Kurýr: Restart

The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Čína / Belgie, 2015, 96 min

Původní trilogii se Stathamem nijak nastudovanou nemám (viděla jsem pouze první díl) a kdybych neměla možnost jít do kina zadarmo, dobrovolně bych o tento na první pohled nezajímavý snímek nezavadila. Skreinovi můžeme jedině děkovat, že kvůli natáčení opustil svět "Hry o trůny" a jeho seriálová postava získala výraznější charakter v podobě jiného herce. Edovi nelze upřít snaha, ale bohužel ho ve všech směrech strká do kapsy Stevenson, představitel neobyčejného prodejce minerální vody Evian Franka Seniora. Některé scény (dobře, tak většina scén) jsou tak nechtěně vtipné, až jsem získala pocit, že sleduji čistokrevnou komedii s prvky akčního filmu. Takže hodnotím relativně pozitivně, protože jsem se od srdce zasmála (Prostitutka citující Dumasovy "Mušketýry"? To přece Besson nemohl myslet vážně.) a nenudila jsem se (na rozdíl od zmíněného prvního Stathamova "Kurýra").(4.9.2015)

Porovnávat Jasona Stathama a Eda Skreina je jako porovnávat NHL s 2. českou ligou. Na druhou stranu Kurýři 2 a 3 trpěli na šíleně slabý příběh (trojka i na postavy), na což čtyřka až tolik netrpí. Až překvapivě fajnovou roli má např. Ray Stevenson. Ve výsledku dávám za celkem fajn akci a horší hlavní postavu 3 hvězdy, stejně jako zmíněné dvojce a trojce. Určitě je tohle totiž lepší než Bourne Legacy.(30.1.2016)

Že jsou filmy co stojí a padají s hlavním představitelem je jasný. Jason Statham, je mlátička,má drsnej kukuč a charisma, jemu to věříte. Tady se objeví vyzáblá držka co měl hrát spíš nějakýho programátora v kanclu. Je mu toho drsoně prostě nevěřím. Bitky působí nevěrohodně. Nicméně v rámci žánru snímek nabízí naprostý standart na který jsme zvyklí z předešlých dílů, takže bych to zase za takovej průser neviděl.(11.2.2016)

Kurýr: Restart nebo Charlieho andílci, kde Charlie není v utajení, naopak většinu práce za andílky oddře? Ne, tři mušketýři! A nakonec Robin Hood. Ač se prvoplánově o komedii nejedná (asi), tak ruční souboje komické jsou, i když na J. Chana Skrein nemá. Navíc Skrein je děsně nesympatická držka, což byl zřejmě záměr. Film ale rychle ubíhá, a tak jako oddechovka šel. Spousta rozmlácených aut, divoké jízdy, dynamická kamera a kopička mrtvol. Jo a nádherná francouzská riviéra - Nice. Na jedno podívání, když není nic jiného po ruce....(1.7.2018)

• Triple H

Mal som v nedeľu chuť na niečo úplne vypatlané, nablýskané a zábavné - tak som dľa tu nachádzajúcich sa komentárov po náležitej úvahe zvolil najnovší šmak z kuchyne páně Bessona. Nuž vypatlané to bolo dosť, nablýskané viac-menej tiež, len keby tá zábava v poslednej polhodinke nezačala pokrivkávať. Ale ako balzam na moju po výplachu bažiacu hlavu film fungoval ideálne. Kuknem asi aj pôvodné kusy so Stathamom.(21.9.2015)

• - Jason Statham se vyjádřil k tomu, proč ve filmu nehrál: „Byla opravdu skvělá zkušenost ty filmy točit a rád bych v tom pokračoval. Jenže chtěli, abych podepsal hned tři filmy, ke kterým zatím ani nebyl scénář a navíc mi za všechny tři dohromady nabídli méně peněz, než kolik jsem předtím dostal zaplaceno za jeden díl! Bylo to obchodní rozhodnutí.“ Jason Statham chtěl za svou roli dostat 11 milionů amerických dolarů. (PROCESOR)

• - V jednej scéne si Frank chladí zničené hánky v ľade po bitke v klube. Ráno už má hánky úplne v poriadku. (ywo666)

• - Okrem Paríža sa natáčalo aj na juhu Francúzska, v meste Nice a jeho okolí. (MikaelSVK)