Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kosmická loď Nightingale 229 vyrobená na počátku 22. století je záchranná loď, taková kosmická sanitka, která se po zachycení nouzového volání vydává na místa neštěstí ve všech koutech vesmíru, aby pomohla posádkám, které se ocitnou v potížích. Členy posádky jsou kapitán A.J. Marley, jeho zástupce a pilot Nick Vanzant, lékařka Kaela Evers, lékařský technik Yerzy Penalosa, paramedička Danika Lund a počítačový technik Benj Sotomejor. Loď může zasahovat i v desítky světelných let vzdálených místech, protože k cestám do takový oblastí vesmíru využívá technologie časoprostorových skoků, které umožňují překonat tyto vzdálenosti během několika vteřin. A právě z jedné velmi vzdálené důlní kolonie umístěné na povrchu objektu nazvaného Titan 27 přijde volání o pomoc. Posádka se uloží do speciálních kójí, které je mají chránit při skoku, jedna z nich je však poškozená a kapitán při skoku zemře. Velení převezme Nick Vanzant a společně s ostatními zachrání ze stanice mladého muže jménem Troy Larson. Ten byl vystaven působení mimozemského artefaktu, který způsobil, že omládl, značně zesílil a stal se odolnějším. Artefakt, který muž propašoval na palubu lodi je devítirozměrným objektem, který je schopen život zabíjet i vytvářet a Troy ho chce využít k dosažení obrovského zisku, ale Nick je odhodlán ho zničit, protože tuší nebezpečí, které by mohl artefakt představovat. Mezi Troyem a zbytkem posádky začíná střetnutí na život a na smrt. Současně začne loď přitahovat gravitace obří hvězdy, která by každým okamžikem mohla explodovat jako mimořádně velká supernova. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (104)

Lacike odpad!

všechny recenze uživatele

Po rokoch som si to pozrel znova a je to ešte horšie ako som si pamätal. Už prvých 7 minút, behom ktorých sa máme zoznámiť s posádkou, je neskutočná nuda. No a potom sa sem tam niečo náhodné stane, ale stále je to rovnaká nuda. Postavy sú rozlíšiteľné len vďaka známejším ksichtom, pretože charakterovo splývajú. Bubák, ktorý sa neskôr objaví je to nejotrepanejšie klišé. Triky by boli ok na 9 megovú Syfy produkciu, ale 90 mega? Kam sa tie prachy stratili? Na filmy ich rozhodne nevidno. Celkovo to je po každej stránka otrasný a nudný film. Niekoho snáď poteší aspoň to, že Spader tu mal ešte vlasy a nebol vyžratý a Robin Tunney sa ukáže hore bez. Ale ani to moje hodnotenie nezdvihne. 0/10. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Pamatuju si, jak jsem před lety ve videopůjčovně mlsně kroužil kolem véháesky s tímhle titulem. Teenager, zrovna se seznamující s Arthurem C. Clarkem a pídící se po dalších objevech v žánru, narazil na film, který sliboval tajemnou story z hlubin vesmíru, se špičkovými triky od tvůrců Titanicu. Haha. Triky možná ucházející opravdu jsou, ale dějové prostory jsou vycpané pytli nudné vaty a veškeré tajemno obstarává pochybný artefakt, dělající z lidí nadlidi, magory, psychopaty a vůbec všelijakou standartně nestandartní havěť. Zoufale nenápadité béčko s mnoha na nervy lezoucími faktory. ()

Reklama

petero 

všechny recenze uživatele

Nejak v tom čase nemal sci-fi žáner na ružiach ustlané. Red Planet a Mission to Mars nie ja práve úkážka vo svojom žánri a bohužiaľ ani Supernova neobstála oveľa lepšie. Prepadák ktorý sa k nám nedostal ani do kín narozdiel od vyššie zmienených filmov ma však solídne zaujal. Klasické sci-fi prvky ako skok priestorom s následnou poškodenou kryogénnou komorou, záchranná misia, klaustrofóbia v uzavretom priestore, neznáme postavy, tajomný artefakt meniaci telesné schopnosti – dej sa mi dosť páčil. Príjemné béčko. Zaujímavý je aj zoznam režisérov ktorý sa na ňom vystriedal Francis Ford Coppola (on a sci-fi – prekvapenie), Walter Hill (priemerný režisér), Jack Sholder (hororový béčkový remeselník). Zrejme každý čo to zo svojho talentu (aspoň štipku) nechal aj tu. Obstojné herecké obsadenie Angella Basett, James Spader a Lou Diamond Phillips (ten to tu fakt veľmi nerozbalil) tiež nie je na škodu. ()

Death 

všechny recenze uživatele

Slabe sci-fi s pomerne slusnymi triky a vizualni strankou. Bouhuzel snimek dojizdi na absolutni scenaristickou impotenci. Cele je to v podstate o nicem a to nemluve o dost priblblych dialozich. Nebyt tech dvou pozitiv zminenych nahore a par slusnych napadu(opravdu jen par), lovili bychom uz film z odpadove stoky. ()

Bobik9 

všechny recenze uživatele

Byl jsem na to hodně zvědavý. Zajímaví režiséři, obsazení, velmi solidní rozpočet a přesto jen 41%. Potřeboval jsem vědět, jak moc je to oprávněné. Popravdě si nemyslím, že je na místě hodnocení pod 50%. Jasně, celý ten příběh je vlastně trochu o ničem, efekty nejsou kdovíco a ten konec je vyloženě stupidní. Nicméně to podle mě dost rychle uteče a nijak zvlášť se člověk nenudí. James Spader je vyloženě super, pro tuto roli, opravdu mu sedla. Angela Bassett je bad ass. Peter Facinelli je výborný záporák! Robin Tunney je dost blboučká, ale celkem roztomilá. Takže z herců jen Lou Phillips stojí za prd, ale to není novinka. Přehnaně negativní kritika převládá u tohoto propadáku. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (6)

  • Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama