Kurýr: Restart

The Transporter Refueled

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Čína / Belgie, 2015, 96 min

• Vančura

Strašnej shit, který je místy k nerozeznání od reklamy na Audi / iPhone. Ten film je občas tak blbý, že jsem se místy smál v kině nahlas, až jsem se za břicho popadal. Na druhou stranu si to aspoň na nic nehraje - už z traileru je evidentní, že se jedná o čistokrevnou akci vystavěnou na efekt, jejíž jedinou ambicí je dočasně pobavit. Děje se tak ovšem způsobem, nad nímž by si jeden skoro zoufal - jedno ohrané žánrové klišé se tu tluče s druhým a blbost se tu vrší na entou - u tohoto filmu nemá moc smysl přemýšlet nad tím, proč se tam zrovna děje to, co se tam děje, protože tam jednoduše žádný smysl není. Jen to jen bezduchá slátanina, kde o nějakém příběhu moc mluvit nejde, kde se rozmlátí pár aut a kde se miliony na účtech přesouvají se stejnou lehkostí, s jakou hlavní krasotinka (příjemný objev Loan Chabanol) vleze do postele hlavní postavě. Nový Kurýr v sobě samozřejmě nezapře rysy dřívějších Bessonových scénářů ze série Taxi i z dřívějších Kurýrů, a tím jen potvrzuje dojem špatně nastavované kaše, resp. pocit, že sledovaný film už člověk předtím někde viděl. Pokud člověk tenhle typ filmů cíleně nevyhledává, není moc důvodů, proč mu doporučit jít na to do kina - než to vidět podruhé, to si radší znovu pustím tematicky podobný Drive, který tuhle blbost strčí do kapsy.(3.9.2015)

Besson reštartuje sám seba. Kam sme sa to dostali. To som si povedal, keď sa rozbiehal film, no nakoniec to nie je také zlé. Jasné, značke Kuriér to dosť škodí a Skrein na Stathama nemá, ale nedá sa uprieť snahu akciám a celkom fajn postavám, na ktorých to celé stojí. Bavili ma akcie, bavil Skrein aj Stevenson, bavili ma sexi blonďaté kočky a bavil ma aj tento reštart. 60% - 3*(12.11.2016)

Proti všetkým očakávaniam nový Kuriér nie je úplná sračka. Škoda, že tam nehral Jason. Lebo jeho absencia bola najväčší problém. Inak film viac menej ťaží z zavedených motívov predošlých dielov. A napriek tomu že sme to už videli, funguje to znova. Respektíve tak trochu. Vo filme je najlepší Ray Stevenson. ktorý si uvedomil, že nehrá v žiadnom hite, a bez výraznej námahy zahral najzábavnejšiu postavu filmu. Akcia je prekvapivo dobrá. Áno iba dobrá. Veľa mohlo byť vylepšeného. Ale aspoň audi predvedie dobré divadlo. Či už na letisku alebo s hydrantami. A Ed sa celkom snaží v bitkách. Občas to funguje. Občas vytiahne nejaký dobrý ťah z krav maga. Občas to nefunguje vôbec a chce sa mi plakať. Dej je svižný. Stále sa niečo deje. Dávam 55% a tri hviezdy. Čo je priemer. Ale oveľa viac ako som čakal. Lepší casting a prihodiť 10 mega. Máme super akčnú jednohubku. Takto šedý priemer.(5.12.2015)

Tak jsem byl vcelku spokojenej, po pracovním dni s pár pivkama, popcornem... Asi bych se s nikým do klrve nehádal, že to bylo dobré, ale Ed Skrein byl fajn, skoro buddy chemie s Rayem Stevensonem taky, hezký prostředí jihu Francie, auta, ženský.... Škoda, vyloženě slaboučké režie a slabší choreografie, jinak to mohlo být moc fajn béčko, takhle jenom 5,5/10(16.9.2015)

• MartinezZ

Popravdě si Stathamovy Transportéry nepamatuju, takže nemohu moc srovnávat, o kolik je tohle horší nebo jiné. Kdyby se tohle jmenovalo 'Kukuruku na dovolené', bylo by mi to taky jedno. Co je ale jasné je, že jde o klasickou moderní Bessonovku, takže to nemá ani jednu mozkovou buňku a chování a zvraty nedávají žádný smysl. Ten nalíčenej pizizubka model v hlavní roli, co se choval a chodil jak postiženej macho tomu dodával onen potřebný punc debility, aby to vyznívalo přesně tak, jak Luc požadoval - a vyšlo to, je to debilita, na kterou, věřím, už druhý den po dokončení zapomněli i samotní tvůrci. Tak moc zbytečné to v celé své "kráse" je.(26.12.2015)

• Ed Skrein

• - Pri finálnom súboji Franka s ruským mafiánom si v jednom zábere môžete všimnúť, že Frank má nohavice v oblasti kolien úplne špinavé od prachu. V nasledujúcich záberoch sú ale nohavice čisté. (Johnny.ARN)

• - Jason Statham požadoval za účasť vo filme 11 miliónov dolárov, preto sa producenti rozhodli postavu Franka Martina preobsadiť. (m.a.t.o.)

• - V jednej scéne si Frank chladí zničené hánky v ľade po bitke v klube. Ráno už má hánky úplne v poriadku. (ywo666)