Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

muti

Dosť sa to podoba na Pacific Rim (remake Evangeliona) a Elfen Lied. Dej je zasadený do Ameriky a máme tu aj klasické ťaháky na divákov - pre dospelých je to dráma zmiznutia dieťaťa a pre mladších je to zmiznutie kamošky a prvá láska na strednej. Recept na úspech zaručený. Postava policajta šerifa sa mi páči asi najviac - rozmýšľa outside the box a celkom logicky ide na veci. Look, I know she's not here, but just for them. 10min max. Are there video tapes? ()

Spielbergo

Právě to, co zde jiní velebí, mě odpuzuje. Doufal jsem, že uvidím po čase nějaku originální mysteriózní pecku, když to tu všichni tolik chválí, a zatím... A zatím jsem dostal jen kydanec bez většího zájmu uklohněného eintopfu. Ten mix E.T. mimozemšťana, Akt X, Městečka Twin Peaks, kingovských a lovecraftovských hororů, slenderman-creepypasty a já ani nevím čeho ještě... To vážení přátelé není nic převratného, to je jen bohapustá vykrádačka všeho a všech. ---///jen pro představu: V odlehlém městečku v lesích, kde každý má svá tajemství (Twin Peaks) se objeví malá bytost s mimosmyslovými schopnostmi (E.T.) a parta místních dětí z okraje společnosti jí nabídne pomoc (Pavučina snů). Jak se ukáže, bytost byla předmětem experimentů zlotřilé vlády (Akta X), přičemž s ní mimoděk uprchla i příšera bez tváře (Slenderman), která ovšem žere maso a místo hlavy má Adelaide Kratzmarie (Adéla ještě nevečeřela, Šepot ve tmě, V horách šílenství). Mezitím starší sestra jednoho z pošuků chodí s městským alfasamcem, ale po očku pokukuje po zamlklém a odtažitém drsňákovi z chudé rodiny (Hloupý Honza, Twilight nebo doplňte libovolnou pseudosociální sračku z klasického amerického školního prostředí střední školy). A tak bych mohl pokračovat do nekonečna... ///--- Postavy šablonovité, zápletka předvídatelná, napětí vždy se zcela neoriginálním a předvídatelným koncem. Doplníme o laciné lekačky a máme kompletní dort od pejska a kočičky, notabene trochu oslizlý a zapáchající mokrým hadrem z pitevny. Jediné plusy vidím pouze v příjemně napsané hudbě svěžího elektronického retrostřihu a v malých hercích, kteří jsou po dlouhé době konečně jednu uvěřitelní - ačkoli, jak trefně poznamenal již soudruh Verbal, všechny děti vypadají jak z reklamy na libovolnou jadernou havárii. Po prvotním šoku ale zjistíte, že dětský ansámbl je zvolen kupodivu velmi dobře a mrňousové si své role vzali zjevně za své a jsou v nich skvělí. Millie Bobby Brown v roli Eleven pak bez diskuze o několik tříd přehrává své dospělé herecké kolegy, což je u jedenáctileté žáby více než obdivuhodné. I tak tohle ale rozhodně není ani zdaleka nejlepší seriál poslední doby. EDIT: Po dalším roce a další sérii musím přiznat, že si mě seriál i přes mé četné výtky získal, což se mi skoro nestává. Mohou za to brilantně napsané postavy a ještě lepší herecký projev herců velkých, ale zejména těch mladších (a už ne malých). Kdyby člověk neznal první dvě série, asi by si klepal na čelo, takhle ale uznávám, že je to pecka s velkým P, E, C, K a A. :) ()

zerk0

Išiel som do toho s miernou neistotou, nakoľko sci-fi horor nie je zrovna môj žáner, no musím povedať, že tento seriál má všetko. Dych berúca atmosféra sála z každého záberu, prostredie v retro štýle 80-tych rokov je skutočne podarené, soundtrack dobovo skvelý a tie decká sú proste geniálne. Už si ani nespomeniem kedy naposledy mi nabiehali zimomriavky ako tu, pri niektorých scénach. Jednoducho pecka! 90% Viac k 3. sérií TU ()

WeeLass

Pro mě dost možná zatím nejlepší série Stranger Things. Vůbec mi nevadil pomalý rozjezd a pomálu hororových prvků, příběh je dost silný na upoutání pozornosti. Postavy jsou plně vyvinuté a téměř ke každému mám určitou citovou vazbu. Kamera a efekty jsou přepychové, i ti největší filmoví producenti by mohli závidět. Všechny díly utekly jako voda, ani chvíli jsem se nenudil a závěr je krásně dojemný. ()

Knightey

Na tenhle seriál jsem narazil úplně náhodou. Po prvním dílu se mi ani nechtělo pokračovat dál. Jsem rád, že jsem neskončil a pokračoval v koukání. Stálo to za to. Trošku úplně něco jiného a netradičního od ostatních seriálu. ()

J.Mayen

Po treti serii velmi mile prekvapen a tesim se na season 4,ale i zde jako u vsech serialu a filmu plati, nic neprehanet, takze by byl rad aby to Season 4 skoncilo. Treba by se serial nemusel dostat na poduroven dnesni Walking Dead, kde se uz jen cuca z prstu a jde s nim z kopce velmi prudce dolu. ()

xtomyx

Vše už bylo napsané. Jen přidám svůj osobní pocit.. Děkuju bože, že jsem se mohl těšit na každý další díl. Kombinace toho všeho doputovala v mém žebříčku seriálů na vrchol. Moc sympatické "dobrodružství" amerických rychlých šípů v tak neočekávaném, tajemném, mystickém a strašidelném seriálu. Emoce tu přímo stříkaj každým pórem vaší kůže. Po nějakém čase si to musím zopakovat. Za mě 98%!!! ()

