American Horror Story - Asylum (série)

Asylum

Útočisko

Drama / Horor / Thriller

USA, 2012–2013, 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny, Adam Levine, Jenna Dewan-Tatum, Clea DuVall, Naomi Grossman, Dylan McDermott, Mark Consuelos, Britne Oldford, Joe Egender, Mark Engelhardt, Marc Aden Gray, Fredric Lehne, Devon Graye, Robin Weigert, John Aylward, Andrew Rothenberg, Chelsey Valentine, Maria Olsen, Barbara Tarbuck, Matthew John Armstrong, Franka Potente, Katherine Herzer, Mark Margolis, David Chisum, Valorie Hubbard, Eugene Byrd, Tara Holt, William Mapother, Sean Patrick Thomas, Don Stark, Jennifer Holland, Erin Allin O'Reilly, Ian McShane, Chris McGarry, Jen Drohan, Cole Sand, Brooke Smith, Rebecca Metz, Ezra Buzzington, Jill Marie Jones, Gwynyth Walsh, Meg Wolf, Dean Cameron, James Calvert, Robin Bartlett, Jack Conley, Deirdre Lovejoy, Elizabeth Bond, Jon Paul Burkhart, Emily Johnson, Gina Scoles, Joan Severance, Brady Hender, Chandler Kinney, Evan Parke, Rodney Rowland, Paul Tei, John Lee Ames, Jenny Wade, Debra Christofferson, Nolan Gross, Sal Landi, Tom Virtue, Melissa Barker, Adrian Quinonez, Parker Croft, Lily Knight, Lara Harris, John Dixon, Nikki Hahn, Camille Chen, Brady Allen, Joel McKinnon Miller, Henry G. Sanders, Al Pugliese, Jim Hoffmaster, David Gianopoulos, Cyd Strittmatter, Kristin Slaysman, Jenna Dewan-Tatum (a.z.), Adam Levine (a.z.), Chloë Sevigny (a.z.), Devon Graye (a.z.), Chelsey Valentine (a.z.), James Cromwell (a.z.), Jake Ryan Scott, Joe Howard, Danielle Kennedy, Gloria Laino, Abby Donnelly, Bryan Rasmussen

"If you look in the face of evil, evil's going to look right back at you." Bez diskuze nejlepší a nejzajímavější série AHS. Skvělé prostředí, skvělá atmosféra, skvělé postavy (hlavně Lana Banana a Dr. Thredson), skvělé obsazení, skvěle se proplétající dějové linky a skvělý závěr dokáží vyvážit i tu lehkou přeplácanost nadpřirozena. 9/10(23.12.2014)

U druhé série mi přijde, že se toho snaží míchat až moc, natolik, že některé zápletkové a dějové linie (třeba mimozemskou) prostě nestíhá uzavřít a nechává je nedořečené nebo doslova zbytečné. Tématicky a mikrozápletkově přeplácaný mišmaš, který ani moc nepůsobí horrorově. Občas mi to přijde až jako karikatura. 2.5*(22.4.2019)

4.7. 2013 - Začala jsem sledovat 2. řadu a musím dodat, že tahle už mě velmi zaujala. 5.7.2013 - No... 2. řada byla opravdu zajimava, možna bych i řekla, že byla vynikající. Vždycky se mi líbilo prostředí léčeben a psycho ústavů. Tohle se mi doslova trefilo do chuti a zcela změnilo názor na hororové seriály. Taky jsem docela ráda, že si Zach Quinto v téhle řadě lehce napravil reputaci. Jen těžce snáším pohled na své oblíbence v rolích 4% zaměřených.(19.1.2015)

Podle mě nejlepší série z American horror story, která ale opět jako předchůdce hraje hlavně na příběh. Horror zde zastupují psychopati či jinak narušené osoby ke kterým se přidávají i mimozemšťané, zombí, ďábel, posednutá jeptiška či anděl smrti. Nejlepší ale na všem je, že AHS si drží i svojí historickou část, která dává nejdůležitějším postavám minulost, díky tomu se na vše ještě lépe dívá. Také velké plus patří kameře a hudbě, kdy písnička Dominique, nique, nique.. dokonale vystihuje celý blázinec. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(15.2.2015)

Po první sérii jsem se seriálem definitivně sekl. Po tom, co jsem zjistil, že každá série je jiný příběh, rozhodl jsem se dát American Horror ještě šanci. Druhá série nebo-li Asylum je úplně jinde, atmosféra blázince perfektní, napětí nechybí, děj v každém díle vynikající a zvratů tolik, že to na jedné ruce nespočítám. Herci se dokonce do svých rolí hodili daleko více a srovnávat se nic s první sérií nedá. Asylum je minimálně o dva stupně lepší hororový zážitek a mile rád se pustím do další série .. 9/10 = 95%(20.10.2015)

• - Skutečné jméno postavy doktora Arthura Ardena (James Cromwell) - Hans Gruber je stejné se jménem záporné postavy ve filmu Smrtonosná past (1988). (orkadimenza)

• - Píseň z psychiatrické léčebny nazpívala jedna z hlavních hereček Jessica Lange (Elsa Mars) a nese název "The Name Game". (Hallda)

• - Když Dr. Oliver (Zachary Quinto) a Lana (Sarah Paulson) vychází ze střediska, můžeme si všimnout hodin, které jsou z IKEI. Avšak příběh se odehrává 1964, kdy IKEA ještě tento typ hodin nevyráběla. (Sayko)