X-Men: Nová generace (TV seriál)

The Gifted

Mutanti

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017 - 2019, 21 h (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White, Matthew Tompkins, Billy Blair, Dale Godboldo, Elena Satine, Garret Dillahunt, Folake Olowofoyeku, Chris Butler, Sharon Gless, Aerli Austen, Dinarte de Freitas, Joe Nemmers, Elizabeth Davidovich, Jeffrey Nordling, Erin Way, Michelle Veintimilla, Zach Roerig, Jessi Goei, Jermaine Rivers, Jim Dougherty, Jason Burkey, Ray Campbell, Elliott Grey, Hayley Lovitt, Michael Aaron Milligan, Angela Oh, Danny Ramirez, Skyler Samuels, David Norona, Cristian González, Raymond J. Barry, Adam Boyer, DJames Jones, Darren Goldstein, Eric Hunter, Isaiah Cox, Caitlin Mehner, Courtney Dietz, Brad Carter, Adam David Thompson, Demi Castro, Paden Fallis, Frances Turner, Grace Byers, Kamar de los Reyes, Clark Sarullo, William Mark McCullough, Faith Dillon, Peter Gallagher, Sharif Atkins, Agam Darshi, Rob Demery, Kate Burton, Kathryn Erbe, Jeff Pearson, Ken Kirby, Christopher Cousins, Jason Davis, Devin McGee, James Carpinello, Carsten Nørgaard, Marc Farley, Chelle Ramos

Je tu nový komixový seriál ze stáje X-Menů. Režie se ujal sám otec této ságy, Bryan Singer. Děj se odehrává ve světě, kde X-Meni zmizeli mutanti se stali lovnou zvěří. Přežívají jen díky své podzemní síti. Ve chvíli, kdy jedna z rodin zjistí, že jejich děti jsou také mutanti začíná zběsilý útěk. Zaujalo mě použití Sentinelů. Nemůže chybět ani Stan Lee. :D Válka mezi lidmi a mutanty se začíná vyostřovat. Kromě Podzemí se tu o objevuje i Helfire Club. Můžeme tu narazit na spoustu známých mutantů. Lidi dokonce štvou mutanty proti sobě. Ti si musí vybrat, zda se držet svých morálních zásad, nebo začít zabíjet. Akce je tu sice málo, ale když nějaký je, tak stojí za to. 2. série je tu a s ní i nový boj. "To byla jeho oblíbená hračka."(18.1.2018)

• dragon94

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%.(20.1.2018)

• Imune

Tady opravdu nerozumím hodnocení většiny lidí. Všechny cliché, které znáte, zabaleny do spousty otřepaných dialogů. Scénář na úrovni Ulice, obsazení by bylo lepší někde na komparzu. Navnadil mě samozřejmě námět, bohužel ale, pokud jste už z puberty venku a vidíte víc, než jen blištící se schopnosti post x-menovské mutantské rodinky, určitě vás Gifted zklame ve velkým stylu. Viděl jsem asi 8 dílů a do těch dalších 5ti se mi ani nechce, proto ani zatím nehodnotím. Největší zklamání za posledních 5 let. :-((8.2.2018)

The Gifted v mých očích patřil mezi nejočekávanější seriály a vážně jsem se těšil na to, až si pilot pustím. Na Foxu už mě jednou přesvědčili, že umí zpracovat komiksový námět, a tak jsem byl zvědavý, jestli se jim podaří vytvořit tak zajímavý svět jako v Gothamu. A všechno to skvěle sedí. Obsazení je skvělé a baví, a to jak rodinka, tak i zbytek mutantů. Dokonce i většina postav během pilotu vypadá vcelku sympaticky a dají se rychle oblíbit. Navíc, což mnohdy nebývá zvykem, i příběh a děj mají smysl a dokáží nalákat na další sledování. Čemuž rozhodně neublížil fakt, že první řada měla jen 13 epizod a nebylo třeba zbytečně nic natahovat. Letos podle mě stanice velké pětky nenabídly moc zajímavějších seriálů.(29.1.2018)

The Gifted je poměrně povedený komiksový seriál, který oplývá přehlednou spoustou postav, dobrým zpracováním a příběhem, který dokáže docela spolehlivě vyplnit délku epizod a nepůsobit unaveně a natahovaně. Kde seriál ztrácí, jsou zbytečným patosem zavánějící dialogy ve druhé polovině série, nejasně a poměrně neschopně vyprofilovaná záporná strana, a také akčně nezajímavé a trošku odfláknuté finále. Rozhodně však seriál položil dobře základy pro další sérii, a zajímavě propojil děj s již vytvořeným xmenovským vesmírem. A nesmím zapomenout na skvělou a sexy Natalie Alyn Lind.(6.2.2018)

• - V názvu každé epizody je vždy zakomponováno velké písmeno „X“ jako připomínka, že je seriál vsazen do univerza X-manů. (Chevees)

• - V epizodě je zmíněná Kirbyho stanice, což je odkaz na Jacka Kirbyho, který stvořil X-meny a další komiksy o superhrdinech. (Pumppish69)

• - Ve flashbacku, ve kterém je Polaris (Emma Dumont) v psychiatrické nemocnici a nechává levitovat medailon, je na medailonu znak a jeho barva podobná helmě Magneta. Magneto je v komiksech, a zřejmě i ve filmovém a televizním světě, otcem Polaris. (NiWi)