StormyWhispe

Táto séria má u mňa jednoznačne stúpavú tendenciu. Neberte ma v zlom, len... po tých všetkých ováciách a nadšení, som sa do pozerania tohto seriálu pustila s veľmi veľkými očakávaniami. A síce sa mi prvá séria páčila, ale nebolo to tak celkom to, čo som od nej čakala vo výsledku. Avšak ako som pozerala ďalej a ďalej a všetko do seba začalo lepšie zapadať a postavy sa viac a viac rozvíjať... wow, padla mi sánka. Jednoznačne odporúčam. Možno na druhé zhliadnutie aj prvé dve série odo mňa dostanú o čosi vyššie hodnotenie. Dúfam, že 4. séria nesklame. ()

Lucbric

Jeden z nejlepších seriálů na světě, co jsem za posledních 10 let viděla!! Herci jsou skvělí, děj je napínavý, hudba a kostýmy ve stylu 80.let jsou okouzlující, jsem fakt nadšená a hltám každý další díl :)) ()

Misoponia

Tak tenhle seriál mi k srdci nepřirostl. Asi proto, že už nejsem teenager. Nápad dobrý (hodně mi to připomnělo Kingovo To), celkové zpracování dobré, hudba top, ale bohužel to zabíjí zdlouhavost scén (přiznávám, že někdy jsem přehrávání zrychlila na 1,5, abych neumřela nudou, děti-teenagery jako hlavní postavy seriálu moc nemusím). Overhyped. ()

baclajean

Skôr, než som seriál začal pozerať, mal som voči nemu predsudky. Keď ho všetci chválili a vynášali do nebies, myslel som, že to je jednoducho preexponované. Po rokoch som sa rozhodol si ho pozrieť, a už prvá séria ma vyviedla z omylu - je to naozaj fantastické. Je až neuveriteľné, ako sa každá ďalšia časť dokázala držať nastoleného štandardu a od prvého do posledného momentu držať diváka v napätí. ()

hruska.32

Prostě skvělá 80s záležitost. Je to mix hororů IT a Thing, které si berou z těhle dvou super hororů jen to nejlepší. Skvěle napsané dialogy, originalní děj a skvělý casting❤️. ()

blondboss

Tento seriálový počin je skutočným unikátom. Jednak sa odohráva v retro dobe so skvelou retro atmosférou, retro kostýmami a celkovo retro feelingom, a jednak zaujímavými dejovými linkami, kde sa seriál prelína od vtipných cez thrillerové až miestami hororové scény. Podobnú tajomnosť v seriáli som naposledy asi zažil pri Lost, čo už bolo ozaj dávno. Hlavné postavy vcelku sympatické a aj keď prvá séria bola jedna z tých najlepších a kvalita tých ďalších jemne klesá, myslím, že seriál sa vydaril a tí, ktorí majú radi tajomno, si prídu určite na svoje. Update po štyroch sériách: Ukážkový teenage guilty pleasure, ktorého niektoré časti vás doslova emocionálne rozdrvia a vizuálne zorgazmujú až do úplného vyčerpania v pozitívnom slova zmysle. Doposiaľ najlepšia séria bez okolkov. 90 % ()

Matamoroz

Velmi příjemný hororově laděný seriál. Jeho velkou devizou je zdařilá atmosféra, dobré herecké výkony a reálie osmdesátých let. Navíc je dabovaný, takže se dá pouštět i jako kulisa. 81%. ()

pafka

NIkdy jsem nebyl schopen divat se na nekolik rad serialu a vzdy me to prislo jako neskutecny pro*ebani casu. Dlouha leta jsem tomu odolaval a radsi sjizdel film 50+ (50 let a vice stare). A dalo se casto najit to, proc jsem se serialem nikdy nezacal. Az do te doby, co muj syn mi rekl, podivej se na tenhle serial. Zhltnul jsem vsechny tri rady. V serialu se snoubi dve veci, ktere bych nikdy nerekl, ze budou na divaka dobre fungovat - detsky svet - youngteen a skutecne sci-fi, ktere ale neni detske. Je to scifi, ktere by mohlo fungovat v nekde jinde uplne bez problemu samo o sobe. Na prvni pohled se zda, ze dospeleho divaka musi odradit ten detsky svet her, domacich vysilacek, mestske cyklistiky a jejich vekove umernym problemum. Ale kdepak, na dospelaka to funguje skvele. Styl rezie, ze kdyz zacne tvurce tlacit na pilu, tak v min. trech dejich najednou je perfektne funkci a piste si, ze proste od TV neodejdete. A kdyz, tak se budete tesit na to, az se k TV vratite. Druha a treti rada neztraci nic proti te prvni, tvurci pochopitelne pritlaci neco noveho, ale to je jasne a dobre to slouzi. Je tu jeste jedna vec, co dela serial uspesnym - a to je pomerne dost scen, kde neleznete sikovny humor, ktery sice hlasity smich nevyvola, ale usmev ano. To je prosim skutecne dobre zvolene koreni. A Millie BB? Tu si zamilujete. To je herecka s velkou budoucnosti. Udela si s vami, co chce. ()

t.b.kat

Scénář je furt dokola jak u blbejch (něco se narodí, to dělá bordel, pak to chcípne a náhodou se to zase narodí), ale baví mě to, i když už ne tolik 3-4* ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu