Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kosmická loď Nightingale 229 vyrobená na počátku 22. století je záchranná loď, taková kosmická sanitka, která se po zachycení nouzového volání vydává na místa neštěstí ve všech koutech vesmíru, aby pomohla posádkám, které se ocitnou v potížích. Členy posádky jsou kapitán A.J. Marley, jeho zástupce a pilot Nick Vanzant, lékařka Kaela Evers, lékařský technik Yerzy Penalosa, paramedička Danika Lund a počítačový technik Benj Sotomejor. Loď může zasahovat i v desítky světelných let vzdálených místech, protože k cestám do takový oblastí vesmíru využívá technologie časoprostorových skoků, které umožňují překonat tyto vzdálenosti během několika vteřin. A právě z jedné velmi vzdálené důlní kolonie umístěné na povrchu objektu nazvaného Titan 27 přijde volání o pomoc. Posádka se uloží do speciálních kójí, které je mají chránit při skoku, jedna z nich je však poškozená a kapitán při skoku zemře. Velení převezme Nick Vanzant a společně s ostatními zachrání ze stanice mladého muže jménem Troy Larson. Ten byl vystaven působení mimozemského artefaktu, který způsobil, že omládl, značně zesílil a stal se odolnějším. Artefakt, který muž propašoval na palubu lodi je devítirozměrným objektem, který je schopen život zabíjet i vytvářet a Troy ho chce využít k dosažení obrovského zisku, ale Nick je odhodlán ho zničit, protože tuší nebezpečí, které by mohl artefakt představovat. Mezi Troyem a zbytkem posádky začíná střetnutí na život a na smrt. Současně začne loď přitahovat gravitace obří hvězdy, která by každým okamžikem mohla explodovat jako mimořádně velká supernova. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (104)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tohoto se účastnil F. F. Coppola? To pravděpodobně chtěl věnovat své kamarádce, která pracovala ve videopůjčovně, aby tam mohli tuhle slátaninu vydávat za první scifi tohoto režiséra. Současně doufám, že to bylo jeho scifi poslední. I přes béčkové a někdy i zajímavé okamžiky je toto sci-fi velmi slabé a nedokáže pořádně využít svého potenciálu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $14,230,455Tržby Celosvetovo $14,828,081║ Žiadna sláva táto sci-fi, príbeh je absolutne jednoduchý a tuctový, herecké obsadenie poskladané z absaidrov o ktorých už nie je moc záujem a potom to všetko aj za to stojí, ako tak obstoja triky, ináč nula bodov, tento film mal poputovať rovno do regálov video požičovne v kinách nemá takáto bezduchá fraška čo robiť. Celkom zaujímavé je že na režisérskej stoličke sa vystriedali až tri mená ale na konečnom výsledku je vidieť že moc to nepomohlo, najviac asi zavážilo meno Francisa Forda Coppolu ale čo in pohľadáva u sci-fi? /15%/ ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

...standardní herecké výkony, rutinní filmové zpracování, pár pěkných zvláštních efektů. Zkrátka průměrný film nijak zvlášť nevybočující z holywoodské produkce sci-fi, který nemůže urazit nezaujatého fanouška žánru i běžného diváka. Nechápu vcelku hysterické odsudky ve zdejších komentářích, prostě jen jeden z řady filmů žánru... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Viem, že chceš sex. Len nevieš s kým.“ Na túto údajne mizernú hororovú sci-fi pecku som sa tešil ako decko od roku 2000, keď som si prečítal ponižujúcu, 40%-nú recenziu v Cineme. Nakoniec som dostal presne to, čo som čakal. Šialenými post-produkčným zásahmi (svojím prispeli minimálne traja režiséri, brutálne sa strihalo atď.) zmasakrovaný náznak atmosféry a ambicióznej vizuálnej stránky (čosi ako keď Votrelec stretáva Stanleyho Kubricka, ale v poriadne béčkarských kulisách). Ďalej nelogické správanie (nesympatických) postáv a do štandardných rolí obsadení neštandardní herci (Robert Forster, Lou Diamond Phillips, James Spader - všetkých mám rád). Bohužiaľ sa nedostavilo najdôležitejšie - nadšenie zo samotnej blbosti. Toto je iba režijne (a všelijako inak) nezvládnuté a nudné. Pochybujem, že to uspokojí aspoň milovníkov zlých filmov (fanúšika kvalitného hororu a seriózneho sci-fi určite nie). Palec dole. Ale ak máte radi votrelecké kópie, z povinnosti si Supernovu pozrite. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Supernova vůbec není takový propadák, jak se tu na čsfd prezentuje oním prachbídným hodnocením, v rámci žánru sci-fi s tématikou vesmírných letů celkem slušný standard. Je to sice béčko se vším všudy (čpí z něho televiznost, nějaké speciální efekty nečekejte, herecké výkony jsou povětšinou mdlé...), ale to kupodivu nesnižuje ,,kvalitu" filmového zážitku. Když máte tenhle žánr rádi a jste ochotni překousnout pár schematismů (a dopředu lehce odhadnutelný vývoj děje), nebude pro vás Supernova zážitkem odrážejícím pouhých cca 40 % na čsfd... Film nevýrazný, ale neurážející... Podobné filmy: Horizont události, Pandorum ()

Galerie (32)

Zajímavosti (4)

  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)
  • Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (ČSFD)

Reklama

Reklama