American Horror Story - Asylum

(série)
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny (více)

VOD (1)

Epizody(13)

Příběh se odehrává v roce 1964 v Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. Zde vládně pevnou rukou sestra Jude (Jessica Lange), společně se zakladatelem instituce, Monsignorem Timothy Howardem (Joseph Fiennes) a jejich podřízená, sestra Mary (Lily Rabe). Lečbou pacientů v Briarcliffu je pověřený psychiatr Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto) a sadistický vědec Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Do ústavu se pod falešnou záminkou dostává novinářka Lana Wintersová (Sarah Paulson), aby napsala článek o údajném seriovém vrahovi, který měl být do Briarcliffu převezen. Lana ale ke své smůle odhalí mnohem závažnější události a záhady, které se v ústavu odehrávají, což by jí mohlo být osudné. (Hannibal92)

dubinak

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak návaznost tu platí stále. Platí tu taky stále to, že je to úplně bombová série, která je ještě lepší než ta předešlá. Hereckými výkony je tento seriál přímo fantasticky napěchovaný. Evan Peters a Jessica Lange jsou naprosto excelentní a skvělou zprávou je, že ve třetí řadě se objeví znovu. Velmi propracovaný, emocionální, hrůzostrašný a nepředvídatelný příběh se mi hned po první epozodě vryl do kůže. Velké dík Ryanu Murphymu. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ak z AHS berieme do úvahy série od Muder House až po Roanoke (vrátane), tak Asylum je jednoznačne najlepšou. Úplná šupa. Famózne postavy, fantastické herecké výkony. Neviem, či ohromujúcejší výkon podal James Cromwell alebo Zachary Quinto ... ale asi Jessica Lange. Bombové sú však i ostatné postavy, bombová je i neuveriteľná muzikálová pasáž a až na mierne WTF nápad s mimozemšťanmi je to fakt vyrovnaná, scenáristicky brilantne zvládnutá séria. Všetko v nej má svoje miesto, zmysel a logiku. Koniec dôstojne uzatvorí konce všetkých dôležitých (a i menej dôležitých) postáv. Poburujúce, škandalózne, desivé. Kontroverzné. Skvelé. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asylum má všechno co by si kdokoliv mohl přát od vzorového blázince šedesátých let.Jsou tu kymácející se blázni,smějící se blázni,divně vypadající blázni,blázni v kazajkách,lehce sadistické jeptišky a šílený doktor s mesiášským komplexem,který na nich dělá pokusy.To by samo o sobě stačilo na solidně vyšinutou zábavu,jenže ono to není všechno.Navíc je tu ještě masový vrah (několik),někdo posedlý ďáblem,bývalý nacista a kdyby o přeci jen někomu přišlo málo,přijdou ještě mimozemšťani.Těžko říct jestli je druhá řada lepší než první,ale i přes svou přeplácanost mě bavila víc.Někdy by sice méně opravdu znamenalo více,ale i tak tenhle hororový psycho eintopf kupodivu funguje.Pokud je tu někde opravdový posun k lepšímu oproti jedničce,pak jsou to jednotlivé postavy.Tady jich je opravdu hodně a prakticky nikdo není normální (a některé jsou čistě jednorozměrné "karikatury"),ale i tak dost z nich dovede celkem rychle přirůst k srdci a to dokonce i takové jako sestra Jude...80% ()

Caminzind

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série ze začátku hodně nadupaná se zapeklitým a vykombinovaným scénářem, ve kterém však není problém se orientovat. Od půlky ztrácí dech a mění se v rutinu. Poslední cca 3 díly jsou místama ubíjející, přičemž ten závěrečný je už jen natahovaná prázdnota. Veliká škoda je to tím spíš, že vám zůstanou ještě plné hrsti otázek. 2. série podle stejného vzorce, ne lepší nebo horší než ta první, avšak s lepším závěrem a vykrádačkou Nietzscheho. Se 3. sérií kvalita upadá, respektive prohlubuje se syndrom prázdné slámy a já o celou tuhle okázalou bublinu možná už na dobro ztrácím zájem. ()

Fiftis

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

2.séria je rovnako skvelá ako prvá, ale je pravda, že je pomalá a občas sa zadrháva. Nápad je to ale skvelý. 60.roky minulého storočia a mentálny ústav pre zločincov plný mongolov. Bolo skvelé sledovať tých istých hercov čo v 1.sérií, ale v iných rolách. Nezabudnem na song Sœur Sourire - Dominique. Absolútne dokonalý pre mentálne zaostalých a nehanbím sa priznať, že po neustálom počúvaní tejto piesne v druhej sérií mi iQ kleslo o 50% a začal som škúliť. Celé to prostredie ústavu ale vyzeralo super a dokonca mi táto séria veľmi chýba. Možno asi najlepšia. (Píšem to v čase, kedy som videl 6 sérií). ()

• V roce 1887 pracovala novinářka Nellie Bly pro deník New York World a tamní šéfredaktor vymyslel, že pošle jednoho ze svých pracovníků napsat reportáž ze ženského ústavu pro choromyslné na newyorském Roosevelt Island. Nellie strávila v ústavu 10 dní a své zážitky popsala v knize „Ten Days In A Mad-House“ (v překladu „Deset dní v blázinci“). [Zdroj: extrastory.cz] (Duoscop)
  • Na konci epizody sestra Judy (Jessica Lange) říká Kittovi (Evan Peters), že se zachoval jako Galahad. Galahad byl jedním z rytířů Kulatého stolu legendárního krále Artuše. (noelcoward73)