V tomto silném příběhu, natočeném podle skutečné události, absolvent harvardské univerzity Bryan Stevenson svede právní boj o osvobození neprávem odsouzeného. (Magic Box)

Brooks

Ďalší portrét ťažkého života černochov na rasisitickom juhu. Nič nové neprináša a emocionálne neskóruje tak, ako by si prial, ale herecky je, vzhľadom na silný námet, adekvátny a režijne osviežujúco civilný a vecný. Jemne patetické zakončenie sa dá tolerovať. ()

papadoce

Príde mi to strašne slabé. Popravde, ak ste videli Čas zabíjať, v tom prípade vás tento film nedojme nech je akýkoľvek skutočný jeho príbeh. A nejde iba o to, že sa tu neakční. Je to proste podľa mňa hodne málo zdramatizované, takmer nevygradované a celé pátranie je zhrnuté do prečítal si spis a videl že. Emócie sú hrané maximálne neuveriteľne (s výnimkou Jamieho hnevu pri návrate do cely smrti) a prakticky jediný moment, ktorý zahýbe citom diváka (mojim) je v záverečných titulkoch, kedy zaznejú nejaké ozaj znepokojujúce fuckty. Jordan aj Larson hrajú nepresvedčivo, v prípade Jordana slovo hraje, silno preceňuje jeho účinkovanie v tejto dráme. Na druhú stranu, pán Líška zahral svoju rolu v štandarde na aký sme zvyknutí. Ako celok mi to prišlo celé natočené hodne účelovo a bez citu pre gradovanie emócií, pričom téma samotná túto možnosť rozhodne poskytovala. Neviem okolo toho asi viacej kecať. Ľudsky je mi ľúto, že vôbec môže dôjsť k nespravodlivému odsúdeniu, rovnako tak by sme mohli polemizovať nad tým, že keby si všetci ľudia vážili ľudsky život a to akýkoľvek, tak by sa nevraždilo, neznásilňovalo, nemlátilo a nesúdilo. Bohužiaľ nežijeme v dokonalom svete, žijeme vo svete ľudí a tí vedia byť od podstaty hrozne krutí a zlí. A zlých musí zákon trestať. A znova bohužiaľ, to môže spôsobovať práve takéto zneužívanie moci najmä tam, kde to nie je pod dostatočnou nezávislou kontrolou. Tento film ale nehovorí o justičných omyloch. Tento film hovorí striktne o vedomom zneužívaní moci na základe rasovej neznášanlivosti až nenávisti. Je to neakceptovateľné, odsúdenia hodné a radikálne to odmietam, no ako film mi to prišlo proste nemastné neslané. Creed, Electro aj Kapitánka majú svoje lepšie opodstatnenie v iných žánroch. Toto ma nezaujalo. ()

Bezda22

Herecky se mi to líbilo. Obsazení a výkony byly dobrý. Samotnej film nebyl zlej. Dost tomu přidává fakt, že je to podle skutečný události. Jediný, co chybí do čtyř hvězd, že není to drama a napětí. Vesměs čitelná věc. Ale při pátečním večeru, když jsi po pracovním tejdnu zmuchlanej, jak papír od tlačenky, tak bys stejně nic náročnějšího nedal... 60% ()

wege

Nemá to atmosféru, je to strašně utahané a díky tomu strašná nuda. Někde se prostě stala chyba, to poselství převážilo nad snahou dát tomu trochu poctivé filmařiny. ()

Pete

Nespravedlnost - to je slovo, které křičí z každé scény, z každého políčka filmu. Ano, je to trochu moc dlouhé a úmorné, ale kdo má rád soudní drama, nemůže Obhájce nevinných minout. Že je v Alabamě stále mnoho bílých rasistů je všeobecně známo, a 10% odsouzených na smrt je nevinných. Na takto vážné téma je vyprávění málo průrazné, poměrně strohé a předvídatelné - mladý nadějný advokát začne otevírat starší případy na křeslo odsouzených černochů, připravuje nové procesy, podívá se také na zelenou míli, a pak to u soudu pořádně rozjede. Fádní režii zachraňují špičkové herecké výkony především Nelsona, Foxxe, i dalších ve vedlejších rolích. Naopak s Jordanem v té hlavní mám trochu problém, má neustále výraz, jakoby snědl moc koblih, a teď tlačí na záchodě, nemůžu si pomoct. ()

