poster

Supernova

 • USA

  Supernova

 • Slovensko

  Supernova

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

 • PhillM.
  ***

  Sci-fi se se skvělým námětem, obrovským potenciálem, kterému však dobrých 50% (!) z hodnocení ubírají dvě věci. 1/ Tupé neherectví Petera Facinelliho (opravdu otřesný zážitek k nevydržení) a pak 2/ naprosto rozmrdaný (nelze nazvat jinak) scénář s koncem, který aspiruje do TOP5 nejdebilnějších konců filmové historie. Na filmu postupně pracovali tři režiséři, nakonec se toho v podstatě chopilo studio MGM samo a vylepšovalo a vylepšovalo... První polovina filmu je tak na 90%, pak se to ale zlomí a začne taková shitstorm, že se to skoro nedá vydržet. Vystřižené scény a hlavně alternativní konec přitom ukazují, kam se měl film původně ubírat - kdyby to takto dopadlo, nebál bych se pěti hvezdiček. Obrovská škoda promrhaného potenciálu a ty desetimilionové $ ztráty chytrolínům z MGM od srdce přeju! Rozpočet: $90mil. / Zisk celosvětově: $14mil.(17.7.2012)

 • lennyd
  *

  Když záchraná loď Nightingale zachytí nouzový signál z opuštěné těžařské stanice na Titanu 27, její posádka netuší, že se brzy setká s nejzáhadnějším úkazem, který kdy potkali. I přes tragickou smrt kapitána při časoprostorovém skoku se v posádce nezapřou záchranáři, a vydávají se za nouzovým signálem. Z neovladatelného raketoplánu zachrání muže jménem Troy Larson, který je i přes hrůzostrašný stav stanice ve výborné kondici. A ta se ještě zlepšuje - díky působení tajemného devítirozměrného mimozemského artefaktu. Nick Vanzant (James Spader) ale v artefaktu rozpozná hrozbu pro celý náš vesmír, a pokusí se jej zničit. Troy je ale rozhodnut zpeněžit artefakt za každou cenu (navíc když mu dodává sílu a energii) ... Omlouvám se tvůrcům filmu, ale jejich záměr jsem nějak moc nepochopil. Pokud to mělo být sci-fi, tak to bylo hodně slabé a devítirozměrné objekty jim nesežeru. Pokud to měl být thriller či horror, tak na to jim taky neskočím, páč bát se o posádku nebo nedejbože zemi určitě nebudeme a pokud někdo trpí - tak snad jen divák při sledování této slátaniny. Pokud máte zájem o podobný styl filmu, ale o několik (mnoho) tříd lepší, sáhněte radší pro Solarisu...(9.2.2009)

 • klerik
  **

  Nákladné prepadákové béčko, ktoré takmer zaslúžene zaniklo pri žiarení ČIERNOČIERNEJ TMY. Dve ** si film odmakal poctivo - je tam zapamätania hodná erotická scéna, nabušený záporák a pekné efekty. Uvedomujem si otrepanosť "ponorkového" hororu v uzavretom mieste, ale neurazilo ma to... Skrátka slabý film, na ktorom sa dá baviť, ak pristúpite na jeho hru...(3.4.2006)

 • dopita
  **

  Supernova je film takovej ňákej neslanej, nemastnej. Je vidět že stál dost peněz, vizuálně je celkem atraktivní, ale dějově je to slabota. Dokud divák neví co se vlastně na planetě stalo a co je Troy Larson zač, tak se na to s přimhouřením oka dá dívat, protože z toho vyplývá jakýs takýs napětí. Jak ale začne akce, tak už je to tradiční, přihlouplá a nudná „zábava“.(23.11.2008)

 • Djkoma
  *

  Tohoto se účastnil F. F. Coppola? To pravděpodobně chtěl věnovat své kamarádce, která pracovala ve videopůjčovně, aby tam mohli tuhle slátaninu vydávat za první scifi tohoto režiséra. Současně doufám, že to bylo jeho scifi poslední. I přes béčkové a někdy i zajímavé okamžiky je toto sci-fi velmi slabé a nedokáže pořádně využít svého potenciálu.(16.6.2004)

 • - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Hejtmy)

 • - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

 • - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace