American Horror Story - Asylum

(série)
USA, (2012–2013), 9 h 10 min (Minutáž: 40–46 min)

Kamera:

Michael Goi

Sarah Paulson, Jessica Lange, Zachary Quinto, Evan Peters, Joseph Fiennes, Lily Rabe, Lizzie Brocheré, James Cromwell, Frances Conroy, Chloë Sevigny (více)

Epizody(13)

Příběh se odehrává v roce 1964 v Briarcliffu, ústavu pro duševně choré zločince. Zde vládně pevnou rukou sestra Jude (Jessica Lange), společně se zakladatelem instituce, Monsignorem Timothy Howardem (Joseph Fiennes) a jejich podřízená, sestra Mary (Lily Rabe). Lečbou pacientů v Briarcliffu je pověřený psychiatr Dr. Oliver Thredson (Zachary Quinto) a sadistický vědec Dr. Arthur Arden (James Cromwell). Do ústavu se pod falešnou záminkou dostává novinářka Lana Wintersová (Sarah Paulson), aby napsala článek o údajném seriovém vrahovi, který měl být do Briarcliffu převezen. Lana ale ke své smůle odhalí mnohem závažnější události a záhady, které se v ústavu odehrávají, což by jí mohlo být osudné. (Hannibal92)

Elizabethx

Nemůžu jinak než porovnávat tuto sérii s první. U té první jsem nebyla tak pohlcena příběhem jako zde, no naopak po skončení zůstává hromada otázek, jenž nejsou zodpovězeny a vadí mi to. Nemám ráda otevřené konce, když je to prostě jen nedořešené. Jako ti mimozemšťani - proč? -.- Celá série mi tím přišla dost zhozená. Bez nich by to bylo lepší jak první řada, protože ten děj opravdu - dojme, vyděsí, napne... Ale, ty mimozemštani mi tak přijdou dost nedovysvětlení, což mi vadí. Kdyby s nimi bylo pracováno více a asi i trochu jinak, nevadili by mi. Přes to, nemohu tomu dát menší hodnocení než 1. serii, protože mě to bavilo více, ale byli tam zase technické věci, co u jedničky byli perfektní. Takže plno. ()

baron156

Azyl je a stále bude asi nejpůsobivější sérií celého AHS vesmíru. Blázinec šmrncnutý se zombie, nacisty, vymítači ďábla, sériovými vrahy, pokusy na lidech, mimozemšťany... a mnoho dalšího, co tato série může nabídnout. Nejen scéna Sarah Paulson v autě, herecké koncerty Jessicy Lange, Jamese Cromwella a Zacharyho Quinta se staly nezapomenutelnými. ()

Andy.222

Ještě jsem neviděl, aby někdo smíchal mimozemšťany, démona, šíleného vraha a nacistického doktora do jednoho snímku a fungovalo to!! Už jen to stojí za shlédnutí. ()

DHard

Asylum 100%. Oproti první sérii poutavější, dramatičtější a zamotanější příběh odehrávající se ve stísňujícím prostředí psychiatrické léčebny.  Příběhy zde jsou depresivní, ponuré, přesto dostatečně napínavé, hororové, a gradující ve velkolepém finále. Z jednotlivých postav vyzvednu standardně skvělou J. Lange, a čím dál více oblíbenou S. Paulson. Ovšem Lily Rabe jako "ďábelská" sestřička si krade prakticky každou scénu pro sebe, a je největší hereckou posilou této série. Slabinou je zcela zbytečná linka s "E.T." (WTF?). Co je ale důležité, všech 13 dílů má neskutečně napínavou atrmosféru, a zcela nepředvídatelný děj. Famózní počin na poli televizní zábavy.  ()

Ignitus.C

Vůči dalším sériím seriálu který se mi líbil bývám docela skeptický, ale tady to bylo velmi příjemné překvapení! Nejspíš se mi druhá série líbila ještě víc než první. Ta strašně temná atmosféra, je to brutální, místy i vtipný, všechno tam výborně funguje. Herci ukázali co v nich všechno je. Potěšila mě i přítomnost Franky Potente ()

Ruzzyen

Nacisticky doktor, ďábel, Santa Claus, Bloody Face, mimozemštané a mnoho dalších ikon tato pro mě nejlepší série nabízí. Já jsem nikdy neviděl seriál nebo film tomuto podobný. Je to klišé, ale jeto tak perfektně natočené, sestřihané doprovazené úžasným soundtrackem a atmosférou 60. let. Pro mě prozatím jednoznačně nejlepší série. ()

Hurin

2. série je pro mě zatím tou nejlepší ( Freak Show ji ovšem zdatně šlape na paty ). Jessica Lange je zde opravdu úžasná. Po shlédnutí posledního dílu jsem měl pocit, že to snad lépe skončit nemohlo. Mimozemšťani, satan, blázni a všude kolem jeptišky to vše zde pracuje na výbornou. Musím uznat 100%. ()

TynTynka

Pro mě osobně byla druhá série nejlepší i když měla několik chyb. Ono už jen to, že se to odehrává v blázinci předpovídá, že to bude šílené. Ovšem ta šílenost, napětí a chvílemi nechápavost vydrží jen něco přes půlku série. Poslední díly mi přijdou už velmi klidné a jen takový pomalý a natáhlý dojezd všech událostí, což trochu ztratilo kouzlo celé série. Jinak opět dobré nápady, až na ty události s ufo (to mě moc neoslovilo). Myslím, že mohli vymyslet ještě nějakou událost či postavu, která by dotáhla šílenost i do posledních dílů série a neskončila tak nudně a nezáživně. A píseň Dominique, kterou hrají v blázinci určitě každému utkví v hlavě. ()

Socirel

1. série - 70 %. (Murder House) Prvních pár dílů tísnivá atmosféra, místy jsem měl skutečně strach z neznámých temných sil ve strašidelném domě, které se pak začaly postupně odhalovat, a strach se nakonec vytratil a seriál se stal více předvídatelným a méně zajímavým, z poslední epizody se stala komedie. 2. série - 85 %. (Asylum) Sedla mi přeje jen sedla o něco víc, kombinace temných sil jako satan, mimozemštané, nacistický vědec a sériový vrah se povedla, cela řada si na rozdíl od předchozí dokázala udržet konstantní kvalitu. Tvůrci se ale trochu kontraproduktivně snažili uzavřít příběh všech postav, což je sice pěkné, ale k některým postavám by se vyloženě hodil otevřený konec. 3. série - 50 %. (Coven) Tato série se nepovedla, nemá už tak děsivou atmosféru a téma čarodějnictví není podané zrovna podle mých představ. Stejně jako 1. série si tato série nedokázala udržet kvalitu, několik posledních dílů bylo velmi slabých. Zachraňují to některé dobře napsané postavy a určitá nepředvídatelnost dějové linky. ()

NagatoPein

Veľké psycho a stále tak dobré so všetkými plusmi a mínusmi American Horror Story. To znamená, úžasná atmosféra a príbehy, ale zase časté motanie v scénari a deji. Aj tak je to asi najkomplexnejšia zo sérií a najviac vyvážená, aj keď tí mimozemšťania už boli asi moc. AMH, ale stráca skoro dych a rozvláčne sa naťahuje, no v tejto sérií to až tak nepocítite. Aj keď, ako hovorím, typické American Horror Story so všetkými úžasmi aj prekliatiami tejto série. ()

SANNY22

Čiže podľa mňa bola vydarenejšia ako 1. séria. Bolo to dokonalé. Normálne som to "žrala". Každý deň som bola hore do 2:00, len aby som si pozrela čo najviac dielov. Vydržala by som to pozerať až do rána. Herecké obsadenie bolo fantastické (hlavne Jessica Lange, ktorá ma úplne prekvapuje v každej sérií stále viac a viac). Myslím si, že tam bolo pár chýb alebo nedostatkov. 1. a u mňa veľmi závažnou, keďže mi tam vadila asi najviac - boli tí ufóni, to žiarivé až oslepujúce svetlo. Táto séria ma zatiaľ najviac bavila. A najväčšie + má u mňa epizóda 10, kde bola vynikajúca pesnička The Name song (Banana Fanna) Proste best. ;* ()

PanIncognito

Kvalitu této série jen stěží může jiná předstihnout. Nejvíce zde dychtím po Jessice Lange, která je v roli Sestry Jude vynikající. Dílo nabízí trať plnou hrůzy, mrazivé atmosféry, tajemství, surovosti a tlaku. Výtečně si vedou herci v hlavních i vedlejších rolích, režie i scénář. Hudba, kamera i střih to samé... zde není co kritizovat. Jde o nejkvalitnější sérii! :-o (viděno s dabingem) ()