Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

tiez som nazoru, ze film je lepsi ako jeho hodnotenia. ma sice svoje trhliny, logicke prehmaty, serialovych hercov (jedinou hviezdou james spader, ale presvedcivy) a citit z neho nizkorozpoctovost, disponuje vsak nametom, za ktory sa menusi hanbit. so solarisom urcite nic spolocne nema, jeho motivy su vsak velmi podobne filmu dark side of the moon z roku 1990, o ktorom predpokladam, ze mu sluzil ako predloha. pre sci-fi fanusika celkovo pozeratelny, na urovni slusneho priemeru.(22.6.2013)

• JohnCZ

Špatně natočená, chaoticky sestříhaná, po stránce dialogů nudná, zbytečně sexistická a hodně nevýrazně zahraná blbost s hodně pěknými efekty. Na Supernovu jsem se dost těšil, ale ve výsledku není vůbec o co stát. Odpad nedávám prakticky vůbec, ale tady jsem k tomu fakt neměl daleko. Naštěstí to zachránil ten vizuál.(3.8.2014)

Rozpočet 60 USD mega (údaj z IMDB) na tom vidět není, ale příjemnou béčkovou jednohubkou se snímek nazvat dá. Obsazení solidní, Robin Tunneyová má (měla) krásnou siluetu a ke studu bylo děvčeti daleko, Spaderovi nemluvného drsňáka v pohodě uvěříte, takže jako zásadní personální nedostatek vidím skutečnost, že filmaři neudrželi (nebyla vůle?) na scéně delší dobu vyžilé charizma Roberta Forstera. Jinak ale opravdu spokojenost. Určitě zaujme i výčet jmen na postu režiséra, přičemž Hill i Coppola zcela jistě nepatří k těm, které byste u podobného tématu čekali. Kolem a kolem nejde o žádné super dílo, zatracovat film nebo šířit hysterii ve smyslu brutální sračky není spravedlivé ani zapotřebí. 60%(3.4.2010)

...standardní herecké výkony, rutinní filmové zpracování, pár pěkných zvláštních efektů. Zkrátka průměrný film nijak zvlášť nevybočující z holywoodské produkce sci-fi, který nemůže urazit nezaujatého fanouška žánru i běžného diváka. Nechápu vcelku hysterické odsudky ve zdejších komentářích, prostě jen jeden z řady filmů žánru...(1.10.2005)

Byl jsem na to hodně zvědavý. Zajímaví režiséři, obsazení, velmi solidní rozpočet a přesto jen 41%. Potřeboval jsem vědět, jak moc je to oprávněné. Popravdě si nemyslím, že je na místě hodnocení pod 50%. Jasně, celý ten příběh je vlastně trochu o ničem, efekty nejsou kdovíco a ten konec je vyloženě stupidní. Nicméně to podle mě dost rychle uteče a nijak zvlášť se člověk nenudí. James Spader je vyloženě super, pro tuto roli, opravdu mu sedla. Angela Bassett je bad ass. Peter Facinelli je výborný záporák! Robin Tunney je dost blboučká, ale celkem roztomilá. Takže z herců jen Lou Phillips stojí za prd, ale to není novinka. Přehnaně negativní kritika převládá u tohoto propadáku.(30.5.2018)

• - Původně měl film režírovat Geoffrey Wright. (Bioscop)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)