American Horror Story - Asylum

(série)
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Kamera:

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny (více)

Epizody(13)

Příběh se odehrává v roce 1964 v Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. Zde vládně pevnou rukou sestra Jude (Jessica Lange), společně se zakladatelem instituce, Monsignorem Timothy Howardem (Joseph Fiennes) a jejich podřízená, sestra Mary (Lily Rabe). Lečbou pacientů v Briarcliffu je pověřený psychiatr Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto) a sadistický vědec Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Do ústavu se pod falešnou záminkou dostává novinářka Lana Wintersová (Sarah Paulson), aby napsala článek o údajném seriovém vrahovi, který měl být do Briarcliffu převezen. Lana ale ke své smůle odhalí mnohem závažnější události a záhady, které se v ústavu odehrávají, což by jí mohlo být osudné. (Hannibal92)

ADIO45

V každé sérii se odehrává úplně jiný příběh. I přes to se tam dá najít propojení. Některé postavy se objevují více než v jedné sérii a podobně. Druhá série Asylum se odehrává v roce 1964 v senatoriu pro kriminálníky. To je vedené jeptiškami, kterým velí nemilosrdná sestra Jude. Tam se dostane i Kit Walker pod přezdívkou Krvavá Tvář. Ten ovšem svoji vinu popírá a rozhlašuje, že ho napadli mimozemšťani. ()

Hepy13

To byl nářez teda! Odteď už nepochybuju o tom, že i Hororový žánr může mít velmi kvalitně propracovaný scénář, a nemusí být založen jen na lekačkách. Tento seriál sežere 95% všech současných filmových hororů. Asylum je pěkný slovo, a ještě hezčí je prostředí (moje nejoblíbenější hororové) psychiatrické léčebny, do které je tato série vložená. Jeden twisted střídá hned další, a vám se z těch zvratů zatočí hlava. Je tu poměrně dost postav, a někdo by se mohl trochu ztrácet. Ale pokud budete pečlivě sledovat, a nebo hltat asylum tak jako já, máte po problému. Herecky bych vyzdvihl Jessicu Lange. Ale moje favoritka byla sestra Mary, kterou hraje Lily Rabe.''Dominique Dominique'' se mi líbilo, to asi proto že mi ho nikdo nepere do hlavy 24 hodin denně. ()

BlackHood

Co se týče prvních dílů, tak mi to připadalo jako bezpříběhový brak, který chce hlavně diváka znechutit záběry na blázny. Časem se však z toho stal celkem zajímavý, mírně napínavý seriál, kde se také někdy objeví zvraty, sice trochu předvídatelné. Příběh se zlepšoval, ke konci byl dojemný, snad více, než takové ty drama filmy, kde celou dobu umírá jeden člověk a na konci filmu překvapivě umře. Lily Rabe + Zachary Quinto jsou určitě nejlepší. 90% ()

Deleatur

Plusy: Pekelné prostředí církevního blázince. Znovu výtečná Langeová coby krutá jeptiška. Funkčnější a dramaticky vyklenutější gay, resp. lesbická linka (s výbornou Paulsonovou). Působivé téma dědičnosti špatných i "zlých" genů. The Name Game. Cameo stále krásné Severanceové. Mezi: Tvůrci to přepískli s odkazy na holocaust (doktor s nacistickou minulosti, "Anna Franková") a únosy mimozemšťany, co na tom, že to patří k době, kdy se série odehrávala - 60. létům min. stol. Ale bez toho bych přišel o tak parádní scénu, jako byl výsměch náhle inteligentní mikrocefalické Pepper pocitu nadřazenosti bývalého nacisty. Mínusy: Nepřesvědčivý McDermott. Nijak zvlášť zajímavá postava slabošského monsignora (matný Fiennes). Hodnocení: 83%. ()

