Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

deckardx

Nevim, nejak mi nesedely hlavni postavy filmu, mozna bych je vymenil-Gibsona jako padoucha a Sinise jako tatka od rodiny.. Mozna by to bylo zajimavejsi... ()

ssfan

Pro mě je tento thriller excelentním filmovým počinem. Mel Gibson v hlavní roli předvádí vynikající výkon a díky napínavému příběhu drží film diváka spolehlivě v křesle a nepustí ho až do konce. Elitní film v rámci žánru. 90% ()

sedm.1

Jeden zajímavý,nečekaný zlom v jinak ve všem průměrném filmu o únosu.Nečekaně mdlí Gibson,praštěný závěr,celkově bez napětí. ()

Danula13

Solidní thriller, ale .... ! Film byl na můj vkus zbytečně dlouhý s úplnou absencí gradace, spoustu zbytečných scén (zabíjáků napětí), které drobily děj, bych vystříhal. Gibson si odvedl svoje, ale pro mne to bylo na 4* málo. ()

Arius

Výkupné vôbec nepovažujem za priemerný film, samotný nápad bol skvelý, výber hercov bola tiež správna volba. Gibson to zahral dokonale Sinise ako záporák bol stopercentný tiež je nutno vyzdvihnúť výkon tradične dobrého Schreibera, herecky najmenej vynikla asi Russo ale nevadilo to. Skvelý thriller pár nervydrásajúcich scén striedali priemerné a nudné no na 4* to vytrhlo záverečných 30min. Ja som nadmieru spokojný. ()

Sdoom

Zajímavý námět a Mel Gibson - nikdy bych neřekl že z toho může vyjít celkem dost nudná záležitost s (což mě naprosto iritovalo) totálně dementními, amatérskými a nesoudržnými zloduchy. Hodně mi vadilo i samotné obsazení Evana Handlera a Donnie Wahlberga, kteří se pro takovou roli absolutně nehodí. Snad jen Gary Sinise trochu vybočuje z řady, ale jeho závěrečný obrat je dost děravý (ostatně jako celý scénář). Do takové Odplaty má tento film na míle daleko. ()

SG-1

"Ty, vyhlášená firma, si vešel do obchodu plnýho policajtů a chtěl si vločky pro děti. Víš, Cubby, já si myslím, že se chováš jako naprostej idiot." -detektiv Shaker- ()

Cracker

Slušný thriller aj keď od iných sa dá odlíšiť menami aktérov a jedným prekvapivým zvratom. Aspoň že som sa moc nenudil :) ()

Lukoboss

Opravdu jsem tomu chtěl dát 4*, protože tady ty devadesátkový thrillery měly svoje kouzlo. Navíc, když si divák uvědomí to herecký složení, objeví se mu aspoň malej úsměv na tváři. M. Gibson umí zahrát hodně dobře, známe ho ze slušných komedií, ale i dramat a akčních filmů, kde se pouštěl do svých nepřátel chladnokrevně. Tady je to něco mezi - není to přímo akční, do svých nepřátel se pak pouští zejména slovně - jsou zde fakt celkem silný scény, kdy se rozhodne svým protivníkům postavit a nenechá se zastrašit. Jenže to by nesměla být Amerika, aby se tam něco nepos... no prostě čím víc se to blíží k závěru, tím víc chyb se objevuje, až z toho bolí oči (pachatel jim nechá tričko jejich syna od krve a policie nechá M. Gibsona holýma rukama to tričko pomuchlat, aby následně přišel detektiv v rukavicích s igelitovým pytlíkem a řekl, tak já to vezmu do laborky na prozkoumání - no to by mě hodně zajímalo, co by tam potom našli). I ta závěrečná scéna byla hodně naivní, takže to hodnocení prostě musí jít níž. ()

iXtr3m3

Slušný dramatický triler s hviezdami danej doby, presne tak, ako to Howard jednoducho vie a vždy aj robí. Mel Gibson nesklamal, Gary Sinise rovnako ako v Apolle 13 potešil, Liev Schreiber sa ešte len rozbiehal a Donnie Wahlberg rovnako. Rene Russo mi až tak nesedela, ale tá tam bola určite kvôli predchádzajúcej dvojke s Gibsonom v Smrtonostnej zbrani. ()

Zagros

Výkupné je napínavé drama o únosu chlapce jednomu milionáři. Film má jasný žánr a většinou postupů z něj nevybočuje… až na příběh. Ten je velmi originální a jde proti proudu. Jak už je v obsahu a textech distributora… po prvním neúspěchu jednání únosců s policií, se hlavní postava Tom Mullen (v podání velmi přesvědčivého Mela Gibsna) rozhodně jednat na vlastní pěst a z výkupného pro únosce udělá odměnu za jejich dopadení. Tím je vytvořený prostor pro výtečnou gradaci příběhu a napětí až do konce. Zkušený Ron Howard to zvládl s přehledem a při prvním sledování jsem místy ani nedýchal. Trefilo se i obsazení: Rene Russo v roli milionářovi manželky dodává emoce, Delroy Lindo jako detektiv neustále brnká na strunu nejistoty a Gary Sinise je také pořádně prohnaný padouch na svém místě. Takhle nějak si představuji skvěle odvedenou filmařskou práci v tomhle žánru. ()

showxman

Symptický napínavý film, který sem si dopřál jenoho zdlouhavého všedního večera, mě zaujal hlavně postojem a jednáním hlavního hrdiny v podání Mela Gibsona. Nevšední antivyděrčský postup se mě zkrátka získal. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob