Kurýr: Restart

• Austrálie

The Transporter Refueled

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Čína / Belgie, 2015, 96 min

Jakoby si tvůrci byli vědomi prostého faktu, totiž že Kurýr bez Jasona Stathama bude obstávat horko těžko, a proto Frank Martin dostal sidekicka v podobě svého táty, což překvapivě docela fungovalo. Martin senior s tváří Raye Stevensona byl rozhodně jedním ze světlých momentů filmu, ovšem v mých očích nebyl propadákem ani Ed Skrein. Samozřejmě s Jasonovým terminátorem se měřit nemůže, ale přiznejme si to, to by mohl málo kdo. Asi bych si v roli dokázal představit někoho příhodnějšího, ale v rámci možností to Dario Naharis č. 1 celkem zvládl. Horší už to bylo se scénářem, kdy byl kurýr se svými specifiky (pravidla, samotářský život atd.) upozaděn ve prospěch mstících se šlapek a nový Transporter tak sklouzává k libovolnému béčkovému akčnímu heist filmu (tím samozřejmě nechci tvrdit, že Kurýr nebyl béčkovým akčňákem vždy, jen byl béčkovým akčňákem s vlastní tváří, která se v Refueled poněkud vytratila). A když už se restartovalo, tak se mohlo taky trochu zapracovat na originalitě akčních scén, a ne jen tupě recyklovat z předchozích dílů. Třetí díl byl podle mě pěkně dojebanej, proto mi restart značky zas tak nevadí. V Refueled se bohužel žádná zázračná resuscitace neděje, ale podle mě ani žádná katastrofa. Prostě takovej slabší bečkovej průměr.(30.9.2016)

• pepo

Klasická bessonovka. Dejovo neuveriteľná blbosť, akčné scény rutinné, herecký príšerné. Z pôvodnej trilógie som nevidel ani jeden film, ale mám pocit že aj ten Statham strašne chýbal.Videl som to pred 3 dňami a jediné čo si pamätám bolo, že som sa uchechtával na scénach. ktoré mali byť dojímavé 4/10(6.9.2015)

Původní trilogii se Stathamem nijak nastudovanou nemám (viděla jsem pouze první díl) a kdybych neměla možnost jít do kina zadarmo, dobrovolně bych o tento na první pohled nezajímavý snímek nezavadila. Skreinovi můžeme jedině děkovat, že kvůli natáčení opustil svět "Hry o trůny" a jeho seriálová postava získala výraznější charakter v podobě jiného herce. Edovi nelze upřít snaha, ale bohužel ho ve všech směrech strká do kapsy Stevenson, představitel neobyčejného prodejce minerální vody Evian Franka Seniora. Některé scény (dobře, tak většina scén) jsou tak nechtěně vtipné, až jsem získala pocit, že sleduji čistokrevnou komedii s prvky akčního filmu. Takže hodnotím relativně pozitivně, protože jsem se od srdce zasmála (Prostitutka citující Dumasovy "Mušketýry"? To přece Besson nemohl myslet vážně.) a nenudila jsem se (na rozdíl od zmíněného prvního Stathamova "Kurýra").(4.9.2015)

• Marigold

Těžko uvěřitelná směsice rutinní a zívací akce a retardovaného polo-chick-flicku, kde ústřední roli hraje místo nesmělého juniora jeho macho fotr Ray Stevenson, jediná postava, která tu má aspoň nějaký palivo. Podobně jako restart Hitmana k neuvěření toporné. Delamarre točí mizernou reklamu na Audiny. I ty tam totiž vyznívají jako nudná posh auta.(3.9.2015)

• bourec

Produkcí to připomínalo bulharský levný filmečky se všema zašlejma hvězdama akčních filmů.Jenže to má na svědomí Besson.Akce celkem zručná,ale já u toho vůbec nic necejtil,bylo mi to celkem fuk.A s tim souvisí i naprostá nesympatie vůči Skreinovi,žádný charismá sem neviděl.Ženský role na hovno,a jak už tady někdo psal,jedinej sympaťák je Ray Stevenson.No a o scénáři taky ani nemluvim,i když pro mě to v akčních filmech nikdy nebylo to nejdůležitější.Odpad nedám,byl bych moc tvrdej,a neměl bych čistý svědomí,ale maximálně 30%.(7.2.2016)

• - Jason Statham se vyjádřil k tomu, proč ve filmu nehrál: „Byla opravdu skvělá zkušenost ty filmy točit a rád bych v tom pokračoval. Jenže chtěli, abych podepsal hned tři filmy, ke kterým zatím ani nebyl scénář a navíc mi za všechny tři dohromady nabídli méně peněz, než kolik jsem předtím dostal zaplaceno za jeden díl! Bylo to obchodní rozhodnutí.“ Jason Statham chtěl za svou roli dostat 11 milionů amerických dolarů. (PROCESOR)

• - Ed Skrein kvůli tomuto filmu opustil seriál Hra o trůny (od r. 2011). (Spidey3)

• - Dej sa odohráva v roku 2010, no vo filme je možné vidieť Apple iPhone 5 (predávajú sa od roku 2013) a vozidlá Audi S8, modelový rok 2015. (m.a.t.o.)