Loooki

American Horror Story - rodina a jej každodenné problémy, to všetko v novom dome, kde to jednoducho povedané "straší", ktoré spolu s flashbackom do minulosti navodia tú správnu atmosféru na danú časť a Jesica Lange!!!5/5 American Horror Story:Asylum - táto jazda začala hneď zdivoka a pokračovala šialeným tempom.4/5 American Horror Story:Coven - veľmi wierd, ale o to strašne zábavná séria. to sú tie čarodejnice a hlavne Jessica Lange, ale výborne jej sekunduje Angela Bassett 5/5. Freak show - alebo najsamlepšia Jessica Lange 5/5 Každá mini séria má skvelé opening credits aj keď s tou istou zvučkou! ()

Luk Skywalker

Druhá řada, to je úplně něco jiného než Murder House a zlepšuji hodnocení na čtyři hvězdy. Sice je tam toho až na jednu psychiatrickou léčebnu moc - zbavení svéprávnosti, je zde až moc jednoduché, seriový vrah, SSsák, ambice církevního hodnostáře, ďáběl a mimozemšťané. To vše ve dvou časových linií, kdy každá postava je dost propracovaná. Snad se třetí řada, která má opět jiné téma povedla. ()

Sarrow

Kdepak horror, vlažné drama s mysteriózní zápletkou a téměř nulovou atmosférou, jinak skvělá filmařina s působivým obsazením ()

RobLord

Massachusettské panství Briarcliff bylo postaveno v roce 1908 jako největší sanatorium na východním pobřeží pro léčbu tuberkulózy. Desetitisíce pacientů zemřelo mezi těmito zdmi. V roce 1962 zakoupila Briarcliff katolická církev, která zde zřídila ústav pro duševně choré pod vedením monsignora Timothy Howarda a pevnou správcovskou rukou sestry Jude. V roce 1965 prodala církev ústav státu. O šest let později byl Briarcliff zavřen a opuštěn. Dnes je to ruina, stojící snad jen silou zlé vůle a ještě horších vzpomínek. Jen málo lidí ví, co se dělo v jeho temných útrobách - jaké pozoruhodné životní osudy se vpily do jeho bezútěšných stěn a vedly k jeho úpadku. Druhá sezóna vynikajícího seriálu American Horror Story - Asylum nám odhalí mnohá tajemství briarcliffského panství a otevře skříně plné kostlivců. Na této strašidelné (znepokojivé, ale i dojemné) cestě potkáme celou řadu komplikovaných postav, budeme svědky mimozemských únosů nebo nacistických experimentů, nervy nám napnou krvelační vrazi a v neposlední řadě se staneme svědky nepovedeného exorcismu. ...Cosi zrůdného skrývá se na pozemcích panství. Do Briarcliffu míří za senzací ambiciózní novinářka Lana Winters, aby své jméno zviditelnila skrze morbidní příběh sériového vraha přezdívaného Bloody Face... Nejen doposud nejlepší série AHS, ale spolu s Carnivále dost možná i nejlepší hororový seriál všech dob. ()

helraiser

Temné psycho peklo a to doslova!!!!! Tvůrci si nemohli vybrat lepší prostředí než je blázinec a využili ho naprosto dokonala. Depresivní atmosféra na každým kroku, postavy naprosto úžasně šílený a opět plno nápadů- únosy mimozemšťany, šílenej vrah, posedlá jeptiška ďáblem, šílenej nacistickej doktor a jeho pokusy na lidech a mnoho dalších. Navíc to všechno do sebe krásně zapadá a divák se nestačí opravdu divit. Lahůdka k pokukání. Co první řada nastartovala, tak tato dotáhla k temné dokonalosti. Super podivaná, která vás nenechá ani chvilku v klidu. ()

