Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (více)

Série(4) / Epizody(32)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

makakus

U první série jsem si ještě nebyl jistý, jestli celé to velmi parodické a komediální pojetí čečenské mafie není až příliš laciné, přehrávané a v rozporu s celkem civilním zbytkem vyprávění. Nicméně hned od téměř geniální tragikomické první scény druhé série to nabere nové grády a není už co vytknout, občas se chechtám nahlas a některé scénky si pouštím třeba třikrát po sobě. Takže 2.série zatím na 100 %. Navíc i zajímavě rozehrané vedlejší charaktery v neustálém vývoji, obzvláště herecky skvělá Sarah Goldberg, například její herecké sólo v divadle ke konci dílu 2/2 je na Emmy. Barry (Hader) už tu sošku má - po právu. ()

iz67

Zacatek byl bizarní. Ten kontrast krimi a komedie pro mě fungoval. Pak se to zacne posouvat příliš do parodie a už to není ono. Par chvilek, kdy se můžete zasmát, ale to je všechno. Za zacatek 4, za druhou puli 2. Druhou serii nedám a mrzí mě, že jsem neskončil dřív. ()

jfaba

Tak nevím, asi jsem se díval na jiný seriál (75%)! Komedie!? Měl bych se aspoň jednou za osm dílů zasmát... Nestalo se. Kdyby to bylo normální drama nebo já nevím krimi či co, tak se s tím smířím. Barry se mi líbil, když zabíjel. Jinak se choval jako Detectorists (do toho seriálu by se hodil). Ano, dokoukal jsem to, ale jen jako normální "mafiánskou" blbost. Nemám smysl pro humor! Pro takový "humor"! Dvě ** za akce. Jinak nic. ()

shaacul

Hader ze SNL mě hodně překvapil, čekal jsem celkově víc humoru a méně doslovnosti v zabíjení lidí. Hader ale hraje velmi dobře že neumí hrát a že umí zabíjet, i když nechce, ....od teď... ()

husak_k

Jeden ze seriálů, co mě překvapily nejvíc. Čekal jsem komedii, ale přišlo spíš černohumorové satirické drama překvapivě plné emocí a výborných herců v čele s Billem Haderem. Druhá série vůbec neotálela a je ne-li lepší, než ta první. A postava Hanka je dokonale zahraná. ()

smarkus

Seriál ako celok bol dobrý neokukaný, zaujímavý a originálny. Každopádne od tretej série sa začal vytrácať humor až v poslednej ho bolo minimum, čo je škoda. Bill Hader som vynikajúci v rôznych polohách a osobne ma prekvapil. Seriál odporúčam, pekne odsýpa. Má šialené postavy, dobré pointy a linky.Ak sa vám to nebude páčiť po prvých 2-3 dieloch tak nepozerajte ďalej. Slabšie 4* ()

tchempi

To už ve fundusu neměli jinou než Dexterovu mikinu? Nebo je to teď jednotná uniforma zabijáků? Ale k seriálu... Tohle že mělo nominaci na Emmy a hlavní představitel ji dokonce vyhrál?? A v kategorii komedií???? Páni. Nezasmál jsem se ani jednou a i zmíněný Dexter je proti tomu třeskutou veselohrou. ()

panki9922

V skutku príjemný oddychový seriál, kde tvorcovia vedia, čo chcú divákovi ponúknuť. Bil Hader sa do hlavnej úlohy hodí a je vidieť, že si svoju rolu užíva. Niektoré epizódy (najmä tie v ktorých dostáva viac priestoru Sarah Goldberg) by mohli byť kľudne o 5-10 minút kratšie. Čierny humor a paródia na fungovanie v takej priemernej čečenskej mafii tu ale fungujú na výbornú. Vyzdvihnem trebárs online nakupovanie stola na kokaín z IKEI, či objednávanie vraždy po telefóne - v ktorých je Anthony Carrigan alias Noho Hank výborný a skvelo pobaví. Prekvapivé je, ako dobre a surovo (samozrejme niekedy aj vtipne) sú natočené akčné scény. To je tiež dôvodom, prečo si Barry udržal môj záujem. V rámci žánru krimi-komédie sa jedná o nadpriemerný seriál. ()

bazmat

Dexter měl úspěch. Což takhle ho natočit znovu, jen ho udělat jednoduššího, nasadit víc stříleček, pitomější postavy a dialogy a celkově tak nějak domršit? A dáme mu jméno Barry. ()

hony23

Barry vypadá, jakoby neuměl do 5 počítat a jeho práce nájemného zabijáka ho nenaplňuje. Při jedné zakázce se dostane na herecký konkurz a divadelní prkna ho učarují natolik, že zatouží po změně profese. Proto však nemají žádné pochopení lidé, pro které pracoval dřív. Seriál sliboval černou komedii, ale chybí v něm jak humor, tak pořádná akce. Barry je ňouma, policisté i gangsteři jsou karikaturami sami sebe a herecký ansámbl je plný nesympatických pičusů. Po 4 dílech jsem nenašel smysl pokračovat ve sledování. ()

