poster

Supernova

 • USA

  Supernova

 • Slovensko

  Supernova

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

 • Slartibarkfast
  ***

  V podstatě to zas tak otřesné není. Zkrátka béčkové sci-fi v celkem slušném kabátě a se známými herci. Není moc o čem psát, jelikož oficiální text distributora je jeden velký spoiler. Můžu ale přidat jednu perličku. Mladičká Robin Tunney ukáže své pevné přednosti a za to musím dát minimálně o jednu hvězdičku navíc. Jinak oddychový kousek, kterému není třeba věnovat až takovou pozornost. 50%(10.4.2018)

 • igi B.
  ***

  ...standardní herecké výkony, rutinní filmové zpracování, pár pěkných zvláštních efektů. Zkrátka průměrný film nijak zvlášť nevybočující z holywoodské produkce sci-fi, který nemůže urazit nezaujatého fanouška žánru i běžného diváka. Nechápu vcelku hysterické odsudky ve zdejších komentářích, prostě jen jeden z řady filmů žánru...(1.10.2005)

 • blackJag
  ***

  Rozpočet 60 USD mega (údaj z IMDB) na tom vidět není, ale příjemnou béčkovou jednohubkou se snímek nazvat dá. Obsazení solidní, Robin Tunneyová má (měla) krásnou siluetu a ke studu bylo děvčeti daleko, Spaderovi nemluvného drsňáka v pohodě uvěříte, takže jako zásadní personální nedostatek vidím skutečnost, že filmaři neudrželi (nebyla vůle?) na scéně delší dobu vyžilé charizma Roberta Forstera. Jinak ale opravdu spokojenost. Určitě zaujme i výčet jmen na postu režiséra, přičemž Hill i Coppola zcela jistě nepatří k těm, které byste u podobného tématu čekali. Kolem a kolem nejde o žádné super dílo, zatracovat film nebo šířit hysterii ve smyslu brutální sračky není spravedlivé ani zapotřebí. 60%(3.4.2010)

 • Radek99
  ***

  Supernova vůbec není takový propadák, jak se tu na čsfd prezentuje oním prachbídným hodnocením, v rámci žánru sci-fi s tématikou vesmírných letů celkem slušný standard. Je to sice béčko se vším všudy (čpí z něho televiznost, nějaké speciální efekty nečekejte, herecké výkony jsou povětšinou mdlé...), ale to kupodivu nesnižuje ,,kvalitu" filmového zážitku. Když máte tenhle žánr rádi a jste ochotni překousnout pár schematismů (a dopředu lehce odhadnutelný vývoj děje), nebude pro vás Supernova zážitkem odrážejícím pouhých cca 40 % na čsfd... Film nevýrazný, ale neurážející... Podobné filmy: Horizont události, Pandorum(8.2.2009)

 • klerik
  **

  Nákladné prepadákové béčko, ktoré takmer zaslúžene zaniklo pri žiarení ČIERNOČIERNEJ TMY. Dve ** si film odmakal poctivo - je tam zapamätania hodná erotická scéna, nabušený záporák a pekné efekty. Uvedomujem si otrepanosť "ponorkového" hororu v uzavretom mieste, ale neurazilo ma to... Skrátka slabý film, na ktorom sa dá baviť, ak pristúpite na jeho hru...(3.4.2006)

 • - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

 • - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

 • - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace