Mutantí vesmír se rozrůstá dál...po lehce šíleném Legion,tak tu máme další seriál.Jen je to takové trochu více pubertální....i když na některé slečny se pěkně kouká.Seriál má slušný rozjezd..žádné chození kolem horké kaše,ale rovnou zadělají na problémy a hodí je do toho...Celá první série směřuje k tomu,aby byl zastaven doktor Campbell s potřebou "zachránit" celý svět před lidmi/soubojem se Sentinel Service...a k tomu,kdy se to celé u mutantu pokazí...a tak vzniknou dvě skupiny - ruiny mutantího podzemí a nová verze Hellfire clubu s Lornou.Tak pubertální Andy se konečně projevil jako arogantní blbeček..Mrchy z Frostovic manipulativní trojičky jsou taky pěkně otravné.*S01-85%(20.1.2018)

• Imune

Tady opravdu nerozumím hodnocení většiny lidí. Všechny cliché, které znáte, zabaleny do spousty otřepaných dialogů. Scénář na úrovni Ulice, obsazení by bylo lepší někde na komparzu. Navnadil mě samozřejmě námět, bohužel ale, pokud jste už z puberty venku a vidíte víc, než jen blištící se schopnosti post x-menovské mutantské rodinky, určitě vás Gifted zklame ve velkým stylu. Viděl jsem asi 8 dílů a do těch dalších 5ti se mi ani nechce, proto ani zatím nehodnotím. Největší zklamání za posledních 5 let. :-((8.2.2018)

The Gifted je poměrně povedený komiksový seriál, který oplývá přehlednou spoustou postav, dobrým zpracováním a příběhem, který dokáže docela spolehlivě vyplnit délku epizod a nepůsobit unaveně a natahovaně. Kde seriál ztrácí, jsou zbytečným patosem zavánějící dialogy ve druhé polovině série, nejasně a poměrně neschopně vyprofilovaná záporná strana, a také akčně nezajímavé a trošku odfláknuté finále. Rozhodně však seriál položil dobře základy pro další sérii, a zajímavě propojil děj s již vytvořeným xmenovským vesmírem. A nesmím zapomenout na skvělou a sexy Natalie Alyn Lind.(6.2.2018)

Vynechme teď fakt, že jsem na to původně začal koukat jen díky Natalii Alyn Lind (páč je to fakt kost a navíc je skvělá). Od Gifted jsem nic neočekával (jen tu Natalii Alyn Lind, páč je to fakt kočka a navíc umí hrát), ale pilotní díl mě skvostně navnadil, přinesl fajn tempo, záživnou akci, do které postavy hodil vlastně hnedka v úvodu i výborný začátek příběhu - navíc i Amy Acker, která je od Angela pořád stejně báječná. Další díly jsem tedy sledoval už proto, že mě celý seriál skutečně překvapil, je to fakt dobrá podívaná a s každým dílem možná i o něco lepší. Menší počet epizod je v tomto případě rozhodně výhodou, prodloužení pro druhou sérii potěšilo a vývoj příběhu v rámci první série rozhodně nezklamal. Navíc je to mnohem lepší podívaná, než jakýkoliv X-Men od... Posledního vzdoru (kromě Logana) a pro mě osobně tvoří tahle série vynikajicí kombo s Gothamem. Na Foxu se komiksové seriály skutečně daří a já jsem tomu rád - tohle zklamání by bolelo. Jistě, žádné scenáristické veledílo hodné jakýchkoliv cen to není, ale velmi příjemně se to sleduje, je to svižné a opravdu to nenudí. Já rozhodně můžu doporučit. 75%.(20.1.2018)

• dragon94

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%.(20.1.2018)

• - Ve scéně v laboratoři zmíní Dr. Campbell (Garret Dillahunt) že stěny místnosti, ve které jsou zavřeni Andy (Percy Hynes White) a Lauren (Natalie Alyn Lind), jsou z adamantia. Adamantium je nejtvrdší kov v celém marvelovském multiverzu a je prakticky nezničitelné. Adamantiem je např. vyztužena Wolverinova kostra či vyrobena Gambitova hůl. (NiWi)

• - Obraz na stěně v baru, kde se mají setkat Marcos/Eclipse (Sean Tale) a Reed Strucker (Stephen Moyer) je odkaz na Demon Beara, obří medvěda, který čerpá energii z negativních lidských emocí a objevil se jako záporák ve filmu X-Men: New Mutants (2019). (NiWi)

• - V názvu každé epizody je vždy zakomponováno velké písmeno „X“ jako připomínka, že je seriál vsazen do univerza X-manů. (Chevees)