Reklama

Reklama

X-Men: Nová generace

(seriál)
Trailer 1
USA, (2017–2019), 21 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Hrají:

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Žalobce Reed Strucker má chránit obyvatele před mutanty. Když se ukáže, že jeho syn Andy je také mutantem, dává se celá rodina na útěk. Nejdříve měl síť mutantů zničit, teď je sám potřebuje... (TV Prima)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (29)

Adasin 

všechny recenze uživatele

Rovnou píšu, že na Legiona The Gifted (zase ten překlad!) nemá, ale zatracení si nezaslouží. Je totiž zajímavější, než se na první pohled zdá. -------------------- PRVNÍ série: přestože je tu asi čtyřikrát víc schopností než třeba v takových Inhumans, pořád mám pocit, že tohle je druhá liga. Možná by pomohlo, kdyby vybrali do hlavních rolí nějaké zajímavější herce a zkrátili to tak o tři epizody. Nebo by jednotlivé epizody mohly být víc kvalitativně vyrovnané, ze čtyřhvězdičkového hodnocení to sklouzlo na tříhvězdičkové, u další epizody to bylo zase na pět hvězdiček - měla jsem chvílemi pocit, že to s tou nudou asi vzdám, a pak jsem hrozně chtěla vidět další epizodu, u které jsem se ale zase nudila. Chtělo by to na oživení třeba nějaké x-menovské cameo, neustálé připomínání Hellfire Clubu a toho, že X-Meni zmizeli, začíná být otravné. Taky nechápu, proč Prima Cool vysílá seriál kolem půlnoci, není v něm nic, co by bránilo uvedení před desátou hodinou večer. -------------------- DRUHÁ série: milé překvapení, hlavně na začátku. Druhá polovina sice občas trochu drhne a projeví se natáhnutí o tři epizody, ale finále je dostatečně emotivní i akční na to, abyste na tohle zapomněli. Kvalita jednotlivých epizod je oproti minulé sérii podstatně vyrovnanější a kvalitativní výkyvy se objevují pouze směrem nahoru, takže za tohle velké plus. Funguje zde příběh, fungují emoce, funguje akce (oceňuji, jak si tvůrci vyhráli se schopnostmi mutantů). I postavy mě bavily víc, než v předešlé sérii, hlavně Reed, jehož schopnosti se konečně projevily a upřímně mi bude i chybět. Na pět hvězd ale ani tahle série nebyla: "Čističi" nebyli nic moc a Jace Turner mě štval. Flashbacky na začátcích (a občas uprostřed) epizod mi vadily, jen minimum z nich má pro děj nějaký větší význam, vetšinou sloužily k navození emotivní atmosféry, většinou ale zbytečně. // I The Gifted se snížili k vykrádání soundtracku, tentokrát z filmu Šílený Max: Zběsilá cesta (skladba Brothers In Arms) ---------- Vzhledem k vzestupné kvalitě seriálu mě jeho zrušení mrzí, ovšem bez některých postav už by to možná nebylo ono. 7/10 ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%. ()

Reklama

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Kdybych nevěděl z jaké stanice tento seriál pochází, defnitivně bych tipoval Cw, protože je to naprostá melodramatická telenovela. Ačkoliv se to hlásí k X-Menům, je tu jen pár zajímavých mutantů (Polaris a Stepford Cuckoos), ale ti jsou docela upozaděni, a seriál se soustředí na rodinku smutných nových postav, kteří mají grimasy typu výraz na umření. Efekty jsou alespoň na úrovni, ale jinak je každý díl to samý - anti-mutantský zákon stíhá rodinu a povstalce od domu k domu, které se pokaždé povede utéci, alespoň do doby, než je znovu najde. Druhá série se alespoň více soustředí na Hellfire Club, ale s ním se to také neustále vleče, kdy svůj tajemný plán vypustí do světa až v poslední epizodě. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

The Gifted v mých očích patřil mezi nejočekávanější seriály a vážně jsem se těšil na to, až si pilot pustím. Na Foxu už mě jednou přesvědčili, že umí zpracovat komiksový námět, a tak jsem byl zvědavý, jestli se jim podaří vytvořit tak zajímavý svět jako v Gothamu. A všechno to skvěle sedí. Obsazení je skvělé a baví, a to jak rodinka, tak i zbytek mutantů. Dokonce i většina postav během pilotu vypadá vcelku sympaticky a dají se rychle oblíbit. Navíc, což mnohdy nebývá zvykem, i příběh a děj mají smysl a dokáží nalákat na další sledování. Čemuž rozhodně neublížil fakt, že první řada měla jen 13 epizod a nebylo třeba zbytečně nic natahovat. Letos podle mě stanice velké pětky nenabídly moc zajímavějších seriálů. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Vynechme teď fakt, že jsem na to původně začal koukat jen díky Natalii Alyn Lind (páč je to fakt kost a navíc je skvělá). Od Gifted jsem nic neočekával (jen tu Natalii Alyn Lind, páč je to fakt kočka a navíc umí hrát), ale pilotní díl mě skvostně navnadil, přinesl fajn tempo, záživnou akci, do které postavy hodil vlastně hnedka v úvodu i výborný začátek příběhu - navíc i Amy Acker, která je od Angela pořád stejně báječná. Další díly jsem tedy sledoval už proto, že mě celý seriál skutečně překvapil, je to fakt dobrá podívaná a s každým dílem možná i o něco lepší. Menší počet epizod je v tomto případě rozhodně výhodou, prodloužení pro druhou sérii potěšilo a vývoj příběhu v rámci první série rozhodně nezklamal. Navíc je to mnohem lepší podívaná, než jakýkoliv X-Men od... Posledního vzdoru (kromě Logana) a pro mě osobně tvoří tahle série vynikajicí kombo s Gothamem. Na Foxu se komiksové seriály skutečně daří a já jsem tomu rád - tohle zklamání by bolelo. Jistě, žádné scenáristické veledílo hodné jakýchkoliv cen to není, ale velmi příjemně se to sleduje, je to svižné a opravdu to nenudí. Já rozhodně můžu doporučit. 75%. ()

Galerie (534)

Zajímavosti (12)

  • Ukáže se, že trojčata pracují pro znovu založený Hellfire Club. V komiksech je Hellfire Club organizace, která se nejednou střetla s X-Meny. Součástí Hellfire Clubu je také Inner Circle, což je spolek vlivných mutantů, kteří ovlivňují světové dění, a který vedou Sebastian Shaw a Emma Frost. Hellfire Club se objevil již ve filmu X-Men: První třída (2011). (NiWi)
  • Dr. Campbell (Garret Dillahunt) zmíní, že adamantium našli v jednom vojenském zařízení v Britské Kolumbii. Pravděpodobně se jedná o zařízení, ve kterém bylo adamantium aplikováno Wolverinovi. (NiWi)
  • V názvu každé epizody je vždy zakomponováno velké písmeno „X“ jako připomínka, že je seriál vsazen do univerza X-manů. (Chevees)

Reklama

Reklama