American Horror Story - Asylum

(série)
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Kamera:

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny (více)

Epizody(13)

Příběh se odehrává v roce 1964 v Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. Zde vládně pevnou rukou sestra Jude (Jessica Lange), společně se zakladatelem instituce, Monsignorem Timothy Howardem (Joseph Fiennes) a jejich podřízená, sestra Mary (Lily Rabe). Lečbou pacientů v Briarcliffu je pověřený psychiatr Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto) a sadistický vědec Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Do ústavu se pod falešnou záminkou dostává novinářka Lana Wintersová (Sarah Paulson), aby napsala článek o údajném seriovém vrahovi, který měl být do Briarcliffu převezen. Lana ale ke své smůle odhalí mnohem závažnější události a záhady, které se v ústavu odehrávají, což by jí mohlo být osudné. (Hannibal92)

Mylan_ek

Tak tato série je něco fascinujícího ,ďábel v jeptišce mimozemštani, korupce,experimenty na lidech, sériový vrah krvavá tvář.... prostě všechno jednotlivé podkategorie by nestáli už za nic ale spojit to vše do jedné série kde vše na sebe navazuje je velice promyšlený nápad. Nečekal jsem že Hans Gruber neboli doktor Arden že se nechá spálit se sestrou kterou posedl ďábel ,a to také trošku slabomyslné že jí monsinore jen tak hodí ze 3. patra a tím to hasne. Poslední kapitola byla přesně to co mam rád všechno se uzavře a dopoví se poslední nedopovězené otázky konec je hezký dá se říct že vše dobře dopadne, za mě perfektní série AHS. ()

Neuker

Hodně dobré, ale není to lvl murder house, je to takové přeskriptované, tlačí to moc na pilu a přitom to nepůsobí dojmem spontálnosti. Reuse herců je za mě špatný nápad a dost mě to vytáčelo, ale jinak pomerně slušný horror story. ()