Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

BarryLyndon

Bylo to výborný, ale.... zbytek bych si nechal, až si protřídím dojmy, prozatím jsem na 8/10 a budu mít naprosté pochopení pro vše od 6 do 10 z 10. ()

bourec

Film ,kterej každou chvíli dá vzpomenout na Posledního skautika,vzdáleně Lethal weapon,a celkově jako vzpomínka na skvělý poslední dvě desítky let minulýho století ,který plnily roli perfektní zábavy bez různejch přesahů.Děj tohodle filmu je vlastně hodně jednoduchej,nijak důležitej,a trošku pitomej,Ale ta dvojka perlí,jak už dlouho nikdo,a i já jako zapřísáhlej bručoun,a milovník spíš filmů bez humoru sem měl pořád úsměv na rtech.Akce je tady taky,a je docela ucházející,vlastně to celý docela dobře funguje..Bavil sem se,a to je hlavní.80%. ()

Nach

"Vítejte studenti na přednášce: Jak být dobrým soukromým detektivem. Tak zaprvé: když už budete tak blbí, že nějaký případ vezmete, dělejte, že na něm pracujete tři dny a poté si od zákazníka vyžebrejte další peníze. Za druhé: pořád někam padejte. Často tak dopadnete přímo na řešení či nit, která vás dovede k cíli. Za třetí: usínejte za volantem, zachrání vám to život. A za čtvrté: Richard Nixon je váš anděl strážný. Výborná akční krimi komedie s velice chytrým scénářem. To jsou Správní chlapi. Musím přiznat, že jsem v kině celé roky neviděl tento tip filmu, který mi neskutečně chybí. Díky Bohu tak za Shane Blacka a scénáristu Anthonyho Bagarozze, jenž si pro nás tento příběh připravili. Rusell Crowe a Ryan Gosling jsou výborný páreček vyšetřovatelů, jenž se mi zaryli pod kůži a já doufám, že je snad znova někdy uvidím. Akce je přehledná, svěží. Celek hezky okořeněn humorem tak akorát, aby nepřehlušil kriminální rovinu, která se velice zajímavě rozplétá. Prostě doporučuji všemi deseti a uděluji plný počet hvězd. 90% ()

joker.george

Chtěl jsem, pro mě blízký svérázný humor, kterého je ve filmu plno, za to vážnější tón jsem čekal už o něco méně. Pokud ale Shane Black něco zvládá, tak je to práce s odlišnými žánry a jejich kombinování, ještě lépe ale umí pracovat s náhodami, kdy na nich dokáže postavit vyšetřování spletitého případu bez slabšího místa. Navíc se často nedrží zkrátka a zachází až do krajností, i když v případě Kiss Kiss Bang Bang to bylo ještě o chloupek dál a o trochu šílenější. (Cinestar Jihlava) ()

Streeper

Hned ze začátku jsem si říkala, že se jedná o takovou tu typickou americkou průměrnou komedii, která ničím nenadchne ani neurazí, ale během filmu jsem změnila názor. Opravdu jsem se několikrát srdečně zasmála nejen vtípkům, ale i scénám, byla tam akce, vtip, dokonce i trocha romantiky, i když ne moc, ale hlavně skvělý herci, kterým to spolu vážně šlapalo. ()

Rocky88

Můj šálek kávy, jak je ostatně u Blacka zvykem. Titulní duo a jejich slovní přestřelky a šaškovní situace, do kterých se svým jednáním dostávají (ostatně i pokroky v pátrání jsou dílem náhody - většinou je to díky Goslingovi, kterej si prostě sem tam dá razítko o stěnu nebo rovnou žuchne z balkónu), mi trhali bránici. Někdo bude namítat, že je to od Blacka stále to samé - dva tydýti, který jsou už dávno za zenitem, se musí dát do kupy a vyřešit případ s parťákem, který je jeho dokonalý protipól. Jenže protipóly se přitahují a když to zachytí ten správný umělec, je to sranda k popukání. Jedinou výtku mám k předvídatelnosti hlavního záporáka, protože jakmile se poprvé objeví na scéně, je jasné, kvůli komu se všechno děje. Za nedostatek nějakého překvapení na konci strhávám hvězdu dolů, nicméně stále doporučuji. Více skokuknutí je jasná věc. ()

Desgenais

Škoda nevyužitého potenciálu. Kdyby Black zjednodušil tu zápletku v pozadí, v popředí ještě více šlápl na plyn a celé to o něco zkrátil, mohla to být hodně dobrá komedie. Po návštěvě kina jsem si pustil trailer (já vím, měl jsem to udělat obráceně) a tam mi došlo, že ten film asi měl šokovat i slovníkem, nahotou a násilím. Ale koho to ve věku HBO ještě šokuje? :D ()

Cheeter

Povedená komedie, hodně na pohodu. Spousta super vtípků, člověk mohl na chvíli vypnout a dobrá atmosféra 70. let. ()

C0r0ner

Ta nejlepší vzpomínka na osmdesátky a buddy akční komedie, jakou jsem si mohl přát. Nejenom, že to má skvělý příběh, který by nejspíš obstál i bez fórů, ale především je to neskutečná prdel a já jsem rád, že si Shane Black konečně střihl svého Posledního skauta, kterého plánoval tolik let. Přesně ten typ filmu, ke kterému se člověk rád vrátí. 95% ()

Topco

Komediálna (semi)retro-noirova detektívka, ktorá pobaví a vsádza na našlapané ironické dialógy, chémiu medzi hercami a gagy, ktorými prekvapivo prekypuje Gosling. Ja však viem, že Black to vie aj lepšie (Kiss Kiss Bang Bang)! ()

necisty

Impozantní dílo. Tak trochu tu v popisu chybí žánr komedie, ale v samotném filmu nechybí nic. Skvěle jsem se bavil. ... ČSFD projekce Lucerna ()

epicek

Skvělý , skvělý a ještě jednou skvělý! Shane Black prostě umí a opět nám to ukázal v tomhle libovém filmu. Gosling a Crowe naprosto skvělí s fungující chemií, ačkoliv místy to tahal i sám Ryan. Bavil jsem se a i celá zápletka mě vůbec nenudila ba naopak , těšil jsem se na celé rozuzlení. Jsem připraven na pokračování , protože tihle dva frajírci nám toho mají ještě hodně co ukázat. So you're telling me you made a porno where the plot is the point? ()

Gaaron

Scénáristicky na Blackovy standardy poněkud slaboduché, ale díky velmi šťastné castingové ruce pořád slušná zábava. ()

Pajky3

Tohle byla zábavná jednohubka. Moc jsem o toho nečekal, ale dvojice Gosling & Crowe rozdává rány skoro stejně dobře jako hlášky. Bavil jsem se od začátku do konce a o to jde při takových filmech především. Shane Black dal tímto počinem vzpomenout na mnou milovaného Posledního skauta. ()

Flynn

Okolí film chválilo a já se na základě traileru těšil. Bohužel mi přišlo, že se klasicky nejlepší momenty vystřelily v traileru a zbylo jenom vyplnit okolní čas. Celé to bylo zbytečně překombinované se snahou o překvapivý konec, který se ale nějak nekonal. Obsazení ale fajn a oba hlavní hrdinové jsou sympatáci. Je to koukatelné, ale já se prostě těšil a čekal více než jen průměr. ()

Juto

Je to výstredne, niekedy veľmi vtipné, so špičkovými výkonmi Crowea a Goslinga a perfektným zmyslom pre načasovanie, ktoré pomáha vyhladiť niektoré chybné línie a hluché miesta scenára. 8/10 ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)