X-Men: Nová generace (TV seriál)

The Gifted

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017 - 2019, 18 h 45 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White, Matthew Tompkins, Billy Blair, Dale Godboldo, Elena Satine, Garret Dillahunt, Folake Olowofoyeku, Chris Butler, Sharon Gless, Aerli Austen, Dinarte de Freitas, Joe Nemmers, Elizabeth Davidovich, Jeffrey Nordling, Erin Way, Michelle Veintimilla, Zach Roerig, Jessi Goei, Jermaine Rivers, Jim Dougherty, Jason Burkey, Ray Campbell, Elliott Grey, Hayley Lovitt, Michael Aaron Milligan, Angela Oh, Danny Ramirez, Skyler Samuels, David Norona, Cristian González, Raymond J. Barry, Adam Boyer, DJames Jones, Darren Goldstein, Eric Hunter, Isaiah Cox, Caitlin Mehner, Courtney Dietz, Brad Carter, Adam David Thompson, Demi Castro, Paden Fallis, Frances Turner, Grace Byers, Kamar de los Reyes, Clark Sarullo, William Mark McCullough, Faith Dillon, Peter Gallagher, Sharif Atkins, Agam Darshi, Rob Demery, Kate Burton, Kathryn Erbe, Jeff Pearson

Už podle plakátu člověku dojde, že tady bude na prvním místě RODINA - tohle slovo zaznělo snad v každé druhé větě. A podle toho to taky vypadá. Nadané potvůrky mají holt za zadkem neskutečně otravné staříky, kterých by se měli tvůrci co nejdříve zbavit (zabít, ideálně), jinak to v druhé sérii může spadnout někam na úroveň děsivého comba Smallville/Teen Wolf. A to jsem fakt musel čekat 10 hodin na jemné rozkmotření mutantí partičky? A teen romance? Ve filmu jim stačilo 5 minut na rozehrání trojúhelníku Iceman/Rogue/Kitty a fungovalo to mnohem líp, než tady. Nevím, jestli je to tak špatně napsané nebo i zahrané, ale otravných postav je tam mraky (rodiče Struckerovi, Polaris, Dreamer, Esme...). ...our baby, our baby... Bohajo! Koukám do budoucna a bojím se co přijde - přitom je tohle moje (jediná) oblíbená comicsová série.(11.3.2018)

The Gifted v mých očích patřil mezi nejočekávanější seriály a vážně jsem se těšil na to, až si pilot pustím. Na Foxu už mě jednou přesvědčili, že umí zpracovat komiksový námět, a tak jsem byl zvědavý, jestli se jim podaří vytvořit tak zajímavý svět jako v Gothamu. A všechno to skvěle sedí. Obsazení je skvělé a baví, a to jak rodinka, tak i zbytek mutantů. Dokonce i většina postav během pilotu vypadá vcelku sympaticky a dají se rychle oblíbit. Navíc, což mnohdy nebývá zvykem, i příběh a děj mají smysl a dokáží nalákat na další sledování. Čemuž rozhodně neublížil fakt, že první řada měla jen 13 epizod a nebylo třeba zbytečně nic natahovat. Letos podle mě stanice velké pětky nenabídly moc zajímavějších seriálů.(29.1.2018)

Rovnou píšu, že na Legiona The Gifted (zase ten překlad!) nemá. PRVNÍ série: přestože je tu asi čtyřikrát víc schopností než třeba v takových Inhumans, pořád mám pocit, že tohle je druhá liga. Možná by pomohlo, kdyby vybrali do hlavních rolí nějaké zajímavější herce a zkrátili to tak o tři epizody. Nebo by jednotlivé epizody mohly být víc kvalitativně vyrovnané, ze čtyřhvězdičkového hodnocení to sklouzlo na tříhvězdičkové, u další epizody to bylo zase na pět hvězdiček - měla jsem chvílemi pocit, že to s tou nudou asi vzdám, a pak jsem hrozně chtěla vidět další epizodu, u které jsem se ale zase nudila. Chtělo by to na oživení třeba nějaké x-menovské cameo, neustálé připomínání Hellfire Clubu a toho, že X-Meni zmizeli, začíná být otravné. P.S.: Nechápu, proč Prima Cool vysílá seriál kolem půlnoci, není v něm nic, co by bránilo uvedení před desátou hodinou večer. 7/10(10.8.2018)

• Imune

Tady opravdu nerozumím hodnocení většiny lidí. Všechny cliché, které znáte, zabaleny do spousty otřepaných dialogů. Scénář na úrovni Ulice, obsazení by bylo lepší někde na komparzu. Navnadil mě samozřejmě námět, bohužel ale, pokud jste už z puberty venku a vidíte víc, než jen blištící se schopnosti post x-menovské mutantské rodinky, určitě vás Gifted zklame ve velkým stylu. Viděl jsem asi 8 dílů a do těch dalších 5ti se mi ani nechce, proto ani zatím nehodnotím. Největší zklamání za posledních 5 let. :-((8.2.2018)

• h0n24

Zapomenutelné. Nedoporučuji. The Gifted chce být lepší verzí Heroes z Marvelovské verze Země-10005, ale kulhá v tom. Hrdinové, respektive jejich schopnosti, jsou mladšími, slabšími verzemi známých postav Rosomáka, Magneta, Kyklopa a dalších. Ústřední děj se oproti ryzích X-Men točí kolem "takové normální rodinky" na místo čirého souboje hodných se zlými. Ač i ten je přítomen a s blížícím se finále intenzivnějším. Je to scénáristicky rozvláté (obvyklý Matt Nix), hereckými výkony chudé (a ani ostřílená herečka Amy Acker, ač se snaží, jak může, nedokáže přebít unylost ostatních). Gifted je typický seriál o 13 dílech s osmi různými režiséry a jedním producentem, který vlastně ani neví, jak se seriálem naložit, přestože má dopředu připravený parádní svět se kterým si může hrát. Pevně doufám, že další série přijde s pevnější režií a myšlenkou, neb se stávajícím nastavením se může stát, že příští série bude tou poslední, a to by byla škoda. Po kvalitním seriálu typu The Gifted je tady určitě poptávka.(19.1.2018)

• - Film se odehrává několik let před filmem Logan: Wolverine (2017). (kytka.patrik)

• - V epizodě je zmíněná Kirbyho stanice, což je odkaz na Jacka Kirbyho, který stvořil X-meny a další komiksy o superhrdinech. (Pumppish69)

• - Ve scéně v laboratoři zmíní Dr. Campbell (Garret Dillahunt) že stěny místnosti, ve které jsou zavřeni Andy (Percy Hynes White) a Lauren (Natalie Alyn Lind), jsou z adamantia. Adamantium je nejtvrdší kov v celém marvelovském multiverzu a je prakticky nezničitelné. Adamantiem je např. vyztužena Wolverinova kostra či vyrobena Gambitova hůl. (NiWi)