝM "Kessel run" Vám skrze ozvěnu času přinese ono nadšení, ten "feeling" o kterém jsem psal na začátku a který fanoušci této značky, potažmo i série tolik milují. A právě na tom záleží, no ne? Skvělá práce! PS: Ty ladné křivký Millennia Falcon! Nejkrásnější loď v celé galaxii! „You need an incredibly fast ship, and a brilliant pilot.“ ()

ScarPoul

Príjemne prekvapilo. Rozhodne sa mi to páčilo viacej ako Last Jedi. Má to skvelé tempo a niekoľko výborných scén. Chewbacca hviezdi na plnej čiare a všetky postavy sú plnohodnotné, do určitej miery sympatické a chémia medzi nimi funguje. Je to podľa mňa pekný úvod k ďalším pokračovaniam... ak dáke budú. Cítiť totiž určitú opatrnosť aj pretáčky. Niektoré scény sú totiž trochu kostrbaté a zachraňuje to strih a Powellová hudba. Nemal som žiadne očakávania a prekvapilo ma to rovnako ako Rogue One.. Hoci koniec mohol byť menej prekombinovanejší. Predsa len absencia antagonistu, ktorý by hrozil našim hrdinom na viacerých úrovniach si vypýtala svoju daň. A Ehrenreich má síce charizmu, ale pekná tvár nie je všetko. Po čase znižujem na tri. Tým, že sa nebude pokračovať ďalej je toto len zbytočný výstrel do prázdna. ()

Caszidy

Jednoznačným pozitivem snímku je fakt, že na něm v podstatě nejsou vidět ty kolosální problémy, jež se vyskytly během natáčení. Casting se rozhodně podařil. Eldenreich sice samozřejmě není Ford, ale má něco do sebe a rozhodně mě v roli Sola nijak neuráží. Glover je sympoš a jeho Landa klidně rád znovu uvidím v dalším spekulovaném originu. A zbytek obsazení se taktéž podařil. Bohužel celkově nejde o nijak zásadní příspěvek do univerza a tahle vesmírná kovbojka je kromě jmen slavných postav vlastně vcelku tuctový akční film (navíc tak trochu ze staré školy). Navíc musím souhlasit s Frantou Fukou - pokud je nejzábavnější na celém filmu feministická robotka, která je navíc na plátně sotva polovinu stopáže, tak tady není něco v pořádku. Za zhlédnutí solův origin určitě stojí, nicméně milovaným filmem, který byste si pouštěli povinně aspoň jednou do roka, se stane jen těžko. Jinak zatímco v Rogue One bylo vaderovo závěrečné "deus ex machina" pomyslnou třešničkou na dortu, tak zde je překvapivé cameo jedné velice oblíbené postavy spíše rušivým elementem a neefektivní "wannabe" snahou vytvořit závěrečné vzrušení a nadšení. ()

BoPo

Nie som fanatický fanúšik Star Wars. Cestu som si k nim našiel postupne a dá sa povedať, že na viackrát. Teraz som v stave, že som zvedavý na každý nový film. Či už z hlavnej dejovej línie, alebo na doplnkové filmy. Baví ma ten svet plný rôznorodých postáv u ktorých je poznať, že si niekto dal tú prácu a premyslel čo majú na sebe, kam patria, prečo tam patria, a aký je ich význam pre celok. Dostal som dobrodružnú dvojhodinovku, ktorá samozrejme zasa doplnila zopár viac či menej dôležitých informácii a pridala nové postavy, ktoré sme niektoré vlastne už poznali dávno a mohli si tak priradiť tvár či "tvár". Za mňa kvalitatívne na úrovni nových Star Trek filmov. To je myslím na doplnkový film viac než slušný výsledok. Asi to bude hlavne tým, že mi casting sadol. Han Solo je natoľko kultová postava, že výber herca pre jeho mladšiu verziu bola určite nočná mora. Podľa mňa si v tomto smere naozaj nie je na čo sťažovať. ()

