American Horror Story - Asylum

(série)
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Kamera:

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny (více)

Epizody(13)

Příběh se odehrává v roce 1964 v Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. Zde vládně pevnou rukou sestra Jude (Jessica Lange), společně se zakladatelem instituce, Monsignorem Timothy Howardem (Joseph Fiennes) a jejich podřízená, sestra Mary (Lily Rabe). Lečbou pacientů v Briarcliffu je pověřený psychiatr Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto) a sadistický vědec Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Do ústavu se pod falešnou záminkou dostává novinářka Lana Wintersová (Sarah Paulson), aby napsala článek o údajném seriovém vrahovi, který měl být do Briarcliffu převezen. Lana ale ke své smůle odhalí mnohem závažnější události a záhady, které se v ústavu odehrávají, což by jí mohlo být osudné. (Hannibal92)

PaTeXx

Jestli bych měl hodnotit úplně všechny prvky celé série a nebudu prostě jen myslet na to, jak se mi série líbila, tak to nebylo úplně nejlepší. Hlavní příčinou je dementní nápad s mimozemšťany, který samozřejmě zasáhl značnou část scénáře. Ale koho to kurva zajímá. Herecké výkony, bum. Audio doprovod, bum. Důkladnost postav, bum. Atmosféra, bum. Bum, bum, bum. Celá sérka byla prostě bombová jako Judeina okurka. Když už jsme u ní, tak tentokrát Jessica Lange předvedla nejlepší výkon z celé AHS crew. ()

MT_Y

AHS Asylum - Od 1. Do posledního dílu absolutní spokojenost! Tuto sérii zbožňuji a jsem opravdu rád, že existuje. Tato série si nepohrává pouze s psychikou učinkujících, ale i s divákem a to mám moc rád. Už jen snad dodám skvělé herecké ''nasazení''. Zachary Quinto, Lili Rabe, James Cromwell, Even Peters a především Jessica Lang a Sarah Paulson!! 5 hvězd a 100% a kdybych mohl hodnotím ještě výš! ()

hrumsrt

Tohle je údajně ta nejoblíbenější, ta nejlepší série.. Podle mě však nikoli, když už i ona předchozí se mi jeví lepší. Tvůrci vybočují z hororové šablony a stává se z toho krimi-drama. Co funguje je zase atmosféra psychiatrické léčebny, v tomhle si už jsou tvůrci prostě jistí. Spíše kroutím hlavou, s čím vším to propojili - koncentrační tábory, feministické otázky. První půle mi přišla lepší, jelikož ještě nejsou odkryté snad žádné karty a vy si jen tak proplouváte. Celkově mi to ale přišlo hodně natahované a snad i přesycené - jeptiška, kterou posedne ďábel. V čem se tvůrci podle mě trošku "poučili" je, že až do posledního dílu/scény se tam něco děje. Nakonec všechny postavy byť jen lehce nastíněné dojdou svého vrcholu.. Nejoblíbenější postavy - Lana Winters (Sarah Paulson), Pepper (Naomi Grossman) a sestra Jude (Jessica Lange). 75% ()

Sakikura

Asylum mi oproti první sérii přišlo tak nějak nekonečné a hrozně přeplácané. Jakmile se něco vyřešilo, okamžitě se objevilo něco nového a všechno se ještě více zkomplikovalo. To mě dost mátlo a v druhé polovině série už jsem byla zmatená jak lesní včela. Spousta věcí mi naprosto nedávala smysl a to jak celý seriál skončil se mi moc nelíbilo. Je pro mě těžké udělat nějaký jednotný závěr, protože Asylum je v podstatě velmi dobrá, napínavá a zajímavá série, ale strašně ji kazí to množství zápletek. SPOILER: Nejprve neprávem hospitalizovaní pacienti blázince, šílený doktor, pak ďábel v těle nejnevinnější sestry, vraždící psychopat, smrtka, mimozemšťani, korupce, zapomenutá sestra v ústavu, dítě vraždícího psychopata...no prostě děsná slátanina. Bavilo mě to asi do okamžiku, kdy Lana Banana oddělala toho svého maniaka. Za tuto část dávám 4* ()

