Už podle plakátu člověku dojde, že tady bude na prvním místě RODINA - tohle slovo zaznělo snad v každé druhé větě. A podle toho to taky vypadá. Nadané potvůrky mají holt za zadkem neskutečně otravné staříky, kterých by se měli tvůrci co nejdříve zbavit (zabít, ideálně), jinak to v druhé sérii může spadnout někam na úroveň děsivého comba Smallville/Teen Wolf. A to jsem fakt musel čekat 10 hodin na jemné rozkmotření mutantí partičky? A teen romance? Ve filmu jim stačilo 5 minut na rozehrání trojúhelníku Iceman/Rogue/Kitty a fungovalo to mnohem líp, než tady. Nevím, jestli je to tak špatně napsané nebo i zahrané, ale otravných postav je tam mraky (rodiče Struckerovi, Polaris, Dreamer, Esme...). ...our baby, our baby... Bohajo! Koukám do budoucna a bojím se co přijde - přitom je tohle moje (jediná) oblíbená comicsová série.(11.3.2018)

Vynechme teď fakt, že jsem na to původně začal koukat jen díky Natalii Alyn Lind (páč je to fakt kost a navíc je skvělá). Od Gifted jsem nic neočekával (jen tu Natalii Alyn Lind, páč je to fakt kočka a navíc umí hrát), ale pilotní díl mě skvostně navnadil, přinesl fajn tempo, záživnou akci, do které postavy hodil vlastně hnedka v úvodu i výborný začátek příběhu - navíc i Amy Acker, která je od Angela pořád stejně báječná. Další díly jsem tedy sledoval už proto, že mě celý seriál skutečně překvapil, je to fakt dobrá podívaná a s každým dílem možná i o něco lepší. Menší počet epizod je v tomto případě rozhodně výhodou, prodloužení pro druhou sérii potěšilo a vývoj příběhu v rámci první série rozhodně nezklamal. Navíc je to mnohem lepší podívaná, než jakýkoliv X-Men od... Posledního vzdoru (kromě Logana) a pro mě osobně tvoří tahle série vynikajicí kombo s Gothamem. Na Foxu se komiksové seriály skutečně daří a já jsem tomu rád - tohle zklamání by bolelo. Jistě, žádné scenáristické veledílo hodné jakýchkoliv cen to není, ale velmi příjemně se to sleduje, je to svižné a opravdu to nenudí. Já rozhodně můžu doporučit. 75%.(20.1.2018)

X-Meni jsou fuč a mutanti se musí skrývat. Je tu několik mutantních frakcí s různými cíly (podmanit si lidi, žít v míru s lidma) a na straně lidu je taky několik různých útvarů s několika cíly (pochytání mutantů, křížení mutantů v superzbraň). Narozdíl od výborného Legion tu máme takovou spíše rodinou zábavu, ale naštěstí ne zas tak rodinou jako třeba u Terra Nova, aby to ten seriál zabilo. Akce tu je slušná, schopnosti a celkově příběh zajimavé. Je tu kupa známých tváří: Bill z True Blood, Root z PoI, Jesse a Madeline z Burn Notice, Tyler z SaB, Cromartie z Terminator: The Sarah Connor Chronicles... Osobně bych uvítal trochu víc akce a míň rodiného drama, ale i tak je to slušně koukatelný. Navíc se Fox rozhodl prodloužit seriál o druhou sérii, což potěšilo a hlavně překvapilo, když hromadu pecek zařízli po první sérii. Konec první série se povedl a dává tušit, že v druhé sérii by se mohlo přitvrdit. 70%(29.1.2018)

Je tu nový komixový seriál ze stáje X-Menů. Režie se ujal sám otec této ságy, Bryan Singer. Děj se odehrává ve světě, kde X-Meni zmizeli mutanti se stali lovnou zvěří. Přežívají jen díky své podzemní síti. Ve chvíli, kdy jedna z rodin zjistí, že jejich děti jsou také mutanti začíná zběsilý útěk. Zaujalo mě použití Sentinelů. Nemůže chybět ani Stan Lee. :D Válka mezi lidmi a mutanty se začíná vyostřovat. Kromě Podzemí se tu o objevuje i Helfire Club. Můžeme tu narazit na spoustu známých mutantů. Lidi dokonce štvou mutanty proti sobě. Ti si musí vybrat, zda se držet svých morálních zásad, nebo začít zabíjet. Akce je tu sice málo, ale když nějaký je, tak stojí za to. Uvidíme, co bude v další sérii. "To byla jeho oblíbená hračka."(18.1.2018)

• dragon94

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%.(20.1.2018)

• - Ve scéně v laboratoři zmíní Dr. Campbell (Garret Dillahunt) že stěny místnosti, ve které jsou zavřeni Andy (Percy Hynes White) a Lauren (Natalie Alyn Lind), jsou z adamantia. Adamantium je nejtvrdší kov v celém marvelovském multiverzu a je prakticky nezničitelné. Adamantiem je např. vyztužena Wolverinova kostra či vyrobena Gambitova hůl. (NiWi)

• - Melodie vyzvánění Marcosova/Eclipsova (Sean Tale) mobilu je upravenou verzí originální znělky z animovaného seriálu X-Men z roku 1992. (NiWi)

• - V epizodě je zmíněno, že nějaký mutant, zlý nebo hodný, vyhladil X-Meny a další lid. Toto je zmíněno i ve filmu Logan: Wolverine (2017), kde Wolverine říká Profesorovi X, že zabil X-Meny a další lid. (kytka.patrik)