X-Men: Nová generace (TV seriál)

The Gifted

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017 - 2018, 18 h 43 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White, Matthew Tompkins, Billy Blair, Dale Godboldo, Elena Satine, Garret Dillahunt, Folake Olowofoyeku, Chris Butler, Sharon Gless, Aerli Austen, Dinarte de Freitas, Joe Nemmers, Elizabeth Davidovich, Jeffrey Nordling, Erin Way, Michelle Veintimilla, Zach Roerig, Jessi Goei, Jermaine Rivers, Jim Dougherty, Jason Burkey, Ray Campbell, Elliott Grey, Hayley Lovitt, Michael Aaron Milligan, Angela Oh, Danny Ramirez, Skyler Samuels, David Norona, Cristian González, Raymond J. Barry, Adam Boyer, DJames Jones, Darren Goldstein, Eric Hunter, Isaiah Cox, Caitlin Mehner, Courtney Dietz, Brad Carter, Adam David Thompson, Demi Castro, Paden Fallis, Frances Turner, Grace Byers, Kamar de los Reyes, Clark Sarullo, William Mark McCullough

Scénografie:

Derek R. Hill, Aaron Haye

Kostýmy:

Louise Mingenbach

Už podle plakátu člověku dojde, že tady bude na prvním místě RODINA - tohle slovo zaznělo snad v každé druhé větě. A podle toho to taky vypadá. Nadané potvůrky mají holt za zadkem neskutečně otravné staříky, kterých by se měli tvůrci co nejdříve zbavit (zabít, ideálně), jinak to v druhé sérii může spadnout někam na úroveň děsivého comba Smallville/Teen Wolf. A to jsem fakt musel čekat 10 hodin na jemné rozkmotření mutantí partičky? A teen romance? Ve filmu jim stačilo 5 minut na rozehrání trojúhelníku Iceman/Rogue/Kitty a fungovalo to mnohem líp, než tady. Nevím, jestli je to tak špatně napsané nebo i zahrané, ale otravných postav je tam mraky (rodiče Struckerovi, Polaris, Dreamer, Esme...). ...our baby, our baby... Bohajo! Koukám do budoucna a bojím se co přijde - přitom je tohle moje (jediná) oblíbená comicsová série.(11.3.2018)

X-Meni jsou fuč a mutanti se musí skrývat. Je tu několik mutantních frakcí s různými cíly (podmanit si lidi, žít v míru s lidma) a na straně lidu je taky několik různých útvarů s několika cíly (pochytání mutantů, křížení mutantů v superzbraň). Narozdíl od výborného Legion tu máme takovou spíše rodinou zábavu, ale naštěstí ne zas tak rodinou jako třeba u Terra Nova, aby to ten seriál zabilo. Akce tu je slušná, schopnosti a celkově příběh zajimavé. Je tu kupa známých tváří: Bill z True Blood, Root z PoI, Jesse a Madeline z Burn Notice, Tyler z SaB, Cromartie z Terminator: The Sarah Connor Chronicles... Osobně bych uvítal trochu víc akce a míň rodiného drama, ale i tak je to slušně koukatelný. Navíc se Fox rozhodl prodloužit seriál o druhou sérii, což potěšilo a hlavně překvapilo, když hromadu pecek zařízli po první sérii. Konec první série se povedl a dává tušit, že v druhé sérii by se mohlo přitvrdit. 70%(29.1.2018)

The Gifted v mých očích patřil mezi nejočekávanější seriály a vážně jsem se těšil na to, až si pilot pustím. Na Foxu už mě jednou přesvědčili, že umí zpracovat komiksový námět, a tak jsem byl zvědavý, jestli se jim podaří vytvořit tak zajímavý svět jako v Gothamu. A všechno to skvěle sedí. Obsazení je skvělé a baví, a to jak rodinka, tak i zbytek mutantů. Dokonce i většina postav během pilotu vypadá vcelku sympaticky a dají se rychle oblíbit. Navíc, což mnohdy nebývá zvykem, i příběh a děj mají smysl a dokáží nalákat na další sledování. Čemuž rozhodně neublížil fakt, že první řada měla jen 13 epizod a nebylo třeba zbytečně nic natahovat. Letos podle mě stanice velké pětky nenabídly moc zajímavějších seriálů.(29.1.2018)

• dragon94

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%.(20.1.2018)

• Imune

Tady opravdu nerozumím hodnocení většiny lidí. Všechny cliché, které znáte, zabaleny do spousty otřepaných dialogů. Scénář na úrovni Ulice, obsazení by bylo lepší někde na komparzu. Navnadil mě samozřejmě námět, bohužel ale, pokud jste už z puberty venku a vidíte víc, než jen blištící se schopnosti post x-menovské mutantské rodinky, určitě vás Gifted zklame ve velkým stylu. Viděl jsem asi 8 dílů a do těch dalších 5ti se mi ani nechce, proto ani zatím nehodnotím. Největší zklamání za posledních 5 let. :-((8.2.2018)

• - V epizodě je zmíněno, že nějaký mutant, zlý nebo hodný, vyhladil X-Meny a další lid. Toto je zmíněno i ve filmu Logan: Wolverine (2017), kde Wolverine říká Profesorovi X, že zabil X-Meny a další lid. (kytka.patrik)

• - V rozhovoru s Polaris (Emma Dumont) zmíní jedna z trojčat, že její otec byl členem Hellfire Clubu, dokonce králem. V komiksech, a zřejmě i ve filmovém a televizním světě, je jejím skutečným otcem Magneto. (NiWi)

• - Melodie vyzvánění Marcosova/Eclipsova (Sean Tale) mobilu je upravenou verzí originální znělky z animovaného seriálu X-Men z roku 1992. (NiWi)