Sebule

Opravdu kvalitní seriál, který je kombinací drama, komedie a akce. Bill Hader vymyslel skvělý námět a těším se, co vymyslí příště. Skvělé herecké výkony, hudba, kamera, střih. Některé díly už nebyly tak skvělé, nic moc se nedělo, scénář nevěděl kudy kam atd.Barry je opravdu zajímavá postava, na jednu stranu mu držíte palce, ale na druhé straně víte, že to je opravdu prostě zabiják, co zabíjí pro prachy. Poslední díl byl za mě hodně povedený. Každá postava dostala svůj konec a vzešlo z toho nějaké rozumné rozuzlení.I tak ale opravdu dobrá podívaná S1: 8/10, S2: 8,5/10, S3: 7,5/10, S4: 7,5/10 ()

HanzoBureshi

"Oh Wow." Barry je seriál, který mi ukázal, že Bill Hader je naprostý bůh, skvělý herec, scénárista a výborný režisér. Tahle show prostě neměla chybu. Co je na tomto seriálu výjimečného je to, že malá a prostá maličkost mě vždy dokázala rozesmát a odrovnat. Třeba u Fuchese v jedné scéně hrála jen nějaká hudba, která k jeho charakteru vůbec nepasovala, a smích byl na světě, a takových dobrých blbostí tam je opravdu dost. Občas tu byly jen upovídané epizody, ale i ty měly něco do sebe. Každá postava byla geniální, akce byla vtipná a špičková a dost překvapující, humor byl opravdu skvělý. Každá série má svůj styl a odlišný směr, zvlášť to depresivní finále. Někdy se to už může zdát překombinované a některé situace opakované, ale ještě to ujde. Je to naprosto VÝBORNÝ A GENIÁLNÍ. Mé hodnocení: 9/10 ()

Perunwit

Gang scény jsou brilantní, Barryho vstupy taky. Co bylo ale nebetyčné otravný je to divadlo. NoHo Hank je postava, která by si zasloužila vlastní seroš, zato pana Cousineau a tu kravku Kelly už nechci nikdy nikde vidět. Barry sám o sobě byl postavou průměrnou, komedii hrál o něco líp, do akčního hrdiny s tím svým ksichtem a utrápeným výrazem měl hodně daleko. Závěr poslední série nic moc. ()

SewekiX

Páni, ze začátku to byla mírně nadprůměrná komedie kde to nejvíce asi tahaly vtipné scény s mafiány, ale poslední 2 epizody to bylo téměř čisté drama a na konci i napětí. TOP postava: Hank - milý mafián :D ()

Hrr.nec

Vykouklo to na nás na HBOGO, chytlo a nepustilo. Po první sérii mám tendence dát 5*, ale ještě nějaký prostor pro zlepšení tam je. Ale postavy to má naprosto skvělé. A hlavně pro lidi co koukali na Dextera je to super "volné pokračováníů :D :D ()

skrob

Originální nepředvídatelný scénář a Bill Hader zejména v poloze zabijáka je parádní. To vše platí do poloviny 4. série. Pak asi přišla stávka scénáristů. Pátý díl čtvrté série je tak nudný a nevtipný, že jsem pořád čekal, že to celé je jen nějaký sen, ze kterého se Barry probere. Nicméně po 7. dílu už mi došla trpělivost. ()

Tr0nic

Barry to asi mohol hrať viac na tú komédiu ako drámu. Zatiaľ končím na prvej sérii a nechávam 2*. Ani druhá séria má nepresvedčila. Škoda. ()

Sidenius

plochý scénář, plochý děj, nulové herecké výkony. Vlastně jsem se ni chvilku nebavil byť má jít o komediální žánr. Pořád mi to připomíná Kaminského metodu  (asi to prostředí ve kterém se to odehrává), což je ale nebe a dudy. Zklamání... ()

Rastamania

Bill Hader je prostě geniální. Já ho vlastně nikdy neviděl v ničem byť i jen trošku vážném.. Možná o vážných věcech, ale nikdy ne ve vší vážnosti. Vlastně jsem ho "donedávna" měl za debílka. Heh, dlouho jsem se tak neseknul :)  Nejdřív jsem ho nechápal - tedy nesnášel -, pak jsem ho vzal na milost (zjistil jsem, v čem všem měl jako scénárista/producent prsty), začal jsem bez předsudků (najednou byl jeho humor decentní, inteligentní o sarkasmu nemluvě) a skončil jsem tím, že si ho vážím pro jeho unikátní osobitost i za cenu většinového nepochopení publika.. Nejradši mám jeho komba se Sethem McFlarlenem.  No a tenhle seriálek mi prostě připomíná jeho životní cestu, kde se spousta lidem líbí jeho vtipy, jeho scénáře, jeho humor jen do té doby, než zjistí od koho pochází :) ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)