Tominni

Film podle skutečné události. To je tak, když se policie rozhodne, že Vás obžaluje jenom kvůli barvě pleti. Film, který ukazuje, jaký rasismus v USA kdysi byl, navíc nabízí i velmi dobré soudní drama. Vlastně jsem byl opravdu spokojen. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros. || Rozpočet: $25 mil. || USA: $36 001 502 - ČR: N/A - Celkem: $50 401 502 || Obhájce nevinných není ve výsledku vůbec špatný film s tématikou, která je běžnému evropanovi vzdálená. Nicméně nejvíc trpí na přepálenou stopáž, která je protkaná zdlouhavými dialogy, které se často opakují (sbírání důkazů, obnovení řízení, obhajoba a zase znovu...). Taktéž se film tváří, že se soustřeďuje na jednoho obžalovaného (Foxx), ale ve výsledku jde o boj za lidská práva menšin v rasistických jižanských státech. V tom prvním nemá film moc co nového nabídnout (existují daleko lepší právní dramata) a v tom druhém jen klouže po povrchu, byť s (nejen dnešní) situací v USA by z toho šlo vydolovat mnohem víc. Jordon, Larson a Foxx hrají opravdu skvěle a divák jim to věří. Je tu i pár silných momentů (elektrické křeslo, vězeňská prohlídka, závěr), které chytí za srdce. Ovšem by to chtělo si příště rozmyslet, o čem se točí. 65%. ()

krumlajs

Na tenhle film jsem koukal z nulovým očekáváním (dost lidí ho hejtilo), ale nakonec jsem celkem spokojenej. Soudní drama mám hodně rád a i když tenhle film jenom klouže po povrch, splňuje pro mě atributy obstojnýho soudní filmu. Jordanovo charisma utájne celej filma a i když Foxx mě tady spíš vadil na celkovej dojem to nemá vliv. 70% ()

montelie

Vůbec to nebylo špatné, ale vzhledem k tomu, že černého padoucha jsem už neviděl léta a těch nevinnejch je, aspoň teda v americkejch filmech, jak nasráno... ()

Kozlowski8

Silné emotivní drama o mladém černošském právníkovi, který nachází smysl své práce a své poslání v nerovném boji za práva k trestu smrti odsouzených lidí. Film o rasismu a bezpráví, skrytém pod růžovou slupkou dokonalé a báječné země. I když děj plyne chvílemi pomaleji, nemá nudné a hluché pasáže a stále udržuje v divákovi mírné napětí a lehké mrazení po těle - až do závěrečných titulků s šokujícími údaji, kterým se ani nechce věřit. Výborný snímek se skvělým výběrem herců v zajímavě vyprofilovaných postavách (i těch vedlejších). Na dané téma jeden z nejlepších filmů z těch, které jsem viděl. 80%. ()

bonovox

Silná true story právnická dráma s výbornými hercami o dôležitých rasovo nenavistnych otázkach a spravodlivosti. ()

Franki69

Povedené soudní drama. O to lepší, že je autobiografické, ten obhájce mimochodem ještě žije. Je to pravda poněkud neakční, tady se o život bojuje hlavou..ale když je dramatrická látka natočena jako drama, komu by to vadilo? Rasismus prostě v Americe maj…a když si zápletku převedete v hlavě do českých poměrů…tak jsme na tom lépe jen o trochu. Jamie Foxx je opět excelentní, plný počet ale nedávám. Kvůli ryze černobílému (haha) podání celého tématu. Rozumějte…jestli je někdo ve filmu náhodou hajzl, tak je to běloch. Nejspíš aby to Američanům fakt došlo…Přesto hodnotím vysoko, dávám 80 %, skvěle hráli nejen Jamie, ale také  Michael B. Jordan a Brie Larson a byl jsem s tímhle filmem fakt spokojenej. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

PTuranyi

Výborne nafilmovaný sugestívny príbeh záchrany nevinne odsúdeného. Celkovo však film obsahuje príbehov viac. Príbeh odsúdeného Waltera McMilliana, príbeh obhajcu Bryana Stevensona a príbeh prežívajúcej rasovej nenávisti na juhu Spojených štátov. Produkcia je špičková a herecké obsadenie je plné skúsených hercov, takže súdna dráma má všetky atribúty dobrého spracovania reálneho príbehu. Napätie, zvraty a hlavne silné emócie. ()

Komny

Vynikající obsazení ať už Michael B. Jordan nebo Jamie Foxx a nesmím zapomenout na Brie Larson. Za mě 98% ()

Michael B. Jordan v biblickém velkofilmu

Michael B. Jordan v biblickém velkofilmu

26.03.2019

Herec Michael B. Jordan (Creed, Black Panther) bude produkovat a zároveň ztvární hlavní roli v biblickém velkofilmu Methuselah od studia Warner Bros. Příběh vypráví o muži, který se dožil 969 let,… (více)