poster

X-Men: Nová generace (TV seriál)

 • USA

  The Gifted

 • Slovensko

  Mutanti

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017–2019, 21 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Hrají:

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White, Matthew Tompkins, Billy Blair, Dale Godboldo, Elena Satine, Garret Dillahunt, Folake Olowofoyeku, Chris Butler, Sharon Gless, Aerli Austen, Dinarte de Freitas, Joe Nemmers, Elizabeth Davidovich, Jeffrey Nordling, Erin Way, Michelle Veintimilla, Zach Roerig, Jessi Goei, Jermaine Rivers, Jim Dougherty, Jason Burkey, Ray Campbell, Elliott Grey, Hayley Lovitt, Michael Aaron Milligan, Angela Oh, Danny Ramirez, Skyler Samuels, David Norona, Cristian González, Raymond J. Barry, Adam Boyer, DJames Jones, Darren Goldstein, Eric Hunter, Isaiah Cox, Caitlin Mehner, Courtney Dietz, Brad Carter, Adam David Thompson, Demi Castro, Paden Fallis, Frances Turner, Grace Byers, Kamar de los Reyes, Clark Sarullo, William Mark McCullough, Faith Dillon, Peter Gallagher, Sharif Atkins, Agam Darshi, Rob Demery, Kate Burton, Kathryn Erbe, Jeff Pearson, Ken Kirby, Christopher Cousins, Jason Davis, Devin McGee, James Carpinello, Carsten Nørgaard, Marc Farley, Chelle Ramos, Leah Lewis, Scarlett Blum, Christian Finlayson, Andrew Masset, Charles Green, Rose Bianco, Robert G. McKay, Anthony Nguyen, Fedor Steer, Anjelica Bette Fellini, Anissa Matlock, Tony Demil
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NiWi
  ****

  The Gifted je poměrně povedený komiksový seriál, který oplývá přehlednou spoustou postav, dobrým zpracováním a příběhem, který dokáže docela spolehlivě vyplnit délku epizod a nepůsobit unaveně a natahovaně. Kde seriál ztrácí, jsou zbytečným patosem zavánějící dialogy ve druhé polovině série, nejasně a poměrně neschopně vyprofilovaná záporná strana, a také akčně nezajímavé a trošku odfláknuté finále. Rozhodně však seriál položil dobře základy pro další sérii, a zajímavě propojil děj s již vytvořeným xmenovským vesmírem. A nesmím zapomenout na skvělou a sexy Natalie Alyn Lind.(6.2.2018)

 • Gogo333
  ****

  X-Meni jsou fuč a mutanti se musí skrývat. Je tu několik mutantních frakcí s různými cíly (podmanit si lidi, žít v míru s lidma) a na straně lidu je taky několik různých útvarů s několika cíly (pochytání mutantů, křížení mutantů v superzbraň). Narozdíl od výborného Legion tu máme takovou spíše rodinou zábavu, ale naštěstí ne zas tak rodinou jako třeba u Terra Nova, aby to ten seriál zabilo. Akce tu je slušná, schopnosti a celkově příběh zajimavé. Je tu kupa známých tváří: Bill z True Blood, Root z PoI, Jesse a Madeline z Burn Notice, Tyler z SaB, Cromartie z Terminator: The Sarah Connor Chronicles... Osobně bych uvítal trochu víc akce a míň rodiného drama, ale i tak je to slušně koukatelný. Navíc se Fox rozhodl prodloužit seriál o druhou sérii, což potěšilo a hlavně překvapilo, když hromadu pecek zařízli po první sérii. Konec první série se povedl a dává tušit, že v druhé sérii by se mohlo přitvrdit. 70%(29.1.2018)

 • h0n24
  odpad!

  Zapomenutelné. Nedoporučuji. The Gifted chce být lepší verzí Heroes z Marvelovské verze Země-10005, ale kulhá v tom. Hrdinové, respektive jejich schopnosti, jsou mladšími, slabšími verzemi známých postav Rosomáka, Magneta, Kyklopa a dalších. Ústřední děj se oproti ryzích X-Men točí kolem "takové normální rodinky" na místo čirého souboje hodných se zlými. Ač i ten je přítomen a s blížícím se finále intenzivnějším. Je to scénáristicky rozvláté (obvyklý Matt Nix), hereckými výkony chudé (a ani ostřílená herečka Amy Acker, ač se snaží, jak může, nedokáže přebít unylost ostatních). Gifted je typický seriál o 13 dílech s osmi různými režiséry a jedním producentem, který vlastně ani neví, jak se seriálem naložit, přestože má dopředu připravený parádní svět se kterým si může hrát. Pevně doufám, že další série přijde s pevnější režií a myšlenkou, neb se stávajícím nastavením se může stát, že příští série bude tou poslední, a to by byla škoda. Po kvalitním seriálu typu The Gifted je tady určitě poptávka.(19.1.2018)

 • dragon94
  **

  Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%.(20.1.2018)

 • NightCritic
  ****

  Má to svá silná i slabá místa, některé epizody vás budou velice bavit, jiné zase neskutečně nudit. Bohužel druhá série je šíleně natahovaná, kdyby zůstali u 13 epizod, bylo by to bohatě dost. Takhle máte prostě díly, kde se prostě nic neděje a musíte čekat na další epizodu až se něco málo stane. Některé postavy máte chuť prohodit oknem, jiné vám zase přijdou na chuť, což se nakonec celkový dojem vyvažuje. Celkově pořád 7/10.(30.1.2019)

 • - Film se odehrává několik let před filmem Logan: Wolverine (2017). (kytka.patrik)

 • - Stan Lee si i zde střihnul cameo jako host vycházející z baru, kam přichází Marcos/Eclipse (Sean Tale). (NiWi)

 • - V epizodě je zmíněno, že nějaký mutant, zlý nebo hodný, vyhladil X-Meny a další lid. Toto je zmíněno i ve filmu Logan: Wolverine (2017), kde Wolverine říká Profesorovi X, že zabil X-Meny a další lid. (kytka.patrik)