Vabr

Murder House > Asylum + Hlavní postava i jiné postavy jsou výborné + Příběhem lepší + 1. polovina je úplně supr + Dobré zápletky (Anna Franková, Lanin útěk) + Úchynej doktor a nacistickej doktor + Hlavní jeptiška a její vyvrcholení + Dobré halucinace + Intro - Mimozemťani / Na ději to njak nepřidává a akorát mě to tam docela sere. V posledním díle se mi líbí vyvrcholení s mimozemšťany, ale i tak bych je tam vůbec nedával. - U konce (nemyslím poslední díl) se Lana chovala jako absolutní mrcha / Proč se tak najednou chovala? Trochu mi jí tím zkazili, ale naštěstí se to v posledním díle spraví. - 2. polovina byla výrazně horší / Proto dávám horších 5 hvězd - Přítomnost / To samé jako s mimozemšťany. Na ději to nijak nepřidává, akorát v posledním díle je vcelku dobré vyvrcholení. Něměli to sem dávat. ÷ Jeptiška, ve které byl ďábel / Ze začátku se mi nápad líbil, ale čím déle tam byla, tím více mě srala. Hlavně, že jí pak domluvili :). VYHODNOCENÍ: LEJNA JE PĚKNÝ LEJNO ()

NorseSword24

Toto je to, čo som očakával od 1. série, no nedostal som. Teda až doteraz. Neskutočná hororová atmosféra a vyobrazenie Briarcliffu s celkom dosť obsiahlym príbehom, ktorý ale funguje. A akože toľko zapamätateľných hororových scén som dlho nikde nevidel. Vtipné ako často sa seriály moc posunú v kvalite medzi 1. a 2. sériou, dúfam že ta kvalita vydrží aj ostatné série. ()

West

2.Serie AHS : Asylum - Velká změna.. hlavně prostředí oproti jedničce , tam jsme měli strašidelný dům a duchy. Ve druhé řadě máme vymítaní ďábla, mimozemšťany a zmutované lidi - Reportérka se dostane do psychiatrické léčebny, kam jí zavřou a ona se chce s dalšíma dostat odtamtud. Hodně depresivní a zajímavé téma. Někdy i trochu šílené , ale přesto hodně zabávné. Líbí se mi , že většina postav se vrátilo. Jessica Lange tu hraje zase zápornou roli, což jí jde nejlépe. Uvidíme co přinese 3.Řada... 80% ()

onlavu

Asi nejlepší série z celého seriálu. Prostředí léčebny je dokonale tajemné, perfektně prokreslené postavy a jejich úchylky, plno zvratů. Nejlepší postavy: zpívající sestra Jude, doktor Arthur Arden a psychiatr Oliver Thredson. ()

Ergon

Prostředí psychiatrické léčebny, kde se děj povětšinou odehrává, je samo o sobě znepokojující. Přidejte k tomu lékaře - vědce, pokusy na lidech, masového vraha, satanismus a mimozemšťany a máte z toho šílený mix jménem American Horror Story: Asylum. Kromě děsivého prostředí tkví kvalita tohoto seriálu hlavně v silných osobnostech, které ztvárnily dobří herci / herečky (např. Jessica Lange, Zachary Quinto, Lily Rabe a James Cromwell). Korunou toho všeho je dobový soundtrack umocňující atmosféru šedesátých let (př. https://www.youtube.com/watch?v=-vrmc_l6sJY), úvodní znělka a v neposlední řadě grafické ztvárnění titulků. Mrzí mně však to, že příběh Kita Walkera v podání Evana Peterse nebyl vysvětlen. ()

Zombiepod

Asylum je to najlepšie, čo séria American Horror Story doteraz ponúkla. Od prvej epizódy neskrýva pokrok v brutalite, desivosti, hercoch, či spletitosti deja. Scenár sa tentoraz rozvetví do dvoch dejových línii (minulosť a súčasnosť), výborne prepojených a napínavých do poslednej časti. Jessica Lange dostala najväčší herecký priestor a tým svoju životnú rolu. Každá jedna postava má svoju zvrátenú stranu, prostredie, aké ponúkajú priestory Briarcliffu nenájdete ani v tom najdesivejšom horore, a zvratov a scenáristických smyčiek som si užil habadej. AHS Asylum je vrcholom série, takisto pre mňa aj tým najlepším hororovým seriálom všetkých čias. Som veľmi zvedavý, či sa tvorcovia v tom najlepšom niekedy prekonajú. ()