Lacike

Najlepsie Star Wars od Disneyho, co som po tych tazkych pôrodnych bolestiach a rozpacitych ohlasoch, necakal. O to viac som nadseny. Konecne epizoda, ktora sa nesnazi tazit z nostalgie, ale podava nam novy a skutocne putavy pribeh. Pribeh bez logickych dier a divnych skratiek. Mnozstvo odkazov na predosle diely je tu zakomponovanych zmysluplne a prirodzene. Technicka stranka je ohromujuca. Je tu mnoho fantastickych akcnych scen, ktore su natocene tradicnym spôsobom, takze neraz som nevnimal, ze ja jedna o CGI. Vsetko to pôsobilo tak strasne realisticky. Najväcsim kladom su ale peerfektne postavy, ktore si ma dokazali ziskat behom kratkej chvili a strasne ma mrzelo, ze niektore tu mali tak maly priestor (napriklad sympatak Rio Durant). Smrt niektorych bola dojimava a az ma stvalo, ze museli zomriet. Najviac ma asi bavil Woodyho klasicky pohodovy darebak. Z Ehrenreicha nejaka velka charizma nevyzaruje, ale minimalne v CZ dabingu fungovala aj jeho postava prekvapivo dobre a jeho romanticka linia s Qi'rou bolo rovnako silna ako Hanova s Leiou. Je zbytocne spominat dalsie postavy. Vsetky sa vydarili. Napriek bohatej stopazi ma film poriadny spad. Neustale sa nieco deje, ale nie je to len nonstop akcia. Film dokonale funguje aj po emocionalnejs stranke. Fakt nechapem ten komercny neuspech. Asi za to môze zla povest filmu este pred jeho samotnym uvedenim. Trochu mi nesedelo len objavenie sa jednej zdanlivo mrtvej postavy, co dava zmysel len divakom, ktory sleduju aj kreslene serialy. Filmova seria by mala byt od ostatnych oddelena. 9/10. ()

Tommassi3

"Někdy si říkám: možná.. Ale ne !! Nejsme kompatibilní.." ;) Nový přispěvěk universu Star Wars nakonec předčil moje obavy, zvlášť po těch tvůrčích ne(s)hodách a spoustě přetáčení.. Ron Howard až příliš sází na jistotu, ocenil bych rozhodně nějaký nový přístup, nějaké ozvláštnění, nicméně mimo svůj typický žánrový záběr přichází překvapivě s pár výtečnými nápady, a natáčení si určitě užíval.. Ehrenreich alespoň zatím do Forda nedorostl ani zdaleka, jakkoli výrazových rejstřík zvládl slušně, a tak si většinu bijáku krade pro sebe tradičně skvostný Woody Háčko Harrelson.. Příliš prostoru na můj vkus a na úkor Hana dostává Gloverův Lando.. Taková zábavná westernová jízda s nálepkou Star Wars, nic víc, nic míň.. Ale ta vlaková loupež se neskutečně povedla.. ()

OndwaK

Mé největší strachy, totiž výzva šlápnout do role Hana Sola jistou nohou, popř. Game of Thrones vibe, který vydává Emilia Clarke a vytahuje tak z jakéhokoliv jiného světa pryč ke svým drakům, popř. její herecké výkony v jiných rolích, např. po boku Arnolda, byly k mému ohromení absolutně vyvráceny. Možná i proto mám z tohoto filmu tak dobrý pocit. Postavy oproti Rogue One o 100% lepší, svižnost, napětí a celkový dojem z filmu zase slabší. Chtělo by to nakombinovat tyto dva filmy dohromady, ale to už moc sním. Příjemná oddechovka a zase jiné Star Wars. Ze začátku se divák trošku beze smyslu seznámí s pár novými postavami, které moc dlouho nevydrží a film na tom ztrácí tempo, jako pak ještě několikrát. Opravdu jsem se semtam nudil. Ale takové seznámení Hana a Chewieho i nový Falcon jsou opravdu špička. Velmi příjemné překvapení od filmu, od kterého jsem ze všech Star Wars v poslední době měl nejmenší očekávání. 80% ()

JohnCZ

Nevýrazné jak dějově, tak co se postav týče. Je to solidní blockbuster s několika dechberoucími (vizuálními) momenty, ale od Star Wars spíš čekám momenty nezapomenutelné a ty mi jak Rogue One, tak The Last Jedi přinesl. Solo je ale dost zapomenutelný, možná také proto, že týpkovi v hlavní roli chybí Fordovo charisma. Není to zlý herec, ale slabý Han Solo. ()

corpsy

Už len to, akými výrobnými problémami si tento snímok prešiel a ako nakoniec skvelo dopadol, je obrovskou pochvalou a hlavne plusom. Nie som jeden z tých fanúšikov ( aj keď som hardcore ), ktorí zaspávajú so svetelným mečom, takže nemám triašku z toho, koho obsadili, koho neobsadili, ako to vyzerá ináč, ako si to kolónia fandov želala. O to lepšie sa mi pri filme dýchalo a o to lepšie som sa bavil. Ide o ideálny letný film ( akcia, humor, napätie ) a opäť ide o trošku iný STAR WARS film, ako tie predchádzajúce ( myslím tie od Disneyho ). Kto to bude brať tak ako ja a bude sa tešiť na ďalšiu výpravu do galaxie veľmi, veľmi vzdialenej, dostane odmenu v podobe vynikajúcej hollywoodskej zábavy. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)