American Horror Story - Asylum (série)

Asylum

Útočisko

Drama / Horor / Thriller

USA, 2012 - 2013, 9 h 10 min

Michael Goi

Sarah Paulson, Zachary Quinto, Jessica Lange, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Chloë Sevigny, Adam Levine, Jenna Dewan-Tatum, Clea DuVall, Naomi Grossman, Dylan McDermott, Mark Consuelos, Britne Oldford, Joe Egender, Mark Engelhardt, Marc Aden Gray, Fredric Lehne, Devon Graye, Robin Weigert, John Aylward, Andrew Rothenberg, Chelsey Valentine, Maria Olsen, Barbara Tarbuck, Matthew John Armstrong, Franka Potente, Katherine Herzer, Mark Margolis, David Chisum, Valorie Hubbard, Eugene Byrd, Tara Holt, William Mapother, Sean Patrick Thomas, Don Stark, Jennifer Holland, Erin Allin O´Reilly, Ian McShane, Chris McGarry, Jen Drohan, Cole Sand, Brooke Smith, Rebecca Metz, Ezra Buzzington, Jill Marie Jones, Gwynyth Walsh, Meg Wolf, Dean Cameron, James Calvert, Robin Bartlett, Jack Conley, Deirdre Lovejoy, Elizabeth Bond, Jon Paul Burkhart, Emily Johnson, Gina Scoles, Joan Severance, Brady Hender, Chandler Kinney, Evan Parke, Rodney Rowland, Paul Tei, John Lee Ames, Jenny Wade, Debra Christofferson, Nolan Gross, Sal Landi, Tom Virtue, Melissa Barker, Adrian Quinonez, Parker Croft, Lily Knight, Lara Harris, John Dixon, Nikki Hahn, Camille Chen, Brady Allen, Jenna Dewan-Tatum (a.z.), Adam Levine (a.z.), Chloë Sevigny (a.z.), Devon Graye (a.z.), Chelsey Valentine (a.z.), James Cromwell (a.z.), Joel McKinnon Miller, Henry G. Sanders, Al Pugliese, Jim Hoffmaster, David Gianopoulos, Cyd Strittmatter, Kristin Slaysman

Stále sa neviem rozhodnúť, či bola táto séria lepšia ako tá predošlá. Ale jedno viem isto (a isto nie som sama) - bolo to väčšie psycho! Taktiež som si viacej začala všímať herecké výkony postáv z predošlej série. Mala som pocit, že sa im dostalo viac priestoru. Jessica, Sarah aj Evan tu hviezdili! Rovnako Lily (v prvej sérii som ju úplne prehliadla) a Zachary, ktorého som naposledy videla v Heroes - ale pri podobnom aj ostal. SPOILER: Osobne by mi stačilo, keby seriál skončil tým dielom, keď Monsignor zhodil Mary Eunice zo schodov. Jej smrť mi však prišla príliš jednoduchá na to, že bola posadnutá diablom.. KONIEC SPOILERU!(8.11.2015)

Tato série je podle mě nejlepší ze všech. Odehrává se převážně v 60. letech v bláznici. Něco i v současnosti. Ale není to obyčejný blázinec. Je to bývalá nemocnice pro pacienty nakažené tuberkulózou, která je teď spravována církví. Postupně se tam objeví někteří herci z 1. série. Nezavírají tam jenom blázny, ale i normální lidi a tam z nich potom blázny dělají. Začátek mi trochu připomínal Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Prokletý ostrov. Pak tam k tomu ještě přibude posedlost ďáblem a mimozemštani. Je tam toho celkem dost. Třeba Doktor Artz, který je bývalý nácek na pacientech dělá své pokusy. Zbytek se pak odehrává v přítomnosti, kde se hlavně řeší potomek vraha zvaného Bloody Face. No každopádně je to hodně zajímavé a nadupané. "Dominicu nicu nicu..." Z té hudby by mi vážně hráblo. :D(22.12.2014)

"Lana! Lana, Lana bo Bana Banana fanna fo Fana Fee fy mo Mana, Lana!" Nejdřív jsem byl dost zklamaný, když jsem zjistil, že druhá řada je úplně o něčem jiném než ta první, ale překousl jsem to a pustil se do ní. Musím uznat, že Murder House je oproti Asylum čajíček a dost tu přituhuje. Briarcliff není snad ani blázinec a vůbec to nedokážu popsat, protože ty hrůzy, co se tam děly, mi doteď hlava nebere. Stále do děje přibývaly nové a nové věci, až tam toho bylo prostě moc. Nejvíc přes čáru pro mě byla dějová linka s mimozemšťany. Kdyby si je nechali tvůrci pro jinou řadu, udělali by líp. Nedokázal jsem si vysloveně oblíbit žádnou postavu a většinu jsem spíš nesnášel. Mezi ty lepší patří Pepper, sestra Judy, Kit a hodná Mary Eunice. S Lanou to šlo od desíti k pěti a Grace, Dr. Olivera a Dr. Arthura jsem vysloveně nesnášel. Ovšem už napořád mi v hlavě zůstane The Name Game, kterou miluji a Dominique, z které už mi celkem solidně hrabalo. 80% - 3. nejlepší série (29.10.2015)

Ze začátku jsem si myslela, že se mi tato série nebude líbit tolik jako první, a že ji více než 4 hvězdičky nedám, což byla také dlouhou dobu pravda, ale v polovině se to zlomilo. Už od začátku to bylo zajímavé, ale v tu chvíli mi to přišlo tak poutavé, že jsem musela sledovat další díly dál a dál a napětí se jen zvyšovalo. Postupem času, jsem si říkala, jak je to všechno propracované, jak kdyby to bylo skutečné. Byly tu i dojemné chvilky a postavy jsem si začínala zamilovávat. Musím říct, že takový konec jsem opravdu nečekala, možná dřív bych si myslela, že to takhle dopadne, ale ne teď. Tohle všechno změnilo moje původní tvrzení a dávám zasloužených 5 hvězdiček, ale 1. série, se mi stejně líbila víc.(10.2.2016)

• gudaulin

Druhá série dodržela pravidlo, že pokračování musí přinést všeho o poznání víc, aby se udržela divákova pozornost. Doslova ho zahrnuje záplavou motivů, které dohromady tvoří neuvěřitelnou splácaninu, která je spíš k smíchu, než aby vyvolávala napětí a strach. Tým scénáristů jako by netvořil celek, ale každý sledoval vlastní linii a hrál si na vlastním písečku, takže se v the Asylum míchá motiv mimozemšťanů, psychopatů, sériových vrahů, válečných zločinců až po ryze duchařské motivy a samotného ďábla. Opět se dá mluvit o skvělých hereckých výkonech a hodně zajímavých filmových postavách, jejichž příběhy ale jdou často do ztracena a protože se ze seriálu vytrácí jakákoli logika a vnitřní soudržnost, musím nemilosrdně jít na dvě hvězdičky. Celkový dojem: 40 %.(23.12.2014)

• - Píseň z psychiatrické léčebny nazpívala jedna z hlavních hereček Jessica Lange (Elsa Mars) a nese název "The Name Game". (Hallda)