Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

BoPo

Dnes už legendárna hudba a nie len vďaka nej legendárny film. V rámci žánru prináša skutočne ťažko zabudnuteľné scény doplnené skvelou atmosférou. Barbar Conan je jednoducho pojem, ktorý zľudovel ako Rambo či Terminátor. Ak si budete robiť rebríček TOP 10 akčných filmov, tak jedno miesto sa Vám práve zaplnilo. ()

maseer2

ukrutně nezajímavá pseudo-fantasy s neskutečně prkenným Arnoldem v hlavní roli.. opravdu nerozumím tomu, jak mohla takováhle ptákovina zčásti zkultovnět.. ()

Tommassi3

"Nejsme Bohové !! Ani obři !! Jsme jen obyčejní lidé.." Až na Arnieho a Johna Miliuse, který už by vlastně ani nikdy nemusel natočit nic jiného než Barbara Conana, tenhle majstštyk, díky němuž se může Robert Ervin Howard klidně dál usmívat z toho spisovatelského nebe, už by stejně nikdy nedokázal překonat !! Jen je mi skutečně velkou záhadou, jak vlastně mohl režisér s takovým jménem stvořit tu jednoznačně nejlepší fantasy všech dob..;) ()

bouncer

Báječná hudba, slušný příběh a hezké vytvoření fantasy světa. Vše dává dohromady dobrý mix, na který se můžete několikrát podívat. A Arnold je opravdu "barbar"... ()

erl

Absolutní kult. Monumentální výprava , působivé scény , barbarský Schwarzenegger a nejlepší filmová hudba všech dob . To vše dává dohromady jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

adamo_znk

Barbar Conan to je základ ! Nepřemožitelný zabiják Arnie odhodlán pobít během své cesty za pomstou zástupy protivníků a na druhé straně geniální James Earl Jones jako polomuž-polobůh Thulsa Doom ! Film, u kterého se mi pravidelně podlamují kolena!. " So I pleases you Crom, grand me one request ... grand me REVENGE ! And if you don't listen, than the hell with you!" ()

JohnCZ

Příjemná potemnělost, bohatá výprava, Rková řež a hlavně to za ta léta nijak výrazně nezestárlo. Arnie herecky klasicky topornej, ale jinak ve vrcholné formě! ()

corpsy

Pri prvom sledovaní v kine som po celý čas nevedel od úžasu zavrieť ústa. Klasická sword and sorcery pecka, ktorá mala xy nasledovateľov, ale Conan je a bude len jeden. Nákladná výprava, bombastická hudba a drsná akcia, proste totálna spokojnosť nielen pre fanúšikov. ()

Falcor

Dílko vyjímečné snad jen tou hudbou, i když chápu, že pro některé svalnaté máničky a zaryté hroziče na metalových koncertech se může jednat i o kultovní fantasy. ()

Revanx

Najlepsie fantasy do prichodu Pana Prstenov okorenene pravdepodobne najlepsim soundtrackom vsetkych cias. Podla mna najlepsia Arnieho rola a vlastne jeden z mala filmov do ktrorych sa perfektne hodi. Predsa len, je to lepsi kulturista ako herec /a politik/. ()

El Pistolero

Po zhlédnutí „Ničitele Conana“, který místy působí spíš jako špatná komedie nebo nechtěná parodie, ještě více oceníte, jak regulérním fantasy dobrodružstvím tento snímek je. Koneckonců se na něj vůbec nechytá ani remake z roku 2011. První Shwarzeneggerův velkofilm prostě patří do zlatého fondu a hudba Basila Poledourise jeho kvality jenom podtrhuje. ()

curunir

,,ČO NÁS NEZABIJE, TO NÁS POSILNÍ." __ Conan je niekde na polceste medzi 3* a 4* a stále sa neviem poriadne v hodnotení rozhodnúť. Film má parádnu myšlienku, inšpirácia Nietzscheho filozofiou ,,nadľudí" je výborne zvolená (Führerovi by sa Conan určite páčil), škoda len, že nemá viac ,,vznešenejší" scenár, v ktorom sa mnohokrát výrazne stráca podstata. K samotnému osadenstvu: na Zlatú malinu nominovaný Schwarzenegger hral zádumčivo i štandardne, možno najlepšie ako vedel. Výborní sú však v drobnej roličke Max von Sydow a predovšetkým James Earl Jones. K Poledourisovmu výtvoru, údajne vyhlásenému za ,,matku soundtrackov" sa snáď už nedá napísať viac. Strhujúce dunivé chorály celú snímku len vyvyšujú a tak jej prospievajú. Ešte príde čas, keď sa tento film stane oslavovaným klenotom. ()

sidzej

Keď to človek neberie vážne dobre sa na tom zabaví. Arnold vs. sup, Arnold s kyticou kvetov, páriaci sa Arnold, James Earl Jones meniaci sa na obrieho plaza atď...pochváliť však musím skvelé intro ten úvod bol perfektný, žiaľ s pribúdajúcimi minútami to bolo stále horšie a horšie. V porovnaní s ďalšími časťami si táto však zachováva isté čaro. Osobitou kapitolou je hudba Basila Poledourisa ktorá celý film drží nad vodou. ()

ConanVJ

Tento pro mě fantasy kult jsem viděl poprvé jako hodně malý a už tenkrát mě ohromila postava Conana, Cimmeřana, který se neohroženě s mečem v ruce vrhal na jakéhokoliv nepřítele. Obrovitý barbar je v Arnoldově podání určitě nezapomenutelná postava. Co se filmu týče tak si myslím, že John Milius odvedl výtečnou práci. Příběh je pěkný a okořeněný dokonalým soundtrackem. Když dojde na Conanovy střety s nepřáteli, tak jsou pěkně krvavé a parádně natočené. Herecké obsazení všech postav se taky povedlo. Výprava i triky jsou na svoji dobu skvělé. Jediné co bych vytknul je to, že v příběhu nesedí určité reálie z knižního Conana, ale co se dá dělat. Díky tomuto filmu jsem se dostal k mému nejoblíbenějšímu knižnímu hrdinovi a začal číst fantasy. Za mě jasných 100% :) ()

Kryton

Takhle má vypadat fantasy! Arnold v životní formě, hudba epických rozměrů a záporák, který dal hlas jednomu z největších záporáků všech dob. Tohle je kult(urismus)! ()

spaceboyCZ

Zanrova klasika, ktera v Arnoldove kariere znamenala snad ten nejvyznamnejsi krok (dobre, dobre, dalsi byl Terminator :)), ale tam by se asi bez Conana nedostal) ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)