Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

V podstatě to zas tak otřesné není. Zkrátka béčkové sci-fi v celkem slušném kabátě a se známými herci. Není moc o čem psát, jelikož oficiální text distributora je jeden velký spoiler. Můžu ale přidat jednu perličku. Mladičká Robin Tunney ukáže své pevné přednosti a za to musím dát minimálně o jednu hvězdičku navíc. Jinak oddychový kousek, kterému není třeba věnovat až takovou pozornost. 50%(10.4.2018)

Nejak v tom čase nemal sci-fi žáner na ružiach ustlané. Red Planet a Mission to Mars nie ja práve úkážka vo svojom žánri a bohužiaľ ani Supernova neobstála oveľa lepšie. Prepadák ktorý sa k nám nedostal ani do kín narozdiel od vyššie zmienených filmov ma však solídne zaujal. Klasické sci-fi prvky ako skok priestorom s následnou poškodenou kryogénnou komorou, záchranná misia, klaustrofóbia v uzavretom priestore, neznáme postavy, tajomný artefakt meniaci telesné schopnosti – dej sa mi dosť páčil. Príjemné béčko. Zaujímavý je aj zoznam režisérov ktorý sa na ňom vystriedal Francis Ford Coppola (on a sci-fi – prekvapenie), Walter Hill (priemerný režisér), Jack Sholder (hororový béčkový remeselník). Zrejme každý čo to zo svojho talentu (aspoň štipku) nechal aj tu. Obstojné herecké obsadenie Angella Basett, James Spader a Lou Diamond Phillips (ten to tu fakt veľmi nerozbalil) tiež nie je na škodu.(5.3.2007)

• akisha

Díky takovým filmům si člověk teprve vychutná věci jako Galaxy Quest nebo Červeného trpaslíka. Je tu všechno, z čeho si dělají legraci, akorát tentokrát myšleno vážně. Hlavní hrdinové pronášejí "cool" slova, kterým nikdo nerozumí, vtipkují s lodním počítačem a celkem často se promenádují nazí. Rozmístění posádky se podle očekávání omezuje na šablonovité charaktery typu: ultra-klaďas kapitán (starý a zkušený kapitán skape hned na začátku - jako obvykle), hláškující pitomec, sexy chladná doktorka atd. Zbytek už je jenom vata, sloužící k postupné likvidaci. A když už jsme u té likvidace, pokud čekáte nějaké super maso vraždění mimozemskou formou života, radši s tím moc nepočítejte...(8.2.2009)

• anais

Supernova je jedním z největších pochybení současného Hollywoodu. Film vznikl pod taktovkou zkušeného Waltera Hilla, ale když studio vidělo, jaký paskvil vznikl, povolalo Coppolu, aby zachránil, co se dalo. Netuším jaký byl jeho vklad do výsledného produktu, ale to co vzniklo je naprosto nezáživná podívaná, z níž jsem si odnesl pouze vzpomínku na obličej sloučený s plexisklem a přehršel zbytečných svlékacích scén, které působí ve filmu samoúčelně. Stejně jako zajímaví režiséři, nedokáže filmu pomoci ani relativně kvalitní herecké obsazení. Supernova měla ambice nějakého lepšího dílu Star treku, ale dopadla jako horší díl Krajních mezí.(17.11.2004)

Příjemné béčko o zmutovaném lidském vetřelci na kosmické lodi. 1) Nenudil jsem se. Televiznost filmu mi nevadí, proč by měla? Skromné triky také nejsou na závadu, nekoukám na televizi kvůli filmovým trikům. Ani předvídatelnost a jistou prostoduchost děje nepovažuji za mínus, v béčkovém žánru jsme v normě. Když si koupím MF Dnes, taky nečekám seriózní zpravodajství, ale jakýsi více či méně chutný guláš. 2) Přihoďte ještě přitažlivého Petera Facinelliho (vetřelec) a výsledek je nasnadě.(8.2.2009)

• - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)