Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Švýcarsko, 2000, 90 min (SE: 91 min)

Nejak v tom čase nemal sci-fi žáner na ružiach ustlané. Red Planet a Mission to Mars nie ja práve úkážka vo svojom žánri a bohužiaľ ani Supernova neobstála oveľa lepšie. Prepadák ktorý sa k nám nedostal ani do kín narozdiel od vyššie zmienených filmov ma však solídne zaujal. Klasické sci-fi prvky ako skok priestorom s následnou poškodenou kryogénnou komorou, záchranná misia, klaustrofóbia v uzavretom priestore, neznáme postavy, tajomný artefakt meniaci telesné schopnosti – dej sa mi dosť páčil. Príjemné béčko. Zaujímavý je aj zoznam režisérov ktorý sa na ňom vystriedal Francis Ford Coppola (on a sci-fi – prekvapenie), Walter Hill (priemerný režisér), Jack Sholder (hororový béčkový remeselník). Zrejme každý čo to zo svojho talentu (aspoň štipku) nechal aj tu. Obstojné herecké obsadenie Angella Basett, James Spader a Lou Diamond Phillips (ten to tu fakt veľmi nerozbalil) tiež nie je na škodu.(5.3.2007)

• JanPancir

:-D To je jako jeden díl Červeného trpaslíka, až na to že je to v modrém provedení a hlavně bez humoru. I když jisté pokusy se tam taky vyskytly, ale myslím, že se takhle vtipy o devíti rozměrné hmotě nedělají :-) Proč si ten nesmysl zaslouží aspoň jednu hvězdičku, páč jsme se z nepochopitelných důvodů vydržel dívat až do konce. Zvláštní(8.2.2009)

• Anderton

Pozeral som to tak trochu jedným okom, ale niečo takéto mi nedá neokomentovať. Ak by sme film brali ako totálne sci-fi béčko s neznámymi hercami určené pre dvd trh, tak je to super prdel. Ak ale sme nútení film brať v kontexte tvorby človeka, ktorého meno nedokážem v spojitosti so Supernovou ani napísať, tak takýto prúser nemá v Hollywoode obdobu. Je to však zabudnutý film a preto sa dá jeho 9 dimenzionálny potenciál krásne guilty pleasureovo užiť. Casting každej postavy je totálne mimo.(24.2.2015)

• MartinezZ

Ale vždyť to nebylo zas tak špatné. Ano, je to spíše sci-fi povídka z nějaké laciné sci-fi povídkové knížky, ale zpracované je to hezky, ypadá to dobře a naprosto dementní to taky není. Jen je to prostě hodně předvídatelné a naprosto jasné v tom, co a jak se bude dít a kdo se nakonec dostane... na konec. Pamatuji pitomější scifárny - třeba právě vpravo navrhovanou Last Days on Mars, Supernova je prostě jen neinovativní, ale ne nezajímavá. ~ Souhlasím s komentářem Radek99.(8.10.2014)

Nevím jaké byly ambice tohohle filmu (podle toho jak vypadá tak asi docela velké), ale já mám rád vesmírné sci-fi dobrodružství. Tím jak dobře je technicky udělaný a přitom jak je krátký jsem nějak neměl moc času o scénáři přemýšlet nebo se nějak nudit. Prostě jsem relaxoval a bavil se. Existuje spousta větších průšvihů než Supernova.(18.11.2004)

• - Byly natočeny celkem čtyři alternativní konce. (Hal_Moore)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Údajně bylo vydání tohoto filmu na nějakou dobu studiem pozdrženo z důvodu nespokojenosti s hotovým projektem režiséra Waltera Hilla. Studio povolalo Francise Forda Coppolu, tvůrce "Kmotrovské" trilogie, aby film přepracoval. (Zdroj: ČSFD.cz)