dr.Holofaust

Zaplaťďáblu že se autoři nesnažili rozplétat ty chuchvalce příběhů, které vychrlili do první série, pěkně smetli stůl a vzali to zgruntu od začátku. Schéma zůstalo, nacpat co nejvíc vykradených nápadů do co nejkratšího času, přidali ještě víc na úchylárničkách a brutalitce a z hodňáků udělali zlouny und vice versa. Ale hlavně se děj odehrává naštěstí už jen ve dvou časech, ne v deseti, víceméně chronologicky a současnost je od minulosti na první pohled poznat! Témat si rozjeli opět mraky, většinu jich opět nedotáhli pořádně do konce, což nasere, ale když ono je to celý takový krásně obskurně bezútěšně laděný, že u mě forma težce poráží obsah. ()

hony23

Dominiku, niku, niku... Ocitnout se v blázinci, kde donekonečna hraje tato písnička, s partou psychopatických vrahů a s neméně šíleným personálem, je hororová představa sama o sobě. Tvůrci k tomuto přidali dobrý příběh a nejsilnější stránkou seriálu jsou skvěle napsané a zahrané postavy vrchní sestry Jude, ďábelské sestry Mary i sadistického doktora Ardena. Jen mě mrzí kolísající kvalita děje, kdy první 3 díly jsou spíše seznamovací a dost nudné. Od 4. do 10. dílu je to kvalitní podívaná plná šílenství a napětí a poslední 3 díly jsou bohužel už jen nastavovanou kaší bez většího tempa a s minimem nápadů. Každopádně musím hodnotit o trochu lépe, než 1. sérii. ()

Sebule

Druhá série rozhodně lepší než první. Nechutné, zvrácené, plno motivů, zvratů a hlášek. Ne všechny epizody byly perfektní a to zejména ty ke konci, ale jako celek výborné. Skvělé herecké výkony a hudba. Hodnocení: 8,7/10 ()

elizha

táto seria ma uchvátila svojim miesto deju......ale niektoré veci mi prisli až moc preplácane a nehodili sa mi tam......akoze zivotny vykon lany banany aj sestry jude.....to akoze o tom niet pochyb... vcelku hodnotím dobre, kvalitne...len niektoré veci, by som zmenila ()

fola

Když člověk přebírá ty neuvěřitelné zvraty a bujnou fantazii scénáristů tak už nemůže věřit ničemu, tudíž se nemá čeho bát. A to je dle mě stěžejní bod každého hororového seriálu. Škoda, ale bavil jsem se dobře. ()

bleskosvod12

Značně lepší než první díl. Tísnivá, děsivá atmosféra, která nedá vydechnout. V určitých částech jsem doslova trnul strachem. Nemyslím si, že tuto série překonají ty další, které jsem zatím neviděl, ale troufám si říct, že asi těžko. ()

doriana.g

Jo, tady jsem se ještě chvílema bála. Na začátku. A pak se to začlo srát. Mimozemšťani, blázinec, církev + masožravé cosi v zahradě. Bezradný scénárista = nacpěme tam úplně všechno. ()

KatyBitch

Boha jeho, při sledování téhle série mějte radši v jedné ruce bibli a v druhé ruce růženec. Tohle je horror story od začátku až do konce. To že je Tredson krvavá tvář se vlastně dozvídáme hned na začátku ale nikdo to vlastně nebere vážně. Lana Banana je hrdinka a divím se, že se doopravdy nezbláznila. Všechny dějové linky jsou tak skvěle propracované že máte pocit, že se to doopravdy stalo. Divím se všem hercům, že se z toho psychicky nezhroutili. Podle mě je to nejlepší série. ()