Kurýr: Restart

• Austrálie

The Transporter Refueled

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Čína / Belgie, 2015, 96 min

Rozpočet $22miliónovTržby USA $16,029,670Tržby Celosvetovo $72,629,670Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ ďalšia povrchná akčná výplachovka od Bessona, nič nové sa v tomto prípade nekoná ale nenudil som sa, celkom dobre to odsýpa, nakoniec som to ale prežil bez újmy čo som nečakal, tak dávam rovný priemer /50%/(8.1.2016)

Besson reštartuje sám seba. Kam sme sa to dostali. To som si povedal, keď sa rozbiehal film, no nakoniec to nie je také zlé. Jasné, značke Kuriér to dosť škodí a Skrein na Stathama nemá, ale nedá sa uprieť snahu akciám a celkom fajn postavám, na ktorých to celé stojí. Bavili ma akcie, bavil Skrein aj Stevenson, bavili ma sexi blonďaté kočky a bavil ma aj tento reštart. 60% - 3*(12.11.2016)

• korbitch22

Besson už ztratil veškerou soudnost a jestli opravdu tyhle tupý braky plodí ze svojí makovice, doporučuju se důkladně vysrat na tu tunu hašiše co denně hulí a začít se sebou něco dělat.Scénář je prostě neskutečně odporný a neuctivý shit, který Franka Martina degraduje na hloupého poskoka party otravných štětek a každýmu naletí na špek, jakoby měl v hlavě oloupanou mandarinku.Jason Statham by je při první přiležitosti naložil do kufru a hodil z útesu.Co naplat, že akce celkem ujde a místy opravdu umí pobavit, ale film jako celek je tak strašně imbecilní a urážející původní film a postavu Franka Martina, že nic jiného než odpad se nenabízí.I když sem chvilku přemýšlel nad 2* za akci, ten konec mě jen utvrdil v tom, jak příšerně iritující postavy a scénář Besson zase jednou vyblil na napír a jeden z jeho poskoků bez talentu mu to natočil.Ubožárna.15%.(30.12.2015)

Kritika: Sejmout ventyl od hydrantu zadkem auta - směšné, zvednout jednou rukou chlapa jako horu - směšnější, skok z vodního skůtru rovnou do auta - ještě větší hrůza. Dnešní filmy se dělají jen kvůli efektům a ne blíže realitě. Na druhou stranu má film skvělou zápletku, dostatek akce a i samotný kurýr byl sympaťák. Některé kousky sice přehnané, ale na dnešní dobu celkem dobré. 75%(10.2.2016)

Já osobně zde tedy vidím tu veškerou nekompromisní kritiku vůči této podívané za až zbytečně nepřiměřenou, respektive přehnanou. Pro mě je snad jediným závažnějším tvůrčím pochybením jen obsazení Ed Skreina do ústřední role, neboť jednak jde o poměrně nevýrazného a nesympatického chlapíka, ale především, všichni přeci museli dopředu počítat s tím, že právě nový představitel kurýra bude ve všech směrech porovnáván s Jasonem Stathamem, a na tom by si vylámali zuby prakticky všichni, natož týpek jako Skrein, takže tenhle casting byl z mého pohledu jednoduše sebevražda. Pravda, trochu to pak v tomto ohledu zachraňoval charismatický Ray Stevenson a v podstatě vesměs i ty veškerý broskvičky :-), ale co naplat, v první řadě tu jde o kurýra a ten byl díky Skreinovi fakt prostě nepoužitelný. Zápletka jinak ale odpovídá svou úrovní předešlým třem dílům se Stathamem, takže stejně naivní, stejně přepálená, stejně střelená, ale zároveň i stejně dynamická, cool a hlavně skutečně zábavná a nenudící. Akce je zde pak dostatek, navíc je překvapivě i přehledná, příjemně nasnímaná a i párkrát nápaditá, hanit nechci ani atmosféru, která mi k danému typu filmu přišla také poměrně funkční, já zkrátka nemohu, a vlastně ani nechci restart kurýra nějak vyloženě potápět, je to prostě jednoduchý, přímočarý, odpočinkový výplach, a pokud s tím do toho divák jde, tak se u toho rozhodně nemůže nudit. Za mě pěkný průměr(4.9.2018)

• Ed Skrein

• - Alternatívnymi názvami snímky sú aj názvy Transporter 4 či Transporter Ignition. (MikaelSVK)

• - Luc Besson chcel pôvodne natočiť prequel o tom, ako sa z Franka Martina stal kuriér. Nakoniec sa rozhodol pre reboot, ktorý ignoruje trilógiu s Jasonom Stathamom. (m.a.t.o.)

• - V jednej scéne si Frank chladí zničené hánky v ľade po bitke v klube. Ráno už má hánky úplne v poriadku. (ywo666)