Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

• akisha

Díky takovým filmům si člověk teprve vychutná věci jako Galaxy Quest nebo Červeného trpaslíka. Je tu všechno, z čeho si dělají legraci, akorát tentokrát myšleno vážně. Hlavní hrdinové pronášejí "cool" slova, kterým nikdo nerozumí, vtipkují s lodním počítačem a celkem často se promenádují nazí. Rozmístění posádky se podle očekávání omezuje na šablonovité charaktery typu: ultra-klaďas kapitán (starý a zkušený kapitán skape hned na začátku - jako obvykle), hláškující pitomec, sexy chladná doktorka atd. Zbytek už je jenom vata, sloužící k postupné likvidaci. A když už jsme u té likvidace, pokud čekáte nějaké super maso vraždění mimozemskou formou života, radši s tím moc nepočítejte...(8.2.2009)

• klerik

Nákladné prepadákové béčko, ktoré takmer zaslúžene zaniklo pri žiarení ČIERNOČIERNEJ TMY. Dve ** si film odmakal poctivo - je tam zapamätania hodná erotická scéna, nabušený záporák a pekné efekty. Uvedomujem si otrepanosť "ponorkového" hororu v uzavretom mieste, ale neurazilo ma to... Skrátka slabý film, na ktorom sa dá baviť, ak pristúpite na jeho hru...(3.4.2006)

• JanPancir

:-D To je jako jeden díl Červeného trpaslíka, až na to že je to v modrém provedení a hlavně bez humoru. I když jisté pokusy se tam taky vyskytly, ale myslím, že se takhle vtipy o devíti rozměrné hmotě nedělají :-) Proč si ten nesmysl zaslouží aspoň jednu hvězdičku, páč jsme se z nepochopitelných důvodů vydržel dívat až do konce. Zvláštní(8.2.2009)

• Death

Slabe sci-fi s pomerne slusnymi triky a vizualni strankou. Bouhuzel snimek dojizdi na absolutni scenaristickou impotenci. Cele je to v podstate o nicem a to nemluve o dost priblblych dialozich. Nebyt tech dvou pozitiv zminenych nahore a par slusnych napadu(opravdu jen par), lovili bychom uz film z odpadove stoky.(16.11.2004)

Sci-fi se se skvělým námětem, obrovským potenciálem, kterému však dobrých 50% (!) z hodnocení ubírají dvě věci. 1/ Tupé neherectví Petera Facinelliho (opravdu otřesný zážitek k nevydržení) a pak 2/ naprosto rozmrdaný (nelze nazvat jinak) scénář s koncem, který aspiruje do TOP5 nejdebilnějších konců filmové historie. Na filmu postupně pracovali tři režiséři, nakonec se toho v podstatě chopilo studio MGM samo a vylepšovalo a vylepšovalo... První polovina filmu je tak na 90%, pak se to ale zlomí a začne taková shitstorm, že se to skoro nedá vydržet. Vystřižené scény a hlavně alternativní konec přitom ukazují, kam se měl film původně ubírat - kdyby to takto dopadlo, nebál bych se pěti hvezdiček. Obrovská škoda promrhaného potenciálu a ty desetimilionové $ ztráty chytrolínům z MGM od srdce přeju! Rozpočet: $90mil. / Zisk celosvětově: $14mil.(17.7.2012)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Hejtmy)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)